Komşunun lanet terlik sesleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok da eminim çok kişiye danıştım. Yönetici bile bana hak verdi herkes no deseydi yatışırdım ama öyle olmadı
Bazı insanlar herkese he der. Sizin yönetici de eminim alt komşuya da idare et o da öyle bir cins diyordur. Bunu baz almayın.
Her sese hassasiyetiniz var yazdıklarınıza göre. Nefese bile. Böyle hayat size zor. Bence gerçekten araştırın terapi var mı bu konuyla alakalı diye.
Takıntı bu. Takıntıyla yaşamak çok zor. Burdan çıksanız komşunun başkasının başka bir şeyinden rahatsız olacaksınız belli ki. Gerçekten hayat geçmez böyle

Hayatımda ilk defa apartman hayatı yaşamıyorum ki. Eski oturduğum evde çocuk 7 de kalkar bir şeyle sürekli yerlere vururdu. Ama bu beni zerre rahatsız etmezdi. Keza annemlerde kalırken de alt komşusu 3 de gece tv izliyor son ses yine uyuyabiliyorum.
Bu başka bir şey bence. Uyuyamama lohusalıktaki uyku takıntımı tetikleyerek başladı olayın en başı. Bir gün uyumaya çalışırken farkettim bu terlik sesini sonra uykum iyice kaçtı dikkat kesilince her günüm zehir oldu.Diğer mesajlarımı okuduysanız. Evet üzerine gideceğim zaten farkındayım.

Tamam bir şeyler tetiklemiş ve sizde takıntı olmuş sesler.
Annemin yakın arkadaşı da pandemi döneminde titizlik hastası oldu. Biz gülüyoruz komik diye hali ama kendine yarattığı hayat gerçekten işkence. Ne kendi yıkamadığı bardaktan su içiyor ne mutfağı görmediği yerden lokma yiyor. Otellere nevresim havlu çamaşır suyu taşıyor. Otel odalarını temizliyor.
Sizde farkına varıp çözmeye çalışmazsanız ilerler iyice hayatınızı zora sokarsınız.
Benim oğlumun odasının üst katı yan flüt dersi alıyor mesela. Bir senedir öyle kabus seslerle öğrenmeye çalışıyor ki. Ben sadece akşam ondan sonrası için ricada bulundum geçtim. Yan komşumla banyom Yanyana o da tasarruf için gece 10da çamaşır makinesi çalıştırır haftada iki üç kere banyoda yatak odanla yan yana. Ama insanların tasarruf alışkanlığını yönetemem ki.
Karşılıklı idare etmek gerek.
İnanın herkese ses gidiyor. Sıfır sesli bir apartman hayatı mümkün değil. Saat 10-22 arasındaki tüm sesleri idare etmeye çalışıyorum ben mesela.
Çok geç saat için elbette uyarın ama insanlar halısız evde terlikle yürümek isterse yürür. Bunu polisle çözemezsiniz. Hukuki bir sorun yok çünkü.

Bende zaten hep şikayetlerimi gece için yaptım. Gündüz hiçbir zaman uyarıda bulunmadım. Gece 1-2-3 hep bu saatlerde yazmışım apartman grubuna. Terlik sesleri de gece zaten beni ifrit ediyor. Aslında bir yer de haklı değilmiyim. Bu kadar üstlemeden öncesinde gece 2 de yatak odasında tepemde vileda yapmışlıkları var. Şimdi bu ne yapalım karışamayız olmuyor ki?

Evet 3mm tıkaçlardan aldım öyle uyuyorum geceleri. Rica ettim değiştirmişler ama ev parke ve halısız. İnşallah bende kurtulacağım ama taşınırken de kabus yaşatacağım ahdım olsun
Ben motor geçen pencerenin hep açık olduğu bir yerde yaşıyorum. Tavsiyem vazelinli kulak tıkaçları. (Bak yine geçti kukreme gibi bir motor)

Ben yıllarca bu durumla savaştım gerçekten alt üst değil bildiğin yan komşunun bile sesi beni rahatsız ederdi sonra bunun psikolojik sebebini öğrenip üzerine gittim hatta suanki evimde ust komşum çok ses yapar hiç umursamam çoğu zaman duymam bile

Ben motor geçen pencerenin hep açık olduğu bir yerde yaşıyorum. Tavsiyem vazelinli kulak tıkaçları. (Bak yine geçti kukreme gibi bir motor)

o motoru bağırta bağırta kullanıyorlar ya çıkıp bağarasım geliyor çüşş diye..
bizimki her gece aynı saatte geçiyor..

konu sahibesi ben ses kaydından birşey duymadım. plastik terlik diyorsunuz belki yürüme şekillerindendir küt küt yürüyor bazı insanlar.

Bizde tek değil, bir sürü motorlu kurye; çoğu da dediğiniz gibi. Gece 4'e 5'e kadar falan devam ediyor sesler.

Doğal sesleri idare etmek zorundasınız. Terlik giymesin mi mesela. Herkesin evinde halı olmak zorunda değil. Ayakkabıyla da evini kullanabilir. Çocuk sesi kedi sesi de normaldir. Anormal olan çok aşırı yüksek sesle müziktir. Belli bir saatten sonra olan tadilat, ev temizleme sesi, vb şeylerdir. Bunların da saati vardır.
Onun dışında müteahhit evin yalıtımını iyi yapmamış diye insanlar ne yapsın uçsun mu. Bu sesleri idare etmek yada siz önlem almak zorundasınız. Genelde takıntı yapıldığında bu sesler daha çok duyuluyor. Mesela eşinizi rahatsız etmediğine göre. Ses illa ki vardır ama bunun çözümü yok. Boşa komşunuzla gerilmeyin. Sizin gibi takıntılı bir komşum vardı. Gece eşim çekmeceyi assa uyariyordum ses oluyor diye..beni de germisti çünkü. Ben taşındım sonra ordan çok şükür. Benim yerime çok daha gürültücü biri ve aylarca bitmeyen tadilat falan geldi. Haksizdi çünkü. Bazen de Allah daha kötüsünü vererek ders veriyor bence. Ki ben eskiden komşu gürültüsünü cekmis biri olarak hep dikkat eden ve şikayet geldiginde anlayışla karşılayıp ekstra dikkat eden biriydim. Ama öyle takıntıliydi ki. Nerdeyse nefes alamayacaktik

Sizin bahsettiğiniz komşu gibi asla değilim. Siz duyamıyorsunuz ama ben duyuyorum. Çünkü ben evde birebir duyuyorum. Ses 10 dan sonra her türlü yasaktır. Hadi gece 12 olsun… mesela şuan salonda çatır çutur sesli yine ayaklarında terlik var galiba sevişme seslerne uyandım. Gümbür sesler bağırmalar. Bu normal mi sizce. Kusura bakmayın ama sizin anlattığınız komşuyla alakam yok. Siz yaşadığımın ufak bir kısmını okuyarak değerlendirme yapıyorsunuz. Belki sizde gürültülüydünüz ama farkında değildiniz.

Napsınlar siz rahatsız oluyorsunuz diye evde terlikmi giymesinler yada evin içinde uçarakmı hareket etsinler?

Ama tepemde saat kaç olmuş takır takır geziyor. Bunlar masa sandalye allah ne verdiyse çekiyorlardı da onuda uyara uyara yonttuk Allahıma şükür.

Uyarınca kendine çeki düzen komşulara sahip olduğunuz için şanslısınız. Size inat gece daha çok gürültü yapabilirlerdi.

Terlikle gezmelerine bir şey diyemezsiniz, gece kendi evin içinde dolaşıyorlar bir şey diyemezsiniz. Tolere etmek zorundasınız.

<div><iframe width="300" height="60" src="" frameborder="0" allow="autoplay"></iframe><br><a href="" title="Vocaroo Ses Kaydedici" target="_blank">Vocaroo'da görüntüle &gt;&gt;</a></div>. Ses kaydı becerebildim mi bilmiyore

Önce abarttığnızı düşündüm ama gerçekten çok rahatsız edici bir sesmiş .ayrıca bildiğimiz topuklu ayakkabı sesi gibi geldi bana plastik terlik değil bu .benim topuk ağrım için sürekli giydiğim plastik bir terliğim var fıs fıs yapar nadiren hiç takırdadığını bilmem .kadının topuklu terlik fantazisi mi var denir .ısrarla söyleyin bıktırın eşya çekmeyi bırakmış bunu da bırakır inşallah

Ben size hak veriyorum ya.. benim evim mustakil. Yandakiyle ikiz duvar. Evin onceki sahipleri bir merdiven cikardi ailece allahim bizim ev inlerdi uc katli bi de.. sattilar baskalari aldi smdi inanin arada nadiren merdiven sesi gelirse geliyor. Ben hep dusunurdum acaba bizim sesimiz de gidio mu die ama suan eminim gitmesigine hayvanlik onlardaymis. Dedgnz gb nasi bir terlik kullanip nasi bi merdiven cikissa o artik.. ben cok takmiodm ama oglum kucuktu o donem o ayak sesine uyandi mi bana geliolardi

Nasil aştiniz

Konu sahibine yüklenilmiş ama mizofoni bu bir cesit hastalık ve çözümü de yok.Aynı şeyleri yaşıyorum hatta konum da vardı at gibi yürüyor ustümdekiler ben de bir gün uyuyamadım ve usttekinin ayak sesini fark ettim o gun bugündür her adım atışı beynimde cakar cocuklari sabahın 6'sında kalkıp koşmaya başlar ya da böğürerek ağlar.Bu kadar takmamım sebebi pervasızlıkları bence.Gece yarısı matkap vs calistirinca kurulmaya başladım bunlara bir de kadının hem tipi hem sesi bana nefret ettigim eski gorümcemi hatırlatıyor onu fark ettim.Hipnoterapi bile aldım ama bir ise yaramadı en son satılığa koydum katil olmamak icin.Cocuk da osuruk gibidir yani herkes kendikine tahammul eder

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…