Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Bana da destek amaclı fikir verseniz, ben siğilleri yeni farkettim önce direk yaktırayım mı makatta benimkiler

Ben yaptırdım tekrarladı sonra aldara aldım doktor önermişti. Simdi bi kutum daha var fazla almıştım elimde kaldı öylece yeniden çıkarsa kullanırım diye

Merhaba arkadaşlar, benim biyopsi sonucumda cin2 ve kronik servisit çıkmıştı yazmıştım geçen hafta. Bugün doktorun yanına gittim. Normalde cin2 olan hastalarda leep yapılıyormuş evet, ama benim yaşım daha genç olduğu için bi 3 ay daha bekleyelim dedi. Normalde 24 yaşına kadar olan hastalarda böyle bekleniyormuş ben de martta 25 oluyorum ama yine de bekleyelim dedi. Oraya yapılan her işlem; dondurma, yakma ve leep ilerde sıkıntı yaratabilir dedi. Erken doğum ve düşük riski olduğu için. O yüzden acele etmek istemedi sanırım. 3 ay sonra gidip tekrar kolposkopi olacağım. Bir de akıntım oluyor demiştim Servisit için de tetradox ve cleocin vajinal krem verdi. Onları kullanacağım şimdilik. Ve aşını mutlaka ol dedi. Aşının baskılayıcı özelliği var mı diye sordum, kesin bilimsel bi kanıt yok ama yapılan çalışmalarda cin1-2-3 olan hastalar aşı olunca gerilediği gözlemlenmiş. Mutlaka aşı olacağız o yüzden. AHCC, deflagyn ve imuneks tabletleri sordum onların da bilimsel bi kanıtı yok ama olumlu sonuçlar da var etki etmeyen de Var dedi ve fiyat olarak da yüksekler o yüzden kesin bir şey diyemem dedi. Şimdilik imuneks e devam edeceğim ben de. Sigara alkol kullanmıyorum imuneks ve vitamin kullanmaya devam ediyorum ve cinsel ilişkide de bulunmayacağım zaten. Bakalım neler olacak..

Hayırlısı olsun geçmiş olsun tekrar

Kolposkopi zor mu bende ilk kez bu cuma olcam dr anestezi yada anestezisiz de yapabilirim dedi. Tercih senin dedi

Anestezisiz mı oldu bu, gerek kalmadan mı yani yapıldı. Bende cuma yaptıracam da

Kolposkopi zor mu bende ilk kez bu cuma olcam dr anestezi yada anestezisiz de yapabilirim dedi. Tercih senin dedi
duygum80 arkadaşın dediği kolposkopide anesteziye gerek yok kesinlikle. Kendinizi kasmayın yeter rahat olun bi şey olmaz.

Kızlar biopsi alınırken ağrı duyulmuyor diyorsunuz ama ben smear aldırırken ağrı çekiyorum. Benim biopsi lokal anestezi ile olmuştu.

İlginç ağrı hissetmeniz rahim ağzı sinir olmayan bir bölge biyopsi ve kolposkopi de ağrı olmuyor normalde
Benim biyopsi alınırken ağrı olmuştu ama saniyelik bir şeydi hemen geçti dayanılmıcak bi şey olmuyor. Bu arada siz sağlıkçıydınız galiba size bir şey soracağım, az önce ilk doz aşımı oldum aile hekimliğinde. Aşıyı yapan doktor gardasilde bulunan 6-11-16-18 in vücuttan atılmadığını söyledi. Bunun bi doğruluğu var mı kafamı karıştırdı biraz? Doktor atılıyor demişti

Hayır atılıyor yoksa bunca insan telef olurdu bu işin en iyileri atılıyor bağışıklık yeniyor diyor gerisini boşver

Bak en kötü ne çıkabilir cin3 onuda leep olup kurtuluyorsun hiç kafana takma çaresi olan şeyler bunlar boşuna yıpratma kendini
Ne bileyim.hala kabullenmeye çalışıyorum. Ben makatımdaki sigillerden cok korkuyorum yarin 9 da ilter diye bir prof.a özel randevu aldık hpv alanında uzmanmış tıpta , genel cerrah sabah ne diyecek bakalım... cuma da kolposkopi

Hiç gerek yok en fazla adet sancısı gibi bi his oluyo oda parça alınırken onun dışında korkulcak bi yanı yok tabi insan panik oluyo başıma ne gelicek düşüncesi ile ben kendimi öyle bi kasmışım ki kalçalarım et kesmiş ama sakin olun rahat olun hiç acımıyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…