Konu eşimin kızı lütfen sağduyulu cevaplar verin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuğum yok çocukta istemedim hiç ama bu nasıl vicdansızlık böylesinide hiç görmedim karma diye birşey var en kısa zamanda seni bulmasını dilerim 🙏🏻
Canım zaten çocuk istememek ayrı bir şey bu durum ayrı bir şey. Sen sokaktaki kedilere bile ne kadar vicdanlısın.🌺 Çocuk istemeyen herkes vicdansız demek değildir

Bilemiyorum ben sevgiyle, şefkatle büyüdüm ama fazla müge anlı izlemiş olabilirim, insanlar kötü.
Ve istemiyorum, kızı sevmiyorum diyen birine israrla bakacaksin demek kıza kötülük en başta baska cozumler sunmak gerekiyor, burada iyilik showu yapmak yersiz
Muge anli izlediginiz haliniz buysa..gecmis olsun

Bilemiyorum ben sevgiyle, şefkatle büyüdüm ama fazla müge anlı izlemiş olabilirim, insanlar kötü.
Ve istemiyorum, kızı sevmiyorum diyen birine israrla bakacaksin demek kıza kötülük en başta baska cozumler sunmak gerekiyor, burada iyilik showu yapmak yersiz
Kıza bakmak durumundasin demek konu sahibine kötülük. Ama kızı baba sevgisinden mahrum bırakmak o küçük kıza iyilik herhalde! Öyle mi?

Ne mutlu sana ceycey helal olsun ❤️
benim babamın ilk evliliğiydi de ne oldu?tek zerre sevgi göstermedi.ama ben iyi baba seçtim.abi ye candan fedakarlık yapan benden doğana da yapardı.yanılmadım.kızım el üstünde tutuluyor.mutluluk gözlerinden okunuyor.sitede gençlere de hep bunu tavsiye ettim.iyi baba olur mu önce onu ölçün tartın.bodoslama evlenmeyin.

Evliyse bakmak zorunda.
Evliliği devam ettirmek için başına silah dayamıyorlar herhalde.
Başka çözüm ne olabilir?

Ben aslında şirret ve nalet kadının tekiyim ama burada çok güzel show yapıyorum.Egomu çok güzel törpülüyorum.Hayatta çok çeşit insan vardır elbette ama o kadar da komplike değil aslında.Hayatta insanlar iyi ve kötü insanlar olarak ikiye ayrılır.Hee tabi ki bir de akıllı insanlar öngörü sahibi olup,gelip burada ağlanmazlar.

Diğer konunuzu bilmiyorum ama sadece bir düşünün o kızcağız sizin kızınız da olabilirdi... Dünyanın binbir türlü hâli var yarın öbür gün sizin çocuklarınız olursa onların başına ne geleceğini asla bilemezsiniz, kendi çocuklarınıza sizin olmadığınız bir dünyada nasıl davranılmasını isterdiniz? O kızcağıza da öyle davranmak boynunuzun borcu değil mi?
Yazık yavrum benim anne çekip gitmiş babaanne zaten yaşlı, hayatında bir anne bir kadın figürü yok ne büyük eksiklik, azıcık şefkatle yaklaşıp annesi olmasanız bile ablası olabilirsiniz, sarıp sarmayabilirsiniz onu.
Niye bilmiyorum ama bu konu bana çok dokundu ya oturdum ağlıyorum şu an o kızcağızı düşünüp... Allah'ım karşısına iyi insanlar çıkarsın inşallah size de merhamet diliyorum tez zamanda.
Aynen bende cok üzüldüm. Bu cocuk babanesinde kaliyor okula gidiyor ee okulda veli toplantisi yada anneler gunu babalar gunu etkinligi oluyor. Bu cocuk oksuz yetim degilki hadi bir sekilde kabullenirdi öldüler diye. Var ama yoklar ne kadar kötü bu hayatta tek basina bu yasta.

İstemiyorum diyenle evlenmemek mesela harika bir seçenek.

Bak gökçe, çocuk ebeveynler tarafından yapılır. Dünyaya gelirken kendisine sorulmaz.

Gelir ve bin tane şeye ihtiyaç duyar.

Ebeveynler bunları karşılamakla yükümlüdürler.

Çocuk hakları vardır. Karşılanmalıdır.

Ebeveynlerden birinin yokluğunda diğeri bütün sorumluluğu üzerine almalıdır.

O bakmıyorsa ben hiç bakmam diyemez.

Bir gün yalnız ebeveynlik yapma ihtimalini de baştan kabul ederek dünyaya getirirler çünkü.

Hayat bu, ölebiliriz genç yaşta değil mi?

Eşimiz yalnız kalabilir.

Bu durumda yeni karısı rahat etsin diye çocuğumuzu evden mi atsın?

Bir de jeden iyiligi surekli Show gibi algiliyorsunuz,bence Buyuk travmalariniz var tedavi olun.Herkes kotu degil ve Bazi insanlar gercekten iyidir ya da merhametlidir bu anormal bir sey degil

benim babamın ilk evliliğiydi de ne oldu.tek zerre sevgi göstermedi.ama ben iyi baba seçtim.abi ye candan fedakarlık yapan benden doğana da yapardı.yanılmadım.kızım el üstünde tutuluyor.mutluluk gözlerinden okunuyor.sitede gençlere de hep bunu tavsiye ettim.iyi baba olur mu önce onu ölçün tartın.bodoslama evlenmeyin.
O kadar doğru ki ceycey. Tabiki Allah gecinden versin ama ölsek gitsek bizim yerimize anne de olur diye düşündüğümüz insanlardan çocuk yapsak keşke. Allah'a çok şükür ediyorum ki böyle bir eşim var benimde. Ne kadar önemli. Bu adam zamanında iyi baba olamamış konu sahibinden olana ne kadar iyi baba olacak?

Peki senin showun ne oluyor
O bakmak istemiyor ama asıl mesele şu siz mevzuyu anlamamisiniz babasının bakmasını istemiyor annesi baksın diyor biz hayatin da olmayalım diyor
Bizden uzak olsun diyor evimden kocamdan uzak olsun diyor
Istemedigi şey bu ve kız 12 yaşında küçük bebek değil bakıcak 3 4 yıl sonra üniversite okuyup belki ayrılıp gidicek kızla sadece geçireceği zaman 3 yıl
Ne yapsın esirgeme kurumuna gitsin bu çocuk

Yazıklar olsun o anne ye o babaya

Sadece konu sahibiyle empati kurmaya çalışıyorum.
Ben de evimde sürekli bir yabancıyı istemezdim, insan bunu ister istemez düşünür.
Çocuğu olanlar boşanırken bir kere daha düşünsün.
Ha evli çocuğu olmayanlar da çocuk yaparken on kere daha düşünsün.
Ya ikide bir yabancı deyip duruyorsunuz. Ne yabancısı o çocuk o evin evladı o kocasının çocuğu yani üvey kızı:deli: ne demek yabancı?

Peki senin showun ne oluyor
O bakmak istemiyor ama asıl mesele şu siz mevzuyu anlamamisiniz babasının bakmasını istemiyor annesi baksın diyor biz hayatin da olmayalım diyor
Bizden uzak olsun diyor evimden kocamdan uzak olsun diyor
Istemedigi şey bu ve kız 12 yaşında küçük bebek değil bakıcak 3 4 yıl sonra üniversite okuyup belki ayrılıp gidicek kızla sadece geçireceği zaman 3 yıl
Ne yapsın esirgeme kurumuna gitsin bu çocuk

Yazıklar olsun o anne ye o babaya
Ekleme yapayım şuan babanne bakıyor ne anne ne baba yazık değil mi o yaşlı kadına
Allah korusun kadın ölse kız dışarda gidecek yeri yok siz neler diyorsunuz G Gokcesag

Ya ikide bir yabancı deyip duruyorsunuz. Ne yabancısı o çocuk o evin evladı o kocasının çocuğu yani üvey kızı:deli: ne demek yabancı?
insanlar değil insana kendi cinsinden olmayan kedi köpeğe bile evlat muamelesi yapıyorlar maddi manevi herşeyi yollarına seriyorlar.

Ekleme yapayım şuan babanne bakıyor ne anne ne baba yazık değil mi o yaşlı kadına
Allah korusun kadın ölse kız dışarda gidecek yeri yok siz neler diyorsunuz G Gokcesag
hayati bir ameliyat oldum .masada kalabilirdim.e benim çocuğu yurda mı vereceklerdi o zaman?gayet içim rahattı bana bir şey olsa bakılacağından.bu kıza bu rahatlığı ne anası veriyor ne babası ne de yeni karısı.yazıklar olsunnn ne diyeyim başka.

bir kere aklı başında bir insan şöyle düşünür, adam kendi kızına sahip çıkmıyor ,beni hiç umursamaz merhamet ve sorumluluk sahibi olmayandan hayır gelmez der. siz bunları düşünmek yerine sırf evlenmiş olmak için evlendiğinizden bu sorunları yaşıyorsunuz demek ki şu hayatda öğrenmeniz gereken bazı şeyler var.

Kızın olumsuz yanlarını söyleyince, babasının yapmaya mecbur olduğu şeyleri lütufmuş gibi anlatınca, haklı görüleceğinizi düşünüp yeniden konu açmışsınız ama yemez kk. kadınları. Bence şansınızı başka bir platformda deneyin. Belki haklı bulan birileri çıkar. Buradan ekmek çıkmaz size, çünkü geçen sefer sizi linçleyen büyük tayfa bir yere gitmedi hala burada.

Konu sahibi
Birtanecik gocasına sarıldı yatti uyudu
Yanı sıkı sarılsın bu goca bulunmaz bir sey:anne:
Kız acaba uyuyor mu ne olucak benim halim mi diyor 😔
Bizde gece 2:38 dileğe gökçeye laf anlatıyoruz kendi kendimize çırpınıyoruz
Vay be adaletin bata dünya :eğlence::silah:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X