Kolposkopi, Biyopsi ASC-US, HPV, cin1, cin2, cin3 Tecrübelerimizi Paylaşalım

AA öyle düşünme aşı ol mutlaka. Bende 3 tür vardı iki operasyon geçirdim. Aşı oldum hemen Sonra bütün hpv testlerim temiz geldi. Yani olmalısın önyargılı olma. İlk yapıldıktan sonra 2. Ay sonra da 4. ay aşı oldu benim. 3 aşı toplamda. Bir tanesi 500 liraydı.
D

AA öyle düşünme aşı ol mutlaka. Bende 3 tür vardı iki operasyon geçirdim. Aşı oldum hemen Sonra bütün hpv testlerim temiz geldi. Yani olmalısın önyargılı olma. İlk yapıldıktan sonra 2. Ay sonra da 4. ay aşı oldu benim. 3 aşı toplamda. Bir tanesi 500 liraydı.
Bende konizasyon oldum. Tüm cinler var. 550 tl olan deflagyn i aldim. Aşi icin 420 tl dediler. Ikisi birden zorlayacak bir de internetten olumsuz sonuclar duyunca korkmuştum. Toparladiğimda bi cesaret aşıyı olmaya niyet ediyorum. Cok teşekkür ederim.

Aslında operasyondan korkmuyorum da sonuçlar nasıl gelecek diye stres yapıyorum daha çok. İki kez operasyon geçirmiş olman gebelikte nasıl bir etki yaratacak doktorun bunun için bişey söyledi mi?

Hayır bunu konuşmadık o zaman, öncelik her zaman annenin sağlığı ne de olsa. Ama araştırmıştım rahim ağzı yetmezliği fark edilince oraya bir dikiş atılıyor. Ama operasyonun sayısından ziyade oradan ne kadar derin parça alındığı. Doktorum elma soyar gibi yapacağız demişti çürük derinse yine incecik soyacağız gibi bir benzetme yapmıştı. Elmanın yarısını almak kesin çözüm tabii ama gereksiz işte..

Merhaba, bende hpv 18, 52, 66 tipleri var. Rahim içi aracı aldırmak için gitmiştim hastaneye. Orda smer aldılar. 1 hafta sonra iş yerimi ketemden aradılar. Ayrıca aile hekimim cepten aradı. Acil sonucunuzu almaya gelin, hemen hastaneye yönlerdircez dediler. Nasıl gittim, doktorla nasıl konuştum hatırlamıyorum. Ağlamaktan gözlerim şişti, hemen kolposkopi,biyopsi için gün verdiler. Onbeş gün sonrasına. Yirmi gün sonra düğünüm olacak, yalvardım kolposkopiyi öne aldıramadım. Kolposkopi için kapının önünde beklerken öldüm resmen. Kolposkopi ağrısız,biyopsi de bi nebze ağrıyo anlık yani, ama ecc beni öldürdü. Hiç anestezi yapmadan ecc yaptılar. Doktorlar kadındı, yalvardığımı hatırlıyorum. Sonuç lsil geldi. Altıay da bi takip dediler. Sigarayı bıraktım. Çölyak hastasıyım. Zaten sağlıklı beslenmek zorundayım. Acaba leep yapılsa iyi mi olurdu. Allahım yardım et.

Merhaba, bende hpv 18, 52, 66 tipleri var. Rahim içi aracı aldırmak için gitmiştim hastaneye. Orda smer aldılar. 1 hafta sonra iş yerimi ketemden aradılar. Ayrıca aile hekimim cepten aradı. Acil sonucunuzu almaya gelin, hemen hastaneye yönlerdircez dediler. Nasıl gittim, doktorla nasıl konuştum hatırlamıyorum. Ağlamaktan gözlerim şişti, hemen kolposkopi,biyopsi için gün verdiler. Onbeş gün sonrasına. Yirmi gün sonra düğünüm olacak, yalvardım kolposkopiyi öne aldıramadım. Kolposkopi için kapının önünde beklerken öldüm resmen. Kolposkopi ağrısız,biyopsi de bi nebze ağrıyo anlık yani, ama ecc beni öldürdü. Hiç anestezi yapmadan ecc yaptılar. Doktorlar kadındı, yalvardığımı hatırlıyorum. Sonuç lsil geldi. Altıay da bi takip dediler. Sigarayı bıraktım. Çölyak hastasıyım. Zaten sağlıklı beslenmek zorundayım. Acaba leep yapılsa iyi mi olurdu. Allahım yardım et.

Yazık ya böyle bir travmaya dönüştürmüşler el insaf. Lsıl geldiyse sakin ol muhtemelen vücudun o işi halleder. Bağışıklığını güçlendir, düzenli beslen. Ama kontrolü ihmal etme. Korkma arkadaşım. Benim de biyopsi çok zor olmuştu canlı canlı epey acıdı yani en zor kısmı oydu. Yapıyor maalesef doktorlar böyle şeyler. Herkesin acı eşiği farklı ne de olsa. Güzel şeyler düşün. Birçok insan Lsıl oluyor ama fark etmeden geçiyor.

Ecc dediginiz nedir ? Ilk kez duydum. Kimden kaptınız bu virüsü eşinizden değil sanırım.. korkmayın hepimiz ilk duyduğumuzda aynı şeyleri yaşadık.. forumu okuyun bilgi edinin.. düzenli kontrolle kanser olma ihtimaliniz yok

Kızlar bu doktorlarin hepimize aynı şeyleri yasatmalari tesadüf mü? Ben inanmıyorum artık çünkü herkes aynı şeyi yaşamış.. artık doktorumu çok iyi seciyorum çünkü insanlıktan nasibini almamış cahil ve tıbbi bilgilerini güncellemeyen doktorlardan ağzım yandı.. Allah oylesinin eline düşürmesin

Merhaba arkadaşlar HPV tiplerini nereden öğreniyoruz. Cin 3 e kadar olduğumu biliyorum ama tip ile ilgili bilgim yok.

Merhaba arkadaşlar HPV tiplerini nereden öğreniyoruz. Cin 3 e kadar olduğumu biliyorum ama tip ile ilgili bilgim yok.
30 yaş ve üzerindeyseniz kerem ücretsiz yapıyor. Altındaysanız özelde ücretli yaptırıyorsunuz. Cin3 için tedavi oluyor musunuz? Ihmal etmeyin

30 yaş ve üzerindeyseniz kerem ücretsiz yapıyor. Altındaysanız özelde ücretli yaptırıyorsunuz. Cin3 için tedavi oluyor musunuz? Ihmal etmeyin
Bir yil önce konizasyon oldum. En son smearde bakteri çikti. Dr um deflagyn ve aşıyı önerdi. Pazar günü deflagyne başlıcam.hepimize şifa olsun inşallah.

38 yaşındayım, ikinci evliliğim olcak bir hafta sonra. Nişanlımdan ayrılcaktm ondan bulaştı çünkü, siğil varmış daha önce yaktırmış ama bana hiç söylemedi. Ama işin enteresan tarafı bende yüksek riskliler var siğil hiç yok. Sanırım baışıklığım baskılıyo siğilleri. İnş bunları da atabilirim. Sigarayı bırakın lütfeen

Endoservikal küretaj sanırım. Rahim ağzı ile rahimin birleştiği yerden kazıma işlemi diye biliyorum, tabii netten araştırmalarım sonucu. Doktorlar bişey demediler çünkü. Raporumu okuyunca anladım böyle bi işleminde yapıldığını

Arkadaşlar bugün hpv tiplemem çıktı yüksek risklilere bakılmış yani kanserojen içerikli olanlara hepsi negatif çıktı çok şükür bende de siğil çıkmıştı sadece siğil yapan tipi 6 ya da 11 var doktor bana bağışıklığın düşünce tekrar çıkar desi konuştuğum kişi Prof. Vücuttan atılmıyor muydu bu?

38 yaşındayım, ikinci evliliğim olcak bir hafta sonra. Nişanlımdan ayrılcaktm ondan bulaştı çünkü, siğil varmış daha önce yaktırmış ama bana hiç söylemedi. Ama işin enteresan tarafı bende yüksek riskliler var siğil hiç yok. Sanırım baışıklığım baskılıyo siğilleri. İnş bunları da atabilirim. Sigarayı bırakın lütfeen
Yuksek rısk odugu ıcın sıgıl cıkmaz cnm

Arkadaşlar bugün hpv tiplemem çıktı yüksek risklilere bakılmış yani kanserojen içerikli olanlara hepsi negatif çıktı çok şükür bende de siğil çıkmıştı sadece siğil yapan tipi 6 ya da 11 var doktor bana bağışıklığın düşünce tekrar çıkar desi konuştuğum kişi Prof. Vücuttan atılmıyor muydu bu?
Benim doktorumun söylediği vücuttan atılmazmış. Ama ben olumlu düşünmeyi tercih ediyorum. Ve hepsini yapacağım çalışmalarla atacağıma inanıyorum

Benim doktorumun söylediği vücuttan atılmazmış. Ama ben olumlu düşünmeyi tercih ediyorum. Ve hepsini yapacağım çalışmalarla atacağıma inanıyorum
Neler yapıyorsun ki şuanda benim doktorum da öyle dedi ama atılabilir diyenler neye göre diyor

Kotu tip cikmamis daha ne istiyorsun valla bende kötü tip varmış gibi hissediyorum

Kotu tip cikmamis daha ne istiyorsun valla bende kötü tip varmış gibi hissediyorum
Allah’ıma çok şükür olsun İnan bende çok karamsar düşünüyordum ama allah yüzüme güldü siğillerden de kurtulduğumuz zaman tamam bu iş sonrasında kendine iyi bakacaksın yapacak bir şey yok ahcc temin etmeye çalışıyorum

X