Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

genkorta ek olarak bebek doğana kadar dekort 0,50 mg kullandım, benim bir de eşim taşıyıcı çıktı allah tan kızımda genital anormallik oluşmadı sadece genetik testlerde taşıyıcı olduğu belirlendi.

Esimin test sonucu çıktı onda yok kah genetik doktoru cocugun hasta olarak dogmaz ama taşıyıcı olur sendeki belirtilerin cok azı olur dedi. Endokrin doktoru da gebe kaldigim zaman ilaç baslayacagini söyledi. Gebe kalmak zor oluomus galiba kisiden kisiye de degisior benim ablam da da kah çıktı bende cikinca onada test yaptirdik suan iki oglu var ve ilk ogluna evlenince hemen kalmıştı. Rabbim herkesin gönlüne gore versin insAllah

Merhaba mesajımı görürseniz yazabilir misiniz lütfen sonraki süreç ne oldu benim oğlumds klasik kah denildi

Merhaba sonraki süreç ne oldu inşallah mesajımı görürsünüz ve yazarsınız benim oğlumda da var

Arkadaşlar merhaba bir sorum olacak. Adetleri sıkıntılı olan saadece ben miyim? Yani genelde sık aralıklarla adet görüyorüm. Hesaplarıma göre adetten sonra yumurtlama günüme denk gelen günde tekrar kanamam başlıyo. Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

klasik kah mı geç başlangıçlı mısınız? ben klasik kahlıyım adetlerim düzenli ara kanamam hiç olmadı hiç adet olmayanlar var kişiye ve tedaviye uyuma göre değişiyor

klasik kah mı geç başlangıçlı mısınız? ben klasik kahlıyım adetlerim düzenli ara kanamam hiç olmadı hiç adet olmayanlar var kişiye ve tedaviye uyuma göre değişiyor

Merhaba benim oğlumda da kahtan dolayı erken ergenlik şüphesi var ve tedaviye başlanmadı benim oğlum da şu an 7 yaşında doğduğundan beri bu hastalık beni Mahvetti damdan düşeni damdan düşen anlar misali beni anlayacağınız düşünüyorum yoksa inanın bunları size sormak istemezdim kızınızda nasıl bir tedavi uygulandı gelişimi nasıl oldu boyu uzadı mı

Merhaba arkadaşlar. Konjenital adrenal hiperplazi olup pgt yaptıranlar diye bir konu başlığı açtım. Bilgisi olan arkadaşlar bir göz atabilir mi ?

Benim de eşimde kah çıkmadı. Bende geç başlangıçlı kah’ım. Doktora eşimde yok yine de çocuğumun hasta olma ihtimali var mı dediğimde evet öyle bir ihtimal var dedi. Doktorunuz neye göre taşıyıcı olur hasta olmaz dedi acaba.

Merhaba arkadaslar, ben de kah hastasiyim 35 yasindayim bebek sahibi olmak istiyoruz. Antalya da yasayan iyi bir endokrin uzmani ve kadin dogum uzmani doktor onerisi olan var mi aranizda?

Kimse yok mu
Antalya da KAH hastaliginda uzman bir doktor ariyorum. Bircok doktora gorundum ama hic birinden memnun kalmadim daha ilacimin dozunu bile ayarlayamadilar.

Tesekkur ederim 5 yasinda tani konulmuş klasik kah benimki.
Kimse yok mu
Antalya da KAH hastaliginda uzman bir doktor ariyorum. Bircok doktora gorundum ama hic birinden memnun kalmadim daha ilacimin dozunu bile ayarlayamadilar.
İstanbulda olsanız çok iyi bi doktor önerebilrdm ama antalyada yok aslında çoğu endokrin doktorlarınında kah hastalıyla ilgili bi bilgisi yok:) ücreti çok yüksek olduğu için alternatif bi doktor aradığımda gittiğiniz doktor çok iyi onu bırakmayın bizim bu hastalıkla ilgili çok bilgimiz yok dediler garip bi şekilde:)

Merhaba arkadaşlar , bir ay önce endokrin bölümüne tüylenme ve sinirlilik problemi için gittim bir takım testler istedi ve bum! tanı KAH. Başta Dr Hanıma çıkıştım, saçmalık olamaz öyle şey vs ( inkar ettim malesef) Hipertansiyon hastasıyım Hipertansiyon dr genetik test yaptırmam konusunda ısrar etti , önemli bir rahatsızlık olduğunu ve ölebileceğimi belirtti. Yokuş aşağı giden bir kamyonun freninin boşalması ve süratle duvara çarpıp şoka giren birini hayal edin aynen o duruma geldim. Elim ayağım titredi tansiyonum çıktı. günlerce kendime gelemedim. İlk tahlil sonucum 17 oh pregesteron 2.93 çıktı bir daha test yapıldı ve 1.24 sınır üstünde çıktı. Genetik testi bekliyorum 1 ay sonra genetik testim yapılacak. Dr koyduğu tanının doğru olduğunu iddia etti. Şimdi sorum şu , sizlerde fiziksel veya psikolojik stres zamanlarınızda krizleriniz oluyor mu? el ayak titremesi kollarda uyuşma miğde bulantısı karın ağrısı nedenini bilemediğim endişe bu
duygu durumlarını yaşayan var mı aranızda ? Fiziksel olarak bitap düşüyorum iştahım kesiliyor. En ufak bir şeyde saatli bomba gibiyim çabuk sinirleniyorum ve hayat benim için bir işkence bu durum iş hayatıma ve insan ilişkilerime zarar veriyor. Anti depresanlar beni iyileştirmiyor sadece geçici sakinleşmemi sağlıyor. Durumun psikolojik değilde hormonal olduğunu 37 yaşında öğrenmiş olmam beni baya hayrete düşürdü diyebilirim. Bundan sonra hayatımın nasıl şekil alacağını merak ediyorum. Umarım herşey yoluna girer ...

Glower_Ank ben de de ayni sinir durumlari vardi. Ozellikle kortizonumu kullanmadığım donemlerde. Tedavi oldugum endokrin doktorlarindan biri normal insanlara gore yuzde 30 daha fazla sinirli oldugumuzu soylemisti kah hastalarinin. 3 sene once yasadigim cok uzucu bi olay sonucunda kendimi psikiyatrda buldum ve bi polar teshisi konuldu. Hormonal hastaliklari olanlar psikolojik hastaliklara yatkin oluyorlarmis. Benim 17 oh progestronum 274 geldi Tup bebek tedavisi goruyorum. Aralik ayinda embriyo transferim var insallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…