Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Doktor biyopsi yaptı cin 1 çıktı 1 sene sonra cotest yani smear+hpv dna bakılcak bende cin 3 çıkmadı inşallah ta yoktur cin 3 biyopsim cin 1 gelmesine rağmen testlere güvenmiyorum...
Hpv var miydi sizde cok deil mi 1 sene cin 1 ile beklemek peki benmde biopside cin 1 çıktı deflgyn jel önerdi bana 3 ay kullan gel dedi size verdi mi ilaç falan inşallah benimde testte bir yanlışlık yoktur hpv de negatif. Olmuş inşallah doğrudur doktorun bitanesi rahim ağzını çin 1 de alınması gerek dedi onkoloji hastan doktor ise çin 1 de ben almiyorum jel kullan dedi bekliyorum 3 ayin gecmesini stresli

Kızlar 3 lü deflagyn avantaj paketimi bugün aldım. Bakalım 3 ay kullanıcam inşallah cın 1 im geçer. Bir de hijyene ne kadar dikkat edersem edeyim bende son iki senede her muayenede enfeksiyon var diyordu doktor, hep antiyotik ve fitil veriyordu ama geçmiyordu. Belki 3 4 kere antibiyotik, 6 7 kere fitil kullandım geçer gibi oldu 1 2 ay sonra yine başladı. Bir doktor rahim ağzındaki yaraya bağlı olarak sürekli bu enfeksiyon olur demişti. Bakalım deflagyn'in hünerlerini görücez enfeksiyona da iyi gelir inş. Gelişmelerden haberdar edicem.

O cın den oluyor canım arada elma sirkeli suyla tahret al beyaz iç çamaşırı giy antibiyotik kullanma yeşil çaya ağırlık ver sigara varsa bırak

ne kadar 3lü paket

Kizlar doğum sonrasi biraz gecikmeli olarak yani 7. Ayimda smear baktirdim.sonuc ascus cikti. Doktor doğum sonrasi böyle sonuç aldigimiz oluyor 3 ay bekleyip tekrar smear alalim dedi. Ancak esimde bende korktuk tabi hemen biyopsi yaptiralim dedik.. doğru söyluyorum umarim yani parca alip kanser taramasi yapilsin dedik.. doğru mu demisiz bu işlemler nasil oluyor başindan gecen varsa yazabilirmi?

smear yanında hpv testi de yaptırın

smear yanında hpv testi de yaptırın
Böyle birsey olduğunu bilmiyordum burda okuduklarimdan anladim.. doktorda böyle bisey söylememişti..okuyunca laboratuvarı aradim örnek kalmadi dediler hpv için.. tekrar smear almak gerekir dediler.. ard arda smear da sıkıntı olur mu? Daha doktor ile görüşemedim.. hpv sonucuna göremi biyopsi yaptirmaliyim? Kafam çok karişti..

hpv için smearden farklı sürüntü alıyorlar. normalde de ard arda iki sürüntü alıyorlar biri smear biri hpv için. evet hpv sonucu pozitifse kolposkopi isteyin bir şey görünürse doktor biyopsi alır

İlk önce smearle başlıyor her şey. Smearde anormallik varsa, yani ascus cin1 hsil gibi. O zaman doktor kolposkopiyle rahim ağzına bakıyor yani bu büyüteç gibi birşey. Kolposkopiyle baktığında eğer lezyonlar görüyorsa o zaman bölgeden biyopsi alıyor.

smear sağlıklı sonuç vermiyor. doğru yerden alınmamışsa temiz çıkabilir o yüzden hpv pozitif her hastanın kolposkopla bakılması gerekir. hatta tüm kadınlar düzenli olarak baktırmalı çünkü smear tarama testi, tanı testi değil

hpv için smearden farklı sürüntü alıyorlar. normalde de ard arda iki sürüntü alıyorlar biri smear biri hpv için. evet hpv sonucu pozitifse kolposkopi isteyin bir şey görünürse doktor biyopsi alır
Ben doktor ascus cikti deyince korkup hemen biyopsi yapalim dedim.. oysaki o 3 ay bekleyelim dedi.. hpv den felan bahsetmedi.. yani sizce hpv negatif cikarsa sadece koloskopi mi yapilmali..
Birde biyopsi acısı çok fazla değil anestezi gerekmez dedi doğrumudur yoksa anestesi istemek gerekirmi?

anesteziye gerek yok dayanılmayacak bir şey değil. doktorun hpv istemesi gerekirdi niye istememiş. hpv negatif çıkarsa 3 ay bekleyin takip edin ve deflagyn kullanın

10 gün önce biyopsi yaptırdım. Alınırken çekelenen ve zor parça alınan tarafta ki kasığım 10 gündür gün icerisinde ara ara ağrıyor. İlk 3-4 gün yok denecek kadar az kanamam oldu. Bir daha olmadı. Bu kasık ağrısı normal mi?

Merhaba ,
Bende 27 yaşındayım ve bekarım. Cın 2 teşhisi konuldu ve Leep yapılmasına karar verildi. 1 ay önce Leep işlemi yapıldı doktorumla konuştuk ve bekar olduğum İçin az parça çıkaracagını söyledi (1cm kadar) pat sonucunu geçen gün aldım sonuç temız ve 2*1 cm parça alındığı yazıyor. Bunun anlamı 2 cm lik parça mı alındığı mı ? ve açıkcası bu beni korkuyor gelecege yönelik ya hamile kalamazsam ,sorun yaşarsam diye. Senin pataloji sonucunda parça büyüklügü ne yazıyordu ? Leep sen sonra doktorun deflagyn önerdi mi ?

Çok geçmiş olsun. Leep parçalarınız ne kadar büyüklükteydi acaba ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…