Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

Bilgisi olan varsa yada yakin zamanda doktora gidicek arkadaşlar sorarsa kan bağışı gerekirse ilik bağışı yapabilrmiyiz bize veya karsi tarafa herhangi bir zarari varmı

Geçmiş olsun elifcim
Teşekkürler canım, buradaki herkes için şifalar diliyorum.Allah daha büyük dertler vermesin kimseye.Leep olacakmışsın bu konizasyon değilmi?Kanama derken neyi kastettin tatlım, ameliyat nsonrası benim 10 günden fazla kırmızı akıntım oldu, 8-9 günde sarı yeşil akıntım vardı.

Teşekkürler canım, buradaki herkes için şifalar diliyorum.Allah daha büyük dertler vermesin kimseye.Leep olacakmışsın bu konizasyon değilmi?Kanama derken neyi kastettin tatlım, ameliyat nsonrası benim 10 günden fazla kırmızı akıntım oldu, 8-9 günde sarı yeşil akıntım vardı.

Yok soğuk konizasyon değil leep olcak sadece rahim ağzı traşlanması yani
Doktor kanama riski taşıyo dedi çok bi kanama mı oluyor ?
Senin ameliyatın genel anestezi oldu dimi

Aft bağışıklık sisteminin düşüklüğünden çıkar sen günde 5 tane ahcc içerek nasıl aft çıkarıyorsun ? Ahcc bağışıklığa iyi değil mi yoksa bir işe yaramıyor mu ? Ahcc yalan mı yoksa ya

Bende gunde 5 ahcc aliyorum, bu sene full griptim. Ayrica agzimda aft cok sık cikiyor, ayni seyleri bende cok dusundum bu ilaclar ise yaramiyor bence diye ama cin2 den negatif sonuc almamda etkisi var bence.. dusunmeyin devam edin.

Bende gunde 5 ahcc aliyorum, bu sene full griptim. Ayrica agzimda aft cok sık cikiyor, ayni seyleri bende cok dusundum bu ilaclar ise yaramiyor bence diye ama cin2 den negatif sonuc almamda etkisi var bence.. dusunmeyin devam edin.

Nasıl yani cin 2 niz ameliyatsız mı geçti ?
Ahcc beni mahvetti ya midemi falan da kötü yaptı günde ancak 1 tane içiyorum çok içince mahvoluyorum ya :KK43: bir tek bana dokandı galiba

Arkadaşlar bir akrabam için soruyorum parça aldılar ondan patojiye gitti. Sonuçta lgsil ve papiller endoServisit yazıyor. Ne demek acaba?

Bana ilk devlet hastanesi kadın doğum hpv 18 cın 1 dedi eve git 6 ay sonra gel dedi ama kalbim okadar rahatsizdiki anlatamam kalkıp onkoloji prof Ali Ayhan a gittim teyzemin ısrariyla sonuç cin 3 in situ yani kansere ramak varken eyer ilk doktoru dinleseydim belki kanser olacaktım
Cidden anlamiyorum bu doktorlari. Cin1 ve cin3 arasinda baya fark vardir muayenede nasil anlasilmaz ve nasil farkli teshis koyarlar? Bende sabredemedim ve suleyman akhan hocaya gittim kolposkopi yapmadi normal jinekolojik muayene etti ve pataloji sonuclarina bakti. Rahim temiz gorunuyor kontrolunu bekle ozamanki sonuca gore bakariz yine dedi. Az kaldi bu ay sonu adet bitiminde gidicem. Insallah iyi sonuc alirim. Benim aklimi sigil sandigim seyler karistirdi. Bakalim onkolojideki doktor ne diycek? Kontrol zamani yaklastikca stres artiyor malesef

Cidden anlamiyorum bu doktorlari. Cin1 ve cin3 arasinda baya fark vardir muayenede nasil anlasilmaz ve nasil farkli teshis koyarlar? Bende sabredemedim ve suleyman akhan hocaya gittim kolposkopi yapmadi normal jinekolojik muayene etti ve pataloji sonuclarina bakti. Rahim temiz gorunuyor kontrolunu bekle ozamanki sonuca gore bakariz yine dedi. Az kaldi bu ay sonu adet bitiminde gidicem. Insallah iyi sonuc alirim. Benim aklimi sigil sandigim seyler karistirdi. Bakalim onkolojideki doktor ne diycek? Kontrol zamani yaklastikca stres artiyor malesef
Allah şifa versin inşallah canım bence biz konturollerimizi yaptıktan sonra fazla kafaya takmayalim gerisi taktıri ilahi gelen hersey Allah'tan yapacak bir şey yok sabredip mücadele edecez eyer ecelimiz bunlaysa vallahi ne yaparsak boş eyer bu deyilse rabbim mutlaka bizi sifaya ulaştıracak tır ki bence ecel deyil olmuş olsaydı doktorlar direk kanser derdi ama demedi cin diyorlar

Allah şifa versin inşallah canım bence biz konturollerimizi yaptıktan sonra fazla kafaya takmayalim gerisi taktıri ilahi gelen hersey Allah'tan yapacak bir şey yok sabredip mücadele edecez eyer ecelimiz bunlaysa vallahi ne yaparsak boş eyer bu deyilse rabbim mutlaka bizi sifaya ulaştıracak tır ki bence ecel deyil olmuş olsaydı doktorlar direk kanser derdi ama demedi cin diyorlar
Aynen öyle canim. Ilk asamadayiz en azindan tedbir aliyoruz. Buda bizim sinavimiz Allah beterinden korusun hepimizi. Piskolojiyi saglam tutmak en önemlisi. Gerisi gelir zaten simdi olmasada bi kac sene sonra eminimki bununda saglam bi ilaci şifasi çikacaktir

Yok soğuk konizasyon değil leep olcak sadece rahim ağzı traşlanması yani
Doktor kanama riski taşıyo dedi çok bi kanama mı oluyor ?
Senin ameliyatın genel anestezi oldu dimi
Genel anestezi ile oldu, kanama miktarı çok azdı bende günde 2 ped yetiyordu.Risk derken neyi kastetmiş acaba,iç kanama filan mı demek istemiş acaba?Diğer akıntı her bu tip ameliyattan sonra oluyor bildiğim.

Yani Allah korusun kötü bir şey olabilir mi? Kağıdında sonuç kısmında bu yazdığım.iki şey yazıyordu sadece.
Yok korkma benimde normal kadın doğumcum böyle bir sonuc verdi bana ben içim rahat diyildi teyzemin ısrarıyla onkoloji doktoruna da gittim cin 3 çıktı kansere ramak vardi yani eyer ilk doktor dinleseydim belki kanser olacaktım

X