Komşunun lanet terlik sesleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de ses geçiren evlerde oturdum hatta çocukları evde at gibi koşturan komşularım vardı. Ama hiçbir zamam bu seslerden sinir olmadık çünkü dediğim gibi şehirde yaşıyoruz ve dışardan da önlenemez sesler geliyor. Yaz vakti camlar açık oluyor şuan bile komşumun televizyonundan gelen sesi duyuyorum ama bir yandan da kuş ötme sesleri geliyor.

Sizin sorununuz dandik bir evde oturmanız çünkü terlik sesi komşuya gelmez. Ya müstakil evde oturacaksınız ya da evinizi izole ettireceksiniz.
Benim takıldığım sadece burada terlik sesleri. Siz de gece takunyalarınızla geziyor musunuz? Halısız her evde rezidansta oturmadığın sürece terlik sesi aşağı geçer. Evet bencede bina dandik zaten kurtulmaha çalışıyorum.
Sizin bahsettiğiniz olağan seslere bir tepkim yok zaten ama bizim elimizde olan şeylere var. Yazışmaları okumamışsınız belli. Bir sayfaları tarayın.

Kız bende de var bebek.
Halen kullanıyorum kulaklığı ben.
Ister istemez uyanıyorsun bebege
Sokak sesi rahatsız ediyor beni de
Apartmanda yasamiyorum da

Kulaklık varsa var yani, bılıncsız degılsın ki cocugu duyarsın annelık oyle bsey
Kı ben yoksam babası var duyar uyandırır, cocugu kendı basıma mı yaptım
A yok gece birden kusuyo öğürüyo fırlayıp kaldırmam gerekşyo çocugu babası duymuyo böyle sesleri ve bu konuda isterse uyanık biri olsun yanımda yinede kulagımı tıkayamam ben sandımki eşimizin agzını burnunu tıkayacak bişey 😂😂😂😂😂

sandalye masa koltuk cekılınce cıkan sesten haberiniz yok sanırım.
Olsaydı ay sandalye cekınce noluyo noluyoooo demezdınız

Uykudan dehset bır korkuyla sıcrarsa Bebegınız o sese veya siz.... anca o zaman anlarsınız.

Allah nasip etsin de sonra konusalım tekrar sandalye cekınce nooooldugunu
İşte bunu anlamıyorlar. Benim çocuğum uykusundan kalkıp odam da öcü geziyor anne diyorsa demek ki ses normal değil. Gece giymeyiver ya nedir. Bir ara masayı cart curt çekiyorlardı ya dedik etmeyin çocuk var uyuyor. Neyseki keçe taktılar medeniyetle tanıştılar ancak efendim bunlar hep tek tek söyleye söyleye aşıldı. Bir insan bunu düşünemez mi ben düşünüyorsam sen niye düşünemiyorsun dimi?

Yazın niye halı kaldırılır ki? Taşınır ayak gibi asla oturamam ya. Gidin bir dah güzelce konuşun ya da yöneticiniz uyarsın
Bende onu anlasam. Bir de yaz mevsimi ya bu evde terlik merakı nedir arkadaş. İnşallah taşınacağız o yüzden sabrediyorum. Çünkü eşim bu sefer fena girecek mevzuya ama arada bana geliyorlar. Dedim buraya yazıp biraz deşarj olayım. 😄

A yok gece birden kusuyo öğürüyo fırlayıp kaldırmam gerekşyo çocugu babası duymuyo böyle sesleri ve bu konuda isterse uyanık biri olsun yanımda yinede kulagımı tıkayamam ben sandımki eşimizin agzını burnunu tıkayacak bişey 😂😂😂😂😂
Ay kahkaha attım
Birden kusuyor öğürüyor fılan deyınce

Neden peki😂?

Benim takıldığım sadece burada terlik sesleri. Siz de gece takunyalarınızla geziyor musunuz? Halısız her evde rezidansta oturmadığın sürece terlik sesi aşağı geçer. Evet bencede bina dandik zaten kurtulmaha çalışıyorum.
Sizin bahsettiğiniz olağan seslere bir tepkim yok zaten ama bizim elimizde olan şeylere var. Yazışmaları okumamışsınız belli. Bir sayfaları tarayın.
Size şöyle söyleyeyim bizim şuan oturduğumuz apartman bile 60 yıllık ama sağlam yapmışlar. Tek sıkıntısı pencereler tek camlı diye ses geçirmesi ısı geçirmesi. Bu yüzden herkes halıları kaldırır terlikle gezer. Ama ne yukarıdan ne aşağıdan ses duymadık bize de şikayet gelmedi. İçerde anca birileri bağırırsa kavga çıkarsa birbirimizi duyarız. Onun için milletin gündelik yaşantısında yapmak mecburiyetinde olduğu şeyler için apartmanın kötü yapılmış olmasından dolayı onları suçlayamazsınız. Ki ben çok anlayışlı biriyim sizden benim gibi olun diye bi beklentim yok komşularım parti yapar neyse başka vakit ben de parti yaparım ses çıkarmıyım diyip laf etmem:) genel bir tahammülsüzlük sizin bu bahsettiğiniz örnekler.

Size şöyle söyleyeyim bizim şuan oturduğumuz apartman bile 60 yıllık ama sağlam yapmışlar. Tek sıkıntısı pencereler tek camlı diye ses geçirmesi ısı geçirmesi. Bu yüzden herkes halıları kaldırır terlikle gezer. Ama ne yukarıdan ne aşağıdan ses duymadık bize de şikayet gelmedi. İçerde anca birileri bağırırsa kavga çıkarsa birbirimizi duyarız. Onun için milletin gündelik yaşantısında yapmak mecburiyetinde olduğu şeyler için apartmanın kötü yapılmış olmasından dolayı onları suçlayamazsınız. Ki ben çok anlayışlı biriyim sizden benim gibi olun diye bi beklentim yok komşularım parti yapar neyse başka vakit ben de parti yaparım ses çıkarmıyım diyip laf etmem:) genel bir tahammülsüzlük sizin bu bahsettiğiniz örnekler.
Anladım demek istediğinizi. Evet malesef bina kağıt gibi yeni binaları hafif olsun diye ince duvar yapıyorlar. Ben hassas davranan biriyim. Ama ricada bulunduğum bir şeyinde komşuysak neticesini görmeyi umdum. Zaten niyetim inşallah ya en üst kat ya da rezidansta oturmak. Daha önce oturduğum evlerde illaki sesler oldu 6 yıl üst katımda bir azmanla oturdum gece tangır tungur tahta beşik sesleri ama ben bunlara takılmadım. Bebektir sallıyor dedim ne yapalım. Çocuktur yapar napsın dedim. Ancak buradaki mevzu farklı bunların ki tamamen keyfi düşüncesizlik aman alttan alayım diyeceğim bir yanları olsa neden olmasın. Geçimsiz biri değilim. Ve uyku saatlerinde geceleri olıyor. Bazı sesler belli bir saate kadar tolere edilir tabiki ama ben bu sabah olduğu gibi 4 de bir takım seslere uyanmak istemiyorum

İşte bunu anlamıyorlar. Benim çocuğum uykusundan kalkıp odam da öcü geziyor anne diyorsa demek ki ses normal değil. Gece giymeyiver ya nedir. Bir ara masayı cart curt çekiyorlardı ya dedik etmeyin çocuk var uyuyor. Neyseki keçe taktılar medeniyetle tanıştılar ancak efendim bunlar hep tek tek söyleye söyleye aşıldı. Bir insan bunu düşünemez mi ben düşünüyorsam sen niye düşünemiyorsun dimi?
Ya bu anlamıyorlar dediğimiz kesim anlamadıgından degıl kendi de aynı halt oldugundan boyle konusuyor.

Napacak senı mı savunacak baskasının yaptıgı bu ayıbı kendıde Yaptıgı ıcın Suan ki eleştiriler kendıneymıs gıbı hissediyor. Savunmaya gecıyor

Unutmayalım bızım gıbı rahatsız olanlar varsa bu rahatsızlığı bize verenler kımler, bu siteye uye degıller mi

İşte goruyoruz uyeler 🤭👍

Anladım demek istediğinizi. Evet malesef bina kağıt gibi yeni binaları hafif olsun diye ince duvar yapıyorlar. Ben hassas davranan biriyim. Ama ricada bulunduğum bir şeyinde komşuysak neticesini görmeyi umdum. Zaten niyetim inşallah ya en üst kat ya da rezidansta oturmak. Daha önce oturduğum evlerde illaki sesler oldu 6 yıl üst katımda bir azmanla oturdum gece tangır tungur tahta beşik sesleri ama ben bunlara takılmadım. Bebektir sallıyor dedim ne yapalım. Çocuktur yapar napsın dedim. Ancak buradaki mevzu farklı bunların ki tamamen keyfi düşüncesizlik aman alttan alayım diyeceğim bir yanları olsa neden olmasın. Geçimsiz biri değilim. Ve uyku saatlerinde geceleri olıyor. Bazı sesler belli bir saate kadar tolere edilir tabiki ama ben bu sabah olduğu gibi 4 de bir takım seslere uyanmak istemiyorum
Rezidansta yaşadığım dönem komşuların her sesi geliyordu. Rezidans önermem çünkü bina çok ağırlaşmasım diye hafif malzeme kullanalım derken ses izolasyonundan yiyorlar.

Ben de ses geçiren evlerde oturdum hatta çocukları evde at gibi koşturan komşularım vardı. Ama hiçbir zamam bu seslerden sinir olmadık çünkü dediğim gibi şehirde yaşıyoruz ve dışardan da önlenemez sesler geliyor. Yaz vakti camlar açık oluyor şuan bile komşumun televizyonundan gelen sesi duyuyorum ama bir yandan da kuş ötme sesleri geliyor.

Sizin sorununuz dandik bir evde oturmanız çünkü terlik sesi komşuya gelmez. Ya müstakil evde oturacaksınız ya da evinizi izole ettireceksiniz.
Parke üzerinde terlik ve ayakkabı üzerinde yürüyünce ses aşağı kata kadar gidiyor tak tak diye ki yorumlarda yazmıştım evi silmek için halıları kaldirdimda kendi terligimden çıkan sesten ben rahatsız oldum,ki tabanı ne çok sert nede çok yumuşaktı orta karar.

Normal fayans tarzında gitmiyor ama parkede gidiyor.

Ya bu anlamıyorlar dediğimiz kesim anlamadıgından degıl kendi de aynı halt oldugundan boyle konusuyor.

Napacak senı mı savunacak baskasının yaptıgı bu ayıbı kendıde Yaptıgı ıcın Suan ki eleştiriler kendıneymıs gıbı hissediyor. Savunmaya gecıyor

Unutmayalım bızım gıbı rahatsız olanlar varsa bu rahatsızlığı bize verenler kımler, bu siteye uye degıller mi

İşte goruyoruz uyeler 🤭👍
Beni kastediyorsunuz sanırım. Terlikle gezilmeyle ses duyulmasının anormal olduğunu bildiğimdem konu sahibini evinin kalitesi hakkında bilgilendirdim ki bizim gibi günlük hayatını normal şekilde yaşamaya çalışan insanlara gelip laf edip huzurumuz kaçırılmasın diye. Bir zahmet dandik evinizden çıkın ya da müstakil ev alın lakin kimse sizin için evde sizin istediğiniz şekilde giyinmek ya da siz istiyorsunuz diye evini halılı ya da halısız dekore etmek zorunda değil. Haydi bakalım iyi günler

Kınamıyor
Rahatsız oluyor
Sikayetci oluyor

O zaman sizde bı adam birini öldürünce lanet okumayın nasıl ya oha nasıl öldürmüş bilmem ne demeyin kufretmeyın rahatsız olmayın kızmayın . Sonucta İnsan kınadığını yasamadan ölmez siz zaten yazmıssınızdır ya kenara. Hayat bu bilemezsiniz belkı sizde katil olacaksınız
Derdin ne senin ne sürekli sürekli benim olduğum konuları beğenmemek bir garip garip hallere girmek her zaman aynısın rica ediyorum muhatap olmayın benimle düşüncem ne olursa olsun gelipte bana ahkam kesemezsin üsten üsten konuşamazsın haddini bil hayırdır ya sen kimsin yeter artık burama kadar geldi kendine gel

Sese duyarlılığınız arttığı için size batıyordur. Yan komşunun bağırma, ağlama veya gülme sesleri batardı bana. Şu anda çoğunlukla umursamıyorum, rahatsız da etmiyor beni o yüzden.

Kışa doğru taşınacakmışsınız. Bunların normalleri budur diye görmezden gelmeye çalışın. Sadece gece uyku zamanında ses oluyorsa yattığınız odaları üst kata belirtin, daha dikkat etmeye çalışırlar.

Rezidansta yaşadığım dönem komşuların her sesi geliyordu. Rezidans önermem çünkü bina çok ağırlaşmasım diye hafif malzeme kullanalım derken ses izolasyonundan yiyorlar.
Yok öyle değil yüksek kalitede olanlar. Ablam güzel bir sitede oturuyor. Segmenti yüksek. Ses yalıtımı o kadar iyiki binada çıt yok. Şimdi her şeye rezidans diyorlar. Hepsi aynı değil. Ablamda lüks bir sitede oturuyor güya semtin gözdesi ancak alt kattan yukarı net ses geliyor o da güya en üst katta😄 zaten ağzım yandı ya didik didik edeceğim. Ara kat aslaaa zaten de inşallah. Bakalım ya nasipp

Tv, kuş vs sesiyle vuruş sesi aynı mı? Sert tabanlı, topuklu terlikler rahatsız edici ses çıkarıyor. Devamlı da geliyorsa işkenceye dönüşür.

Yaşam alanlarında diğerlerinin de hakkı gözetilir. Rahatsız olan gitmez, rahat eden gider veya dikkat eder.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X