Komşum apartmanda kedi besliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaş bir insan 3 yavrunun dışarı atılıp ölmesini nasıl bu kadar basite indirgeyerek yazar. Saatlerce miyavladıysa açlıktandır bir şey vermek zır mu? Nasıl dayandınız gerçekten merak ettim. Hadi deseniz ki site yönetimi apartman yönetimi ortak kullanılan alanda bu tarz besleme yapılması yasak şu şu nedenlerden dolayı deseniz valla anlayacaktım ama cümleleriniz o kadar vicdansızca ki belkide üşüyorlar yavrularıyla sığındılar. Oturduğumuz sitede bir minnoş kedi mevcuttu besliyorlardı içerde ancak otoparkta ki araçların üstüne çıkıp çizdiği için artık uyarı yapıldı. Ama klübesi tam giriş kapısının yanına yapıldı. Herkes besliyor ne koku ne bir şey hiç bir şeyde yoktu. Herkesin evinde yemek artıyor. Bır kap yemek su kapı önlerine koysanız ölür müsünüz? Geçende sokakta kızcağız köpekleri besledi diye üstüne saldırdılar. Şimdi o aklıma geldi azıcık duyarlı olun ya

Kötülüğe duyar kasmak da zor iş değil mi? Konunun nasıl merhametsizce ele alındığını nasıl görmezsiniz anlamıyorum ama zaten sizi de tartışacak kalp klasmanında görmüyorum.

Hayvan sevginiz yok yapacak bir sey yok sizi böyle yetistirmisler keske nasıl bir sevgiden mahrum kaldiğınızın farkında olsaydınız. Yine de sevmeseniz de diğer canlilara ve onlarin yaşam haklarina saygılı olmak zorundasiniz. Artık olan olmusken kedi yavruladiktan sonra o yavrulari ölüme terkedebilen ya da ölüme terketmeyi normal bulan bir zihniyetle ortak noktada bulusabilmem imkansiz. Yavrular en azından memeden kesilene kadar göz kulak olsaydınız hadi beslemekten acizsiniz en azindan halihazirda besleyen kisiye engel olmayip birkac hafta göz yumsaydiniz ne kaybederdiniz? Kedi kısırlastirilmadigi muddetce yavrulamaya devam edecek ama biraz arastirirsaniz belediyelerin sokak kedilerini ücretsiz kisirlastirdigini öğrenebilirsiniz.

Çok yakın çevremde şahit oldum 1 günlük sehirdisina gitmemizden fırsat bulup bahcemizde baktigimiz henüz sütten kesilmemiş bir yavruyu annesinden ayırdılar, ölüme terk ettiler. Eve döndüğümüzde o anne kedinin çaresizce yavrusunu araması hala gözümün önünde. Ve o olaydan kisa süre sonra bunu yapanın aynı acıyla kıvrandigini gördüm, bazilarina göre tesadüf olabilir bence her seyin sebebi var.

Kedi aç olduğu için miyavlıyor bunu kendin yazmışsın marketlerde çok ucuza kedi maması satılıyor ne olur yani alıp koydan kediye yavruları sokağa attığınız için ölmüş umarım vicdan azabı çekersiniz. Hayvan sevmeyen insanda sevmezmiş hiç mi merhamet duygunuz yok içinizde yazık.

zeynish Sassy Muffin @LaylonCorap lilay5 bazı insanlar kokudan rahatsız olabilir bunu savunmak istedim bide ben kimsenin hakkını falan belirlemiyorum ama yinede bi kadınlar sitesi burası bence hakaret etmektense bunu bi şekilde anlatabilirdik yoksa ben onu burda aa iyiki kedileri atmışsınız diye pohpohlamıyorum ben sadece yazımıda okuduysanız tavsiyelerini arkadaşlarımızın al veyahut sahiplendirde dedim günahı ve ayıbı onun ben kendi fikrimi söyledim kedinin giricek orda yaşıyacak diye bi hakkı yok arkadaşında onu atmak gibi bi hakkı yok yardım etmesi gerekirdi etmemiş günahı onun bişeylerden rahatsızsa bi çözüm yolu bulabilirdi iyi niyetle bişeyler yazmak istedim amacım hayvan katili biri olmak değildi bi yanlışım varsa affola

yinede değil yine de yaşıyacak değil yaşayacak. arkadaşında değil arkadaşın da bişey değil bi şey. Ayyy gözüm kanadı yazım hatasından. Belki özünde niyetin iyidir ama yanlışı savunmak da yanlıştır. Bunu unutma. Bi de lütfen yazım yanlışı yapma bu kadar okurken anlamsızlaşıyo cümlelerin.

ben ne yazık ki bu şekilde düşünceleri olan, 4 saat miyavlamasına üzülmeyip uykusuna üzülen birine. -ki annesi de yanındayken- burada hayvan sevgisi aşılayamam herhalde. bütün konuları "burası kadınlar sitesi bir şekilde anlatalım"a getirmeyin bence cünkü hiç ilgisi yok. bir şeyler almak istemeyene zorla veremezsiniz. sokağa atılan yavrulara mı üzüleyim, annesiyle uyuyamayıp bir kap su bir kap yemek vermemesine mi? yoksa kokudan rahatsız olmasına da uyuyamasına mı? üzgünüm her şeye pozitif bakamıyorum

haklısınız Tavsiyenize uyacağım teşekkür ederim

Konu sahibi nerdesin yazılanları okuyup okuyup cevap vermiyorsun burada hiç kimseye vicdanını mı sorguluyorsun acaba? Apartmanda kediye sinirlendiğin gibi burdada sinirlensene bize sana hiç bir zararı dokunmayan hayvanlara yaptığını yapsana burda da. Ama senin gücün anca onlara yeter dimi vicdansız umarım rahat uyuyamazsın.

Iyi niyetli yaklasiminiz konu sahibi için geç bence. Eğer kedi ilk defa apartmana yavruladığında bu konu açılsaydı bence kimse bu tepkileri vermezdi. 4 kedinin hayatini devam ettirmesi hatta yuva bulması için binbir tane tavsiye yazilirdi burda. Sahiplenmek isteyenler hatta sahiplendirmek icin araci olanlar bile çıkardı. Ama konudaki sorun hayvanlara tahamulsuzluk ve nefret olunca yardım edebilme olasiligi da olmuyor.

Yavrular dışarı çıkarıldıktan bir süre sonra ölmüş olacak ki anne kedi tekrar yaz sonlarına doğru bizim apartmanın bodrum katında doğurdu.
Uc tane yavru kedinin ölmesini bu kadar rahat anlatabildiginizi gördükten sonra muhatap alinacak biri olmadiginiza karar verdim. Vicdandan yoksunluk tam da boyle ifade edilebilirdi. Bravo.

Hayvan sevginiz yok yapacak bir sey yok sizi böyle yetistirmisler keske nasıl bir sevgiden mahrum kaldiğınızın farkında olsaydınız.
Bunun yetiştirilmeye alakası yok bence. Annem kedinin "k"sini evden içeriye sokmazdı, kendi evimde sahiplendiğim iki kedim var. Daha çok vicdan ile ilgili bu. Hayvana merhamet gösteren insanların diğerlerinden daha vicdanlı olduğunu düşünürüm.

"Şüphesiz eğer ki hayvanların dini olsaydı, şeytanı insan şeklinde hayal ederdi" -William Inge-

Yani kedi 4 saat açlıktan miyavladı, siz de dinleyip "üff kafa şişirdi" demekten başka bir şey yapmadınız öyle mi? Çok mu zordu hayvana iki lokma bir şey vermek?

Şu cümlelere bakılırsa da hayatınızda hiç kedi ve apartman görmemişsiniz.
Kedi içgüdüsel olarak kazıp üstünü kapatabileceği yerlere yapar tuvaletini. Apartmana yaptıysa çıkamayıp mahsur kalmıştır, mecburen yapmıştır. O da kaç defa olmuş olabilir? Öyle adım başı dışkı, idrar olması imkansız.

Kediler kokan hayvanlar da değiller. Koksalar bile bodrumdaki havalandırmadan apartmana yayılmaz.
Havalandırmanızdan dışkı kokusu geliyorsa büyük ihtimalle borularda sızıntı vardır. Başkasının mokunun suçunu kedilere atmayın yani.

Kediyi kısırlaştırırsanız yavru sorunundan kurtulursunuz. Ama şu mevsimde yavruları dışarıya atmak, annelerini aç bırakmak içinize siniyorsa buyurun yapın.
Ondan sonra huzur, bolluk, bereket yakanızı bırakmayacak eminim

Sizin gibi insanlara tahammül bile edemiyorum. Varlığınızdan ve bencilliğinizden o kadar rahatsızım ki..

Hayvanı yavruları ile birlikte sokağa atıp yavruların ölümüne neden olmuşsunuz hala bodrum kata girmesinler diye yeni doğan yavrularla o hayvanı sokağa atma peşindesiniz. Siz ne biçim insanlarsınız ya...

yardım etmek istemesen bu entry açmazdın. Yardım etmek istemeyen insan bi şekilde kapının önüne koyardı arkadaşlar merak etmeyin

Kapının önüne koymaya çalışmış zaten. Tiksinmese alıp eliyle çıkarırdı eminim. "Daha başka ne yapabilirim?" diye soruyor.
Aynı metni okuduk sanırım değil mi? Şu konunun tam olarak hangi cümlesi konu sahibinin kedilere yardım etmek istediğini düşündürdü size?

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…