Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Niloya merhaba:)
Leep olduğunuz doktorun adını paylaşır mısınıx ben izmirdeyim ama, istanbula gelme durumun olabilir

Bende bayramdan sonra kolposkopi yaptıracağım. Sizde smear da ne çıktı da kolposkopi gerekti acaba

Merhabalar,
Benim smearda bişey çıkmadı, temizdi genel cerraha bir başka muayene için gidip popo kısmında siğil gördü sonra ben onu yaktırdım ve içime sinmediği için hpv tipleme yaptırdım 16 çıktı riskli tip olduğu için kolposkopi önerdiler, ben de gidip özel bir muaynanede kolposkopi yaptırdım acılı bir işlem değil doktorum aşama aşama tüm herşeyi anlattı sadece küçük bir alanda lezyon gördü ordam biyopsi aldı bana korkma %99 cin 1 veya iltihap gelicek dedi patoloji sonucunu bekliyorum umarım dediği gibi olur cin 1 bile gelmez :) Acılı bir işlem değil anesteZisiz yaptırdım ama devlette hiç yorum yapmıyorlarmış bildiğim kadarıyla Sizin durum nedir neden yaptırıyorsunuz?

Bende bayramdan sonra kolposkopi yaptıracağım. Sizde smear da ne çıktı da kolposkopi gerekti acaba
Merhabalar,
Benim smearda bişey çıkmadı, temizdi genel cerraha bir başka muayene için gidip popo kısmında siğil gördü sonra ben onu yaktırdım ve içime sinmediği için hpv tipleme yaptırdım 16 çıktı riskli tip olduğu için kolposkopi önerdiler, ben de gidip özel bir muaynanede kolposkopi yaptırdım acılı bir işlem değil doktorum aşama aşama tüm herşeyi anlattı sadece küçük bir alanda lezyon gördü ordam biyopsi aldı bana korkma %99 cin 1 veya iltihap gelicek dedi patoloji sonucunu bekliyorum umarım dediği gibi olur cin 1 bile gelmez :) Acılı bir işlem değil anesteZisiz yaptırdım ama devlette hiç yorum yapmıyorlarmış bildiğim kadarıyla Sizin durum nedir neden yaptırıyorsunuz?

Bende de ascus çıktı. Özele gidiyordum ama 3 smearda da ascus çıktı ve sonuç değişmedi. Antibiyotik ve fitil kullandım fayda etmedi. Doktorum da fakülteye yönlendirdi. Çünkü hastanede cihaz yokmuş. Başka özelleride araştırdım eğitim araştırma ve fakülte hastanelerinde yapılıyor kolposkopi bu gideceğim doktorda öğretim üyesi fakültede kendi muayenehanesine gideceğim umarım bi aksilik çıkmaz

Hanımlar selam, merak ettiğim bir konu var.. özellikle leep olup sonucu cerrahi sınırlar negatif gelen arkadaşların durumu nedir? tekrar eden veya kısa sürede cin sorunu tekrarlamış olan var mı?

Hanımlar selam, merak ettiğim bir konu var.. özellikle leep olup sonucu cerrahi sınırlar negatif gelen arkadaşların durumu nedir? tekrar eden veya kısa sürede cin sorunu tekrarlamış olan var mı?

Merhaba,
Ben 4 ay önce leep oldum sınırlar negatif geldi. Doktorum normal rutin smear testlerine devam edebilirsin dedi yani sadece senede bir. Yani daha baktırmadım bi sene olmadığı için ama doktorun dediğine göre vücut virüsü atıyor ve zaten etkilenen bölge de temizlendiği için bence tekrar etmesi az olasılık.

Sevgili niloya,
Bebeğiniz hayırlı olsun öncelikle doğmuş olduğunu tahmin ediyorum şu an:)
Çok içimi rahatlattınız bende de hpv 16 var smear temiz kolposkopi oldum doktorum tıpkı ateş hoca gibi %99 cin 1 ya da servisit bile olabilir dedi. Sonucu bekliyoruz takip önericek sanıyorum, ben kriyo olmak istiyorum dedim tavsiye etmedi. Benim kafamı hpv karıştırıyor siz negatif oldunuz mu, hiç bahsetmemişsiniz o süreçten çok merak ettim hamilelikte hpv size sıkıntı yarattı mı? Müsait olunca yazarsanız çok sevinirim.
Sevgiler

Kızlar dün leep operasyonumdan sonraki 6. Ay kontrolume gittim. Doktorum hem kolposkopik muayene yaptı hem de smear aldı. Kolposkopide çok minik bir noktayı maalesef beyaz gördü buna smear sonucuna göre karar vericem kötü bişi de gelebilir bişi de gelmeyebilir dedi. İnanılmaz minik bir noktacık.. halbuki leep sonucumda cerrahi sınırlar negatifti. 6 ayda yeniden başlamış olabilirme ihtimali beni çok gerdi. Aramızda Benzer durumda olan var mı?

Ben negatif sonucundan sonra yani Hemen hemen 6.ay sonra gittiğimde cin1 geldi. Deflagyn kullandım hpv negatif sonucunu aldım sonra 1 ay geçmedi hamile kaldım şuan 4.ayımız bitti böyle yine batmalar hissediyorum hamilelikte bağışıklık düşermiş acaba yine mi nuksetti diyorum. Kontrole hamilelikte gidilir i mi bilmiyorum ikilem içerisindeyim benzer durum yaşayan arkadaşlar lütfen yazın

Çok geçmiş olsun, bence hamilelikte de ihmal edilmemesi gerekiyor. Doktorunuz ne yorum yaptı?

Merhaba;

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım, acil şifalar dilerim.
Tahmin ettiğin gibi 2.5 aylık bir oğlum var ve siteden banlandığım için mesajını yeni gördüm, hpv hamilelikte bir sıkıntı yaratmadı, tam tersi leep sonrası hamile kaldım. Tek eksisi normal doğum istiyordum ama bebeğe geçme ihtimali sebebiyle sezaryen oldum. Çok şükür onda da bir sıkıntı yaşamadım zaten leep işlemimi yapan doktorumla devam etti gebelik ve doğum sürecim. Hpv negatif oldu mu hiç bir bilgim yok açıkçası, bu eylülde tekrar hpv tip tarama yaptıracağım o zaman netleşecek. Son smear testimi hamilelikten önce yaptırmıştım temizdi, doktorum gebelikte psikolojik olarak gereksiz etkilenmemem için kontrollerimi doğum sonrasına bıraktı. Aklına takılan merak ettiğin bir konu olursa seve seve yardımcı olurum. Sevgiler

Niloya merhaba:)
Leep olduğunuz doktorun adını paylaşır mısınıx ben izmirdeyim ama, istanbula gelme durumun olabilir

Leep olduğum doktorumun adı Opr. Dr. Ümit Kaya, aynı zamanda gebelik takip ve doğumumda da birlikteydik. Eğer İstanbul’a gelme gibi bir durumunuz olursa özelden konuşalım yardımcı olmaya çalışırım.

Ben hpv 16 51 ve 54le hamile kaldım leep olduktan sonra. hiç bir sıkıntı yaşamadım korkmayın.

Canım bende bişey sormak istiyorum. Öncelikle bebeğini sağlıkla mutlulukla büyüt inşallah Bu hpv direk smearda mı çıkıyor. Bende ascus çıktı smearda. Kolposkopi yaptıracağım onda hpv çıkma ihtimali var mı onu merak ettim.

Merhaba, geçmiş olsun öncelikle. Benden 4 tane parça alındı kolposkopide, smearden çok farklı değil çok az bir acı hissedebilirsiniz endişelenmeyin geçiyor
Teşekkür ederim. Ascus gebeliğe engel mi. Bilginiz var mı?? Çok soru sordum ama

Ascus lsil cin bunlara sebep en yüksek ihtimalle zaten hpv varlığı kolposkopi ve smeare ek olarak hpv tipleme yaptırmanızı öneririm. smearde bi değişiklik varsa ilk süphelenilen hpv varlığı oluyor. Yüksek ihtimal hpv taşıyor olabilirsiniz. Geçmiş olsun canım

Ama tam 3 kez smear aldırdım hep ascus dedi. Hiç hpv falan demedi doktor. En son işte tedavi de sonuç alamayınca kolposkopi dedi. Teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…