Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Doktorunuz jinekolog onkolog mu? Eğer değilse bir jinekolog onkologa gidip danışabilirsibiz içiniz rahat edecekse eğer o koloposkopiye gerek görürse mutlaka yapacaktır ve bu konuda üniversite hastanelerini tercih edin derim. Benim geçen sene biyopsi yapılmasına rağmen cin bulgusuna rastlanmamıştı tam bir sene sonra rahim ağzı çepeçevre lezyon kaplamıştı ama ben bu sene içinde iki kez gebelik ve düşük geçirdim depresyona girdim yemeden içmeden kesildim çok kilo verdim bağışıklığım aşırı derecede düşüktü o nedenle sizin böyle sıkıntılarınız olmadığı sürece hpv 16 nın bu kadar hızlı ilerleyeceğini sanmıyorum ki zaten smear sonucunuz temiz gelmiş içinizi ferah tutun. Benim patoloji sonucum da geldi öncelikle alınan bütün lezyonlar cin 3 geldi rahim ağzını üst ve alt olarak iki bölüm halinde patolojiye göndermiş doktorum. Alt taraftaki lezyonlar temizlenmiş cerrahi sınırlarda devam etmiyor. Ama üst tarafta ne yazıkkı cerrahi sınırlar pozitif geldi 4 ay sonra tekrar biyopsi yapılacak ve konizasyon tekrarlanacak büyük ihtimal. En azından kanserli hücre çıkmamış olması tek tesellim.
Bu arada bağışıklık için beta glukan kullanıyorum iki aydır ve saf arı sütüne başladım operasyondan sonra her gün yarım çay kaşığı balla karıştırıp yiyiorumn sabah aç karnına. Bir de yeşil çay içiyorum her gün iki fincan.

Sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım her zaman. Çok çok geçmiş olsun..
Merhaba bende cın 2 ile rahim ameliyatı oldum şimdi patoloji sonucu bekliyorum inşAllah iyi çıkar

Merhaba bende cın 2 ile rahim ameliyatı oldum şimdi patoloji sonucu bekliyorum inşAllah iyi çıkar
Cin 2 rahim ameliyati sacma doktorlar almiyoki rahimi yasiniz kacti bn.ilac tedavisi goruyorum.cin 2 ile bile kanser bile degilki sadece rahim agzinin bir kismini cikartiyolarlar onuda nm.istemedim ilacla tedavi oluyorim

Evet maalesef öyle oldu bilmiyorum korkudan mı bilmiyorum ani bir karar mı ama sonuçta rahim alındı şimdide rahim patoloji sonuç bekliyorum
Eminim temizdir sonucunuz bnmde 3 tane cocugum var ama ikinci evliligimi yapmak.uzereyim cocuk.istiyorim geriletmem lazim o yuzden ilac deflagyn jel kullaniyorim birde bagisikligi guclu tutiyorim hayatin insanlara ne getirevegi bilinmez

Herkese gecmis olsun. Ben 1 sene once cin1 leep oldum. 3 aya 1 smearlarimi yaptirdim ve hep temiz cikti. Simdi drum 1 sene sonra gel dedi. 1 sene sonra tekrar gittigimde ureme varsa tekrar leep olacagim anlamina mi geliyor, surekli leep olmak sakincali mi ki

Herkese gecmis olsun. Ben 1 sene once cin1 leep oldum. 3 aya 1 smearlarimi yaptirdim ve hep temiz cikti. Simdi drum 1 sene sonra gel dedi. 1 sene sonra tekrar gittigimde ureme varsa tekrar leep olacagim anlamina mi geliyor, surekli leep olmak sakincali mi ki
Geçmiş olsun genelde cın 1 geriliyor 1 sene sonra vücuttan atılıyor bildiğim

5 ay önce vajina etrafında pütürcükler farkederek doktora gittim ve doktor siğil olduğunu söyledi. Siğiller Aldara kremle 2 3 ayda geçti. Doktorun önerisiyle HPV testi de yaptırdım devlet hastanesinde ve HPV 16 18 negatif HR diğer pozitif çıktı. Ama smir özelde temiz,devlette ASCUS çıktı. Bekleyelim 6 ay sonra kontrol edelim dedik. Geçen hafta yaptırdığım smir ve HPV sonucum CIN 1 ve HPV yine pozitif. Yani ilerlemiş. Bu sefer kolposkopi yapmak lazım dedi Doktor. Kolposkopide rahim ağzında yara ve değişimler olduğunu, biyopsi yapılması gerektiğini ve sonra da kriyoterapi olmam gerektiğini soyledi. CIN 1 olup kriyoterapi olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi. Kriyoterapinin sonraki smirlerde yanlış sonuca sebep olabileceğini okumuştum. kriyoterapi olduktan sonra arka arkaya temiz smir sonucu olan var mı. Bir de şu deflagyn jel galiba yeni bir ilaç. Doktorum hiç bahsetmedi. Ben de burda duydum ilk defa. Kullanmaya başlayıp da iyi veya kötü sonuç alan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim ve hepimize geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Pembe akinti herkesin başına gelmis. Kasinti bende oldu. Hatta firmayı aradim ilk defa böyle bi şikayet oldu dediler ama sonra vücut alışıyor sanirim. Her sey normale donuyor:) bu arada yanlış saymışım yarin son deflagyn ve 1 hafta sonra smear yaptiracagim.
Sonucunuz geldi mi?

5 ay önce vajina etrafında pütürcükler farkederek doktora gittim ve doktor siğil olduğunu söyledi. Siğiller Aldara kremle 2 3 ayda geçti. Doktorun önerisiyle HPV testi de yaptırdım devlet hastanesinde ve HPV 16 18 negatif HR diğer pozitif çıktı. Ama smir özelde temiz,devlette ASCUS çıktı. Bekleyelim 6 ay sonra kontrol edelim dedik. Geçen hafta yaptırdığım smir ve HPV sonucum CIN 1 ve HPV yine pozitif. Yani ilerlemiş. Bu sefer kolposkopi yapmak lazım dedi Doktor. Kolposkopide rahim ağzında yara ve değişimler olduğunu, biyopsi yapılması gerektiğini ve sonra da kriyoterapi olmam gerektiğini soyledi. CIN 1 olup kriyoterapi olan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi. Kriyoterapinin sonraki smirlerde yanlış sonuca sebep olabileceğini okumuştum. kriyoterapi olduktan sonra arka arkaya temiz smir sonucu olan var mı. Bir de şu deflagyn jel galiba yeni bir ilaç. Doktorum hiç bahsetmedi. Ben de burda duydum ilk defa. Kullanmaya başlayıp da iyi veya kötü sonuç alan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim ve hepimize geçmiş olsun.
Cin 1 geriliyo sansi cok yakma veya dondurmada olabiliuo aama devlet hsstaneleri yapmiyo direk konisasyon diyolar ugrasmak istemiyolar bnm.cin 2 ve 1 hpv 53 deflagyn kullaniyorim ameliyat istemedim 4 ay kullanicam sikayetlerim yok oldu kanamalarim.agri aci inslahh hpv de gider hepinize gecmis olsun gelismeleri yazarim bagisiklik yuksek olacak bu hastalikya

Pembe akinti herkesin başına gelmis. Kasinti bende oldu. Hatta firmayı aradim ilk defa böyle bi şikayet oldu dediler ama sonra vücut alışıyor sanirim. Her sey normale donuyor:) bu arada yanlış saymışım yarin son deflagyn ve 1 hafta sonra smear yaptiracagim.
Merhaba, sonuçlarınızı aldınız mı, gerileme var mı?

Merhaba, sonuçlarınızı aldınız mı, gerileme var mı?
3 hafta önceki smear temiz. Bu hafta hpv dna da yaptırmak istiyorum. 25 mart.ta Samet hocaya randevu aldim. Buyuk ihtimal kolposkopi yapar. Ama iyileştiğini düşünüyorum. Çünkü cinsel hayatim normale döndü. Kasinti akinti vs yok. Darısı diğer arkdaşların başına.

X