Komşunun lanet terlik sesleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sinir oluyorum apartman sesine. Güzel ülkemde yatay yerleşme neden yok anlamıyorum, herkes üst üste oturacak illa. Duvarlar desen ince kağıt denetleyen hak getire hani bunun yalıtımı diyorsun...
Sırf bu yüzden kiraladığım her evde hep en üst katı seçerim. Alt katın bile gürültüsüne tahammülüm yok bı de üst katı çekemem.
Eşiniz aldırmaz, çünkü erkeklerin gürültü anlayışı başka, gamsız onlar o konuda.
Muhtemelen siz sessiz yaşayan birisiniz o yüzden de fazla hassassiniz. Ben artık şuna kanaat getirdim sorun bizlerde, biz de gürültülü saygısız olmalıyız, ama olamıyoruz lanet gelsin... Ay sinir bastı yazarken, Allah sabır versin bacım

Ses kaydını dinledim bu takunya terlik sesi ve hiç normal değil. Kayıtta bike tak tak duyıluyorsa normalde yaşayan bilir nasıl rahatsız edici olduğunu. Benimde üst katımdakiler böyle evlerinde eşya yoktu yeni evli çift. Bir kaç ay sabrettik ama abartısız sürelli evin içinde dolanıyor tak tak tak çok sert takunya gibi. Adam bağıra çağıra gecenin bir vakti uzun hava şarkılar söylüyor. Bir sandalye çekişleri var halısız zeminde çartttt çurttt tüm apartman katından duyuluyor. Gecenin bir vakti kadının çıkardığı özel sesler, banyoda bağıra çağıra fingirdeşmeleri, bitmeyen şar şar su sesi. Apartmanda yalıtım sıfır evet ama bu kadarı da fazlalık. Şu abartıyorsun diyenler gelsin otursunlar bakalım böyle bir yerde. Güzelce uyarmaya gittik kapıyı açmadı kadın. Not bıraktım. Adam kapıya geldi "biz sorunluyız, gürültü yapacağız" diye. Çingen tipli adap edep bilmeyen kişilermiş. şu haberlerde çıkan cinnet geçirenler haklı. Olay büyüyecek diye sabrediyoruz. Şimdi daha çok terlik ve güm güm ayağını vurma, Adam sabahın erkeninde gecenin bir vaktinde koşmayı ve bebekleri oldu ona bağrış çağrış şarkı söylemeyi ayyy uyyy gibi garip sesler çıkarmayı dinliyoruz.

Allah a havale ettik Allah ın adaleti büyük.

Bende bazı yorumlardan onu anlıyorum. Abarttığımı düşünenlerden. Evet sessiz yaşayan biriyim 4 yaşında çok hareketli bir oğlum vR ama yatma saatine kadar dışarıdayız parktayız hele ki şimdi yaz. Kışın bile yağmur yoksa hep dışarıdayız. Uyuduğu zaman ise evimiz sessizdir. Öyle gürültülü tv izlemeyiz masa sandalye kapmaca oynamayız

Vallahi öyle ben terlik seslerine kızarken sabah 4 de salonda bağır çağır sevişme seslerine uyandım. Ama ayaklarında yine terlik yerlere bir şeyler düşüyor filan baya hararetli bir sevişmeydi galiba ortalık da bir şey bırakmadılar…

Kullanamaz işte belli bir saatten sonra o da yasak. Apartman yönetmeliklerinde yazıyor. Emsal kararlar bile var gürültü yaptıkları şeyden men ediyorsunuz. Yani yasaklıyor hakim ispatlarsanız usulüyle

Benim üst komşum da aylarca taşınıyor gibi sesleri geliyordu önceki komşu cok sessizdi bunlar cok gürültülüler oğlu var ergen tüm gün bağıra bağıra şarkı söylüyor birkaç uyardım tatli dille daha dikkat ediyorlar ama hâlâ cok gürültülüler ama öyle aşırı rahatsiz olmuyor apartman hayatinda alttanda geliyor üstten de

Cok abartmissiniz insanlar evlerinde yurumesin mi? Ben eski evimde ust komsumdan cok sikayetciydim ha hic yuzgoz olmadik ama olsun. Kotu komsu ev sahibi yapar misali ordan ev aldik ciktik. En ust kata oturdum sirf ust kat sesi cekmemek icin. Siz de ust kattan ses gelmesin istiosaniz boyle bisey dusuneceksiniz malesef

Hali kullanmamak bence de alt

Bebek var bende kulagımı kapatamam malasef
Kız bende de var bebek.
Halen kullanıyorum kulaklığı ben.
Ister istemez uyanıyorsun bebege
Sokak sesi rahatsız ediyor beni de
Apartmanda yasamiyorum da

Kulaklık varsa var yani, bılıncsız degılsın ki cocugu duyarsın annelık oyle bsey
Kı ben yoksam babası var duyar uyandırır, cocugu kendı basıma mı yaptım

Hayat bu bilemeZsin insan kınadığını yaşamadan ölmezmiş yaz bunu bi kenara
Kınamıyor
Rahatsız oluyor
Sikayetci oluyor

O zaman sizde bı adam birini öldürünce lanet okumayın nasıl ya oha nasıl öldürmüş bilmem ne demeyin kufretmeyın rahatsız olmayın kızmayın . Sonucta İnsan kınadığını yasamadan ölmez siz zaten yazmıssınızdır ya kenara. Hayat bu bilemezsiniz belkı sizde katil olacaksınız

Bir daha okuyun yazdığımı sonra konuşuruz. Siz konuyu anlamamışsınız. Kedinin adımından rahatsız olduğumu nereden cıkardınız????
Kedilerinin sesinden söz etmişsiniz. Kağıt gibi ev almışsınız bu çok net anlaşılıyor. Sandalye çekince ne oluyor mesela? Sokaktan ses gelince millete sessiz ol diyor musunuz? Yoldan bir araba geçince falan? Desibelleri aynı çünkü. Eski komşularını da bezdirmişler diyorsunuz. Bu bilgiyi eski komşuları mı gelip verdi size?

Kedileri gece evi dağıtıyor ama o mesele değil demişim. Terlikle mesele demişim. Ben sokakta yatmıyorum yatak odamda uyumaya çalışıyorum. Sokaktan gelen ses ile odanın içindeki ses aynı mı allah aşkına nasıl bir mantık bu? Peki ya kışın o zaman nolacak pencereler kapalıyken. Üst Kattakiler sizsiniz galiba bu kadar savunmaya geçtiğinize göre. Evet komşuları söylediler. Yöneticide bana söyledi. Napacaksınız adreslerini vereyim gelin avukatlık yapın bir de isterseniz

sandalye masa koltuk cekılınce cıkan sesten haberiniz yok sanırım.
Olsaydı ay sandalye cekınce noluyo noluyoooo demezdınız

Uykudan dehset bır korkuyla sıcrarsa Bebegınız o sese veya siz.... anca o zaman anlarsınız.

Allah nasip etsin de sonra konusalım tekrar sandalye cekınce nooooldugunu

Ben de ses geçiren evlerde oturdum hatta çocukları evde at gibi koşturan komşularım vardı. Ama hiçbir zamam bu seslerden sinir olmadık çünkü dediğim gibi şehirde yaşıyoruz ve dışardan da önlenemez sesler geliyor. Yaz vakti camlar açık oluyor şuan bile komşumun televizyonundan gelen sesi duyuyorum ama bir yandan da kuş ötme sesleri geliyor.

Sizin sorununuz dandik bir evde oturmanız çünkü terlik sesi komşuya gelmez. Ya müstakil evde oturacaksınız ya da evinizi izole ettireceksiniz.

Nasip etti bana merak etmeyin hiç de sizin gibi sorun etmedik. Dandik evlerde oturup da komşularınıza kızıyorsunuz. Alt komşularınız sizi şikayet etmiyor diye de sesleriniz gitmiyor sanıyorsunuz. Bebeğinizin ağlamasını kimse duymuyor sanıyorsunuz belli ki. Büyüyünce de o çocuğunuz tapır tapır evde koştu diye size şikayete gelirlerse üzülmeyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…