koltuk döşeme

Döşemeciler dikiyorlar. Benimkiler deri kollu 10 minder 8 kırlent kılıfı için 200 ytl istediler. Koltukları aldığım yer 350 istemişti.

arkadaşlar benim çekyatlar için geçen yıl örtü aldım ben. her tarafını kapatıyor kolları içinde ayrı var. iki çekyat için 35 ytlydi. çok da güzel deseni seviyorum ben pazarda filan satılıyor ya da çeyiz malzemesi satan yerlerde. isterseniz kumaşçılar var geliyorlar ölçüyü alıyorlar dikiyorlar sanırsam 150 civarı bişey tutuyor. kendiniz ölçü alıp terziye verirseniz yanılmalar olabilir. gelsinler alsınlar ölçüyü.

Elasu slm halledebildinmi?

yok canım henüz bir şey yapamadım ama terziyle konuştum bugün bizim ölçü almamızla olcak iş değilmiş ben gelir alırım dedi tanıdık olduğu için valla istersen döşemecilere yaptır burda model sorunu vs olur orda herşey daha net dedi Allah razı olsun müşteri derdi olmadan yardımcı oldu şimdi döşemeci ile konuşmam lazım burada neresi iyi kötü pek bilmiyorum ama arastırıp bayrama kadar halldedicem inşallah
:asigim:

hadi bakalım inşallah dediğin gibi bayrama kadar halledersin.Artık insan alışıyor burada sanalda olsa dostluklara galiba sadece bir fincan kahvemiz eksik

benim kanepe takımım da seninkine çok benziyor. kumaşı iyi olmadığından çok iğreç oldular mobilyacı tanıdıklarımın deyimine göre kolyuk kumaşları kusmuş...ıyyyyyyyyyyyy... bir damla su damlasa kapkara bir leke oluşuyor, siliyorum acayip birşey oluyor. geçici olarak üstüne kılıf örtüyordum ama o da çok dağınık ve basit bir görüntü veriyor, sürekli kılıfları düzeltmek zorunda kalıyorum.

döşemecilerle görüştürm. bir yer koltukların üstüne çok ince bir elyaf ekoyup iyi bir kumaşla kaplarız dediler. bir yer bütün işlem için 400 bir yer de 600 istedi. 600 isteyen yer çok daha muntazam yapıyor ve fabrikada kaplatıp, üstündeki dikiş izlerini de yineleyebiliyor... kumaşı kendin seçiyorsun zaten ama, kumaş seçiminde çok dikkatli ol bence. bazı kumaşlar -ki özellikle süet gibi olanlar- silinebilr diye millete kakalanıyor ancak kumaşın altına hava gçmediği için kullanışsız oluyor. bu konuda döşemeciden yardım iste ve birkaç döşemeciye danış, bazıları dürüst davranıyor.

ben şimdi kumaş seçmeye çalışıyorum ben kahverengi kumaşla kaplatıp üstüne turkuaz, yeşil ve turunculu kır çiçekli kırlentler yaptırmayı düşünmüştüm ama hayalimdeki gibi kumaş bulamadım ben kumaş modelleri araştırıyorum bu konuda siz den de yardım istiyorum. moders, şirin ve şık kumaş önerisi olan var mı?

bu arada döşemeciler bu işlemi çok kısa sürede yapabiliyor, mobilyaları da evden alıp yine eve bırakıyor

bu arada döşemeciler bu işlemi çok kısa sürede yapabiliyor, mobilyaları da evden alıp yine eve bırakıyor

arkadaş kumaş kusmaz bazı mob.cılar eski sünger kullanıyormuş yani süngere oturup kalktıkça kiri kumaşa geçip leke yaparmış sizinki de öyle olmasın içine ne koyduklarını bilmiyoruz ki özellikle kırpık süngerleri eski süngerleri kırpıp kullanıyorlarmışkötükedihüso maliyet durumları işte.

yaptığınız masraf boşuna gitmesin o açıdan bu duruma bir bakın derim. eski süngerse yine kirlenecektir maalesef :sm_confused:

ondan değilmiş döşemeci baktı da kumaşın cinsi farklıymış. şimdi kumaş bakıyor, daha uygun fiyata yaptırabilirmiyim diye araştırıyorum...

ondan değilmiş döşemeci baktı da kumaşın cinsi farklıymış. şimdi kumaş bakıyor, daha uygun fiyata yaptırabilirmiyim diye araştırıyorum...

aman iyi o zaman masrafa değer tabi ben yaklaşık 4 yıl önce koltuk kumaşlarımı yeniledim sadece kumaşı o gün için 350 lira tutmuştu süngeri kabarası boyası yeni koltuk fiyatıydı ama benimkiler klasik masrafıma değdi ,

bu arada bir arkadaşım keten tarzı kumaşla kaplattırdı hem şık hem modern hem daha ucuz istersen o tarz kumaşlara bak .:dance:

hımm. keten kumaşlara bakim bir de çok teşekkür ederim... fiyat yenisine yakın olursa zaten yaptırmaktansa yenisi alırım ....

Canım valla bende kaplatmaya kalktım bi koltuk takımı fiyatı çıkardılar..bende vazgeçtim
en iyisi örtü kullan derim ....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…