Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

öncelikle teşekkür ederim canım allah hayırla sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.
annemde düşünme böyle şeyleri hiçbirşey olmayacak sen sıkıntı yapma gebeliğinin tadını çıkar birşey olursada tedavisini olur falan diyor.
ben 20+4 tüm detaylı usg çektirdiğimde.

merhaba canım inş sağlıklı sıhhatli olur bütün tedbirleri almışsın benimde böyle bir sansım olsaydı diye geçirdim içimden şimdi benim dktrm cinsiyete önem vermiyor sorduğumuzda bakmadım diye söylediği bile oldu keşke diyorum detaylı ultrasonlara falan girseymişim dktrn baktığı ultrasonla kaldım önce erkek sonra kız denildi genital bozuk doğdu olan oldu ama ne bileyim içimde kaldı herşey şimdi sadece sorguluyorum böyle yapsaydım şuda olsaydı diye ama boş biliyorum sen her türlü tedbirini almışsın takdiri allaha bırak içini ferah tut.

inanki bütün testleri yaptırmama rağmen acaba erkek gibimi görünüyor yoksa kızmı demeden kendimi alamıyorum tam emin olamıyorum yinede herşey allahtan başkada sığınacak çaremiz yok.

canım benim 2 kızım nonklasik kah.bende ve eşimde bişey yok.heralde taşıyıcıyız bu durumda.3. çocuğuma hamileeyken 4 aay kortizon kullandım.dekort 1g.sabah 1 akşam 1.15 haftalıkken aamniyosentez yapıldı erkek old.öğrendik ve ilacı kestik.ama bu arada çok kilo aldım.belkide dozu fazlaydı ve ben hasta değil taşıyıcı olduğum için çok geldi heralde.aslında başka bi dr.ilaç kullandığına göre anomali olmaz.plsaydı bu ilacı niye kullandırıyozki,anomali olmasın diye kullanıyon zaten demişti.yani amniyosenteze gerek duymamıştı.ultrasonda erkek gözüküyodu zaten.ama perinotolog yapalım dedi bende zaten doğuma kadar bu stresi çekemem yaapalım rahatlayalım demiştim.ultrosonda erkek değilde kız gözükseydi yapmazdık heralde gerçekten kızmı diye.ilaca devam ederdim.ondan sonra bi kızım daha oldu ve çokşükür ondada anomali yok.ilaç kullaanmadığım halde hamileyken.çünkü oğlumda kullandığım kortizon tansiyonumu yükseltiyodu.bunun kız olduğunu çok net gördük ultrasonda zaten..
ilacımı günde bi kez akşam 10 gibi alıyorum genkortun yan etkileri diğerlerine nazaran dahamı hafif?
genkortun yanetkileri daha az diye biliyorum.önceden yurtdışından getirttiğimiz hidrokortizonla aynı olduğunu söylüyolar..
canım zaten bana dr.un bitanesinin dediği gibi,eğer ilaca rağmen anomali olcaksa niye ilaç kullanıyoruzki..ilacı kullandığına göre herşey normal olacak inşallah marak etme..
arkadaşlar detaylı usg çekildi dr iç ve dış üreme organları erkek dedi özellikle konuştum doktorumla için rahat olsun bebeğin erkek dedi kız bebeğe dair hiçbir belirti yok çünkü dedi.
hadi gözün aydın canım..
inanki bütün testleri yaptırmama rağmen acaba erkek gibimi görünüyor yoksa kızmı demeden kendimi alamıyorum tam emin olamıyorum yinede herşey allahtan başkada sığınacak çaremiz yok.
seni anlıyorum insan doğupta gözüyle görmeden inanmıyor.bana dr.um son kızımda her gidişimde ısrarla genital bölgesini gösterip bak bu dudaklar,bu klitoris ve gayet normal dediği halde sürekli tedirgin oluyodum.sende içini ferah tut.hamileliğinin tadını çıkarmaya çalış.

15 gündür bakmamıştım ama kimse girmemiş.inşallah herkes iyidir ve herşey yolundadır...bi ses verin.......kimse yooookkkmuuuuu

kızlar nasılsınız
ben 24.haftama girdim herşey güzel ama mide ağrım ve bulantım hiç geçmedi ne yersem yiyeyim ağzımın tadı hep bozuluyor alışamadım gitti kusmam yok ama en azından ona şükrediyorum :)))
şeker yükletmesi yaptırmam gerekiyor 1 2 haftaya kadar sağlık ocağında yaptırcam ama direkt öyle doktoruma gidip ben şeker yükletmesimi yaptırcam diyeceğim bileniniz varmı?
birde kızlar kah ta gebelik şekeri normal gebelerle aynımıdır yani bu hastalığımız şekeri tetiklermi ki acaba çok dikkat ediyorum aşırı düzenli besleniyorum spor yapıyorum şekerim çıkarsa çok üzülürüm.

ben hafta içi her gün burdayım ama kimsecikler yok bende yazacak birsey buylamıyorum nasılsın canım bebiiş nasılllll
sağol canım iyiyiz çok şükür.bebişimde iyi,4.5 aylık oldu bile..sizde durumlar nasıl..

bazı hamilelerde bulantı 9 ay bile sürebiliyor.normal yani..şeker yüklemesini Dr.a kontrol için gittiğinde o söyler zaten.o gidişinde aç karnına ve sabah gitki iki kere git gel olmasın...kah larda şeker nasıl çıkıyor hiç bi bilgim yok canım..

Selam kızlar. Ben bebeklerimle boğuşuyorum :) Daha doğmadan canıma okuyorlar. Bazen problem yaşıyorum ama genel olarak iyi gidiyor.
yarenahsen bebeğin ne çabuk büyüdü maşallah. bitanemo seninki de kocaman olmuştur. darısı bizimkilerin başına.
papatya ben şeker kontrolümü yaptırdım normal değerlerde çıktı canım. sana da kolay hamilelikler diliyorum.

canımcım emin ol cıktıklarında dha cok canına okuyacaklar Ama keske her canına okuyanlar bebişlerimz gibi olsa büyüdü benimki yarın yasına giriyor rabbimin izniyle insallh sizler nasılsınız bakalım karakedi normal ama 2 tane erkek yan yana gelince ne olur yaramazlık tabikiiiiii rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Amin canım bütün gebelerimize inş. Beni zor bir süreç bekliyor biliyorum :) Bende fırsat bu fırsat bol bol dinleniyorum. annelik iznim daha başlamadı ama heyet raporu aldım o zamana kadar. Maşallah bebeğine yaşına bile girmiş. o bizim ilk göz ağrımız

hayırlı yaşlar olsun canım.rabbim hayırlı ,sağlıklı mutlu bir ömür nasib etsin..ilk doğum gününden sonra zaman çok daha hızlı geçiyor..2.3.derken bi bakıyon 10.15.doğum gününü kutluyosun..

arkadaşlar herkeslere merhabalar

ne zamandır girmiyordum umarım herkes iyidir. bizi sorarsanız biz iyiyiz. 19. hafta da bitti henüz cinsiyetini göstermedi. doktor kız olabilir dedi ama göremediği için umarım 4 boyutluda gösterir hala korkularım var çünkü doktorum bana ilaç kullandırmadı. ama artık yapacak bişey yok Allah sağlıkla dünyaya getirmeyi nasip eder inşallah. en azından ayrıntılı ultrasonda iç organlarını görme şansımız var her şey yolunda mı anlayabiliriz. bu arada ne yazıkki kilo almak yerine iki kilo vermşim. bunu da ödem atmaya bağlıyorum özellikle ilaç kullandıktan sonra vücut bayağı su topluyor bırakınca da bir anda atıyorsunuz ama yine de sorucam doktora. herşeyin hayırlısı bakalım

maşallah canım henüz kilo almamışsın ben toplamda 7 kilo aldım 25.haftadayım dr böyle devam güzel ilerliyoruz dedi ama şimdide bel kalça kemiği ağrılarım başladı.
4 boyutluda görürsün inş yavrunun cinsiyetini kız da olsa korkma allah korur bizler hep dua ederek hamile kaldık inş çok sağlıklı olurlar.

Son düzenleme:

canım içini ferah tut.inşallah herşey yolunda olur.bende oğlumda kullanmıştım ilaç ama ilk 2 kızımda(daha hasta olduklarını bilmiyoduk tabii)ve bu son kızımda kullanmadım ama bende hep çok korktum,doğana kadar hep korktum ama çok şükür bişey olmadı.oğlumda kullandığım kortizon tansiyonumu yükseltiyodu o yüzden kızımda kullanmadım.sana niye kullandırmadı..

Merhaba arkadaslar bu sayfadaki yazıların buyuk bir kısmını okudum boyle bir sayfada ortak konuların konusulması beni cok mutlu ettı oncelıkle ınsan kendını yalnız hıssetmiyor. Benim konjenıtal adrenal hiperplazi 21 hidroksilaz tuz kaybettıren tip hastası dokuz aylık bir kızım var. Bu durumun hayatını nasıl etkileyecek ameliyat olacak ve ameliyat sonrası bizi neler beklediği konusunda buyuk endıse ve kaygı ıcerısındeyım benim gibi bu hastalıkta ve ameliyat gecirmis bebegi olan arkadaslar varsa beni bu konuda bilgilendirirse cok sevinirim. Hepimize saglıklı mutlu huzurlu gunler dılıyorum...

geçmiş olsun aramıza hoşgeldiniz

hosgeldin canım aramıza rabbim bebişine kısa sürede bol şifalar verir inşallh canım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…