Komşum apartmanda kedi besliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ban yemeyi ilk defa umursamadım, banlanıyorsam da içimde patlardı yazmasaydım, gerçi okusa da anlayacak mı? Merhamet biraz doğuştan biraz da aileden alınır. Okuyarak imkansız. Dediğiniz gibi inşallah bu sessiz kulların hesap soracağı bir yer vardır da, zevkle izleriz. Kendi doğurduğu çocuktan o kedinin ölmüş yavrusunu ayırana ne kadar ana denir tartışılır! Allah güç kuvvet, sabır versin besleyen komşuya.

Banım yeni kalkti bu sebeple temkinli oldum. Yazdıklarımız onu zerre kadar utandirmayacak eminim. Kedi eve bereket getiriyor sans getiriyor huzur getiriyor. göz göre göre ölüme terkedilmesi de şanşsızlık bereketsizlik huzursuzluk getiriyordur belki.

Bu kediye orda dışkılama ve yaşama hakkını vermiyor demek. Hangi emlakçıya gitsin sizce sıcak bir yuva ve tuvalet bulmak için? Varsa bildiğiniz bir emlakçı hayvana ev kiralayan yazın da iletelim. Daha ne yapacak 3 yavrunun ölümüne sebep olmuşlar zaten, hanımefendi belli ki merhametli komşusuyla başedemiyor yardım istiyor. Yoksa kedilerin hakkından gelmiş, gece yarısı kapıyı açmış anne yavruları içeri çekiyormuş. Tiksinmese tutup fırlatacak demek ki dışarı.

Zavallı pisican ne kadar şanssız. Sizin gibi vicdansizlara denk gelmiş. Açlıktan miyavliyor Hayvan ve siz uyuyamamaktan bahsediyorsunuz. Bakmıyorsunuz bari bakana sorun çıkarmayın.

Kedi sizin varlığınıza nasıl tahammül ediyor acaba??,

Bende ileri derecede Ailurofobi ( kedi korkusu) var. Bunun için tedavi de olmaya çalıştım ama yenemedim maalesef. Kedileri çok seviyorum bana suratları sevimli gelmesine rağmen kuyrukları ve yumuşaklığı dokunmamı dayanılmaz kılıyor bilinçaltımda ne yatıyor bilmiyorum. Tavşan, maymun gibi hayvanlara da dokunamam. Kediyle kapalı bir ortamda tek başıma kalsam veya bir yerde otururken bana değse kalp atışım inanılmaz hızlanıyor ve vücudum kasılıyor.

Ancak buna rağmen kedi besliyorum. Her kış binanın yan tarafına kedi evi koyuyorum ve neredeyse her gün mama koyuyorum. Sokakta kediler elimde poşet varken beni görürse üstüme koşmaya başlıyorlar sonra ben bir tarafa kaçıyorum onlar bir tarafa sokağımdakiler bile hem besliyorsun hem korkuyorsun nasıl iş diyorlar. Böyle bir iş işte. Vicdanım el vermiyor aç kalmalarına. Belki aynı bina içinde olsam korkumdan dolayı hayat bana ızdırap olur kapının önüne oturuyor diye evde mahsur kalmışlığım çok Ama en azından ben de kendimce yöntemler buluyorum hayatı onlar adına yaşanabilir kılmak için.

Balkon mermerini kirletiyor diye kuşlara yem koymayan hatta balkon demirlerine korkup konmasınlar diye poşet takan insanlar olduğunu öğrendiğimden beri şaşırmıyorum böyle şeylere. Konup giden kuştan rahatsız olan herhangi bir canlıyı sevemez gibi geliyor.

Allahtan karşı değilsiniz bir de karşı olsanız ne olurdu ki bilir. Anne kedi olarak yavrularını doyurmak istiyor en doğal davranış olarak. Tabi başka nasıl ifade edecek kendini miyavlamak dışında bilemedim yani :) Allah malesef herkese veremiyor işte bu vicdan ve merhameti. Bir de ölmüş daha önce yavruları kıyamam ya çok üzüldüm. Biz insanlar tek yaşamayı hak eden canlılar bizmiş gibi davranıyoruz ne yazık ki. Yapacağınız şey basit miyavlayan hayvana su mama Vereceksiniz susacak. Ayrıca bakan ablaya söyleyin en azından kum falan alsın en azından koku azalır.

Çok haklısın canım daha da korkuncu apartmanı pire basma ihtimali var. Okurken gülesim de geldi annenin tekrar doğurması diğerlerinin öldüğü anlamına gelmiyor o sürekli doğurmaya devam edecek ve kedi evine sadıktır doğurdukça oradakilerde gitmediği için nüfus patlaması yaşicaksınız. Dışarı çıkarsanız aradan yıl geçse bile kedi o kapıyı açık gördüğü an apartmana geri girer. Dediğim gibi kedi evine sadıktır. Dışarı çıkarmaya çalışsan kovalasan kapıya kadar gidip ordan geri kaçar asla dışarı çıkmaz
Allah böyle anlayışsız komşulardan korusun

Allah size o komsunun vicdanından versin

Belediyeyi arayın ücretsiz kisirlastiriyorlar sokak kedilerini. Hiç olmazsa bir saha yavruları olmaz :)

Hayvan on ikiye kadar açlıktan bağırdı. Sesten çok rahatsız oldunuz. Çok yazık. Sen aç kalsan sen de bağırirsin dimi. Ya bebeği aç birak ama ağlamasın.. belki kedilere bakan hasta oldu veremedi yemek. Niye gidip bı tabak süt vermediniz. Ölür muydunuz. Yavruları sokağa atıp çok güzel öldürmüşsunuz. Kapıyı açtım yarular çıksa bile anne geri koymaya calisio. Annelik içgüdüsü var işte. Orayı güvenli alan evi bellemis. Ama sizde zerre kadar merhamet yok. Çok şey demek istiyorum ama herkes laftan da anlamıyor ki

Bizim apartman 7 katli. 7. Katta oturan adam bahcede besledigim kedilerin yuvalarini mama kaplarini atip duruyordu. O da siz gibi 7. Katta sesten rahatsiz oluyormus. Gece miyavliyormus filan. Bahcede kedi olmayacak diye anira anira evleri tekmeledigi guvenlik kamerasi kayitlari vardi. ( soylediklerinin sahidi de 1.kat komsuydu) kac kez birbirimize girdik polislik olduk vs. Sonra baya oldu sesi kesildi filan derken ogrendim ki sag tarafina felc inmis. Komple tutmuyormus. Agzini kapatamadigindan yemek bile yiyemiyormus. Kendisine demistim. Su hayvanlarin muhtac kaldigi gibi muhtac kalirsin insallah diye. Kalmis. Ilahi adalet mi dersin karma mi dersin ne dersen de fark etmez. Onun hikayesinde hak yerini buldu.
Insallah sizin hikayenizde de bulur...

Hikâye değil gerçek ..karşı komşumla üst komşum kusler .. karşı komşumun kedisi var gün içinde dışarı çıkarır kaç kez gitti üst komşunun kapısına yaptı tuvaletini inadına yapar gibi

“Yavrular dışarı çıkarıldıktan bir süre sonra ölmüş olacak ki” bu ne kadar kolaylıkla yazılmıs bir kelime... ölmüş... o kadar işte.Su hayvanları haşere gibi gormekten vazgecemediniz bir turlu.Ki ben böcek bile asla öldürmem. Bazı insanlar nefen boyle vicdansız oluyo hic anlamıyorum.Yetiştirilme tarzı mı içten gelen bir şey mi hiç bilmiyorum.Umarım kediyi rahat bırakırsınız.Bari komsunuza soyleyın kum koysun onu temizlesin de sizi de susturur belki.Sanmıyorum ama....

O kadar ses varken bi kedinin sesinin rahatsız etmesi ve acımadan yavruları sokağa atmışsınız ölmüşler tabi öteki yavruları da ölmesin diye göndermek istemiyor anneleri . Bir dilim peynir vermekle bir şey kaybetmezsiniz ki onlarda can ya soğukta dışarı atıyorsunuz . Bir insan da çıkıp demiyor ki minik bir kulübe yapalım az çok yemek koyalım ne kaybedersiniz ki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…