Komşunun lanet terlik sesleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte bunu diyorum. Hayatın olağan akışındaki şeyler için bir komşunuz çıkıp gelip kocam işe gidecek sizin yüzünüzden uyuyamıyor dese? İyi günler. Dediğim gibi herkese kendisi gibi komşu lazım

Uydurmuşsunuz. Benim ailem gurbetçi bile değil basbaya avrupa vatandaşıyız ama kimse evinde yürüyor diye kimsenin kapısına polis çağıracak değil. Bağırış çağırış şiddet ya da mangal muhabbeti olmadığı sürece kimse kimsenin evinin yaşantısına burnunu sokmaz. Yalnızca yaşlı huysuz aileler var gençlerin hep kapısına gelip öksürdün tıksırdın diye milleti rahatsız eder sonra da çekip giderler

Ya he he avrupa vatandaşıymış muasır medeniyetler konuştu en doğru sensin

Bebek ağlaması hayatın akışındaki bir ses ve önlem alınabilecek bir durum değil evet.en fazla oda değişirsin. Ama evin içinde ayakkabı ile dolaşmak akıştaki bir ses değil kusura bakmayın.

Bebek ağlaması hayatın akışındaki bir ses ve önlem alınabilecek bir durum değil evet.en fazla oda değişirsin. Ama evin içinde ayakkabı ile dolaşmak akıştaki bir ses değil kusura bakmayın.
siz kendinizi öyle düşünerek rahatlatın ama gün gelip çocuğunuz evde koşturuyor diye kapınıza çıkmalarına hazırlıklı olun. Başkasının kedisi esyaları dağıtıyor diye dert ediniyordanız kendi çocuğunuz için de şikayet dinlemek zorundasınız

Öf okuduğunuzu anlayın önce. Ben kedide nereden dert yanmışım.oğlum 4,5 yaşında. Evde gündüz oyun oynuyor ama hoplayıp zıplamıyor müsade etmiyoruz. Biz çocuğumuzu parka götürüyoruz. Götürmüyorsakta evde istediğini yap sen çocuksun kimse karışamaz burası apartman beğenmeyen defolsun diyip salmıyoruz. Şikayete gelende olmadı. Çocuk zaten erkenden uyuyor herkesi kendiniz gibi sanıp bazı şeyleri hak sanıp normal sanmayın

Şikayete gelen olmaz çünkü bizim gibi anlayışlı ve yaşadığı binanın bilincinde olan komşularınız vardır.

Şikayete gelen olmaz çünkü bizim gibi anlayışlı ve yaşadığı binanın bilincinde olan komşularınız vardır.

benim komşudan sizede bir tane nasip olur belki. Hatta bu tipler hep sizin gibi rahat insanlara denk gelsin de bizden de uzak olsunlar. Herkes rahat eder böylece

benim komşudan sizede bir tane nasip olur belki. Hatta bu tipler hep sizin gibi rahat insanlara denk gelsin de bizden de uzak olsunlar. Herkes rahat eder böylece
Rahat olma belirtisi “evinde halı kullanmamak” ahahaha güzelmiş:) valla bana hayatımda hiç kapıma komşu gelmedi. Sakin insanlarız ama herkesin hayatı bizim gibi değil hep ağlayan çocuğu var hiperaktif çocuğu olan var köpeği hep havlayan var ama hepsinin başımızın üstünde yeri var.:)

Konuyu silmissiniz alintidan gordum. Diger yorumlari da okumadim.
Aynisi bir kere basima geldi. Komsumla asansorde karsilasmistim bu konuda laf soktu. Hemen o terlikleri atip yumusak terlik aldim. Farkinda degildim.
kibarca soyleyin. Farkinda olmayabilirler. ya da kendilerine yumusak bir terlik alip hediye edebilirsiniz. Hediye ederken de kibarca rahatsizliginizi dile getirir, belki bu terlikler care olur dersiniz. tatli dil yilani deliginden cikararir delre. inanin kavga etmekten daha iyi sonuc alirsiniz.

Yaa öf cidden ya okuduğunu anlamada ciddi problem var sizde. Bir de had bildirdiğini mi düşünüyorsun çen? Tamam öyle olsun had bildim
Dairenizi izole ettirmelisiniz o zaman diyoruz siz illa milletin terliğine müdahale etme peşindesiniz. Böyle böyle milletin hayatına burnunu sokmamayı öğreneceksiniz. Tek sizin çoluk çocuğunuz aileniz yok başka ailelere karışmamayı öğreneceksiniz yoksa yallah villaya

Biz uyarı gelmemisine rağmen alttaki koruyuculardan yapıştırdik masa ve sandalye ayaklarının altına. Aceba sizin komsu terliklerin altına yapıştırıp gezse çözüm olurmu .

Kibarca söyledim konuştuk gülüştük bile. Arayı iyi tuttuk ki katlanabileyim. Ama işte gece 4 de sese kalkınca insan çileden çıkıyor. Burada herkes anladığı işine geldiği yerden tutup yorum yapıyor ama. Mesele sadece terlik de değil. Vakitsiz geceleri paldır küldür yaşamaları.

Sizde mağarada büyümüşsünüz belli yukarıdakiyle iyi anlaşırsınız halbuki. Keşke tüm mağara adamları bir arada yaşasa.bir de okuduğunuzu anlasanız. Hafıza problemide var belli. Yazdıklarımı bir daha okuyun. İşinize geldiği yerden tutup cevap veriyorsunuz. Çünkü sizde o güruhtansınız besbelli

Ailemin evi teraslıydı her gece kargalar terasta ceviz kırardı. Komşu tuvalette öksürse sesi bize gelirdi. Alt katımızda da komşunun çocukları 7/24 parkta oynayamıycakları için akşamları evde oyun oynarlardı. Karşı kapı konuşumuzun da evlilikleri sorunluydu adam hep eve gece gelirdi ve kadın onu bu yüzden kapıda bıraktığı için saatlerce kapıya tıklardı.

İlla size örneklerle anlatmak lazım sanırım ne kadar geçimsiz bir komşu olduğunuzu kendi kendinize idealize ettiğiniz bir apartman hayaliniz olduğunu anlamak için. Herkes komşusuna şikayete çıksa günün sonunda herkes birbirine düşman olur. Böyle böyle bu apartmanda onca bebek büyüdü onca insan sabah 4te kalkıp işine gitti.

Siz bu apartmandan çıksanız başka apartmanda da sırf uykunuz pamuk ipliğine bağlı diye milletten şikayetçi olursunuz.

Diğer yazdığım mesajları okuyun ondan sonra size cevap vereceğim.yani sizin bahsettiğiniz sesler zaten olağan doğa ve yaşam sesleri. Bunlardan dem vurmuyorum. Ama bazı sesler iradeyledir. Terlik ses yapıyor gece lütfen dikkat edin denildiğinde inatla devam ediliyorsa bu banane beğenmiyorsan git değildir bunun cevabı. Komşunuz size bu istekle gelse bu şekilde mi cevap verirsiniz?

Terlik ses yapıyorsa kimse gidip siz istediniz diye yaşam biçimini değiştirmez hala anlamıyorsunuz eviniz kağıttan yapılmış millet evin içinde yürüyor diye sataşıyorsunuz. Çok anormal ya eviniz cidden kalitesiz diyoruz hala banane terlik giymesin diyorsunuz. Kültürünüz farklı diye milletin kültürünü kendi kültürünüze benzetmeye çalışıyorsunuz. Azcık paraya kıyın da evi izole ettirin madem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…