Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

çok sevindim umarım diğer sonuçlar da negatif gelir. partnerinizle beraber mi kullandınız peki?

çok sevindim umarım diğer sonuçlar da negatif gelir. partnerinizle beraber mi kullandınız peki?
Eşim kokusundan rahatsiz olduğu icin hayır. Normalde ilaçtan 10dk sonra sevişmeyi öneriyorlar. Biz yapmadık. Ama hep ilaç kokuyor demek ki bi şekilde içeride kalıyor. Dolaylı yoldan biraz ona da gecmis olmalı. Çünkü 6 aydir onda da sigil çıkmıyor.

Slm ahmehtap3. Ayi kullaniyorim jelde bn hpv 53 ve cin 2 var bende smear temiz benim sikayetlerim kesildi hafif agrilarim oluyo kanamalarim.kesildi gerileme var gibi sanki sonuclarinixi bekliyorim heyecanla bmde bitikkten sonra eylul gibi test yaptirip biopsi yaptircam

Merhaba arkadaşlar,
Ben de Cin 1 çıkan smear sonucunda kolposkopi ve biyopsi oldum. Biyopsi sonucum Cin 3 çıktı. Forumdaki bütün sayfaları okudum. Ben de kendi hikayemi yazmak istedim. 3 senelik evliyim, çocuğum yok. Çocuk düşünürken böyle bir şeyle karşılaştım. 1 senedir istiyorduk ama olmuyordu. Şu an tek isteğim sağlığıma kavuşmak. Leep oldum, sonucumu bekliyorum. 1 ay sonra doktor kontrolüm var. Kafama takılan şey O kontrolde doktor nasıl kontrol ediyor? Kolposkopiyle mi? Burada hikayesini paylaşan ve bana cesaret veren herkese çok teşekkür ediyorum. Ben de destek olmak isterim her zaman. Allah kimseye bunu yaşatmasın ve hepimiz tamamen bu virus ve hastalıktan kurtulalım, iyileşelim.

Merhaba arkadaşlar deflagyn kullanımım bitti ve dün doktora gittim muayene oldum çok şükür görünürde bir sey yok dedi doktoruö.deflagyn kullanımından önce muayene olduğumda leep yarasını kapanmadığını erezyon olduğunu söylemişti. Hpv ve smear aldılar fakat fiyat çok yüksek geldiği için pazartesi keteme gideceğim inşallah sonuçlarım negatif gelirse artık bebiş e izin var Dr umdan

merhaba çok geçmiş olsun. Cnm 1 ay sonra sonucunu Dr a gösterdiğinde inşallah sonucun cerrahi sınırlar negatif çıkarsa Dr dan Dr a değişiyor 1 ay yada 3 ay sonra konrçtrole çağırıyorlar tamamen drunla alakalı. Kolposkopi ile bakarlar gerek görürlerse biyopsi alırlar

görünürde derken kolposkopla mı baktı ve siz leepten hemen sonra mı deflagyne başladınız

görünürde derken kolposkopla mı baktı ve siz leepten hemen sonra mı deflagyne başladınız
Kolposkop ile mi baktı bilmiyorum kolposkopi olsa sıvoda enjekte ederdi diye düşünüyorum. Ben leep olalı baya oldu hemen sonra değil yani. Şöyle özetliyeyim leepten sonra sınırlar temiz cıktı 4 ay sonra kolposkopi yapıldı cin 1 çıktı ve deflagyn verdi drum.

umarım negatif ve cinsiz çıkar ketem sonucunuz. bebeğinizi de sağsalim kucağınıza alırsınız

Merhabalar. Kolposkopi yapıldı ve temiz cikti cok sukur. Samet hoca artik bana gelmene gerek yok dedi. 6 ay sonra smear temiz gelirse yil da 1. Deflagyn kullandım asi oldum. Asinin katkısını bilmiyorum ama deflagyn %100 öneririm. Belki kullanmasak da iyileşir ama süreyi kisalttigindan eminim. Evli biri icin cinsel hayatin en kısa sürede normale dönmesi bile onemli bi sey. Bi de şöyle bir sey oldu tip 39 vardi bu sefer hpv 58 cikti://

eşinizle beraber mi kullandınız deflagyni, beraber kullandıysanız virüs tip değiştirebiliyormuş

merhaba arkadaşlar, bende 35 yaşındayım ikinci çocuğumu düşünürken ve olmama sebebini araştırırken hpv 16 ve ascus çıktı. kolposkopide 6 ve 12 hizasında lezyon var demişti dr. bu arada hamile kaldım ancak 5 haftalık düşük yaptım. toparlandıktan sonra tedavi için yeniden gittim ve sadec 12 de lezyon var dedi hafif ama biyopsi alalım dedi . şimdisonuç bekliyorum. bu deiğiniz jelden kullanmak gerekli mi. bağışıklık için çin geveni yada zerdeçal zencefil kullanan var mı

Çok teşekkür ederim. Yine kolposkopi var yani. Bu biraz üzdü beni ama olsun temiz çıksın da.

bir hafta önce biyopsi aldılar, kronik servisitim var ve çok ağrım kasılma olsu. anitibiyotik, mantar ilacı ve fitil verdiler. son iki fitil kaldı ama rahmimin her yerinde sızı hissediyorum başına gelen var mı

Çok teşekkür ederim. Yine kolposkopi var yani. Bu biraz üzdü beni ama olsun temiz çıksın da.
Rica ederim cnm. Ama kolposkopi yapılır diye bir şey yok drunla alakalı belki smear ister negatif çıkarsa hiç kolposkopi yapmaz. Ki smear de yanılma payı çok en güvenilir kolposkopi şahsen benim smear temiz çıkmıştı kolposkopi cin 2 gelmişti. Size kontrol amaçlı kolposkopi yaparlarsa da belkide sıvı enjeksiyonundan sonra şüpheli alan görmezler ve biyopsi almazlar. Rabbim tez zamanda her birimizin şifasını versin

Amin inşallah.Evet benim de smear cin 1 çıkmıştı biyopsi cin 3. Bakalım yaşayıp görücem artık.

Herkese merhaba Allah hepimize acil şifalar versin. uzun zamandır takip ediyorum ilk mesajımı sizin lede paylaşmak istedim. benim hikayem 5 yıllık evliyim eşimde siğil var ilişki sonrası kanama şikayetiyle gittim kolposkopi yapıldı ardından konilizasyon biopsi derken cin 3 hpv 16 adenokarsinom teşhisi konuldu. çocuk istediğimiz için yaşım 29 ardından leep 4 ay önce sınırlarda negatif teşhisi sonrası çocuk için uğraştık bi sefer aşılama 2 sefer yumurta takibi ile denedik maalesef olmadı. 06 martta hpv testim negatif smear da ascus çıktı. doktor kolposkopi ile bakmamız lazım dedi. 22 nisanda kolposkopiye girecem ne olucak bitecek bilmiyorum bu süreç hep beklemek hep bi takvim çok yordu rahim alınması gerektği söylendi. çocuk istiyoruz çok stresliyim ne yapıcamı bilmiyorum aranızda bizim durumumuzda olan varmı nasıl yol izlediler lütfen paylaşın Allah hepimizin derdine derman olur inş şifaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…