Ayrı eve çıkmak istiyorum ama annemi nasıl ikna edebilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Insan annesini neden nasil tek basina birakmak ister? Giyimle kusamla ozgur olacam diye kadini yalniz mi birakacakskin? Biz annemizi bir gun bile yalniz birakamiyoruz hepimiz evli barkli oldugu halde. Sen daha bekarsin bu acelen ne?

Ben kapaliyim annem beni zorla acik giydirmeye calisiyor diye acilsaydi konu, yine ayni sekilde yorumlar gelir miydi acaba? Neymis giyim kusam icin ev ayrilir miymis, ayrilir arkadas, nasil giyindigi, nasil yasadigi onu baglar anasini degil.
23 yasinda bir insan ne giyecegine kendi karar verir, annesi babasi kocasi kimse karisamaz bu kadar net.

Konu sahibi annenin karsisina gececeksin, kosullarini bir bir siralayacaksin, bunlara uyuyorsan birlikte yasamaya devam edelim uymayacaksan ben gidiyorum diyeceksin ve arkasini da bos birakmayacaksin aninda kapiyi cekip cikabilmen lazim.
Sana saygi duymayi ogrenmesi, senin bir birey oldugunu kabullenmesi icin boyle bir sey yasamasi lazim annenin.

valla ben okurken şiştim , sen nasıl dayanıyorsun bu hayata, sen alttan aldıkça annen iyice ipleri eline almış, şu ortamda ayrı eve çıkman da mantıklı değil, bu sene güzelce çalış atanmaya bak, maddi durumunuz iyiyse birlikte tatile bile gidebilirsiniz, 5 yıldızlı otellere de gerek yok, ikiniz için de değişiklik olur..

Eger ki bu şekilde davranmaya devam ederse yarın bir gün karşına sevecegin insan çıkacak , annen onu da istemeyecek ve hayatı sana zindan edicek, karşısına kimi çıkarırsan çıkar hiçbişekilde senin evlenip mutlu olmanı istemicek, annen de mutluluk , şükür gibi bir kavram yok anladıgım kadarıyla, ben mutsuzsam herkes mutsuz olsun gibi bir düşüncesi olabilir, teyzen dayın falan yok mu , onlar da bir konuşsa?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X