Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Canım inşallah oda olur Allahin izniyle aşı bır etkisi varmi acaba tüp bebek sürecinde ne bilim ben amaliyat sonrası hemen basladim tuttu rahîm ağzım kısaldı domtor da dikis atmadı erken doğum oldu gitti yani şimdi gene başladım tedaviye yapacam İnşaallah olursa dogdo dan sonra aşı yaptırmak istiyorum o zaman gene arastiricam

Sana doktormu aşıyı önerdi

Bana aşıyı doktor önerdi ve olumsuz bir etkisi olmadı. Doktor önermesi hatta direkt başladı. İyi de bir doktordu. Tüplerimdeki sıkıntı aşıdan ve o hastalığımdan tamamen bağımsız. Ama tüp bebek tedavisi sürecinde aşı yapılmaz sanırım. Çünkü hamilelikte yapılmıyor. Zaten testlerin temiz çıkıyormuş acele etmene gerek yok bence. Aşı 6 ay sürüyor 3 sefer. Öncesinde yaptırıp tedaviye de başlayabilirsin. Tamamen senin tercihin ve doktorunla karar vereceğin bir şey.

Merhaba hanımlar,
Düzenli olarak gittiğim kadın doktorum var.Geçenlerde smear testi yaptı bana hücre bozukluğu var dedi kolposkopi yapmamız lazım hpv olabilir dedi.Sonra kolposkopi yaptı ancak hpv negatif çıktı fakat ufak bir hücre bozukluğu var 15 dakikalık bir işlemle lazerle orayı yakmam lazım dedi.Hücre bozukluğu tam olarak ne oluyor? Hücre bozukluğu rahim ağzı kanserine dönüşür mü ? Bu şekilde lazer tedavisi gören var mı ? Lütfen cevaplarınızı bekliyorum

Bu LSIL veya HSIL bir diğer adıyla cin 1 cin2 cin3 hücre bozukluğu kanser öncülleri fakat kelime seni korkutmasın. Önceden fark edilip tedavi edilebilen bir şey o yüzden şanslısın. İhmal etmeyip hemen tedavi olmalısın. Bu hücre bozuklukları öyle çay diye kansere dönüşüyor epey zaman alıyor ama uzatmamak lazım. Doktorlar da hemen operasyon yapar zaten.. Sonra 6 ayda bir smear veriyorsun kontrol için. Hiçbir zorluğu yok. Bir daha çıkarsa yine operasyon. Ama çok sık olan bir şey değil. Ben 2 kere operasyon geçirdim örneğin. Hücre bozukluğunun cin2 ve cin3'te kansere dönüşme ihtimali yüzde 40. LSIL veya cin1 de tedavi yapılmaz. Vücudun bağışıklık sisteminin yenmesi beklenir, düzenli kontrol ile ilerleme gerileme var mı diye beklenir. İlerlerse operasyon yapılır. Hpv olmaması iyi. Bunun farklı tedavi yöntemleri var. Benim doktorum leep konizasyonu uygun görmüştü. İnce bir telle o bozuk hücre olan bölümü genel anestezi altında incecik kesiyor. Doktoruna yapılacak operasyonun net adını sorarsan iyi olur. Leep elektrikli bir tel, keserken kalan bölgeyi yakıyor. Onu mu kastetti bilemedim. Mutlaka bu işte iyi bir doktor bul ama. Geçmiş olsun.

Merhaba herkese sağlıklı günler diliyorum aynı dertten muzdarip biri olarak aranıza katıldım benim merak ettiğim hpv tiplemesinde 3 farklı tip çıktı bu 3 farklı kişiden mi alınmış demek yoksa partner 3 farklı tipi barındırabilir mi ??eğer öyleyse bana bravo zaten hayatımda 3 kişi oldu kimseyi suçlamaya gerek yok demek ki:) hepsinden bir parça almışım mı oluyor bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim

Bir nebze olsun ferahladım.Haftaya randevum var gideceğim çok saolun

Kanama derken baya adet kanaması gibi mi ? Bi de nerde oldunuz ameliyatınızı

Kanama derken baya adet kanaması gibi mi ? Bi de nerde oldunuz ameliyatınızı

Yaklaşık öyle ama çok net hatırlamıyorum açıkçası çok oldu. Ben Prof. Dr. Cemil Akgül'e gittim. Bakırköy'de muayenehanesi var. Çok iyi bir doktordur birazcık yoğun sadece. Bir hastanede yaptı işlemi.

Bende ASCUS çıktı.Ama şöyle birşey dikkatimi çekti.Doktor vajinadan sıvı aldı ve kenara koydu,sonra rahim ağzını,Rahmi kontrol etti bu arada 2-3 dakika geçti Sonra yan tarafa dönünce aldığı örneği aaa bunu da unutmayalım deyip sprey sıktı ve kutuya koydu.
Bazı yerlerde örnek alınır alınmaz hemen sprey sıkılmalı yoksa kurur,hücreler bozulur sonuç yanıltabilir yazıyor bu konuda bir bilginiz var mı??
Birde bende hpv DNA ya baktırmak istiyorum
Fiyat biliyormusunuz 3 aşağı 5 yukarı aynıdır fiyatlar.Anladığım kadarıyla ASCUS çıkanlar hpv ye baktırmalı yanılıyor muyum ???

Özelde baktırmak 400 lira civarı 30 yaş üstündeysen ücretsiz bakarlar

Arkadaşlar günaydınlar dünden beri kolleid Demir suyu araştırıyorum bu konu da kullanan bilgisi olan var mı? Vücutta mantar,bakteri ve virüse karşı öldürücü etkisi olduğu söyleniyor

Çok geçmiş olsun. Bir daha yaşatmasın Allah dilerim ki. Bu arada demin yine hpv vücuttan atılmıyor gibi bir şey okudum burada. Kac doktora sordum hepsi atılıyor dedi. Böyle bir şey mümkün mü siz sordunuz mu?

Bende 3-4 tipi vardı. Aşı oldum, sonra hep temiz geldi hpv testlerim.

[
Çok çok geçmiş olsun. Benim de biyopsi sonucum cin 3 geldi ben de 8 şubatta leep olucam ve doktorun söylediğine göre tek bir işlemle temizlenecek gibi görünmüyor 4 ay sonra tekrar operasyon yapılabilirmiş. Benim merak ettiğim senin ilk operasyonunun patoloji sonucu sınırlar negatif geldiği halde 4 ay sonraki smear hgsıl mı gelmişti? Bu arada bende de hpv 16 var sen aşı haricinde bağışıklığını güçlendirmek için farklı bişeyler yapmış mıydın?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…