Kocamın kadın iş arkadaşı ve evden kovması

Yine herkesin gereksiz kadına yüklendiği bir konu olmuş. Hırsızın hiç mi suçu yok yani? Tamam konu sahibinin tepkisi gereksiz olabilir de küfrederek evden kovma, çocuk gibi ailesini arayıp "Bunu evden alın" falan demek yakışır hareketler mi? Benim gözümde konu sahibinin eşi daha seviyesiz. Bana da biri öyle çektir git dese ben de çıkar giderim o sinirle. Sineye mi çekmesi lazım?

Ya bende senin gibi bakam kadını haklı cikartam diye uğraştım ama olmadı. Medenice aciklamis adam. Şimdi ben sakin sakin derdimi anlatmaya calisayim karşıda biride bagiriip simarip dursun valla kafasini kırarım:sinirli: ama şunu diyebiliriz esi küfür etmiş hakliyken haksiz olmus, uyenin tek haklılığı burda galiba.:21:

Ya bende senin gibi bakam kadını haklı cikartam diye uğraştım ama olmadı. Medenice aciklamis adam. Şimdi ben sakin sakin derdimi anlatmaya calisayim karşıda biride bagiriip simarip dursun valla kafasini kırarım:sinirli: ama şunu diyebiliriz esi küfür etmiş hakliyken haksiz olmus, uyenin tek haklılığı burda galiba.:21:

Ben iki tarafın da tepkisini uygun bulmadım. Ama burada okuduğum kadarıyla çoğunluk adama vah vah, kadına pu kaka yapmış. Onu eleştirdim aslında. Tek taraflı bir haklılık yok, adam haklı olsa bile bu berbat tavırlarıyla kendini haksız duruma düşürmüş.

Ben iki tarafın da tepkisini uygun bulmadım. Ama burada okuduğum kadarıyla çoğunluk adama vah vah, kadına pu kaka yapmış. Onu eleştirdim aslında. Tek taraflı bir haklılık yok, adam haklı olsa bile bu berbat tavırlarıyla kendini haksız duruma düşürmüş.

Bu noktaya gelmezdi zaten birisi aklı ikisinden biri sağ duyulu davransaydi. Ikiside iyi bir sınav verememis :KK11:

Bu noktaya gelmezdi zaten birisi aklı ikisinden biri sağ duyulu davransaydi. Ikiside iyi bir sınav verememis :KK11:

Aynen ben de bunu söylemeye çalışıyorum :) Yoksa konu sahibi tepkisinde haklıdır gibi bir şey söylemedim, bu kadar ona yüklenilmesi hoşuma gitmedi sadece.

Adam bi yere kadar aklıselim davranmış bence ama kadın adamı tahrik etmiş. İnsanın sabrının taştığı bi nokta vardır o raddeye kadar getirmiş belli ki

Ben olsam bende sinirlenirdim. Seni haksiz bulmuyorum. evli barkli olan bi adamada msj atilmaz ama ya. Ne konusuyorsan yarin isde konusursun ama msj atmak bana cok tuhaf geldi. Duraga kadar birakmalar felan.. evli bi adama yakismiyacak seyler. herneyse keske gidicem diyip blof yapmasaydiniz :KK43:

Ortalığı bayagi bir karistirmissin ,oraya hiç girmiyorum .

Madem valizini topladın bir yola çıktın neden dönüp kendini rezil ediyorsun ? Resmen blöf yaptın ve sonra esin o blöfü sana yedirdi ,üzgünüm !

Gitmeye niyetinin olmadığı evden çocuğunu almadan gidip sonra çocuğunu istemek bahanesiyle iletişim kurman ve esinin yalvar yakar ayaklarına kapanacagini sanmandan belliydi . Bu tavır çok çirkin olmuş .gidemeyeceksen valiz toplamayacaksin. Babam onu dedi şunu dedi bunu dedi kaldırmaz böyle işler .

Durağa bırakmasında vs bir sakınca yok ama baktı ki siz huzursuz oldunuz o 2. cevabı atmamalıydı kıza. Elalemin mutluluğunu düşüneceğine kendi eşinin mutluluğunu önemsese böyle olmazdı. Sanki kız işyerinde niye cevap atmadın? diye hesap mı soracak.

Bence gidip sakin bir dille ne hissettiğinizi kısaca anlatın ne olursa olsun küfürü hak etmediğinizi böyle bir terbiyesizlik yaptığı halde tavır aldığını bu yüzden hayal kırıklığına uğradığınızı söyleyin.

Karşılık verip tartışmaya çalışırsa kesinlikle dinlemeyin duymamış gibi yapıp sakince odanıza gidin ve özür dileyene kadar da bu tavra devam edin.

Diğer türlü onu pohpohlarsanız ipleri hepten kaybedersiniz böyle olaylarda.

Ortalığı çok fena karıştırmışsınız keşke bu kadar fevri davranmasaydınız. Bence eşinizden özür dileyerek başlayın işe. Hatta deyin ki regl olmuşum onun siniri. Sonuçta kız abi diyerek hitap etmiş.

Arabasına binmesinde ne gibi bir sakınca var anlamadım.
Ama kızın mesaj atması çok gereksiz olmuş. Normalde böyle şeyleri sorun olarak gören bir insan değilim. Bir kadınla bir erkek arkadaş da olabilir. Ama iş arkadaşlığı farklı bir dünya ve iş dolayısıyla irtibatım olan kimseye o saatte mesaj falan atmam. Kız biraz densizlik etmiş.
Yine de eşinizin bir suçu yokmuş abartmışsınız. Adam kızın yanına ışınlanıp mesaj atmasına engel olacak değildi sonuçta.
Ama küfür ederek kovma kısmında o da haksız duruma düşmeyi başarmış.

Eğer erkeğin özellikle şüphe uyandıran başka davranışları yoksa, hoşlanılmayan bu gibi durumlarda kadınların tabiri caizse 'cool' davranmaları gerektiğini düşünüyorum. Karşıdaki kadını potansiyel rakip olarak görür ve tepki verirseniz, erkek de o kadını potansiyel rakibiniz olarak görmeye başlar ve kadına bakışı değişebilir. Kıskanılmanın da verdiği özgüvenle ne yapacaklarını şaşırıyorlar sonra.

X