Komşum apartmanda kedi besliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiç sormayın o miyavlama sesinden ben şikayet ediyorum mama veriyorum yemek su veriyorum olmuyor meğerse gel sev beni diyormuş seviyorum mıncıklıyorum ohhh bee bir mutlu oluyorum keyfim yerine geliyor siz de deneyin

Apartman kokuyor mu kum koyun olmadı oda kokusu sıkın geçer

Merhabalar. Karşı komşum 1 buçuk yıldır bir sokak kedisini besliyor. Önceden kedi apartmanın dışında olduğu için bu durumu kimse umursamazdı. Fakat kedi bir süre sonra apartmanın içine girmeyi keşfetti ve apartmanı mesken edindi. 2020 yazında apartmanın bodrum katına yavruladı. Apartman sakinleri bu durumdan rahatsız olup apartmanda doğan üç yavruyu dışarıya çıkardı. Yavrular dışarı çıkarıldıktan bir süre sonra ölmüş olacak ki anne kedi tekrar yaz sonlarına doğru bizim apartmanın bodrum katında doğurdu. Bu sefer kimse hiçbir şey yapmadı. Karşı komşum apartmandaki anne kediyi her gün beslediği için anne kedi apartmandan ayrılmıyor, üstelik kendisine yiyecek verilmediği zaman bütün apartmanı miyavlama sesiyle inletiyor. Dün sabah 8 gibi miyavlama sesine uyandım. Apartman komşumun 1.katta oturduğunu bildiği için kasıtlı olarak 1.kata çıkıp ordan yüksek sesle miyavlıyor. Biz de 1. katta oturduğumuz için ses bize de geliyor. İnanır mısınız bilmem, o kadar inatçı bir kedi ki öğlen 12‘lere kadar yüksek sesle miyavlamaya devam etti. Kendisine yiyecek verilmediği sürece susmuyor. Annemle sabah vakti uyuyamadık. Apartmanda bizim gibi bu durumdan rahatsız olan başka insanlar da var. Bundan birkaç ay önce apartmanın giriş kapısına “Lütfen içeriye kedi sokmayınız. Kediler apartmanı sığınak olarak kullanıyor.” yazan bir uyarı yazısı asılmış. Karşı komşumuzun umru bile değil, zemin kata gidip kedi maması koyuyor. Akıllı mantıklı bir insan yapmaz bunu. Bir keresinde gece vakti çok yüksek sesle miyavlamaya başlamıştı, aşağı inip kapıyı açtım ki hem anne kedi hem de yavrular dışarı çıksın, ama anne kedi yavruların dışarıya çıkmasına da izin vermedi ve miyavlamaya devam etti. Dışarıya çıkmaya yeltenen yavru olursa tırmalıyor ve zorla apartmanın içine geri sokuyor.
Oturduğumuz apartman kedi sidiği kokuyor ve kediler apartmana dışkılıyorlar. Eve gireseye kadar nefes almıyorum. Tuvalette büyük tuvaletimizi yaptığımız zaman tuvaletin küçük havalandırma bölümünü açamıyoruz çünkü bu sefer tuvalet mas mas kedi kokuyor ve o kedi kokusu bütün eve yayılıyor. İnsanın dışkı kokusundan beter. Bu ayı da sayarsak 4 aydır bu kedinin varlığına tahammül etmeye çalışıyoruz. Apartmanı mesken edindiği için büyük ihtimalle her sene apartmanın içinde yavrulayacak. Apartman yöneticimiz, apartmanın bakımıyla doğru düzgün ilgilenmiyor. Onun da umru değil, geçiştiriyor.
Eğer bir çözüm öneriniz varsa dinlemeye hazırım.
Bu arada, sokak hayvanlarının beslenmesine karşı değilim ama bunun apartman içinde yapılması pek doğru değil.
Allah diyorki oblar benım sessiz kullarımdır.Aç kedi tabıkı kıyawlar .Bunları dusunecegınıze bır kaba süt koydaydınız karnını doyursaydı hiç o kadar bağırmazdı .Konuşun da barı apartmanda degılde bır kulube yapılsın .Yazık myawrucaklara.Uzuldum ama kedilere .Onlarda ıstemıolardır bence ıstenmedıklerı yerde durmayı .Benım kedı kopek kılına alerjım var .Kedı kopek diğer ınsanlar gıbı çok sevmıyorum ama kuşlara bayılıorum.Kedı kopek sevmıyorum dedım dıye hayvanları sevmıyorum degıl.Hanı ınsanların kemdını daha ıyı hıssettırdıgı hayvanlar vardır.Ve balıklar .Kedilere oyle davranmayın lütfen.

Kediye mama verip basını okşamak bu kadar zor mu!
Nolmus apartmanınıza sığınmışsa?! Okumadım zaten konunuzu tahmin ediyorum aşağılara doğru daha kötü şeyler yazdınız!!!!
Allahım bana oyle bir maddi hic versede, bütün sokak canlarına sahip çıkıp sizin gibi insanlardan korusam!

Son düzenleme:
Benim de üst katımda var teyze. Her gün kedicige tavuk veriyor. Hiç usanmadan ilgileniyor. Oda yukarı baka baka bagırıyor acı acı. Teyze olmadıgı zaman ben el atıyorum. Kalan yiyceklerden ayırıyorum. Biraz tavukçu😅 bende tavuk vermeye başladım teyze yüzünden. O hayvan öyle acı acı bagırırken binanızda kimsenin yardım etmemesi ne acı. Ben teyze şikayet degil gördügüm zaman Allah razı olsun diyorum. O olmasa bende dahil onun gibi ilgilenemeyiz. Bişiyler yapmıyorsak hayvanlar için lütfen bırakın ilgilenenlere engel olmayın...

Merhabalar. Karşı komşum 1 buçuk yıldır bir sokak kedisini besliyor. Önceden kedi apartmanın dışında olduğu için bu durumu kimse umursamazdı. Fakat kedi bir süre sonra apartmanın içine girmeyi keşfetti ve apartmanı mesken edindi. 2020 yazında apartmanın bodrum katına yavruladı. Apartman sakinleri bu durumdan rahatsız olup apartmanda doğan üç yavruyu dışarıya çıkardı. Yavrular dışarı çıkarıldıktan bir süre sonra ölmüş olacak ki anne kedi tekrar yaz sonlarına doğru bizim apartmanın bodrum katında doğurdu. Bu sefer kimse hiçbir şey yapmadı. Karşı komşum apartmandaki anne kediyi her gün beslediği için anne kedi apartmandan ayrılmıyor, üstelik kendisine yiyecek verilmediği zaman bütün apartmanı miyavlama sesiyle inletiyor. Dün sabah 8 gibi miyavlama sesine uyandım. Apartman komşumun 1.katta oturduğunu bildiği için kasıtlı olarak 1.kata çıkıp ordan yüksek sesle miyavlıyor. Biz de 1. katta oturduğumuz için ses bize de geliyor. İnanır mısınız bilmem, o kadar inatçı bir kedi ki öğlen 12‘lere kadar yüksek sesle miyavlamaya devam etti. Kendisine yiyecek verilmediği sürece susmuyor. Annemle sabah vakti uyuyamadık. Apartmanda bizim gibi bu durumdan rahatsız olan başka insanlar da var. Bundan birkaç ay önce apartmanın giriş kapısına “Lütfen içeriye kedi sokmayınız. Kediler apartmanı sığınak olarak kullanıyor.” yazan bir uyarı yazısı asılmış. Karşı komşumuzun umru bile değil, zemin kata gidip kedi maması koyuyor. Akıllı mantıklı bir insan yapmaz bunu. Bir keresinde gece vakti çok yüksek sesle miyavlamaya başlamıştı, aşağı inip kapıyı açtım ki hem anne kedi hem de yavrular dışarı çıksın, ama anne kedi yavruların dışarıya çıkmasına da izin vermedi ve miyavlamaya devam etti. Dışarıya çıkmaya yeltenen yavru olursa tırmalıyor ve zorla apartmanın içine geri sokuyor.
Oturduğumuz apartman kedi sidiği kokuyor ve kediler apartmana dışkılıyorlar. Eve gireseye kadar nefes almıyorum. Tuvalette büyük tuvaletimizi yaptığımız zaman tuvaletin küçük havalandırma bölümünü açamıyoruz çünkü bu sefer tuvalet mas mas kedi kokuyor ve o kedi kokusu bütün eve yayılıyor. İnsanın dışkı kokusundan beter. Bu ayı da sayarsak 4 aydır bu kedinin varlığına tahammül etmeye çalışıyoruz. Apartmanı mesken edindiği için büyük ihtimalle her sene apartmanın içinde yavrulayacak. Apartman yöneticimiz, apartmanın bakımıyla doğru düzgün ilgilenmiyor. Onun da umru değil, geçiştiriyor.
Bu arada, sokak hayvanlarının beslenmesine karşı değilim ama bunun apartman içinde yapılması pek doğru değil.
Şöyle yapabilirsiniz. Apartman sakinleriyle anlaşıp kedi evi alabilirsiniz. Siz de mama alıp hayvana verebilirsiniz. Malum kış ayındayız ya sığınacak yer buldum diye sevinmiştir. ama siz böyle bir çözüm istemiyorsunuz. Kediden kurtulmak istiyorsunuz

Bu konuyu neden açtınız anlamadım burdaki insanlardan ne söylemesini bekliyorsunuz ? Bu soğukta kediyi dışarı at demesinimi.. üstelik yavru kedi ..linç yemek istemissiniz resmen.. kediler her Mart ayında çiftleşir ve doğururlar yavruları öldüğü için değil döngüleri bu olduğu için bu döngüyü kırmak için birde kısırlaştırma eylemi var tavsiye ederim araştırın..

Çoğunlukla açlıktan miyavlamıyorlar ilgi istiyorlar birde ev ortamında uyumak kediler sıcağı sever çünkü bizim de vardı apartmanımızın bir gediklisi annem evde hayvan istemediği için o kadar ısrarımıza rağmen alamadık ama klübe yaptırdık çünkü çok sık yavruluyordu annem memleketteyken yazın bir kere bizim evde doğurdu yavrularını bırakıp gezdiği için ölüyordu minikler :KK43: gazlarını çıkartmadığı içinmiş bir aydır yokmuş ortalarda hergün anneme soruyorum yok diyo bizim apartmandan başka takıldığı apartmanlar da vardı :) ama hiç bu kadar uzun gitmezdi kaç gündür onu düşünürken bu konu açıldı zaten kuşumuz da yeniyılın ilk günü öldü moralim bozuldu ya :KK43:

Hava soğuk farkında mısınız?
Hayvanı yavrularıyla dışarıya atmak ne demek ya.
Apartmanda yaşayanlar insan mı(!)
Herkes düzenli bir şekilde hayvana mama verse o kedi miyavlamaz açlıktan.
Kedi evi denilen şeyden haberiniz var mı?
Alıp sokağa atmak yerine hayvana kedi evi alıp içine alıştırmayı deneseniz en azından daha insancıl olurdu.
Apartmanınızdaki tek insan o hayvana bakan komşunuz.
Her apartmana lazım bir tane böyle vicdanlı komşu.
3-5 minik yavruyu büyütemiyorsanız kendi çocuklarınıza nasıl bakıyorsunuz çok garip

Kedi saatlerce miyavladı diyorsunuz ve bir şey vermemişsiniz ne kadar kötü kalplisiniz. Birde besleyene laf ediyorsunuz. Hava soğuk kış napsın o hayvan yavrularıyla sokakta mı kalsın ayıptır günahtır ya bu kadar bu canlara karşı olmayın.

Allah size o komsunun vicdanından versin 🖤
Belki deneyimlenmediniz bilmiyorum ama bizimde apartmanda kediler konaklıyordu. Zamanla iyice arttılar kapıyı bi açıyorduk 6 7 tane kedi başını uzatmış yemek istiyor. Veriyorduk tabi. Ben zaten hayatta dayanamam aç durmalarına. Kedi beslemişliğim çoktur yani. Zamanla binayı pire bastı bizde dışarı çıkarmak zorunda kaldık. Olacakları bildiğimden öyle yazdım

Komşu, kedileri binaya kapatıp yemeklerini de geciktiriyor bu merhamet değil zulümdür.
Dışarda yuva yapsın madem komşularına eziyet etmesi doğru değil. Konu sahibi pis koku geliyor diyor.

Ha konu sahibinin miyavlama sesini duyup yemek vermemesi evet nasıl yapıyor bunu bende hayret ettim

Ben hayvanlardan çok korkarım onlara dokunamam,sevemem ama bi kedi açlıktan öğlene kadar miyavlayacak dayanamam gider apartmanın dışına yemek koyarım
Çok besledim kedi binanın çıkış kapısı değilde arka tarafa gelecek şekilde hep yemek koyardım
Kızım bile kedi veya köpek görsün o an hiç bise bulamasa ekmeği sütle ıslatıp onun önune atiyor
Evet sevmeyebilirz ama onlar canlı varlıklar lütfen duyarlı olalim
Konusun binanın dışında besleyin

Bildiğim kadarıyla sokak hayvanlarını belediye ücretsiz kısırlaştırıyor. Gidip yaptırabilirsiniz bu kadar şikayetçiyseniz. Hayvancağız her yavruladığında bakımsızlıktan, açlıktan sorun yaşıyordur muhtemelen. Buraya yazmışsınız, hayvan saatlerce miyavladı diye, saatlerce hayvanın ağlamasını izleyeceğinize bir parça yiyecek bir şey koysaydınız çoktan susardı. Bu soğukta sokağa atmak istiyorsunuz ki daha önce yavruları ölmüş. Elinizi vicdanınıza koyun biraz.

Apartman içi kedi için uygun değil. Ben size hak verdim. Benim de kedilerin var bahçede besliyorum çokta severim. Ama apartman içi uygun değil. Tuvaleti gelse nereye yapacak cikamazsa mecbur yapar apartmana. Bir de yazık yani kapalı alan. Senede iki ya da üç kez yavrular kediler o şekilde cogalsalar sürekli çokta sagliksiz. Apartmana alişan kediyi sokağa birakamazsiniz ölür. Apartman girişine yuva konsa orada beslense kediler bence en mantıklısı.

Kuzuum sokakta ac kalsan bebeklerinle ve bir umut sana yardim eden merhametli biri olsa sende onun kapisina giderdin...insanlari rahatsiz etmek istemiyor ki sadece o kadina sesini duyurmak istiyor yavrum...artik yemek kutulari koyuyor belediye ara rica et ev yakinlarina koysunlar sizde o komsu da oraya koysun duzenli gidip orada yiyorlar zaten

Ben kediden korkuyorum.
Neden bilmiyorm yavru kediden daha cok korkarım.
4.kattayım.
Sokagın kedileri hep benim kapıda:KK70:
Asansöre kedi bindirdiğim icin uyarı bile aldım.
Napim hayvan 4 kat inemezki:)
Esnaf kedilere baktıgı icin genelde ac değiller ama benim kattalar hep.
Daire kapısının önüne salon sandalyemi cıkarıp koydum:KK70:
Evladım bari tasa oturmayın diye.
Kedi bakımı konusunda en ufak bi fikrim yok ama bence sakin olup arkadas olmaya calısın.
Yemicek sonucta sizi hayvanlar.

Hayvanlarla ilgili konularda hep yazarım.
Hayvanlar Allahın dilsiz kullarıdır, merhamet etmemiz gerekir.
Fakat burda kedi apartmanda bir nevi hapsolmuş.Kumu bile yok hayvancağızın.Dolayısıyla apartmana pisliyor.
Dışarı çıkamıyor belli ki.
Komşunuzun yarım yamalak bakması ile olmazki.
Ya sahiplensin evine alsın. Ya da kedi evi alabilir bina önüne, bahçesine.
Hiç olmadı hayvana kum alsın bari.
Sabaha kadar miyavlayan kediyi doyursun mesela.Yani madem hayvana mekan verdi, devamını neden getirmiyor.
Ayrıca açlıktan miyavlıyorsa bu da vebaldir. Hem orda tut hayvanı, hem de doyurma.
Ne bileyim bir kişi de birşey vermedi mi?

Peki kedi sadece açlıktan mı miyavlar?
Bunu bilmediğim için soruyorum. Bir tanıdığımın ev kedisi sürekli sesli sesli miyavlıyordu. Aç olma ihtimali yok, evde zaten. Ama miyavlıyordu,öyle diyorlardı.
Gerçi kedi bu, miyavlamasın mı ama belki de başka bir derdi vardır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X