Koltukta zıplama dedim suç oldu ve sonuç berbat bi gün

Binmuhtesemgunes

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mart 2018
1.096
1.427
İyi pazarlar hanımlar

Mesele şu;eşimin akrabaları bize oturmaya geldiler çoluk çocuk derken 20 kişiye yakın düşünün.
Görümcemin çocuğu koltukta zıplamaya tepesine falan çıkmaya başladı.annesi söyledi dinlemedi aradan birkaç dk geçti ben dedim ama derken asla kızarak değil.
Canım koltukta zıplanmaz güzelce otur dedim.
Ki gelecek çocuklar için rahatça oynamaları için bi odamı ayarladım.

Neyse aradan bi beş on dk geçti bu sefer şeker diye ağlamaya başladı o istediği şekerden de yok.görşmcem sinirlendi.hırpladı çocuğu.
Bizde dedik ya onun için kızışmaz edilmez çocuk bu diye.ve asıl bomba geldi

Normalde ben kızmam bu kadar ama beni sinirlendirdiler ondan dedi(burda bana ve diğer yengesine dedi çocuğuna zıplama dedik diye).orda ev sahibi olarak bende olsun çocuk bu dedim bana dönüp yüksek sesle nerdeyse bağırarak (güya şaka vari) hele sen hiç konuşma ev sahibi olarak demesin mi!
Ben şok ben iptal
Moral sıfıra indi yani.çok bozuldum ama ev sahibiyim evimin üstünde birşey demek istemedim.
Ya hu arkadaş kimse çocuğuna kızmadı ki kızmaya hakkı da yok sen kimden neyin sinirini çıkarıyorsun.
Yaptığının hoş olmadığını msj atayım diyeyim dedim vazgeçtim çünkü kabul etmez biliyorum.
Hayatta birşey diyemezsin çocuğu ile ilgili kabul etmez.rahat biraz da evimde eline yiyecek veriyor gezerek yiyor.
Ben hemen örtü getiriyorum otursun diye elleme bırak öyle yesin,onu alır elleme birşey yapmaz yok zarar vermez yok bilmem ne

Yani insanı insanlardan soğutuyorlar.
Artık mümkün olduğu kadar konuşmak gelmiyor içimden çünkü sağlıklı iletişim kurmak mümkün değil ailesi ile.

-Nişanlı iken eşimin yüzüne bakmıyorum diye
(Ki ailemin yanında utanırım) altında birşey aradılar
-yok sevmiyor seni istekli değil demeler
-yok ablacım dememişim demeler
-eşimin adı ile (onun haberi yok)kuaför parası istemeler
-arayıp sormamaları saymıyorum bile

Off off neler neler
Anlatsam yuh bu kadar da olmaz dersiniz bazı şeylere

Ne diyeyim sabır sabır

Cok uzerinde durulacak bir sey degil ki bu. Butun gununuz berbat olacak ne var? Alinmis kizmis gorumce hanim,olabilir. Tekrar gordugunuzde konu acilirsa boyle yapacaksan gelme deyin olsun bitsin. Simdi mesaj falan gerginlik olur. Ama siz de cidden abartiyorsunuz. Boyle insanlar yuzunden gunum berbat oldu demeyin valla cok da fifi deyin gecin

Görüşmeyin bence görümcenizle.
Evinize de gelmesinler.
Ne bu ya evlendiniz diye sizin de mi ablanız olacak saçma sapan tripler.
Bu hayatta bir yere gelemeyen insanlarda var bu tripler.
Neyse yani eşimin ablası diye benim görüşmeme gerek yok, biliyorum Türkiyede bu zor ama aslında olması gereken bu eğer birbirinizi sevmiyorsanız görüşmeye ne gerek var gününüz onlar yüzünden kötü bitiyor sonuçta...

Umursamayın hiç. Hatasını kabul etmeyen insan değişmez çünkü. Siz mesaj atsaniz ay şakaydi o çok alingansin diyip yine sizi suçlu çıkarır. Evinize mümkün olduğunca az sokmaya çalışın. Soğuk falan davranmayin ki ileride onu da karşınıza çıkarmasın.

Başkasının evinde de izin vermem gezerek yemesine kendi evimde de birde o elleriyle yedikleriyle oda oda geziyorlar birde uzak durun

Bu türden bizim ailede de mevcut. Sabırla soylarının tükenmesini bekliyorum.

Benimde bı komşum vardı bir çocuğu vardı. Bize gelince butun odaları gezerdi çocuk. Koltukta yastık kalmaz yere indirirdi. Zorla dur derdi çocuğa. Pek kiyamazdi. Ben söylerdim güzellikle yine ağlardi çocuk. Öyle alistirmis heralde ama ben dayanamadım mesafe koydum. Birazda sahip cikacaksin. Benimde var şimdi bı yere gittik mi peşine gezerim bişey dokse ben temizlerim

Benim çocuklarım ne kendi evinde ne başkasının evinde elinde krakerle gezemez. Bazen gittiğim evlerde birşey olmaz gezsin süpürürüm falan derler ama ben ‘elde yiyecekle gezilmesinden asla hoşlanmam, sonra evdede alışırlar’ derim müsade etmem. Misafirliğe gittik diye ev sahibine neden eziyet olalım.
Evime gelen çocuklara da örtü açarım başlarında otururum yiyene kadar. Koltukta zıplamalarına izin vermem çünkü sonradan yayları ses çıkarıyor koltuk çöküyor zamanla. Koltukta zıplanmaz diye uyarıyorum . Anne bu konuda vurdumduymaz davranıyorsa mesafe koyarım, çağırmam .

bosver ya sıkma canını her ailede var artik deveyi guducen yada gidicen birsey desen haksızsin zaten kayinvalidnlere falanda coktan kendi gordugu gibi anlatmistir

Allahım evlenmeden önce böyle insanlara çok uyuz oluyordum. Şimdi bebeğim var aklım çıkıyor birinin evini kirletip zarar vereceğiz diye. Aman boşver alınırsa alınsın sen bir şey deme

Şaka olarak dese elbet sorun etmem.ama bir başkasının yanında ve bağıracak derece de derse kim olsa bozulur.resmen sizin yüzünüzden hırpaladım dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…