Komşunun lanet terlik sesleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beni kastediyorsunuz sanırım. Terlikle gezilmeyle ses duyulmasının anormal olduğunu bildiğimdem konu sahibini evinin kalitesi hakkında bilgilendirdim ki bizim gibi günlük hayatını normal şekilde yaşamaya çalışan insanlara gelip laf edip huzurumuz kaçırılmasın diye. Bir zahmet dandik evinizden çıkın ya da müstakil ev alın lakin kimse sizin için evde sizin istediğiniz şekilde giyinmek ya da siz istiyorsunuz diye evini halılı ya da halısız dekore etmek zorunda değil. Haydi bakalım iyi günler
Burada bir şeyi atlıyorsunuz. Toplu yaşam kurallları diye bir şey de var. Nasıl sokakta, kamuda özelde uymamız gereken kurallar var ve riayet ediyorsak. Toplu yaşanılan her yerde olduğu gibi apartman hayatında da bir takım şeylere dikkat etmek zorundasınız. Yaptırımı cücük olabilir ama yasa kanun koymuşlar mı koymuşlar. Apartman yönetmeliği çıkarılmış çıkarılmış. Demek ki toplu yaşanılan yerlerde kafanıza göre yaşayamıyormuşsunuz. Bu fazla rahatların uydurmuş olduğu bir şey. Ben bir takım insanların genişliği duyarsızlığı yüzünden neden mülkümden gidecekmişim?? O zaman bende şey diyeyim toplu yaşamayı bilmeyenler mağarada yaşasın hadi mağaralarınıza dönün. Ne saçma dimi. Toplu yaşanılan her yerde kafanıza göre davranamaz hareket edemezsiniz. Çok klişe bir laf edeyim senin özgürlüğün evin dahil olsa benim özgürlüğümün içine ettiğin yerde biter.

1,5 senedir. Derdimi üst kattaki mağara adamlarına anlatmaya çalışıyorum ama bir arpa boyu yol alamıyorum. En son terliklerini değişmişlerdi güya. Hanfendi beyfendiler halılarını yazın kaldırıyorlarmış yaz geliyor diye o da yetmiyor gece kedileri evi başımıza yıkıyor neyse kediyi tolere edebiliyorum. Asıl mesele terlik sesi eskiye oran daha hafif ama yinede geziyor işte odadan odaya. Tv açıkken dahil duyuyorum sesini. Ama eşimin umrunda değil. Geçen bir arkadaşımda üst komşusundan geldiğini söyledi ancak kendisini etkilemediğini bana şaşırdığını söyledi. Acaba ben bu durumu artık takıntı haline mi getirdim bilmiyorum. Katlanamıyorum artık. Aynı durumu yaşayan ve abarttığımı düşünenler yoruma lütfen.
Biz sirf asagi cok ses gitmesin diye halilarimizi yaz kis kaldirmiyoruz,hatta kizimin odasinda cok kucuk bir alan var oraya bile kucuk bir hali serdim,oyuncak falan duserse cok ses olmasim diye.Ben size hak verdim,bazi insanlar apartmanda nasil yasanir bilmiyorlar.

Komşu ile konuştunuz belli ki terlikleri değiştirmişler.
Evde sizden başka rahatsız olan yoksa evet takıntı yapmışsınız.
Ayrıca tv açıkken bile duyuyorsanız kesinlikle takıntı

Ya biraz da yürüyüş tarzıyla alakalı. 11 yaşında ki kızım öyle bir yürüyor ki yer sallanıyor neredeyse. Nasıl beceriyor ben de anlamadım. Sürekli dilimde kızım biraz yavaş bas var 😃
yaa o bende de vardı 😂 bastığım yer titrerdi.
Sonra kızım doğunca uçmayı ögrendim parkelerden ses cıkmasın diye

Komşu ile konuştunuz belli ki terlikleri değiştirmişler.
Evde sizden başka rahatsız olan yoksa evet takıntı yapmışsınız.
Ayrıca tv açıkken bile duyuyorsanız kesinlikle takıntı
Eşim muhattap olmak istemiyor çünkü kötü olacak. Ayrıca eşim kafasını vurdu mu uyuyor. Ben öyle değilim, herkes gibi olmak da zorunda değilim kimi her koşulda uyur kimi daha hassastır. gece de sessizlik hakkım bi zahmet olsun ya. Geçen gece 4 de üstte bir şey tamir edip taşıyorlardı vurdum duvara kestiler. Ne kadar ilkel dimi ama malesef. Geçiriyorum duvara.

Rezidansta yaşadığım dönem komşuların her sesi geliyordu. Rezidans önermem çünkü bina çok ağırlaşmasım diye hafif malzeme kullanalım derken ses izolasyonundan yiyorlar.
İnşaat mühendisi ile konuşmuştum akademisyen, tuğlaları bile masraf olmasın diye kalitesiz bir tip dosuyorlarmış; ki isteseler araya sünger malzeme koyarlardi iki duvarın ama masraf olsun istemiyorlar. Yani bence ince duvarların sebebi ucuza inşa etmek istemek, depreme dayanıklılık değil. Zaten bir ince tuğla ile döşenmiş duvarlar nasıl depremi kaldırır ki.

Burada bir şeyi atlıyorsunuz. Toplu yaşam kurallları diye bir şey de var. Nasıl sokakta, kamuda özelde uymamız gereken kurallar var ve riayet ediyorsak. Toplu yaşanılan her yerde olduğu gibi apartman hayatında da bir takım şeylere dikkat etmek zorundasınız. Yaptırımı cücük olabilir ama yasa kanun koymuşlar mı koymuşlar. Apartman yönetmeliği çıkarılmış çıkarılmış. Demek ki toplu yaşanılan yerlerde kafanıza göre yaşayamıyormuşsunuz. Bu fazla rahatların uydurmuş olduğu bir şey. Ben bir takım insanların genişliği duyarsızlığı yüzünden neden mülkümden gidecekmişim?? O zaman bende şey diyeyim toplu yaşamayı bilmeyenler mağarada yaşasın hadi mağaralarınıza dönün. Ne saçma dimi. Toplu yaşanılan her yerde kafanıza göre davranamaz hareket edemezsiniz. Çok klişe bir laf edeyim senin özgürlüğün evin dahil olsa benim özgürlüğümün içine ettiğin yerde biter.
gürültü olmaması gereken şey terlik sesidir diyorum hala komşuların yalınayak gezmesini talep ediyorsunuz. Topukluyla geziyorsa bu duyarsızlıklır ama terliğe rağmen ses çıkıyorsa bu rahatsız olan insanların sorunudur, kaliteli bir apartmana geçme vakitleri gelmiştir. Terlikle gezmek istememize de evde toz yumağı halıları kullanmamamıza da laf etmeyin bi zahmet. Çoluk çocuğu ses duyup irkilmiş diye örnek gösterenlerin çocukları büyüyece ciyak ciyak evin içinde gezecekler ondam sonra da şikayet geliyor bu çocuk hiç koşumasın mı diye dertlenecekler ikiyüzlülüğün lüzumu yok. Gün gelip burada başlık açacaklar.

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: Gif
Nasip etti bana merak etmeyin hiç de sizin gibi sorun etmedik. Dandik evlerde oturup da komşularınıza kızıyorsunuz. Alt komşularınız sizi şikayet etmiyor diye de sesleriniz gitmiyor sanıyorsunuz. Bebeğinizin ağlamasını kimse duymuyor sanıyorsunuz belli ki. Büyüyünce de o çocuğunuz tapır tapır evde koştu diye size şikayete gelirlerse üzülmeyin
Bebeği ağlayınca ne yapsın mesela. Ağzını mi kapatsın. Bunlar yaşam sesleridir. Kültürel olarak evde hali var ama bazı insanlar hiç hali kullanmıyor yaz kış. Farklı kulturden biri olsa halisiz ve ayakkabı ile gezse evinde yasak mı. Bunlar yaşam sesleri. Doğal ses.

Bebeği ağlayınca ne yapsın mesela. Ağzını mi kapatsın. Bunlar yaşam sesleridir. Kültürel olarak evde hali var ama bazı insanlar hiç hali kullanmıyor yaz kış. Farklı kulturden biri olsa halisiz ve ayakkabı ile gezse evinde yasak mı. Bunlar yaşam sesleri. Doğal ses.
Afedersiniz de yaşam biçiminizi herkesle aynı sanarak millete çok müdahaleci oluyorsunuz. Adanaya gidin bakalım kaç insan evinde halı tutuyor? Köyde evini boydan boya halı koyanlar şehir hayatında da insanlardan bunu talep ediyor da afedersiniz de siz kimsiniz? Sizin bugün ağlayan bebeği susturamam bu doğal diyorsunuz yarın o çocuk oyun oynarken gürültü yapıyor diye sizin gibi birileri uyarsa ne yapacaksınız? Çocuk sessizce oyun oynayabilir mi mesela? Herkesin karşısına kendisi gibi insan çıkar umarım.

Pardon size yazmış gibi oldum. Bebek ağlamasını gürültüden saymayıp ayakkabıya laf edenlereydi yanıtım

gürültü olmaması gereken şey terlik sesidir diyorum hala komşuların yalınayak gezmesini talep ediyorsunuz. Topukluyla geziyorsa bu duyarsızlıklır ama terliğe rağmen ses çıkıyorsa bu rahatsız olan insanların sorunudur, kaliteli bir apartmana geçme vakitleri gelmiştir. Terlikle gezmek istememize de evde toz yumağı halıları kullanmamamıza da laf etmeyin bi zahmet. Çoluk çocuğu ses duyup irkilmiş diye örnek gösterenlerin çocukları büyüyece ciyak ciyak evin içinde gezecekler ondam sonra da şikayet geliyor bu çocuk hiç koşumasın mı diye dertlenecekler ikiyüzlülüğün lüzumu yok. Gün gelip burada başlık açacaklar.
Öf size laf anlatılmaz HE HE ÖYLE. Ayrıca gece tepemde takır tukur gezerseniz laf ederim. Show tv habere de çıkarım😒

Pardon size yazmış gibi oldum. Bebek ağlamasını gürültüden saymayıp ayakkabıya laf edenlereydi yanıtım
Evet ben de terlik ve ayakkabı sesinin normal olduğunu savunuyorum. Hali da olmak zorunda değil zaten bu bizim kulturumuzde var. Yabancı biri olsa üst katında birşey diyemezdi mesela. Neden halisiz neden ayakkabısız falan diye.
Belli ki bina sorunlu. Bu durumda üst kata baskı yapmak yerine ya yalıtım yapılacak ya idare edilecek.
Ben cadde kenarında oturuyordum. Tüm arabaların sesi yatak odamdaydi. Sokakta kavga olduğunda yine gece uyanirdim. Bir süre sonra gürültü ile uyumaya alışıyorsun. Kavga sesine de uyanıp geri uyurdum. Aslında bir sürü sesler var ama işte tek bir sese odaklaninca takıntı ve huzursuzluk oluyor.

Eşim muhattap olmak istemiyor çünkü kötü olacak. Ayrıca eşim kafasını vurdu mu uyuyor. Ben öyle değilim, herkes gibi olmak da zorunda değilim kimi her koşulda uyur kimi daha hassastır. gece de sessizlik hakkım bi zahmet olsun ya. Geçen gece 4 de üstte bir şey tamir edip taşıyorlardı vurdum duvara kestiler. Ne kadar ilkel dimi ama malesef. Geçiriyorum duvara.
Ya bende belli bir yaşa kadar sizin gibiydim, üsttekinin ışığı açarken dügmeye bastıgını bile duyardım tavşan uykusuydu resmen benim uykumda.
Cidden bizim için bu sesler çekilmez oluyor komşuyla baş edemiyorsanız kulak tıpası falan mı kullansanız acaba?

Bebek ağlamasını gürültüden saymamak mı napsın ağzına yastık mı bassın. Bebek adı üstünde her derdi bu şekilde dile getiriyor. Bir yaşa kadar mesela kolikse bebek? Ne kafalar cidden sizdeki ben şok.

Evet ben de terlik ve ayakkabı sesinin normal olduğunu savunuyorum. Hali da olmak zorunda değil zaten bu bizim kulturumuzde var. Yabancı biri olsa üst katında birşey diyemezdi mesela. Neden halisiz neden ayakkabısız falan diye.
Belli ki bina sorunlu. Bu durumda üst kata baskı yapmak yerine ya yalıtım yapılacak ya idare edilecek.
Ben cadde kenarında oturuyordum. Tüm arabaların sesi yatak odamdaydi. Sokakta kavga olduğunda yine gece uyanirdim. Bir süre sonra gürültü ile uyumaya alışıyorsun. Kavga sesine de uyanıp geri uyurdum. Aslında bir sürü sesler var ama işte tek bir sese odaklaninca takıntı ve huzursuzluk oluyor.
Gurbetçi bir ailenin kızıyım belli bir yaşa kadar da almanyada yaşadım. Böyle hanzolukları genellikle biz yapıyoruz. Yurtdışında olsaydım yaptırımı olurdu ya da en azından yalıtım böyle dandik olmazdı. Üst katımdaki de yabancı olsaydı durumu daha iyi idare ederdi o kültürden geldiği için. Başka ülkede de okudum ayrıca konuşma sesine dahil polis geliyordu kapıya. Akşam 22 den sonra en ufak ses yapın bakalım ne oluyor? Hemen de yabancılardan örnek. Biz medeni olmayı denesek mesela?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X