Komşum apartmanda kedi besliyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya bu insanlar ki insan demeye dilim varmiyo hicmi Allahtan korkmuyorlar herşeyi geçtim bi hayvanın ac olduğunu bildiğin halde yemek vermemek te eziyettir. Bide inatciymis hayvan da bilmem ne o sence kötücül olan duygular düşünceler sadece sende var napicak hayvan gelip evini mi alıcak elinden. Senden istedigi yemek vermek te zorundasin cunku yedigin her lokmada onun da hakki var bu inancli da olsan boyle inancsiz da olsan boyle. Utanmadın mi o yavrular soğukta annesiz ağlayarak donarak olurken nasıl merhametten yoksun olabilirsin burdan benim içine ateş düştü ya.

Dışkılıyorlar evet. Bizzat şahit olmuştum, bekar evimde apartmana almışlardı öğrenciler, bütün merdivenlere dışkılamıştı.
Ama kediye çok üzüldüm ve yavrularına da. Allah razı olsun o karşı komşudan da

Hayvanlara karşı böyle düşünceler duyup okudukça içimden geçenler. İnsanoğlu ölümsüz sanırım diye düşünüyorum. Neticede 5 metre beze sarılıp, toprağın altına gireceksin. Bu kadar bencil, bu kadar dünyevi olmaya gerek var mı bilemedim. Sonra da diyorum ki hayvanların yaşadıklarını bu insanlara da yaşat Allahım. Eksi bilmem kaç derecede dışarda bebeleri ile kalsalar, açlıktan, günlerce yiyecek aramaktan, hatta yaz günü susuzluktan diye başlıyorum Sonra tövbe diyorum. Sadece Allahım bütün insanlara bu dünyanın gelip geçtiğini, vicdanı, merhameti hatırlat inşallah. Etrafımızda kuş sesleri olsun, köpek havlamaları, anne kediler bebelerini çağırsın. Konu sahibi derse ki uzaktan davulun sesi hoş gelir. Arkadaki evin bahçesi tavuk, horoz dolu, yandaki evin Terasında iki devasa köpek var. Sabah 3 gibi horozlar başlar, köpekler 24 saat havhav. Başka köpek geçer, çöp kamyonu geçer. Martılardan hiç konu açmıyorum bile. Onların sesi de çok gür. Aman sağlık olsun. Ben özellikle kediciyimdir. Nerede kedi görsem gerçekten mutlu olurum. Hele anaları yanında oynaşan yavru kedi. Bu arada tavsiyem olsun anneyi mutlaka kısırlaştırın. Hem doğacak yavruların acı çekerek ölmesine engel olursunuz. Hem de anneyi yumurtalık rahim kanserine karşı korumuş olursunuz

.d yazdım yazdım sildim .ddd
ne yazacağınızı, ne yaşayacağınızı iyice şaşırdınız.
kış ayı nolmuş yani hayvanlar sığınsa? prenseslikten çıkıp biraz da kedi b.ku kokusu çekin. sanki siz pembe renk dışkılıyorsunuz(argo) ve miski amber kokuları yayılıyor evrene. hayret bir şey ya!

Hanımlar lütfen üsluplara dikkat edelim.

Apartman kapısını açık bırakmadılarsa dışarı çıkamayınca sıkışıp yapmıştır ya da soğuğa maruz kaldıysa bağırsakları bozulunca tutamaz yapar, başka türlü imkan yok durduk yere salmaz hayvancıklar.

Aboooo ablam görmesin bu yazıyı yoksa saydirirdi, çünkü o kedisiyle sürekli soba önünde uyuyorlar .kedi üşümesin diye ....ama sizde haklısınız migrenim var en ufak sese beynim zonklar .ama kedide haklı aç hayvan napsin bu konuda ki herkez haklı bende haklıyım

Aynı durumu ben de yaşadığım için (komşunuz gibi) size hak veremedim. Ben de 4.kattayım ve bir kedi dadandı eşiğe geliyor miyavlıyor dayanamayıp süt, ekmek veriyordum. Kızımın da çok hoşuna gidiyordu kedi beslemek, ilgilenmek. Sonra temizlik yapan kadın geldi birkaç kere beslemeyin hep döküyor, çiş yapıyor bilmem ne. Bir insan nasıl bu kadar vicdansız olur verdiğim süt ve ekmek hem ne olacak. Aynı katta başkaları da yemek tarzı bir şeyler veriyor kadın benim zile basıyor. Diğerlerine diş geçirmiyor bana söylüyor. O kadar sinir oldum ki. Kedi artık gelmiyor kapıya nasıl ayağını kestiyse bilmiyorum.
Siz de bu kış günü anlayış gösterin ne olacak yiyecekleri bir kap yemek

İstiyorsunuz ki kedilere yemek verilmesin, yavrulari sokaga atalim buz gibi havada naparlarsa yapsınlar yani özetle ölsünler. Akilli insan yapmaz demişsiniz. Akilli insanlar toplanır bütün apartmanca bir karar alir. Herkes 3 5 bir şey koyar kediyi kısırlaştırırsınız. Bu sayede surekli yavrulamaz. Sosyal medyada yuzlerce insan kedi sahiplendirmesi yapiyor. Nasil yapmaniz gerektigini ogrenirsiniz kısırlaştırmadan sonra sahiplendirirsiniz. Hem VİCDANLI bir insan olarak kedilerin ölmesine razı olmazsınız hem apartmanin hijyen sorunu çözülür hem de huzurla sabah uykusu uyursunuz. Bu sitede yedigim banların çoğu hayvan sevmeyen insanlara sınırsızca saydırmaktan oldu. Ama bu sefer kendimi tuttum. Sizinle bir daha hicbir konuda karşılaşmak istemedigim icin göz ardı et seçeneğini açıcam. Hayvansevmeyen kim varsa bu yoruma begenmedim atsın işim kolaylaşsın. Umarım hayvanların konuşacağı, adaletlerini kendileri sağlayacağı, haklarını arayacağı başka bir dünya vardır. O gün geldiginde hayvanlara yapilanlarin karşılığı alınırken ben ön sırada alkış tutuyor olacağım.

Kedilere sut vermeyin sindirim sistemleri bozuluyor. Yoğurt kefir daha iyi bir seçenek.

O 3 yavrunun ölmesine sebep olanlara sorsun hesabını inşallah. Ne kıymetli apartmanınız varmış, hiç mi insan evladı yok o insandan başka Allah korkusu, merhameti olan? Yazık hayvan haliyle yavrularını içeri tıkıp beslemeye çalışıyor, açlıktan miyavlıyor, hiç mi bi lokma vermek aklınıza gelmiyor. Hadi siz yapmıyorsunuz bari yapana engel olmayın. Deliricem ya hayvanın sizin gibilere rağmen doğurup beslemeye çalıştığı yavrular çok mu geldi sarayınıza?? Diğerleri de ölünce rahata erersiniz artık. Yazıklar olsun şu konuyu okuduğum güne. Halen böyleleri var mı ya??? İnşallah o kadının aklına sizi şikayet etmek gelir. 3 yavru ölmüş ya!! İyi ki bizim apartmanda değilsiniz!! Bizim burada da kedilere çiğ tavuk verene bakteri olur mama verin diye kavga çıkıyor. Gözünü seveyim mahallemin insanının.

O apartmanda eminim birsürü insansınız.. Hepiniz rahatsız olup huysuzluk yapacağınıza keşke bu kedilere düzenli olarak mama verelim, gidelim kısırlaştıralım, kendisi ve yavrularına da birlikte bakalım, soğukta üşümesinler, aç kalmasınlar deseniz..

Kedi bakımı çok da aman aman zor birşey değil ki.. Bu kadar rahatsız olup onlarla ilgilenen komşunuza bilenmekle geçirdiğiniz vaktinizde çözüm bulup hem kedileri mağdur etmezdiniz hem siz sinir olmazdınız..

Kilim silkmekle ayakkabının canlı bir varlıkla bağlantısı var mı? Birisi çöp, diğeri eşya, diğeri canlı. Onlar da üşüyor, hepsi bize emanet, kışın 2 ay apartmanı açtınız diye kimseye bir şey olmaz. Toplu yer diyorsunuz, onların toplu yerlerini apartmanlarımızla işgal ettiğimiz için, kalacak ağaç kovuğu kalmadı hayvanlara.

Ben halen şu devirde böyle bir platforma bu konunun açılabildiğine inanamıyorum zaten. Ciddi ciddi dert yanmış arkadaş. Koku nedir ya, fıs fıs alırsın biter. 3 tanesi ölmüş diye sıradanlaştırmak nedir olayı. Gece gece sinirim zıpladı.

Milli eğitim bakanı bile her okula kedi köpek zorunlu tutmaya başladı, millet apartmanda kedi beslenir mi diyor!! İnsansan her yerde beslenir, inşallah diğer yavruları kurtarır sizin elinizden yavrum. İnşallah şu kış gününde doyurabilir güzelce. Aileden öğrenemiyor bunlar, okullarda merhamet, sevgi, hayvana, canlı yaşamına saygı zorunlu ders olmalı ya!!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…