Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

doktor deflagyn önermedi mi cin2 için
Hayır önermedi kaç tane doktora sordum benimki yüksek riskli hpv ve 2 noktada cin2 olduğu için Leep şart ama leep den sonra önlem amaçlı kullan dediler. Leep sonucumda temiz çıktı Çok şükür. Ki bazen biyopsi alan doktor parçayı büyük alıncı orası biyopside bile temizlene biliyormuş benimde oyle olmuş aslında

aynı durum bende de var doktor leep yapmadı önce deflagyn dene dedi devlet hastanesinde mi yaptılar çoğu doktor para için hemen leep yapıyolar

aynı durum bende de var doktor leep yapmadı önce deflagyn dene dedi devlet hastanesinde mi yaptılar çoğu doktor para için hemen leep yapıyolar
Özeldeki doktorlarada sordum devletdekilere de hatta yurtdışında tanıdığım doktor vardı onada sordum hepsi aynı şeyi söyledi. Çünkü bazen daha iç kısımlarda veya o alanın daha alt tabakalarına inmiş olabiliyormuş o risk Cın2 de göze alınmaz dediler. Ama işte biyopside çoktan temizlenmişte olabiliyormuş. Valla bu sağlık işleri çok zor çok karışık Allah hepimize şifa versin. Ben şimdi çıkarılan parça büyük mü normale göre onu anlayamıyorum. Onun için yaptıram arkadaşlardan bilgi almak istiyorum parça büyüklügü ile ilgili.

sınırlar negatifse büyük parça almışlardır cin2 çok yüzeysel değil çünkü. geçmiş olsun umarım en kısa sürede negatif oluruz

arkadaşlar merhaba bende hpv 16 çıktı.smear temiz cikti.kolposkopi yapalım yinede dediler.fakat bu ay korunmasız ilişkim oldu.birkac gün sonrada kolposkopi var.bu durumda kolposkopi zarar verir mi bebek olusacaksa ? birde gebe kalırsam sorun olurmu acaba

Sorun olmaz canım ben de gebelik oluştuğunu bilmeden kolposkopi olmuştum Bi sıkıntı yaratmadı hatta daha sonra gebeyken biyopsi bile oldum.

Kolposkopi yaptıran arkadaşlar. Çok acı falan oluyor mu bilgi verir misiniz. İşlem nasıl oluyor

Meraba gecmis olsun. Korkmayin hicbir acısı yok. Normal jinekolojik muayeneden farki yok. Umarim temiz sonuclar alirsiniz.
PEki parça alma durumu varmış. Onu yaşadınız mı. İnşallah teşekkür ederim

PEki parça alma durumu varmış. Onu yaşadınız mı. İnşallah teşekkür ederim
Hayir kolposkopi sirasinda parca alinmadi. Çünkü daha önce polip ameliyati oldum ozaman alinan parca incelenmisti. Benim ki biraz ters oldu :) sonda yapilmasi gereken islem basta yapildi. Kolposkopide parca alinan arkadaslar olmustu burda yazmislardi cok acimadi sızı gibi bis3yler demislerdi. Kendinizi sıkmayın

Tamam çok teşekkür ederim

Evet ben de anestezisiz kolposkopi altında parça aldırdım çok acımadı hafif kasıklarımda baskı hiçbir bir his oldu o kadar korkmanıza gerek yok. Allah sifa versin inşallah hepimize..

Ben ilk başta ketemin yönlendirmesiyle jinekolojik onkolojide zaten fark etmeden ve bayılmadan parça aldırmıştım ve hiç bir şey hissetmemiştim kolposkopi ve parça alması sırasında.

ertesi günlerde emin olmak için ve paralel test olsun diye özel doktorda tekrar biyopsi baktırmıştım. o zaman doktoruma durumu anlatmıştım, daha yeni biyopsi alındığı için ve emin olmak için daha derinden alacağını söylediği için sedasyonla bayıltıp biyopsi alacağını söylemişti. Gene bir şey hissetmemiştim.

Kısacası ben ki regl dönemlerimde bile bayılan bir insan olaraktan kolposkopi ve biyopsi alınmasının acıtmadığını rahatlıkla söyleyebilirim :)

Merhabalar,
2 saat önce kolposkopi yaptırdım, anesteziye gerek olmadığını söyleyebilirim gönül rahatlığı ile sadece parça alınırken biraz acı oldu ama dayanılmayacak bişey değil.sadece şu an biraz bel ağrım var
Hpv 16 smear temiz teşhisi ile yaptırdım özel doktora gittiğim için herşeyi en ince ayrıntısına kadar gördüm sadece saat 3 yönünde 1.2 mm lezyon saptandı alt taraf temiz 1 biyopsi alındı, büyük ihtimal iltihap veya cin 1 çıkar dedi doktor, servisit için antibiyotik ve fitil verdi. Sonuçlardan sonra hpv için konuşucaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…