Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

Kesinlikle Antalya da ki doktorlar sadece zaman kaybi oldu bana. Simdi 2 doktor buldum biri uzman doktor, digeri profesor. Ucret olarakta profesor 500 tl istedi Uzmn. 250 hangisine baslayacagima karar veremedim henuz. Ucret faktoru de onemli. Psikolojm yuzunden meslegimi yapamiyorum esimin eline bakiyorum. bugune kadar 3 doktor tarafindan takip edildim ve ucu de seneler sonra yetersiz olduklarini kabul edip Ankaraya Istanbula gitmemi onerdiler. Keske bastan deselerdi hatta bi tanesi 17 oh progestron 274 cikinca beni kortizonumu icmemekle suclayacak kadar sacmaladi. Sil bastan yeniden baslayacagim herseye. Tup bebek tedavisi de goruyorum aralikta embriyo transferimiz var insallah tutunur bebis

Tüp bebek tedavisinede başlıcaksan eğer kesnlkle çok iyi bi doktorla devam etmen lzım benim 2 tane başarısız denemem var bizim hastalımız hormonlarla alakalı olduğu için çok dikkat etmek gerekiyor ilacı aldığın saat bile hormonları o kadar etkiliyorki benm progesteronum 5 ten aşşa düşmüodu transfer zamanı ama doktorumun başarısıyla 1.3 ü gördüm..

Akdeniz ünv. Doktorları denedin mi ben Kocaeli'de oturduğum için burda ki ünv. Hastanesi'ne gidiyorum gayet memnunum bende tüp bebek tedavisi görüyorum iyi bir doktor bulmadan sakin başlama tedaviye

Cerennz İnsaallah bebeğini hemen kucağına almak nasip olur. Benim kaygı bozukluğum vardı ve mutsuzdum sinirli idim psikiyatra bunun için gidiyordum doktor bana mutlu olmak istiyorsan hayatındaki herşeyi olduğu gibi kabul et... bla bla bla klasik şeyler söyledi. Annemin teşviki ile doktora gittim keşke daha önce gitseymişim diyorum. Mesleğimi yapmıyorum çünkü özel sektörde muhasebe işi bayağı stresli oluyor. Engelli raporu alan var mı aranızda? Bu engelli raporunu almak bize dezavantaj mı yoksa avantaj mı sağlar ? son test sonucumu dün akşam sistemde gördüm aldosteron ve renin değerlerimde yüksek çıktı. şimdi bu hastalığın tipini merak ediyorum test sonuçlarına göre 3 değerimde yüksek. kortizolda normal değerde valla ben bişi anlamadım. Genetik test çözecek sanırım bu sorunu ???

Akdeniz ünv. Doktorları denedin mi ben Kocaeli'de oturduğum için burda ki ünv. Hastanesi'ne gidiyorum gayet memnunum bende tüp bebek tedavisi görüyorum iyi bir doktor bulmadan sakin başlama tedaviye
Akdeniz Univeraitesinde iyi bir profesor vardi aslinda ama bir turlu randevu alamadim. Ben de mail attim 3 aydan once yardimci olamayacagini soyledi bir doktor arkadasini onerdi. Bende önerdigi kiaiye tedaviye basladim ama 1. 5 sene yanlis ilac kullandirmis ilgili hormonlarima bakmamis bile. Kendim arastira arastira ogrendim. Simdi baska bir doktora baslamayi dusunuyorum. Ozelde muayene ediyor. Yeterki cozum bulsun ilacimin dozunu ayarlasin ve bebek icin umut olsun bana

Engelli raporu erken emeklilik disinda bir ise yaramiyormus. Ben de avukatim ama isim cok stresli oldugu icin calisamiyorum malesef. Genetik cozer diye dusunuyorum sizin durumunuzu. Insallah KAH degildir hastaliginiz omur boyu kortizon kullanmaya mahkum olmazsiniz insallah

Arkadaşlar İstanbul’da önerebileceğiniz iyi bir doktor var mi? Anadolu yakası olursa daha iyi olur. Numunede Mutlu niyzoğluna giden var mı?

Endokrin doktorum hasta olma ihtimali var dedi genetik sonucu yorumlayan doktor da taşıyıcı olur sendeki belirtilerden daha düşük belirtiler olur dedi cocugunuz var mi olup olmama konusunda birsey söyledi mi

Endokrin doktorum hasta olma ihtimali var dedi genetik sonucu yorumlayan doktor da taşıyıcı olur sendeki belirtilerden daha düşük belirtiler olur dedi cocugunuz var mi olup olmama konusunda birsey söyledi mi
Bana da doktor bi hasta olma ihtimali var dedi, bi eşinde yoksa taşıyıcı olur dedi anlamadım. Çocuğum yok. 7 aylık evliyim henüz olmadı, kah olduğumu önceden öğrendiğim için hemen gittim doktora ben. Eşime test yapıldı. Bu hastalığı taşıyanların çocuğu olmuyo mu diye sorduğumda doktorum öyle bişey yok oluyo ama zor oluyo dedi. Siz ilaç kullanıyomusunuz? Bana ilaç vermedi normal deneyin son çare ilaç veririm ilaç sende kilo yapar dedi. Doktorumdan da emin değilim açıkçası kahı ne kadar biliyo bilmiyorum. Bu yüzden doktor tavsiyesi olanlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.

Durumum karışık Cerennz ... Polikliniklerde ayda bir doktor değişiyormuş .. Gittiğim poliklinikte de aynı durum söz konusu idi.. Doktor değişkliği olduğu için testler yeniden yapıldı... Değerler yüksek geldi... doktor anlamadım birşey dedi... hocama sormam gerek dedi. sizde kah olabilirde olmayabilirde dedi. O gün bana döndü hocasına sormuş bende kah yokmuş.. Genetik teste gerek olmadığını söyledi. Lakin benim kafam çok karıştı.. Ankara da bu konuda uzman bir doktor önerisi istesem ... Bir aydan kısa süre sonra genetik testine gireceğim umarım istem iptal edilmemiştir. gidip öğrenmem gerekecek ... Bence çoğu doktor bu hastalığı bilmiyor..

Çoğu doktor bu hastalığın ne olduğunu bile bilmiyor. Tuhaf bir durum

Gecen hafta ben de devley hastahanesinde yillardir gorev yapan bir doktora gittim, benim bildigim 8 yila yakindir o hastahanede oncesine de olabilir. Lakin bana dedigi sizin hastaliginiza sahip 1 hastam oldu. O da izmire gidip orda tup bebek yaptirdi. Devlet hastanesini hastaliginizin takibi acisindan onermem dedi.Akdeniz tipa devam edin orasi daha koordine calisir dedi.Sanirim tecrubesi olmadigindan ilgilenmek istemedi. Ben de Tipa devam edicem olmazsa Izmir Ankara ya yonelicem. Siz de iyi bir doktor arastirip gerekli testleri yaptirin. Poliklinikler yetersiz kalir kac yillik profesorler bile deneyimsiz bu hastalikta. Ankara da mutlaka iyi bir doktora denk gelirisiniz moralinizi bozmayin. Benim genetik testte hstaligim sip diye cikti. Esime de bakildi onun temiz cikti cok sukur bebegimkz hasta olmucak ama tasiyici olucakmis

Bende 5 aylik evliyim gebelik düşündüğüm için hic bi ilac kullanmiorum uc seneye yakındır ayni doktorda takip oluorum memnunum Ankara Dışkapı hastanesinde tam polikistik oversinde diemiom falan dedi kortizon verilsin diyenlerde var verilmesin diyenler de var dedi vermedi kortizon yumurtlamada mi catlamasinda mi ne zor olur dedi kahli oldugumu bildigim icin kadin dogumcuya da gittim oda muayene ettiginde sol yumurtalıkta kist var kendiliğinden kaybolur dedi endokrin doktorunun dedigini soyledim suanlik bi sorun gozukmuo normal yolla hamile kalirsin dedi ablamda da kah var o evlendiğinde ilk aydan hamile kalmıştı kişiden kisiye degisior yani
Benim total testesreton yüksek gelio hep bi normale donmedi 5 6 senedir tedavi goruorum

Merhaba arkadaşlar. Bugün eşimle genetikten danışmanlık aldık. Doktor eşimde olmadığı için bebeğin hasta değil taşıyıcı olacağını söyledi. Babadan gelen sağlıklı genle annenin geninin yarısını alacağı için hasta olmaz dedi. Babada da olsaydı o zaman hasta olma ihtimali var dedi. O yüzden eşinizde yoksa içiniz rahat olsun. Bu durumda olanlar varsa paylaşayım dedim. :)

Ben hasekide yaptırmıştım 2 ay gibi bi sürede çıktı 2017 de. Eşime 4 ay önce yapıldı hasekide daha erken çıktı onun.

Ben 3 sene önce yaptirdim darbe zamanina denk geldi hastaneler degisti falan 7 ayi buldu ablaminki 3 ayda erkek kardesiminki.ile esiminki de 1.5 ayda çıktı erkeklerinki daha erken cikio sanki 2 3 aylik sure veriolar genelde çıkması için

Gece uykularım kaçtı inanın.. Benim durumum çok tuhaf arkadaşlar ..15 yaşımda adet olamama durumu ile doktora gittik.. Ankara da profa götürdü ailem , doktor alltan muayene ettiğinde anladi durumumu. Laparoskopi oldum ilerleyen zamanda doğuştan vajinam gelişmemiş rahim yok tüpler yapışık yumurtalıklar var ... Doktor yapacak hicbirsey yok evlenmeden önce gelsin ameliyat edelim dedi. Karşıma biri çıktı ameliyat oldum ama ameliyatim başarısız oldu , tekrar ameliyat oldum oda basarisiz sonuçlandi. Eski eşim benden ayrıldı çok acılar çektim inanin sadece nefes alıyor ölmemek için yemek yiyordum çok ağır bir depresyon geçirdim 3 yıl boyunca yataklardan kalkamadim üzüntüden . Sonra Antalya'da Prof. Dr. Ömer Özkan'a ameliyat oldum. Böylelikle 3 vajina ameliyatı geçti basimdan. Bozulan moralim biraz olsun düzeldi.Gecen aylarda endokrin bölümüne gittim adet olamıyorum lakin sinir stres çok fazla acaba menopoza mi girdim vs diye tetkik yaptırdım kadın bana KAHsin dedi. Sonra doktor değişti yokmuş vs dedi. 27 sinde genetik teste gireceğim. KAH çıkar veya cikmaz bilmiyorum lakin engelli raporu çıkartmayı düşünüyorum doğuştan gelen anotomik bozukluklarım için. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…