Kocamı nasıl ikna edeceğim

mevisimelif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
77
3
38
slm arkadaşlar yardım edin bana. ehliyet almak istiyorum ama eşim izin vermiyor.daha bekarken alıcaktım eşim dedi evlenince ben seni direksiyona çalıştırırım yardımcı olurum evlenince alırsın dedi. şimdi ise yan çiziyor.kaç kere lafını ettim olmaz diyo. ne yapıcan diyor ehliyeti.hatta kaynanam bile kızdı ona bırak alsın ne güzel merağı var kızın dedi. ben kararlıyım biran önce yazılıcam kursa. ama onuda kırmak istemiyorum onunda gönlü olsun istiyorum izinsiz kursa yazılmak istemiyorum. aslında eşim maço bir erkek değil benim filirlerime saygı gösterir hep uyumlu bir koca ama buna niye karşı çıkıyor anlaayamadım. bi ara tamam gidersin dedi ama gene vazgeçtiyasakkelime

onu nasıl ikna edebilirim:uhm:

Canım belkide İstanbul trafiğinden korkuyordur. Bence inat ederek değil de sakin sakin yaklaş. Bekle biraz araya zaman girsin. Bi kaç işini de geciktir veya yapma. "bak araba olsaydı gider hallederdim" falan arada sıkıştırırsın.

bence tekrar sormak iyi gününü bekle
mutlu sevinçli olduğu anda söylersen belki kabul eder
ben hep öyle yapıyorumda kaydirigubbakcemile3

çok fazla üzerine gitme biraz zamana bırak, bende aynı durumdayım çünkü ,neşeli olduğu bir zamanda tekrar konuyu açarsın..

arkadaslar izin ne oluyor?allahallah git yazıl canım kendin.sen ehliyetini al içinde uhde kalmasın.

ya niye kadinlara haksizlik yapiyorlar yaa..
sen beceremezsin,
yapamazsin...
kadin basina nasil yapacaksin..
birakinda kadinlarda artik biseyler yapabilsin..

ya arkadaşlar bi tamam diyo araştır kurs ücretlerini saatini öğren bi ara başlarsın diyo . tam hevesleniyorum. bi anda değiştiriyor fikrini hayır gidemessin diyor. bence beni oyalıyor. daha ne kadar bekliyimki. gidip kursa yazılsam daha çok kızacak

sen kaynananla birlikte ısrar etmeye devam et..ikinizi birden kıramaz heralde izin veriri inş:)

Bence eşinizin neden izin vermediğini bir öğrenin de ondan sonra ikna etmeye çalışın..
Kuru kuru ısrar olmaz,sebep sonuç gereklidir..

eşiniz trafikten korkuyor olabilir özellikle istanbulun trafiği,
ama ikna güzel bir dille olursa sanki daha olur gibi geliyor,
ayrıca neden değiştiğini sorarsanız daha iyi olur:sm_confused:

Bence eşinizin neden izin vermediğini bir öğrenin de ondan sonra ikna etmeye çalışın..
Kuru kuru ısrar olmaz,sebep sonuç gereklidir..

canım benim onuda sordum. kadından şoför olmaz kadınlar dikkatsiz.trafiğe çıktığında kaç kere tehlike geçiriyormuş kadın sürücüler yüzünden. sen kullanamassın falan filan bahane yaniii
mantıklı sebebi yok klava:

bende laleye skatılıyorum sonuna kadar
eger bıseyı yapmanızı ıstemıyosa mantıklı bı acıklaması olması lazım
nedenlerını konusun ama ondan habersız gıdıp yazılırsanız olay dahada buyur

canım bence bir süre sus konusunu açma unutulsun böyle tepesine binersen iyice ters teper sonrada ara ara içinde uhde kaldığını yapabilceğini filan söyle bence izin verecektir yani vermemesi için ve senin ehliyetin olmaması için bence bir sebep yok ne varki bunda ?

ozaman esını kullanabılecegıne ıkna et
bana bı sans ver kullanabıleckmıyım ozaman anlarsın de
hem neyın eksıkkı kullanamayasın

bende ikna edemiyordum ama artık ikna oldu önümüzdeki ay sınava giriyorum :)))
nasıl mı ikna ettim?
duyduğuma göre, yeni yıldan itibaren ehliyetler stajer ehliyeti olcakmış ve 3 yıl yanında ehliyeti olan birisi olmadan trafiğe çıkamayacakmışsın ayrıca ehliyet harcı ödencekmiş her sene....
ben bu durumu eşime söyleyince aaa öylemi tamam al o zaman dedi, çünkü yarın bir gün almaya ikna olursa çok zorlanacağımızı anladı :)))))))))))))

Oooooo çok ayıp..
Hakaret kabul ederdim ben olsam bu sözleri..
Arkadaşım eşiniz zor bir adama benziyor,Allahım kolaylık versin inşallah:teselli:

canım mesela soyle soyle.evde sen hastalansan seni doktora kim götürecek de araba kapıda boşu boşuna yatmasın de:)
bende öğreneyim ikimizde bilelim gibi ikna eidci swyler soyle yoksa izin vermez

canım benim onuda denedimm 2008 de yürülüğe girecekti ama girmedi. o kanun yürülüğe falan girmez diyor öyle uzar gider diyooo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…