Tatlı Tarifi Kolay ,Pratik,Lezzetli Şerbetli Tatlı Tarifleri

En başarılı bulduğunuz'' Şerbetli Tatlı Tarifleri'' hangileridir? (3 oy hakkınız var)

• Ankete Katılan
    503
  • Anket Kapalı .
bu arada instagramda şehriye pilavı gördüm. tarif hoşuma gitti ve basit. biz pek yapmayız şehriye pilavını. ama iki gündür sayıklıyorum yarın inşallah ondan yapıcam.

XXL modeli de zaten 7-7.5 lt gayet geniş.
Evet 6 kişilik modeli, direkt küçük olsun airfryer olsun fırın istemem diyorsanız gönül rahatlığıyla philips’i öneririm, 1 yıldır her gün kullanıyorum, içinde ekmek de yapıyoruz, kek, börek, tatlı da yapıyoruz, belki marka bile airfryer’ı tasarlarken bu kadar sık kullanımı düşünmemiştir :)) gerçi şans işi birinin menün olduğundan diğeri menun olmayabiliyor ürün sorunlu çıkabiliyor ama benim kullandığım sağlam çıktı, her şeyi hızlı yapması da cabası, fırın gibi önce ısıtmak için bekle vs zaman kaybı yaşamıyorsunuz, elektrik tüketimine de olumlu yansıyor bu durum.

bu arada instagramda şehriye pilavı gördüm. tarif hoşuma gitti ve basit. biz pek yapmayız şehriye pilavını. ama iki gündür sayıklıyorum yarın inşallah ondan yapıcam.
Ben üniversitede tanıştım domatesli şehriye pilavıyla, çokzeldi. Eşim de sevse sık sık yaparım.

Ablam, bende de aynısından var. Kış hazırlıklarını bile onda yaptım, 6-8 kişilik yemeği (köfte-tavuk ya da patates kızartmasını) çok rahat yapıyorum.
Bir seferde 8 kişilik yemek çıkarır çok doğru ama çok daha kalabalık bir yemek ziyafeti verecekseniz o zaman tek başına airfryer zorlar, bende mini fırın vardı attım, her şeyi airfryer’la yapıyorum ama dediğim gibi zaten gurbetteyim, sürekli misafir gelmiyor, gelse de airfyer yanında kurtarıcım olan coocan var, o da Ocak üstü kullanıma müsait.

Bunların yanına bir de basınçlı buharlı pişirici düşünüyordum, bir markayı gözüme kestirmiştim ama o markanın çay makinesini aldım 3 ayda çöpe attım, basınçlı pişirici de hatalı ürün riskine giremem, yine alırsam philips veya arçelik alırım sanırım, mutfakta büyük rahatlık hepsi.

gecen şok da gordum ya kumtel yada kiwiydi airfryer i firin gibi cikarmislar

ablacim bu arada joyz ikiz bebek bekledigi icin 2 ksiiyiz yetiyor demisti ona ithafen yazmistim 4 ksii olacaklar ya insallah

gecen şok da gordum ya kumtel yada kiwiydi airfryer i firin gibi cikarmislar
Doğrudur, airfyerlar çok tuttu, doğruya doğru çok pratik bir cihaz, az yağla bir sürü kızartma vs yapıyorsun, kek, börek her türlü hamur işi de yapılabiliyor o yüzden markalar kalabalık aileler için fırın modelini çıkarmaya başladı, iyi de oldu, hepsi iyi midir bilmiyorum kullanmadığım marka için bir şey diyemem ama mesela fırın olmayan airfyerlarda philips ve kumtel ‘i kıyaslayabilirim, arkadaş kumtel aldı haznesi küçük tek başına veya 2 kişi yaşayan için ideal olabilir ama pişirme performansı philips gibi değil, pişirme süresi de philipsle aynı değil, kumtel yerine philips tercihim, fırın olarak alınırsa bilemem ama, incelemek lazım.

evet harika. insanın yaşamını kolaylaştırması, zaman ve enerji enerji tasarrufu çok iyi.

ben de sanırım philips tercih edeceğim. öyle görünüyor.

evet harika. insanın yaşamını kolaylaştırması, zaman ve enerji enerji tasarrufu çok iyi.
Alırsanız şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın, Philips için diyorum sıcaklık ayarları fırınlardan farklı, örneğin airfyer’ın 180 derecesi fırının 220 derecesi gibi, olur da alırsanız hamur işi yapmak istediğinizde tariflerde yazan 180 derecede pişirin önerisini dikkate almayın 150-160 dereceyi kullanın.

Ben üniversitede tanıştım domatesli şehriye pilavıyla, çokzeldi. Eşim de sevse sık sık yaparım.
evet çok güzel oluyor. Ankara tavayı da çok severim şehriye pilavlı.
bu gördüğüm tarif de domatesli ve naneli.

1 su b. şehriye
2 su b. na yakın kaynar su
tuz, nane
1 küp şeker
1 yk tereyağı

1 yk zeytinyağı

teşekkür ederim aklımda olsun.

Bu ara Philips ve Arçelik’in buhar basınçlı pişiricisinin tvde çok reklamı dönüyor ablam, ama hiç araştırmadım.
Araştırmamalıyım

Bu ara Philips ve Arçelik’in buhar basınçlı pişiricisinin tvde çok reklamı dönüyor ablam, ama hiç araştırmadım.
Araştırmamalıyım
Bu 2 markanın buharlı pişiricilerini ben de incelemedim, Fakir’in vardı onu gözüme kestirmiştim ama çay makinesi benden geler not alamadı, aldığıma çok pişman oldum çöpe gitti.

Bu 2 markanın buharlı pişiricilerini ben de incelemedim, Fakir’in vardı onu gözüme kestirmiştim ama çay makinesi benden geler not alamadı, aldığıma çok pişman oldum çöpe gitti.
Elektrikli ev aletlerinde arkadaşlarımın diline düştüm, aklım kaysa da hiç girmeyeceğim ablam.

Etrafımda hiç kullanan yok, ben olsam Philips’ten caymazdım sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…