Koltukta zıplama dedim suç oldu ve sonuç berbat bi gün

Gorusme gitsin evinde yapsin cocuklari ne yapmak istiyolarsa ayip benimde iki cocugum var kizim eline vermeden yemiyo illa kendisi yicek mecburen eline veriyorum ama baska yerde asla yerse ben yediririm yemezse yemez

Cocuk, olacak o kadar, evi ne kadar kiymetli diyenlere sasiriyorum. Ortak yasam alanlarinda cocuk da olsa genel kurallara uymak zorunda kimsenin evinde elinde ekmek gezemezsin, koltugunda ziplayamazsin. Cocuk ziplayabilir ancak anne dogru davranisi gostermekle mukelleftir. Terbiye, gorgu bunu gerektirir. Hosgordugunuz her hareket koklesir kalici bir davranis bicimine donusur. Ve inanin cocuklar disiplini kurallari olan bir evde kendini daha guvende hisseder.

Kuş havada değil yuvada öğrenir.
Elbette sofra bezi sericem kendi çocuklarıma da başkasının çocuğuna da.
Ayakta yediren annelere sasiyorum doğrusu.
Herkesin bır ev düzeni var beğenmeyen gelmesin.

Elbette malımız değerli. Sonuçta evdeki halı, koltuk gavur malı değil. İnsanlar kıt kanaat geçinip alıyorlar. Bide biz gidip evin içine mi edelim? Böyle insanlar geleceklerine gelmesinler daha iyi. Herkes çocuğuna sahip çıkmak zorunda. Gerekirse peşinde dolaşacak. Ben çocukken misafirlikte sesim bile çıkmazdı. Sorumsuzluğun alemi yok

X