Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

Merhaba Ayfer. Dekort ve genkort arasında ne gibi bi fark var biliyor musun ? Bende hamile kalmaya çalışıyorum ama doktorum genkort verdi.

Sürekli kullandığım ilaç genkort 2*1 sabah akşam, hamileligi düşündüğüm için tüp bebek tedavisine baslamadan iki ay öncesinden dekort 0.50 mg da eklendi
Merhaba Ayfer. Dekort ve genkort arasında ne gibi bi fark var biliyor musun ? Bende hamile kalmaya çalışıyorum ama doktorum genkort verdi.

ben bebeklikden beri deltacotril kullanıyordum sonra üniv. uzman doktorlar deltacotrili kesip yerine genkort verdiler, 2014 yılından beri genkorta devam ediyorum ölene kadar devam, Çocuk işin içine girince bu değerlerle çocuk sahibi olamazsın dediler hormon değerlerim çok yüksek olduğu için dekort ilave ettiler benim progesteron hormonum düşmüyordu.

Bebeginiz varmı şimdi peki. Bana doktor yeni başladı dekortu da önce hiç kullanmamıştım kortizon ilaci. Adetim bu ay 6 gun gecti sizce dekorttan olabilirmi gecikme yapiyormu kortizon ilaci basiniza geldimi hic

4 yaşında bir kızım var şuan 4 haftalık hamileyim daha kalp atışını duymadık ayın 23 randevu verdiler

amin etmezmiyim allah isteyen herkese nasip etsin ama bizimki daha zor oluyor ya kortizonlar beni mahvetmişti doktorlar üzerinde deneme yapıyor ilacın dozunu ayarlayana kadar

Kızlar bu genetik testte hastalık kesin çıkar demi ? Hangi tip vs belli oluyor mu ?
Benimkinde homozigot olduğu ve hangi gende mutasyon bulunduğu yazıyor. Geç başlangıçlı mi klasik mi endokrinoloji söylüyor. Bana doktor klasik olsa zaten doğunca bebekken belli olurdu demişti.

Arkadaslar, aranizda kahli olupta asilama ya da tup bebekle hamile kalan ve dogum yapabilen var mi ya da su tedaviyle normal yolla hamile kaldim diyebilicek. Antalya ya da cevre illerde kah dan anlayan kadin dogum doktoru tavsiye edebilicek birileri var mi?

Bu konuya bakarsanız burada ilaç tedavisiyle hamile kalan arkadaşlar var. Kahdan anlayan kadın doğumcu bulmak zor ya da yok öyle birisi. Ben hangisine anlattıysam bizim alanımız değil onu endokrin doktorunuz bilir biz anlamayız dediler. Birisi doçent diğeri infertilite doktoruydu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…