Kocamı sanırım sevmiyorum

Burda boşan kurtul tayfası var yerler adamı.

İşler zordan ziyade ilahi adalet bence

Valla boyle bir adam sevilmez zaten. Ailesinin yaninda erkekleşen tiplerden. Eviniz var paraniz var ne duruyorsun. Bosanacam de ha maddi olarak esek gibi yardim edecek nafakasini ödeyecek. Cocuga havadan hamile kalmadin. Babana gelince onada diklen ben koskoca kadinim anneyim artik cocuk degilim istedigim yerde yasarim rahat birakin beni de. Insallah hakkinizda hayirlisi olsun

Canim benm cok üzgnüm gecekten.Anca ALLAH ccc kaldiramayacgı yülü vermezmis sizede ev arsa nasib eylemis. Baba sözü büyüktğr ancak sizi desteklemiyorsa o babayi çöpe atin gitsin.Nafakanizide aldiniz mi deyme keyfime.ALLAH ccc yardimcin olsun sevgiler.

Şu an bütün derdiniz ayrı eve çıkmak mi?siz çalışırsınız,çocuğu da kreşe verirsiniz.aksamdan akşama da herkes birbirini idare etsin.baktiniz olmuyor ayrı eve çıkarsınız.sizin şu an öncelikli amacınız ayrı ev değil, bosanmak

Babanızdan izin almak zorunda değilsiniz. Sadece boşanma kararı aldığınızı ve nerede yasayacaginizin kararını söyleyin. Yok tutucuymus yok birakmazmis. Siz onların evladı olabilirsiniz ama artık kendi hayatınızı kurdunuz ve o evin daimi bireyi değilsiniz. Korkak, çekimser davranırsanız evet kararınızı sorgular ve sert bir tutum takinir. Sizin önceliğiniz evladınız. Keske yapmakta konuşmak kadar kolay olsa ama hersey bir adiminiza bakar.

İslam dinine göre kadın ve erkek nikahlanınca 3 manevi bağ ile bağlanırlar bunlara talak denir. Erkek karısını seni boşadım, boş ol gibi kelimeler ile boşarsa bu bağlardan biri gider 2 talak kalır tekrar nikah kıyılabilir. Bir defa daha boşarsa 1 talak kalır, tekrar nikah kıyılıp tekrar boşarsa artık üç talak da gitmiş olur. Erkek tek seferde üç defa boş ol derse artık bunların tekrar nikahlanması hulle olmadan mümkün olmaz. Hulle demek ise kadının bir başka erkekle evlenip başından cinsel ilişki geçmesi demektir. Böyle bir evlilik yapıp boşanmadan eski kocası ile evlenemez. Burada islamiyet kadını korumak, erkeğin kadını istediği gibi boşamasına engel olmak için böyle bir mani koyuyor. Erkek, karısını üç kere boşarsa bir daha evlenebilmek için; kadının bir başkasıyla evlenip boşanması gerektiğini bilir ve boşanma sözünü ağzına almaktan bile çekinir. Konu sahibinin anlattığına göre başlarından böyle bir hadise geçmiş. Artık takdir kendisinindir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…