Kocamın kadın iş arkadaşı ve evden kovması

kız kaşık atıp işkillendirsede senin eşinin tavrı önemli msjla evmi terkedilir tabi eşinde kıza ikaz şeklinde adı neyse evdeyim eşimleyim çok cvp veremiyorum yemekteyiz tekrardan geçmiş olsun diyip soğuk davranabilirdi sinirleriniz geirlmiş kaç yıllık evlisiniz kaç yaşnızdasınız bilmem ama msjla olmaz o iş yapan adam msj attırmaz evdeyken eşimde tavrnı bilcek kız galeyana gelmiş olabilir

10 yıldır kurumsal bir firmada çalışıyorum 10 erkek 2 bayanız.hasta olduğumda çocuklar için acil eve gitmem gerektiginde yeri geldi evleri o tarafta olmasa bile evime kapimin önüne kadar bırakırlar normal zamanda mesai saati bitiminde o tarafa giden varsa gene teklif ederler kapıma kadar bırakırlar kayinvalidem eltim hepimiz bir binadayiz kimsede kötü gozle bakmaz hatta oturup sohbet ederler.çünkü 2 araçla gidip 2 araç ile dönüyorum hepsi benim Abim ve kardesimdir hicbir zaman aklımdan birisi için ayyy ne yakışıklı diye geçirmedim hicbiride el kol şakası yapmış insanlar değildir samimiyizdir ama sınırımızı biliriz akşam işi düşen beni arayabilir yazabilir muhabbette ederiz eşim ile hepsi arkadaş oldular eşim yada onların işi düşünce yada konuşunca en son benim haberim olur kocamdan bana selam getirirler aynı sektörde olduğum için eşimle gorusurler.Asla o beni kısıtlamaz bende onu kisitlamam çünkü yapan gizli saklida duyurmadan yapar.esegin aklına niye karpuz kabuğu sokarsinki. Ben içimi bildikten sonra sınırım ciziliyse eşim tepki gösterse açıkçası kızarım bana guvenmiyormusun diye.Esinize guvenmiyorsaniz bence oturup açık açık konuşun çözüm bulun bu kiskanclik güvensizlik sizi kemirmeden önce hanımefendicim

sanki suçlu benim kızlar
Bence abartmışsın olabilir kötü bir şey yazmamış ki sanki kızın arabasına bindi diye sizi aldattı mı oluyor ? Ortalığı dağıtım evi terk edicek bir şey görmedim ben. Kıskanmanız normal ama davranışlarınız anormal. Daha önce güven sorununuz olmuşmuydu ?

Ben iki tarafın da tepkisini uygun bulmadım. Ama burada okuduğum kadarıyla çoğunluk adama vah vah, kadına pu kaka yapmış. Onu eleştirdim aslında. Tek taraflı bir haklılık yok, adam haklı olsa bile bu berbat tavırlarıyla kendini haksız duruma düşürmüş.

Sabır taşması, sabır zorlanması, kışkırtma vs. bunlar konu sahibini eşinden çook daha haksız yapıyor bana göre. Ardı ardına haksızsın yazılınca yüklenilmiş gibi geliyor sadece.. :KK66:

Biraz medeni olmak lazım değil mi? Eşinin yediği bir nane yoksa bazı şeyler (vizyonsuz da olsan) absorbe edilebilir.

Yıllar önce evli iş arkadaşım karısına benim için aynı bölümde olduğumuz halde başka katta çalıştığımı söylemişti. Böyleleri de var yani.. Nasıl sorguluyorsa namazında niyazında adam yalan söylemek zorunda kalmıştı :)

Bence konu sahibi şansını çok zorlamış. :KK12:

Hamileyken is arkadaslarim bir donem ozel soforum gibi davrandilar. Ya diyorum gerek yok servise kadar yururum ne olacak. Yok sonra x bey bize kizar diyorlardi :) ne guzel esim eve erken geldi diye sevineceginize veya aa yazik arabasi bozulmus diye ayse adina uzuleceginize kiskanclik gibi bir duygu akil alir gibi degil.

Çok abartmışsın senin hiç mi kendine güvenin yok. Kıskançlık dozunda güzeldir sen biraz dozu kaçırmışsın . Üste çıkayım derken yuvanın huzurunu bozma boşuna. ‘Sana güveniyorum ama moralim başka birşeye bozuktu senden çıktı kusura bakma’ de kapansın konu . Ne olmuş yani durağa bırakmış. Adam çalışıyor bu adamları kavanozda mı saklayacaksınız. Ne kadar Onur ve gurur kırııc bişey güvenilmemek ve müdahaleye maruz kalmak.
Korkutuğunu yaşarsın quantum yasasında. Olumsuz düşüncelerle huzurunu bozma eşine güvendiği her fırsatta söyle ki oda bu güveni sarsmamak için özen göstersin aksi takdirde nasılsa güvenmiyor deyip aklına karpuz kabuğunu düşürüverirsiniz

yıllardır hep iş ortamında erkeklerle çalışıyorum. yeri geldi durağa değil eve bıraktılar. eşiminde çalıştığı yerde bayanlar var muhabbet ederler yol üstündeyse bırakır. iş arkadaşlığı diye bir şey var elbette sınırlarını bilerek mesaj atabilir. ben bunlarda garip bir durum görmüyorum. siz ilk etapta abartmışsınız sonrasında eşinizde abartmış doğru ama kendiniz yazmışsınız odayı yıktım diye buna değecek bir şey göremiyorum.

Bu konuyu eşine karşida ki kadını ovmeden kendin üzerinden konusmalisin.Kendini çalışma hayatını bıraktığın için köşeye sıkışmış, eğitimini aldığı işi bir daha yapamayacak gibi hissettiğini ,bu duyguların o akşam ki tepkilerine yön verdiğini ,sonrasında evden kovulunca da kendini "fedakarlık yapan ama sonra çöp gibi kenara atılmis gibi(ya da ne hissediyorsan)hissettiğini" anlatabilirsin."Ben seni çok seviyorum galiba bundan da biraz cildirdim ama galiba tek tarfliymis " diyip azcik alt dudağı bukebilirsin .İnan bana eşinin de zaman zaman yaşamak istediğim hayatı yaşıyor dediği bekar erkek arkadaşları oluyordur.Hem sorumluluklardan dolayı bunaliyor,hem de sizi evde onu karşılarken görünce mutlu oluyordur.Her tercih bir vaz gecistir,bu ikiniz için de geçerli.Bayanin mesajına gelince; Eşim erkek egemen bir ortamda çalışıyor.Ama bayan ve bekar iş arkadaşlarından bana börek gönderen de oldu,evinin kapısını acamadigi için eşimin yardım ettiği de,gidip bozulan arabasına yardım ettiği is arkadasi da oldu.Belki bayan o esnada yardım istemek için de arayabilirdi.Bekar bir kadın olarak yaşamak bazen çok keyifli olmuyor ,yardıma ihtiyacın oluyor ama karşı cinse de yanlış bir mesaj vermek istemiyorsun.Bu sefer güvenilir ve eşinin de daha anlayışlı olduğunu düşündüğün kişiden yardım istiyorsun .

Bekar bir bayana yardım etmek mi? :oha::KK57:
Vay senin dilin neler söyler? Sus tövbe de. :KK17:
Bizim kocişlerimize herkes hasta kimse yardım ayağına götüremez.. :KK45:

Eşiniz haklı (evden kovması dışında) bence aşırı abartmışsınız.

Bizim işyerinde kimin arabası varsa aynı yöne gideni de bırakır. Evli bekar kız erkek irdelemez kimse. Bu kadar garip bi durum gibi lanse edilmesine şaşırdım.
Aynen bizim kurumda da öyle yapılır. O gün kim de araba varsa durağa ya da metroya kadar bırakılır.Böylesi basit bir konunun bu kadar büyütülmesine çok şaşırdım. Konu sahibinin ya özgüven eksikliği var. Ya da eşine güveni yok

Bekar bir bayana yardım etmek mi? :oha::KK57:
Vay senin dilin neler söyler? Sus tövbe de. :KK17:
Bizim kocişlerimize herkes hasta kimse yardım ayağına götüremez.. :KK45:
Ben de eşim durumu anlatip yardima gittiğinde değil buraya olayı anlatırken iskillendim:rolleyes:

Öncelikle herkese iyi geceler..
Kalbim artık bedenime sığmıyor, öylesine kırgın, öylesine mutsuzmki..
Benim hatalarım da vardır elbet ama bu kadarını hak etmedim ben.
Eşim özel bir şirkette kurallar ı olan bir yerde çalışıyor.
Bizden ortalama 4-5 yaş küçük bir kız ile aynı yerde çalışıyor sürekli ikisi aynı yerde büyük bir oda düşünün gelen giden oluyor bunlar ikisi yan yana masa da..
Nyse bu kıza Ayşe diyeyim.
Ayşe bugun erken çıkmış üç gbi eşim de tam o sırada çıkacakmış Ayşe ye beni durağa bırakır mısın Ayşe de tamam abi demiş eşimi bırakmış.
Eşim eve geldi yemeğimiz falan yedik derken akşam 8 de Ayşe den msj geldi
Abi aramı övdn arabam arıza yaptı yaptı yazmış bende bişey demedim ne ara övdn falan diyince beni durağa bıraktı dedi tabi ben sinirlendim ama belli etmedim.
Eşim msj attı cana geleceğine mala gelsin geçmiş olsun yazdı.
Sonra Ayşe bida msj attı işte şöyle oldu araba yağ yaktı vs hatırlamıyorum orasını eşime cevap yazma dedim oda ayıp olur ne var bunda son kez yazıyorum dedi geçmiş olsun yazdı daha msj gelmedi sanırım yada bilmiyorum..
Bende tavır yaptım ne ara bu kadar samimi olundu akşam msj atmalar falan diye çıkştm eşim ilk önce sakince güzelce anlattı ama ben yine bağırdım kızdım surat astım.
Eşimde msjlar ı sildi niye sildin dedim yanımdaydn zaten gördün dedi olsn tam okumadım diye dha da kızınca oda bağırdı çağrıd.
Oda gtti bende odaya gittim ortalığı yıktım ve olan oldu bana sktr gt dedi kızlar ben Bu lafı duyunca deli ye döndüm hemen valizi mi toplayıp oğlu mu almadan bırakıp gittim o sırada annemi aradı beni rezil etti kızınızı alın bilmem ne..
Sonra ben otogardayjen aradım oğlumu getir onsuz gidemem dedim tamam dedi..
Oğlumu gtrdi ve ben orda aptallık edip arabaya bindim valizi koydum sorna eve döndük şimid bana gitseydin ne oldu güveniyorsn bana gideceksin bu evden diyor..
Kızlar ne yapayım sizce ne olur güzel mantıklı yorumlar yapın kafam karmaşık gitmek istiyorum ama o an gidemiyorum bilmiyorum..
Babam da beni arayıp gelme evde dur ben konusurm eşinle dedi sanırım onunda etkisi oldu..
Ne yapım kızlar.
Ayşe yle başka bir şeyini görmdm ama sinir oldum bilemiyorum
aynı odada çalıştıkları için samimi olabilirler
ben de eski işimde erkek arkadasımla aynı odada calıstım 8 sene samimiydik
öğlen benım ya da onun arabası ıle yemege cıkardık
birbirimizi bırakırdık vs vs
ama hıcbır zaman iş saatı dısında mesaj yazmadım
ikimiz de evliydik çünkü

benzer durum benım basıma geldı
eşimin işyerinden 23 yasında bir kız
biz o zaman 35 yasında idik

bayram tatilinde sehır dısındayken eşime gece 12 de mesaj yazdı
maaşlar yatmamış yaaaaaaa yazmıs

eşim de evet yazmış.

kız da sinir oluyorum pöffff gibi birseyler yazmıs

eşim de gülücük koymus sadece

kız da eee napıcaz şimdi yaaaa yazmıs eşim cevap yazmamıs orda kesilmiş konusma

eşime kızdım o zaman ; neden cevap yazıyorsun mesajı okuyacsaksın okudugunu gorecek ama yazmayacaksın saat kacta yazacagını yazmayacagını bilecek, maaaş yatmadı ise yatmadı sen ne yapabilirdin dedim

yazmasam ayıp olurdu kısa kestim işte dedi

erkekler dısarıya ayıp olur olayına cok takılıyor malesef

orda hata kızda
ertesi gün işyerınde soylersın araba bozuldu vs dıye ama mesaj atma olayı ne alaka yani.

sen cok fevri davranmıssın ama eşin de alttan alamamıs

bu sebepten yuva yıkılmaz

Kusura bakmayın da hata sizde. Kız abi diyormuş zaten. Benim de arabam olsa ve herhangi bir iş arkadaşımı görsem bende uygun bir yere kadar bırakırım. Ayrıca erkek bu yaa. 3-4 tane sohbet konuları var. Araba, futbol, kadın, siyaset. Adam araba muhabbeti yapmış. Kızcağız da konuşma üzerine yaşanan bir olayı msj atmış. Allah aşkına kadınlar tüm kadınlara bu gözle bakmayın. Bende bir erkekle aynı odayı paylaşıyorum. Dolar şöyle olmuş, şurda yol kapalıymış gibi basit muhabbetler dışında konuşmayız. Yemin ederim burda okudukça kendimi kötü hissediyorum. Yaptığım her şeyde kendimi sorguluyorum. Yanlış birşey mi söyledim ettim diye. Bekar arkadaşlarıma işle alakalı mesaj atacakken bile tedirgin oluyorum.

Öncelikle herkese iyi geceler..
Kalbim artık bedenime sığmıyor, öylesine kırgın, öylesine mutsuzmki..
Benim hatalarım da vardır elbet ama bu kadarını hak etmedim ben.
Eşim özel bir şirkette kurallar ı olan bir yerde çalışıyor.
Bizden ortalama 4-5 yaş küçük bir kız ile aynı yerde çalışıyor sürekli ikisi aynı yerde büyük bir oda düşünün gelen giden oluyor bunlar ikisi yan yana masa da..
Nyse bu kıza Ayşe diyeyim.
Ayşe bugun erken çıkmış üç gbi eşim de tam o sırada çıkacakmış Ayşe ye beni durağa bırakır mısın Ayşe de tamam abi demiş eşimi bırakmış.
Eşim eve geldi yemeğimiz falan yedik derken akşam 8 de Ayşe den msj geldi
Abi aramı övdn arabam arıza yaptı yaptı yazmış bende bişey demedim ne ara övdn falan diyince beni durağa bıraktı dedi tabi ben sinirlendim ama belli etmedim.
Eşim msj attı cana geleceğine mala gelsin geçmiş olsun yazdı.
Sonra Ayşe bida msj attı işte şöyle oldu araba yağ yaktı vs hatırlamıyorum orasını eşime cevap yazma dedim oda ayıp olur ne var bunda son kez yazıyorum dedi geçmiş olsun yazdı daha msj gelmedi sanırım yada bilmiyorum..
Bende tavır yaptım ne ara bu kadar samimi olundu akşam msj atmalar falan diye çıkştm eşim ilk önce sakince güzelce anlattı ama ben yine bağırdım kızdım surat astım.
Eşimde msjlar ı sildi niye sildin dedim yanımdaydn zaten gördün dedi olsn tam okumadım diye dha da kızınca oda bağırdı çağrıd.
Oda gtti bende odaya gittim ortalığı yıktım ve olan oldu bana sktr gt dedi kızlar ben Bu lafı duyunca deli ye döndüm hemen valizi mi toplayıp oğlu mu almadan bırakıp gittim o sırada annemi aradı beni rezil etti kızınızı alın bilmem ne..
Sonra ben otogardayjen aradım oğlumu getir onsuz gidemem dedim tamam dedi..
Oğlumu gtrdi ve ben orda aptallık edip arabaya bindim valizi koydum sorna eve döndük şimid bana gitseydin ne oldu güveniyorsn bana gideceksin bu evden diyor..
Kızlar ne yapayım sizce ne olur güzel mantıklı yorumlar yapın kafam karmaşık gitmek istiyorum ama o an gidemiyorum bilmiyorum..
Babam da beni arayıp gelme evde dur ben konusurm eşinle dedi sanırım onunda etkisi oldu..
Ne yapım kızlar.
Ayşe yle başka bir şeyini görmdm ama sinir oldum bilemiyorum

Yaa medeni bir şekilde iki insan iş arkadaşi.gunde kaç saat yanyana oturup iş yapiyorlar.robot mu bunlar.insani duygularla arkadaş olmuslar.ne var duraga birakmissa.kaldiki esiniz de herseyi anlatmis.mesajlari okumus.
Aksi olsa o mesajlardan haberiniz olurmuydu.
ABARTMİŞSİNİZ.
Eşiniz yanliş kelime kullanmiş ama sizde cok kişkirtmişsiniz

Bu devirde bekar kızlara çok üzülüyorum sizin gibi kadınlar yüzünden. Rezillik tek kelimeyle. Kızın hiçbir yanlışını görmeden sırf ''dişi sinek'' diye bu kadar olay çıkartılır mı yahu. Kendinizi çok küçük düşürmüşsünüz. Şu fikrimden asla vazgeçmem erkek veya kadın farketmez içinde yoksa kim ne yaparsa yapsın al-dat-maz.

arabayla bırakma olağan bir durum.sizi ateşleyen o işin orada kalmayıp bahanelerle mesajlar atılıp sohbet ortamı yaratamaya çalışması yani eşinizi kendisiyle ilgilenmeye (mesajlarına cevap vermeye) mecbur bırakmaya çalışması olmuş gibi.sorun sizin şuan içinde bulunduğunuz pasif olmaktan mütevellit,aktif kendine güveni ve toplumda yeri olan bir bayanı kıskanıp acaba ondan etkilendimi/etkilenirmi paniği olmuş sanırım.

Sonrasında yaşadıklarınız çok mantıksız ilerlemiş eşinizde sanki bunu bekliyormuş gibi kovmalar falan..keşke o an kafanıza dank edip '' yavaş kov burası benimde evim''...e getirseydiniz olayı.o trende kaçmış hoop otogarda da gardınız 2.kez düşmüş.

olan olmuş artık.sakın bu hatalı davranışlarınızın altında ezilip iyice zırvalamayın.o gün o orda gece yaşandı bitti.kışkırtmaya çalışırsa hani gidemedin veya sembolik başka birşeyden gerginlik vs çıkartıp bu olayı başınıza kakarak gidemezsin bu evden bak gördünmüye getirirse olayı tek kelime etme.erkekler kadınları kışkırtıp kabahatli kadınmış gibi göstermeyi çok iyi biliyor.çok üstüne gelirse ''o gün o psikolojiyle öyle olması gerekiyordu, sonra düşündümde kimse kimsenin sahibi değil senin hata yapmandan niye ben korkayım, hata yapan sonuçlarını zaten hesap etmiştir'' de bırak.söyleyeceğini birkez söyle kenara çekil. bırak o düşünsün. işinle gücünle ilgilen ne çok soğuk ol nede af bekler gibi sokulan bi halin olsun.

Erkeğin içinde yoksa kim ne yazarsa yazsın veya ne davetinde vs.bulunursa bulunsun adam olanın aklı karışmaz. ADAM olanın ama..

X