Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

nursıman burdayım canım kızım ıyı masallah tabı arada hastalanıyor sen nasılsın bebk nasıl

ama ben seni özledim eskisi gibi sohbet edemiyoruzz bebişler nasıl iyimi inş herşey yolundadır canım çok öpüyorum saglıcakla

Canim benim bende seni ozledim. Gercekten baya ara verdik. Ben iyiyim sukur aysegulcum. bebeklerim de iyi simdilik. Ama artik sigmiyorlar karnima. Bir sabah karnimdan firtlayip cikacaklar gibi geliyor Sen nasilsin tatlim? Minik kahramanimiz nasil?

Bizim ilk dört ay şimdiki kullandığımız dozun tam iki katıydi tahlilden sonra cok düşük çıktı degerler ve yarı yarıya düşürüldü simdi 3•1/8 kullanıyoruz kızınıza sağlıklı günler diliyorum :)

hoş geldin canım.benimde 2 kızım kah. ama nonklasik.3.kızıma daha baktırmadık..bende burayı ilk bulduğumda çok sevinmiştim
ayy maşallah ne kadar büyümüş kızın..zaman nasılda hızlı geçiyor dimi.öp yerime fıstığı..
zaten ilaç küçük değilmi 16 ya nasıl bölşüyodun ilacı..8 e bile zor bölünüyor..

kızlar bizim Dr.umuz gitmişti yerine yeni dr.geldi.kızlarımın tahlillerini yaptırdım,birinin 5.1 çıktı diğerinin 6.8 çıktı 17 oh ları.doğru dürüst bakmadı bile çok iyi böyle devam etsinler dedi.ama kortizolleri yüksek çıkmıştı,hocam kortizolleri niye yükselmiş dedim,normalde iyi çıkıyodu.yüzüme bile bakmadan onun bakılmasına gerek yok,anlamsız dedi.ama diğer dr.hep baktırıyodu.tama gerek yoksada niye yüksek çıkmış dedim,anlamsız dedi yine hiçbir anlamı yok yükselmesinin dedi.eski Dr.umuz çok iyiydi.bunu hiç gözüm tutmadı..sizde kortizol e bakılmıyomu merak ettim..bakılıyosa nasıl çıkıyor.neden yükselmiş olabilir kafama takıldı.daha önceden 17 oh yüksek çıksa bile kortizol yükselmiyodu.bu sefer ikisininde yükselmiş bayağı..

genkort ödeniyodu birara şimdi yine ödenmiyomuş..benim kızlar 2 aydır genkorta geçtiler çok şükür kilo falan yapmadı .11 yaşındaki kızımın boyuda kilosuda %50 ile 75 arasında.14.5 yaşında olan kızımın boyu %90-97 arasında,kilosu %25-50 arasında.aama aten eskiden beri uzun boylu ve zayıf bi çocuktu..yani ilaç çok şükür etkilemiyor gelişimlerini..ama birara kemik ölçümü yaptırmak istiyorum.uzun süre kullanımlarda kemik erimesi yapabiliyor.gerçi biz genelde dozunda kullandık yani olması gerekenden yüksek kullanmadık ama belli olmaz..

kızlar bide kah hastası olan arkadaşlara bi sorum olcak.gözlük kullaanıyomusunuz yani gözleriniz ne durumda.benim kızların ikiside gözlük kullanıyor bikaç senedir.küçük kızınkinin numarası ilerliyor..ilaç uzun süre kullanılınca(5-6 yıldır kullanıyolar)gözlerde bozukluk yapabiliyor.gerçi bizimki yerine koyma tedavisi old.için yapması beklenmiyor ama yinede sentetik ilaç sonuçta..kaç kişi gözlük kullanıyor?

ben gözlük kullanıyorum 6 derece miyopum çocukluğumdan beri gözlüğüm var ama 12 yıldır falan lesn kullanıyorum taktıkça ilerliyor ama bu benim göz yapımla alakalı uzun süreli kortizon kullanımı göz içi basıncını arttırır ve göz tansiyonu yapar 2 ayda bir kontrol gerekir dedi bana doktor ayrıca katarakta erken yakalanıyormuşuz katarakt herkeste olur ama sizde daha erken olabilir dedi yerine koyma tedavisi ama dışarıdan alınıyor yani bu çocuklar kortizonun yol açabileceği tüm olumsuzluklara açıklar yani daha hafifi olur ya da hiç etkilenmezler nasılsa olmayan yerine konuyor diye düşünmemelisiniz öyle bir durum yok malesef

bazı doktorlar öyle malesef kortizol bazen isteniyor bazen istenmiyor anlamsız demesi de kortizol hormonu istenmemişse ACTH hormonu istenmiştir bunların arasında ters orantı var oradan yorumluyorlar çok endişelenmeyin bu çocuklar ergenlikteler hormonları günlere göre değişebilir ve çocuklar kendi değerleri çerçevesinde yorumlanmıştır onların dilinde ergenliğin ilk yıllarında dengesizlikler mutlaka olur

öperim canım :) ilacı bölmüyorum şirıngada ezip sulandırıyorum dozu ona göre ayarlıyoruz doktorlarla :) bende bebişine sevgilerimi yolluyorum

evet ACTH de istenmişti kortizolde.o yüzden kortizolü anlamsız bulmuş olabilir...

Cok tesekkur ederim mesajlarima cevap almak beni cok mutlu ediyor destek oldugunuzu hissediyorum kiziniz ameliyat oldu mu oldu ise kac yasinda idi nasil bir ameliyatti ameliyat sonrasi yine cocuk cerrahisine kontrole gidiyor musunuz ameliyat sonrasi beni cok endiselendiriyor simdiden tesekkurler

Cok tesekkur ederim mesajlarinizi okumak cok iyi geliyor kendimi iyi hissetmemi sagliyor soylediklerinize katiliyorum ben de kendimi cozumu olan bir durum diye teselli ediyorum iyi ki varsiniz

Hosbulduk cok tesekkurler aynen insan cok seviniyor boyle bir sitenin olmasina gecmis olsun kizlariniza saglikli mutlu gunler dilerim

merhabalar iyi hissetmenıze sevındım .Kızım amelıayt oldu bir yasında iken flep vajınoplıstı klıtoroplastı amelıyatı tabı biraz zorlukları oluyor narın ve hıjyen gereken bir yer cocuk cerrahıısne amelıyattan sonra daha sık gidiyorduk şimdi zamanla oturdu yılda bir diletasyon işlemi için gidiyoruz şükürler olsun ki cocuklarımızın fiziksel beyınsel bir problemi yok o yüzden güçlü olaım tedavısı var bilindik bir hastalık olmadıgı için insan çok sasırıyor ılk basda üzülüyor kıızm 4 yasında ama zamanla hersey oturuyor Allahın izniyle ameleyatı atlatın bizler burdayız bbegınız küçük sanırım herzaman sohbet edebiliriz sevgıyle kalın

Size nasil tesekkur etsem az... Tam da benim dusunduklerimi ifade ettiniz burada ayni dili konusup birbirimizi anlamak cok guzel kizim dokuz aylik tahminim bir yas civari gerceklesecek ins hepimiz icin hersey cok guzel olur

karakedi85 gebeliğin nasıl gidiyor canım sanırım temmuzda bebeklerine kavuşacaksın
ben 30.haftamdayım 10 dan geriye sayım başladı
sebic88 sen nasıl gidiyor gebeliğin bi sıkıntı yok dimi kızlar.
allah evlatlarımızı hayırla sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…