Koltukta zıplama dedim suç oldu ve sonuç berbat bi gün

Allahım evlenmeden önce böyle insanlara çok uyuz oluyordum. Şimdi bebeğim var aklım çıkıyor birinin evini kirletip zarar vereceğiz diye. Aman boşver alınırsa alınsın sen bir şey deme

Çocuk bu elbet kirletir dağıtır ama annesi bakacak. Çocuk adı üstünde ama anne olarak bizler betler göz yummayacağız

Ben desem diyeceği bak ablacım orda senin yaptığın yanlış bilmem ne diyecek Emin’im.
İnan’ın çocuklara karşı kendi evladıma olmadığım kadar sabırlıyım ki severim de.aile oldugsak naçizane güzelce uyarmam da ne sorun olabilir ki

Bu kk da bitmeyen konulardan bi tanesi:))

Ben gelen cocuga kolay kolay birsey demem.. ne zaman tehlike cani calarsa o zaman ancak. Koltuk tepesine ciktiginda tehlike yoksa gene birsey demem:) malin ne kiymetli derler belki:)) yanlis anlasilmaktan korkarim. Ne zamanki benim tosunlarla simariyolar, o zaman hepsine yapmayin etmeyin derim. Yoksa ortalik savas alanins doner el atmazsam.

Vallaha titizlik düzen ne zamandan beridir kötülük oldu gecenlerde sevdigim komsum geldi corum usulu tavuk kofte yaptim kizi geldi parmakladi oglu geldi parmakladi dedimki k.bakma bunlar sofra adabina aykiri tabaginiza koyulur yenilir yaptiginiz terbiyesizlik dedim komşum benim kural adabimi iyice anladi evini kapisini herseyini tertemiz yapti vallaha cocuklarada anahtari verip sizi terbiye edecem siz gidin geliyorum dedi yani sizinkide evinizin kuralina uyulmasini istiyorsunuz siz haklisiniz kavga edilcek yanlis anlasilcak birsey yok bunda tabi insanlarin agzi gevsek yayarlar şuna gittikte boyle yapti diye kendilerine gelince haklisiniz demekten aciz olurlar

Normalde hiçbir sorun yok zaten. Başkasının evinde koltuk tepesinde ziplayan çocuğunu kendi uyarmasi gerekirken uyarmayip bir de güzelce söyleyen insana çıkışıyor. O yüzden hiç muhatap olmayın derim. Elinizden geldiğince iletişiminizi azaltin. Tabi akraba olunca biraz zor biliyorum.

Uyarmışsınız bunda bişey yok. Boşuna mesaj atıpta haklıyken haksız duruma düşmeyin. Ben böyle durumlarda elimi belime koyup inin ordan bakiim diyorum. Kim önce zıplıyo aşağı diye bi yarış yapıyırum. Bu arada elime gelenin p.pişede birer şaplak kıkırdayarak iniyolar. Üç çocupum var malum hep görüştüklerimde çocuklu:) her zıplayana eyvallah desem ev başıma çöker bigün
Kırmadan söylemek taraftarıyım böyle şeyleri.

Bizimde bir elti var onunla sohbet edilmiyor varsa yoksa çocuk sevmeleri çocuk sohbeti
Sanırım bunu bilerek yapıyor
Acaip itici biz hiç çocuk doğurmamışız bu abartı ne böyle yahu! En iyisi mesafe ve mümkünse görüşmemek çaresi bu bence

Aman insanların her hareketine kafayı takmak insanı yaşlandırır. Kötü bir şey dememişsiniz. Kendi kızımın da koltukta zıplamasına izin vermiyorum. Düşüp kafasını kırması ayrı felaket, koltuğun canını çıkarması ayrı... Ne gerek var. Çıldıracaklarsa, evde çıldırmalarına müsait bir sürü alan var, oralarda oynasınlar. Çocuk koşsun, oynasın, sus pus oturmasın elbette ama bazı şeylerin de sınırı var. O yüzden boş verin, karşılaşırsanız bahsini bile açmayın. Laf sokarsa siz de sokun. Gerek yok içinize atıp dert etmeye.

İster görümcem olsun ister başka biri bu evin kuralları böyle ben böyle istiyorum diyeceksin. İsterse bir daha gelmesin bana umrumda olmaz bazı annelerin rahatliklari da beni geriyor.

Bir yere gidince diken ustundeyim çoğu zaman yeterki çocuğu ile ilgilenmedi bakmadı ne kadar rahat demesinler 5 dakika oturmam.
Çocuk laftan anlamaz ama uyarmak laf anlatmak annenin görevi.

Kesinlikle katılıyorum size
Çocuk laftan anlamaz belki ama anne çabalayacak

Zaten genç yaşta çökmemin nedeni bu.bazen rahat insanlara imrenmiyor değilim

Ben çocuğun hoplayıp zıplanamsında asla değilim sorun annelerin yanlış tavırlarında
Gönül kırılmasın benim derdim bu

Ben sevmiyorum düzensizliği.o eşyaları me emekle almışız hor kullanılmasına gönlüm razı olmuyor.taha eşyalarım lake en ufak şeyde leke kalıyor ve çıkmıyor yada çiziliyor bende güzelce uyarıyorum alınacak olana yapacağım birşey yok.
Maddi olarak değil ama sevmiyorum düzensiz kullanılmasını

Derlerse desinler kolay mı kazanılıyor o para o mallar.
Kendi evine gelince kaçının gönlü olur acaba

Aynen bende oyleyim esyaya temizlige duzene adaba cok önem veririm

Senin çocuğun yok galiba. Bir kisi öyle dediyse gerilmiş olabilir. Bunda büyütülecek günün mahvolacak birsey yok.

Şaka olarak dese elbet sorun etmem.ama bir başkasının yanında ve bağıracak derece de derse kim olsa bozulur.resmen sizin yüzünüzden hırpaladım dedi
Bozulmayin iste. Kac senelik evlisiniz,elbet gorumcenizi artik tanimissinizdir,ilk defa yapmiyor ya boyle bir seyi degil mi? Hic tinlamayin. Hirpalaniyorsan gelme anam deyin gecin.

Ben de gelinimizi uyarmıştım alınmıştı sonra kendi annesi de uyarınca akıllandı çünkü yalnızykaldı herkes mesafe koydu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…