Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

Teşekküre lüzum yok sadece size değil herkese itafen genel bir bilgilendirme yaptim herkes faydalansin diye
Herkes bilgilensin diye yazdığınız çok açık. Bu bilgilendirmeyi benim için yaptığınızı söylemedim.Genel bilgilendirme için kendi adıma teşekkür ettiğimi belirttim sadece.

Herkes bilgilensin diye yazdığınız çok açık. Bu bilgilendirmeyi benim için yaptığınızı söylemedim.Genel bilgilendirme için kendi adıma teşekkür ettiğimi belirttim sadece.
şahsınıza söylediğimi düşündügünüzü sanmıştım isin açıkçası ,ok bir problem yok ohalde. Merkür gerilemesi zamanındayiz olur böyle ufak tefek yanlış anlamalar normaldir

Doğumdan sonra kortizonu bırakacaksanız ,17 oh progesteron hormonunuz yine yükselecektir ,bu da androjenik bir hormon olduğu için kıllanmayı tetikleyebilir bir miktar diye düşünüyorum.
Ssuan cok kararsiizim. Lazerin 5. Senasindayim kortizonllarda tüylenme yapio diolar eger dogumdan sonra tekrar çıkacaksa lazeri birakip dogumdan sonra mi devam etsem ki

Ssuan cok kararsiizim. Lazerin 5. Senasindayim kortizonllarda tüylenme yapio diolar eger dogumdan sonra tekrar çıkacaksa lazeri birakip dogumdan sonra mi devam etsem ki
Bence başladıysanız devam edin.Bırakıp doğum sonrası devam edeyim derseniz ,bu tür yerler taşınıyor genellikle ya da başka engeller nedeniyle siz hep alacaklı kalıyorsunuz ama seansları tamamlayamıyorsunuz .O yüzden hazır bir engel yokken tamamlayın .Ben 4-5 yıldır gebe kalırım düşüncesiyle erteliyorum lazeri.Lazerin üreme organları üzerinde etkileri de bilinmediğinden önce gebelik yaşayayım doğum yapayım sonra lazer yaptırırım dedim kendime .Keşke de yaptırsaymışım diyorum zamanında.

Birşey söylicem ben kaç doktora gittiysem ameliyat yok bu hastalıkta ömür boyu ilaç kullanacaksın dedi

Herkesin hastalığının boyutu aynı değil büyük ihtimalle. Benim gibi olanlarda hem ömür boyu ilaç hem de genital bölge için gereken bir ameliyat yapılıyor.

Merhaba mesajımı görürseniz cevap verirseniz çok sevinirim, benim oğluma da aynı tanı kondu ve böbrek üstü bezleri yetersiz çalıştığı söylendi. Şu anda tedaviniz devam ediyor mu?

İyi günler arkadaşlar bana non klasik tanisi konmuştu gebelik düşünüyorum doktor eşine de test yapılsın onda da var mı die eğer onda yoksa hamilelikte hap kullanmayacağım eğer varsa kortizonlu hap başlayacak kadın doğum doktoru ve endokrin doktoru hamile kalmanda bi sikinti yok dediler beni gebelikde nasıl bi surec beklior basindan gecen arkadaslar yorumlarinizi bekliorum

Bende non klasik kah im eşime test yapılmadı ama ben gebe kalmak için gebelikte dahil kortizon kullandım yalnız oyle kolay değil gebe kalmak biraz tedavi gerektiriyor

Kah hastasi olup hamile kanlan anne adaylari , hamilelik sureclerinden kortizol kullanimlarindan bahsedebilirler mi? Tesekkurler

4 yaşında bir kızım var ikincisi için deneme yapıyoruz dün 5 yumurta toplandı bugün aradılar hepsi döllenmiş 5. Güne kac tane kalırsa ona göre pgt işlemlerinden sonra saglikli embriyolar transfer edilecek

Cok sevindim tebrik ederim, bende 2 aylik gebeyim drlerle konusunca endiselendim kah hastasiyim, kiz bebek olursa baska turlu konusuoeular erkek olursa baska siz kiziniza hanileyken ilac kullandiniz mi dogumdan sonra kizinizda bi problem yasadiniz mi cok tesekkur erlederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…