Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Merhabalar sizde de hpv 16 çıkmış ya ben iki sene önce ascus smear ve negatif hpv dna almışken bu sene smear testim normal olmasına rağmen hpv tip 16 ve 51 pozitif diye geldi tabi çok üzüldüm kendi doktorum kolposkopiye gerek yok diyor deflagyn kullanalım dedi ama ben çok tedirginim sizinki cin 3 e kadar ilerlemiş nasıl yol izlesem bilemiyorum ve hatta özel olarakta görüşmek çok isterim sizle. Birde patoloji raporunuz geldimi?

Doktorunuz jinekolog onkolog mu? Eğer değilse bir jinekolog onkologa gidip danışabilirsibiz içiniz rahat edecekse eğer o koloposkopiye gerek görürse mutlaka yapacaktır ve bu konuda üniversite hastanelerini tercih edin derim. Benim geçen sene biyopsi yapılmasına rağmen cin bulgusuna rastlanmamıştı tam bir sene sonra rahim ağzı çepeçevre lezyon kaplamıştı ama ben bu sene içinde iki kez gebelik ve düşük geçirdim depresyona girdim yemeden içmeden kesildim çok kilo verdim bağışıklığım aşırı derecede düşüktü o nedenle sizin böyle sıkıntılarınız olmadığı sürece hpv 16 nın bu kadar hızlı ilerleyeceğini sanmıyorum ki zaten smear sonucunuz temiz gelmiş içinizi ferah tutun. Benim patoloji sonucum da geldi öncelikle alınan bütün lezyonlar cin 3 geldi rahim ağzını üst ve alt olarak iki bölüm halinde patolojiye göndermiş doktorum. Alt taraftaki lezyonlar temizlenmiş cerrahi sınırlarda devam etmiyor. Ama üst tarafta ne yazıkkı cerrahi sınırlar pozitif geldi 4 ay sonra tekrar biyopsi yapılacak ve konizasyon tekrarlanacak büyük ihtimal. En azından kanserli hücre çıkmamış olması tek tesellim.
Bu arada bağışıklık için beta glukan kullanıyorum iki aydır ve saf arı sütüne başladım operasyondan sonra her gün yarım çay kaşığı balla karıştırıp yiyiorumn sabah aç karnına. Bir de yeşil çay içiyorum her gün iki fincan.

Sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım her zaman. Çok çok geçmiş olsun..

Meraba hanimlar
Hpv dna ve smear sonucunu gösterdim bugün. Her ikiside negatif. Doktor artik onkolojide işiniz yok normal kadın doğuma gidebilirsiniz yılda 1 smear yaptirin dedi :) Çok şükür Allaha. İnsallah herkes böyle güzel haberler alır :) o kadar rahatladımki darısı başınıza hanımlar :)

Çok çok sevindim Allah bir daha yaşatmasin darısı hepimizin başına olsun inşallah :KK49: bende de tek bir tip kalmış, o da seneye kendiliğinden geçer büyük ihtimalle. Kendimize iyi bakmaya ve sağlıklı yaşamaya devam!

Çok çok sevindim Allah bir daha yaşatmasin darısı hepimizin başına olsun inşallah :KK49: bende de tek bir tip kalmış, o da seneye kendiliğinden geçer büyük ihtimalle. Kendimize iyi bakmaya ve sağlıklı yaşamaya devam!
Çok tesekkur ederim. Galiba kendimizi korkutmuşuz. Geçiyor işte zamanla. Yeterki kontrolleri aksatmadan beslenmeye dikkat edelim. İnsallah herkes iyi olur. Dün doktorda sira yoktu ona bile sevindim ne güzel demek ki hastalar azaldi diye teselli ettim kendimi :) bu arada aşiyi sordum. Benim yaşim 38. Aşiyi cocuklara öneriyoruz sizin yasinizda yuzde 10 koruma saglar yada saglamaz garantisi yok maliyeti yuksek bi aşi paraniz varsa yaptirin dedi :) şimdi tereddütteyim yaptirsammi yaptirmasammi ? Yaşlandım artık korumayacaksa kimyasalla bütünleşmeyeyim bari diyorum bi yandanda tedbir olsun yaptirayim diyorum :) ayyy tek derdim aşi olsun Allahim :)

Doktorunuz jinekolog onkolog mu? Eğer değilse bir jinekolog onkologa gidip danışabilirsibiz içiniz rahat edecekse eğer o koloposkopiye gerek görürse mutlaka yapacaktır ve bu konuda üniversite hastanelerini tercih edin derim. Benim geçen sene biyopsi yapılmasına rağmen cin bulgusuna rastlanmamıştı tam bir sene sonra rahim ağzı çepeçevre lezyon kaplamıştı ama ben bu sene içinde iki kez gebelik ve düşük geçirdim depresyona girdim yemeden içmeden kesildim çok kilo verdim bağışıklığım aşırı derecede düşüktü o nedenle sizin böyle sıkıntılarınız olmadığı sürece hpv 16 nın bu kadar hızlı ilerleyeceğini sanmıyorum ki zaten smear sonucunuz temiz gelmiş içinizi ferah tutun. Benim patoloji sonucum da geldi öncelikle alınan bütün lezyonlar cin 3 geldi rahim ağzını üst ve alt olarak iki bölüm halinde patolojiye göndermiş doktorum. Alt taraftaki lezyonlar temizlenmiş cerrahi sınırlarda devam etmiyor. Ama üst tarafta ne yazıkkı cerrahi sınırlar pozitif geldi 4 ay sonra tekrar biyopsi yapılacak ve konizasyon tekrarlanacak büyük ihtimal. En azından kanserli hücre çıkmamış olması tek tesellim.
Bu arada bağışıklık için beta glukan kullanıyorum iki aydır ve saf arı sütüne başladım operasyondan sonra her gün yarım çay kaşığı balla karıştırıp yiyiorumn sabah aç karnına. Bir de yeşil çay içiyorum her gün iki fincan.

Sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olmaya çalışırım her zaman. Çok çok geçmiş olsun..

Sevgili Lungy özelden cep numaranızı alsam görüşsek olurmu çok ihtiyacım var konuşmaya Küçük bir bebişim var çok kafama takıyorum onunlada ilgilenemiuyorum belki sizle konuşmak iyi gelir :)

Çok tesekkur ederim. Galiba kendimizi korkutmuşuz. Geçiyor işte zamanla. Yeterki kontrolleri aksatmadan beslenmeye dikkat edelim. İnsallah herkes iyi olur. Dün doktorda sira yoktu ona bile sevindim ne güzel demek ki hastalar azaldi diye teselli ettim kendimi :) bu arada aşiyi sordum. Benim yaşim 38. Aşiyi cocuklara öneriyoruz sizin yasinizda yuzde 10 koruma saglar yada saglamaz garantisi yok maliyeti yuksek bi aşi paraniz varsa yaptirin dedi :) şimdi tereddütteyim yaptirsammi yaptirmasammi ? Yaşlandım artık korumayacaksa kimyasalla bütünleşmeyeyim bari diyorum bi yandanda tedbir olsun yaptirayim diyorum :) ayyy tek derdim aşi olsun Allahim :)
Aşı kesinlikle para tuzağı özellikle 20 yaşından sonra yaptırmaya kalkışırsak. Benim arkadaşım da bu aşıyı olmuştu; üstelik biliyorsunuz bu asi özellikle siğil yapan ve kansere doğrudan dondurebilen türlere karşı yapılıyor, kızcağız buna rağmen hpv kapmış. Senelerdir sigil çıkartıp duruyor. O nedenle bana bizim yaşlarımızdaki kadinlar için para tuzağı gibi geliyor artık. Her şey beslenme ve sağlıklı yaşamayla ilgili. Yine de siz bilirsiniz elbette

Aşı kesinlikle para tuzağı özellikle 20 yaşından sonra yaptırmaya kalkışırsak. Benim arkadaşım da bu aşıyı olmuştu; üstelik biliyorsunuz bu asi özellikle siğil yapan ve kansere doğrudan dondurebilen türlere karşı yapılıyor, kızcağız buna rağmen hpv kapmış. Senelerdir sigil çıkartıp duruyor. O nedenle bana bizim yaşlarımızdaki kadinlar için para tuzağı gibi geliyor artık. Her şey beslenme ve sağlıklı yaşamayla ilgili. Yine de siz bilirsiniz elbette
Aşı konusunu ben de çok düşünüyorum doktorum bana gerek yok dedi gerçekten gardasil üç doz çok maliyetli oluyor. Prof Dr Süleyman Engin Akhan sitesinde aşının tedavi edici özelliği olduğuna dair bir çalışmadan bahsetmiş ben ona istinaden vurulmak istedim ama araştırma verileri çok da yeterli değil demiş aynı zamanda. Kendi doktorum da gerek yok dediği için vurulmadım. Deflagyn konusunda kararsızım ayrıca. Cin 2 cin 3 olup da kullanıp iyi sonuç alan var mı acaba?

Süleyman Akhan hocada aşı icin gerek yok yaşından dolayi etkisi olmaz demisti. Bugun internette biraz arastirdim aşinin zararlari cokmus. Kismi felç olanlarin sayisi hayli var yani. Aşı olayıni eledim

Canım bende mayıs ayında makatta siğil farkettim hemen dr a gittim hpv dedi yakmamiz gerek dedi. Şok oldum.. Hiç smear vermeden direk ankaraya gittim iyi bi dr bulup kolposkopi ve biyopsi yaptı.. sonuçlarım temiz çıktı çok şükür.. ahcc kullandım o sigiller kendiliğinden düştü.. bu hafta kontrole gidicem ins yine temiz çıkar
Benim tam makatta değil ama makata yakın kısımda doktor yaktı makatında iç kısma da baktırdın mı?

Hpv 53 riskli degil dedi doktorum bu deflagyn yeni bir jel doktorlar ameliyatlardan para kazanacaklari icin vermek istemiyorlar devlet hastaneleri pek ilgilenmiyo benim sikayetler kesildi 1 bucuk ayda 4 ay kullanmayi dusinuyorum insalalh. Cin 1 bile gerilerse ve hpv negatif alirsam mucize hpv yenersen cin 2 de gider demisti doktorum
Hpv 53 riskli olmayabilir ama cin 2 teshisiniz var.Dr ameliyat dediyse olmalisiniz.Bulundugum yerde ameliyatlar ucretsiz kimse bana defalgyn onermedi.Hatta dr defalgyni not etmemi istedi, hic duymamis arastiracakmis.Konizadyonda korkulacak hicbisey jok, aylarca sters olmaktansa 1 saatte olup biter.

öncelikle herkese geçmiş olsun, 2 hafta önce rahim ağzından polip aldırmak için doktora gittim o sırada smear da alındı. polip sonucunda sıkıntı yok ancak smear da discus göründüğü için tekrar smear yapıldı ve sonucunda HPV 16 ve hücrelerde hafif çıktı. Yaklaşık 1-2 haftadır da makat bölgemde et beni gibi bişeyler hissetmiştim ama ağdadan olan bişeyler diye düşünüp önemsemedim ancak tetkik sonucunu öğrenince kafamda ışık yandı :KK43: sanıyorum ki HPV ile bağlantılı çıkan siğiller :KK43: Önümümüzde ki günlerde kolposkopi yapılacak belki birlikte biyopsi bilemiyorum.. sonrasında nasıl bir tedavi uygulanacak vs. sizlerle paylaşacağım.. benzer süreçleri geçiren mutlaka vardır ? süreç nasıl ilerledi?

selam, kolposkopi ile biyopsi yapıldı 5 noktadan alınan parçaların 3 tanesinde cin 1 çıktı ayrıca hpv 16 mevcut, doktor kriyoterapi yapalım sonrasında da deflagyn jel ve immunex vererek bağışıklığı arttıralım dedli. Kriyoterapi zararlı veya acılı bir işlem midir ? yaptıran var mı içinizde ?

Makatla vajina arasında o zaman benimde öğlen işte ama ben korktum sence makat bölgeye de baktırmamız gerekiyor mu?
Canım sacmalama yahu gerek yok makat içinde bişey olsa zaten hissedilir ayrıca makat içine ancak anal iliskiyle bulaşır. Anal ilişkiden kesinlikle uzak durun. Ahcc kullan sen düzenli sigara iç ne yeterli

Hpv 53 riskli olmayabilir ama cin 2 teshisiniz var.Dr ameliyat dediyse olmalisiniz.Bulundugum yerde ameliyatlar ucretsiz kimse bana defalgyn onermedi.Hatta dr defalgyni not etmemi istedi, hic duymamis arastiracakmis.Konizadyonda korkulacak hicbisey jok, aylarca sters olmaktansa 1 saatte olup biter.

Ameliyattan korkuyorum cocuk istiyorum o yuzden hastsnelerin hepsi bu cin 2 3 ile dolu hemen konizasyon yapiyolar bugun 6 kisi birden ameliyat oldu bu yuzden cok yaygin bu bu jel daha yeni kaybedicegim bir sey yok.

Slmm sizde cin 2 mi vardi leep mi olduniz konizasyonmu bn reddeettim ameliyati beklemedeyim deflagyn kullniyorum beta gilutan falan ozel hastanedemi oldunux acaba
Geçmiş olsun bendede cın 2 çıktı ve benim rahmim tamamen alındı patoloji sonucu bekliyorum inşAllah kötü birşey çıkmaz

X