Ayrı eve çıkmak istiyorum ama annemi nasıl ikna edebilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar deliricem valla annemle konuştum bugün beraber psikoloğa gidelim diye olay etti ben normalim sen git falan dedi. Babanın yanına gittin geldin anlastin heralde onla bana deli raporu alcan demi dedi vs. anne ne alaka diyorum psikoloğa gidene deli raporu mu veriyorlar senin iyiliğin için zor şeyler yasadin hem ben de gidicem abim de gidicek bunda senin sucun yok ki kotu bir sey değil ki diyoruk yok anlatamıyorum. Bağırdı çağırdı o arada da komsu geldi o da hastaneden geliyormus psikolojik rahatsızlığı var tartışmanın uzerine geldi kadin sordu ona soyledim sen de gidiyorsun bak gayet normal bisey böyle boyle gidelim beraber diyorum anneme dedim ikisi bir oldu bana saldırıyorlar. Arkadaşlar siz soyleyin burda anlattıklarm üzerine kpss den onceki gun gece bağırarak beni uykumdan uyandırması evin icinde dahi kıyafetlerim yüzünden beni daraltmasi tişört giydirmicek biraksam vs bunaltiyor her yonden aksama kadar tv basinda dini kanallar izleyip ağlıyor dayanamıyorum artık cildircam eğer benle birlikte gelip tedavi olmayi kabul etmezsen atandgm yere seni götürmem dedim yeter artık sinirlerim iyice yprandi dayanamıyorum bu hareketlerine dedim gel gidelim işte normal değil bunlar tedavi olup duzelceksin kotu bisey yok bunda dedim ama nafile bu kez de hee ben seni anladm sen beni atandigin yere götürmemek icin boyle yapıyorsun dedi ne yapaym arkadaşlar bi akil verin

anneni yalnız bırakma derim ben.
kaybedince çok özlersin.

Annen gerçekten iyi durumda değil.

Yalnız bırakırsan büsbütün tımarhanelik olur.

2 gün sonra tekrar psikolog konusunu aç, sonra tekrar, fikre alışana kadar. Yola geliceğini düşünüyorum. Olmazsa da direteceksin, bahane yok doktora gitmezsen gelmiyorsun; gelmek istiyorsan gidiceksin yoksa kalıcaksın demeye devam et.

anneni yalnız bırakma derim ben.
kaybedince çok özlersin.

yalnız bırakmak istemiyorum ki zaten ama boyle olmuyor kafayı yedirecek bana. Bugun telefon vardı elimde geldi yanima sen kimle mesajlaşıyorsun sevgili falan çıkarma da başıma diye söyleniyor bunu nerden çıkardın dedim telefonu elime almam demek sevgilim var demek mi dedim hem olsa ne olacak 23 yaşındayım sevgilim olamazmı dedim olamazmış eski sevgilinden ayrıldın tekmeyi yedin yetmedi mi vs diyor. Yine tartışma çıkardı. Birincisi telefonu elime almam demek sevgilim var demek değildir normal bir arkadaşımla konusuyor olabilirm internette geziyor olabilirim telefon sadece sevgiliyle mesajlasmak icin ele alinmaz dedim. 2.si 23 yaşındayım. 3 yaşındaki çocuk değilim sevgilim de olabilir bu gayet normal birsey dedim. Sen safsın seni kandırırlar sevgili isleri kotu bilmem ne saydırdı. Evlenmeyim de ozaman dedim o ayri diyor isteyen olur evlenirsin diyor görücü usulü yani. Anne hangi çağda yaşıyoruz dedim. Tanimadan görüşmeden evlenilir mi senin gibi mi olsun sonum dedim. Keske sen de zamaninda babamı tanisaydin hemen evlenmeseydin de bunca şeyi yasamasaydin bu hale gelmeseydin dedim. Yine olay yine kavga yine tartışma. Tekmeyi bastı eski sevgilin yetmedi mi diyor bide. 1.si ben ondan ayrıldım o benden değil 2.si bi sevgilim kotu çıktı die herkes mi oyle ondan ayrıldım diye ömür boyu yalnız mı kalcam dedim 23 yasina geldim 3 yaşındaki çocuk değilim bana oyuncak bebeğin gibi davranmaktan her hareketimi yonlendirmekten vazgec artık dedim çıktım odadan. Cidden artık dayanamıyorum psikiyatra gitmeyi de kabul etmiyor. Elimde telefon var diye kavga çıkarıyor kısa kolla balkona ciksam kiymet kopuyor. ne yapacağım ben siz söyleyin?

Annen gerçekten iyi durumda değil.

Yalnız bırakırsan büsbütün tımarhanelik olur.

2 gün sonra tekrar psikolog konusunu aç, sonra tekrar, fikre alışana kadar. Yola geliceğini düşünüyorum. Olmazsa da direteceksin, bahane yok doktora gitmezsen gelmiyorsun; gelmek istiyorsan gidiceksin yoksa kalıcaksın demeye devam et.

deneyeceğim teşekkür ederim. Insallah ben de onun gibi olmadan kurtarırim yoksa ben de delireceğim her gun eziyet resmen hergün kavga çıkarıyor herseyi olay yapıyor. 3 yaşında cocuk gibi davranıyor bana utanmasa elimden tutup parka goturcek surekli aşağılayıcı tavirlar ozguvenim yerle bir oldu sen safsın sen söylesin sen boylesin kimle konusuyosun o kim bu kim nereye gidiyosun nerdesin telefonum calar benden önce kosar gelir telefonda konusurken o kim o kim diye sıkıştırır herkese rezil ediyor bizi

Arkadaşlar karışık bir hikayem var özet geçicem lütfen yardımcı olun. Annem ve babam boşanma aşamasındaydı. Üniversite okuduğum şehre annemle beraber geldik babam evi terk ettiği için yalnız kalmıştı çünkü. Okuduğum şehirde ev tutmuştuk. Daha sonra da abim Üniyi bitirdi geldi 3ümüz beraber kalıyorduk. Ben üniversiteyi bitirdim. Mezunum kpss ye giricem. Abim de geçen sene girdi askerliğini yaptı bu sene de atandı henüz yeri belli değil. Ama hemen kurdu ortamı ayarladı keyfince. 3 arkadas falan ev tutarım maaşım ilk zamanlar az olcak 1000 lira civarı falan dedi. Şimdi olay şu ki ben artık ayrı eve çıkmak istiyorum. Yani malum abim arkadaslarıyla kalacağı için annem benimle kalmak isticek ama ben istemiyorum. Çünkü beni öyle sıkıyolar ki artık bunaldım. 23 yaşıma giricem hala her şeyi sorgulamalar hesap vermemi beklemeler vs. bizimkiler normal değil aşırı baskıcı. Giydiğim kısa kol tişörtten kot pantolondan olay çıkaran bir ailem var. Annem bütün arkadaşlarıma kafayı takmış durumda. Hepsine bir kulp buluyor. Sırf açık giyiniyor diye insanlardan uzaklaşıp benden de aynısını istiyor. Yaşam tarzı olarak biraz daha rahat yaşayan açık giyinen bir komşu var mesela surekli konumuz o. Ya insanların kendi kararı seni ne ilgilendirir kadının ne giydiği diyorum yok anlatamıyorum. Bütün gün evde zaten dışarı çıkmıyor arkadası yok bu yüzden. Yetmiyor beni de kendi gibi yapmaya çalışıyor.Şortla askılıyla balkona dahi çıkarmaz beni. Hatta çöp atmaya balkona 1 dakikalığına çıkarım bana bildiginiz orospu muamelesi yapiyo. O halde dışarı çıkılır mı sen iyice azıttın falan. Altı üstü kalın askılı bluz ve dizimde şort. Evin içindeyim balkona 1 dk çöp atmaya çıkmışım insanların işi yok çıksa da baksam diye bizim balkonu mu gözleyecek diyorum. Bi yere gidiyorum arayıp kontrol etmeler hatta dışarı çıkıyorum ben diyip çıkınca hemen seslenir dur dur dur bi gel bakayım ne giydin diye. Sınava gidiyorum geç kalmışım. Kendisinin bi gün önce kendi elleriyle aldığı, yanında denediğim ve cok güzel oldu dediği pantolonu çok dar bu diyerek çıkarmaya zorlamış bi insan annem. Sınava geç kaldim diyerek kavga kıyamet çıktım arkamdan aksama görüşücez abine söyliycem tehditleri savurdu. Altı üstü bir kot ne kadar dar olabilir? Duyan sanır el kadar mini etekle çıktım. Ki asla şort etek askılı vs giyemiyorum. Artık gerçekten bıktım. İstediğim gibi giyinmek özgür olmak bi yana özgüven dahi bırakmadı bende. Sürekli tepemde. Öylesine daraldım ki kaçıp kurtulmak istiyorum. Ayrı eve çıkmak istiyorum. Atanırsam da benle gelmek istiyor. Henüz bir şey diyemedim ama benimle gelmesini istemiyorum. Onu asla yalnız bırakmam maddi manevi arkasında olurum gider gelirim ama artık kendi evim olsun kendi ayaklarım üstünde durayım istiyorum. Ama biliyorum bu konuyu açmaya kalksam sülalecek tefe koyarlar beni. Ayılır bayılır şekerim tansiyonum fırladı der ortalığı ayağa kaldırır. Ama benim de sinirlerim yıprandı artık hayattan bezdim. Yeminle içimde yaşama hevesi kalmadi ya. Arkadaşlarım giyinip süslenip geziyor, benimki beni bunaltcak yer arıyor. İşin garibi kendi gençken gayet açık giyinmiş eteğini giymiş makyaj yapmış gezmiş bi insan. Küçükken de bana kısacık şortlar vs giydirirdi hatta. Ortaokul sonrası başladı kısıtlama son zamanlarda iyice arttı. Cidden artık dayanamıyorum psikolojimi bozdu özgüvenim yerle bir. Kendi düzenimi kurmak özgüven kazanmak istiyorum. Kendi yolumu çizmek istiyorum artık. Ama annemi de kırmak üzmek istemiyorum. Onu ikna ederek yapmak istiyorum bunu. Öneriniz var mı?
Bence annenizi ayrı eve çıkmaya değil de sizi özgür bırakmaya ikna etmeyi deneyin. Bütün sıkıntılarınızı burada anlattığınız gibi anlatın artık bir yetişkin olduğunuzu kararlarınızı alabilecek yaşa geldiğinizi ve anneniz de olsa size belli bir yerden sonra karışamayacağını söyleyin. Sorunlarınız çözülmezse ayrı bir eve çıkmak istediğinizi söyleyin. Yani annenize iki seçenek sunun. Bir orta yol bulursunuz belki.

Kıymetini bilin yanınızdan ayırmayın,babanız terk etmiş abiniz gitmiş siz de giderseniz o kadına nolur bir düşünün.

Kıymetini bilin yanınızdan ayırmayın,babanız terk etmiş abiniz gitmiş siz de giderseniz o kadına nolur bir düşünün.

düşünüyorum zaten bu yüzden psikiyatra gitmeye ikna etmeye çalışıyorum ama bu sfer de ben normalim sen git dedi bana olay çıkardı yine bağırdı çağırdı babam beni dolduruyomuş ( adam kanser ölüm döşeğinde nasil dolduracaksa ) babam anneme deli raporu almam için beni dolduruyormuş guya ondan götürmek istiyosun beni psikiyatra diyor ben anladim seni sen beni atandigin yere goturmek istemiyorsun o yuzden olay çıkarıyorsun diyor olay çıkaran sensin durduk yere dedim ben seni atandığım yer goturmek istemesem ne seni ikna etmeye ugrascam basar giderim ama ben seni psikiyatra gitmeye ikna etmeye çalışıyorum dedim kabul etmiyosan gelme istemiyorum daha fazla cekemiyorum zaten sinir hastasiyim senin tavırların yüzünden benim psikolojim de iyice kötüye gidiyor dedim ama yok nafile. Acaba numara mı yapsam yalandan kriz gecirip hastalanmis gibi doktora gitmis gibi falan belki üzüyorum psikolojisini Bozuyorum der üzülür de az rahat bırakır iner belki tepemden

sadece bir kac seyini anlataym siz soyleyin normal mi siz olsaniz ne yapardnız sıkıştım resmen köşeye sıkıştım ne yapacağımı şaştım. Ben babmla annemin olayları yuzunden sinir hastasi oldum. Bu sene mezun oldum ogretmen olucam ama buyrun gorun durum bu her seye sinirleniyorum yiprandım. Ben kendimin farkındaym duzelmek için psikiyatra gittim ilac da kullandim kendime hobi vs bulup stresimi de atttm kendimi baya toparladım ama annem buna izin vermiyor. ben zaten kendimi güç bela toplamisim destek olmak yerine kostek oluyor. Ben daha yeni iyilestim tam anlamiyla. 7-8 ay oncesine kadar orda burda kriz gecirip bayiliyordum. Atlattm Allahtan ama boyle giderse eskisinden daha beter olucam. Bakın siz karar verin yaptığını anlatayim. Gündüz vakti perdelerin altındaki guneslik var ya onlari kapattırıyor iceri görünüyor diye. Tül var halbuki desenli iceri gorunmez mümkün değil. Bu sıcakta gunduz vakti guneslikler kapali karanlikta oturucaz bıraksam ben açıyorum o kapatıyor. Balkona çıkıyorum. Uzerinde kısa kol tişört ve diz altı kapri var. Bas bas bağırıyor bana gir iceri o halde balkona mı çıkılır millet seni izliyor bilmem ne. Kalin askılı bluz ede oturuyorum balkonun kapısını aralayıp cop attım balkondaki çöp bidonuna toplasan 15 saniye durmadim balkonda kıyamet koptu askılı yla balkona çık mısım elin adamlari beni izliyomus. Elin adamlari kol gormeye merakliysa acsin internete baksin yeter artık 15 saniye balkonda durdum diye kimse beni izlemez bence senin için fesat sen bakıyorsun demekki dedim. Öldürdu beni sinirden. Perde as dedi bana tamam dedim üzerimde yine yazlik ev hali bir bluz çıktım merdivene merdiveni salliyor ciyak ciyak bagiriyor karsidan adamlar seni izlicek al ustune bir hirka falan diye. sonra tvnin basina gecti bnde odama gectim kiap okuyordum. Cagirdi gel oturalim diye mutfaktan kraker falan götürdüm mubabbet ederiz yeriz diye. Konusmak muhabbet etmek istiyorum. Açtı bir dini kanal bas bas bagiriyor susssss sunu dinliyorum hoca çok guzel seyler söylüyor diye. Dedim anne boyle dindarlik olmaz tamam izle ne istiyorsan ama 7 24 bunlari izliyorsun ben konusunca bana kırıcı oluyorsun. o kadar dini seyler izliyorsun ozaman neden kalbimi kırıyorsun diyorum yok. Iki mubabbet edelim diyorum geri dönüyorum odama. Bazen beni çağırıyor seviniyorum oh hadi iki mubabbet edelim dicek diye. Gel odana kapanma sıkılıyorum odaya kapaniyorsun diyor tamam annem diyorum oturuyorum yanina yine dini bir kanal açmış yanimda ağlıyor beni konusturmuyor sus da dinle bunu diyor. Ahh vahh biz nolcaz bizim sonumuz Nolcak Allahım diyip ağlıyor. Cehennemliğiz falan. Yahu kafayı dinle bozdu. kurtaramiyorum elimi ayağımi bağladı ne yapsam bilemez oldum psikoloğa da ikna edemedim nasil edicem onu da bilmiyorum

Bence annenizi ayrı eve çıkmaya değil de sizi özgür bırakmaya ikna etmeyi deneyin. Bütün sıkıntılarınızı burada anlattığınız gibi anlatın artık bir yetişkin olduğunuzu kararlarınızı alabilecek yaşa geldiğinizi ve anneniz de olsa size belli bir yerden sonra karışamayacağını söyleyin. Sorunlarınız çözülmezse ayrı bir eve çıkmak istediğinizi söyleyin. Yani annenize iki seçenek sunun. Bir orta yol bulursunuz belki.

defalarca konuşmayi denedim ama ne yazık ki başarılı olamadım kendi bildiginden şaşmıyor yinede tekrar deneyeceğim çok teşekkür ederim tavsiyeniz için umarim sonunda ise yarar

defalarca konuşmayi denedim ama ne yazık ki başarılı olamadım kendi bildiginden şaşmıyor yinede tekrar deneyeceğim çok teşekkür ederim tavsiyeniz için umarim sonunda ise yarar
Son mesajınızı okudum da, acaba annenizin psikolojik bir sıkıntısı olabilir mi. Bir arkadaşımın annesini anımsattı annenizin perde mevzusu. Bipolar bozukluk vardı annesinde. Sürekli kızıyla kavga halindeydi her yerde kavga çıkarırdı, kızını kısıtlardı aşırı tepkiler verirdi ve atak dönemlerinde dini konularla çok uğraşırdı. Hasta olduğunu kabul etmez ilaçlarını almazdı...

Son mesajınızı okudum da, acaba annenizin psikolojik bir sıkıntısı olabilir mi. Bir arkadaşımın annesini anımsattı annenizin perde mevzusu. Bipolar bozukluk vardı annesinde. Sürekli kızıyla kavga halindeydi her yerde kavga çıkarırdı, kızını kısıtlardı aşırı tepkiler verirdi ve atak dönemlerinde dini konularla çok uğraşırdı. Hasta olduğunu kabul etmez ilaçlarını almazdı...

büyük bir sorunu var bunun farkındayım bu kadarı normal değil çünkü. O arkadaşıniz ne yaptı peki götürebildi mi annesini psikiyatra. Duzelme oldu mu? Goturmem lazim ama ikna edemiyorum aklıma olmadik seyler geliyor doktorla konusup zorla mı goturttürsem diye bile düşünmeye basladim gun gectikce daha da kötüye gidiyor çünkü her gun yenı bir şey çıkarıyor dayanılmaz oldu artık

büyük bir sorunu var bunun farkındayım bu kadarı normal değil çünkü. O arkadaşıniz ne yaptı peki götürebildi mi annesini psikiyatra. Duzelme oldu mu? Goturmem lazim ama ikna edemiyorum aklıma olmadik seyler geliyor doktorla konusup zorla mı goturttürsem diye bile düşünmeye basladim gun gectikce daha da kötüye gidiyor çünkü her gun yenı bir şey çıkarıyor dayanılmaz oldu artık
Arkadaşım kendi ikna edememişti, ama annesinin çekindiği aile büyükleri devreye girip götürmüşlerdi. İlaçlarını aldığı sürece hayatını gayet güzel sürdürüyor ama bazı dönemlerde ilaçları bırakıyor kötüleşmeye başladığında ilaçları bıraktığını anlıyoruz. Annenize sözü geçen bir büyüğünüz varsa ondan yardım alın derim.

Yok giysiyle mi ozguvwn kazanilcak diyenler olmus. E ben gelmisim 23 yasina benim normal sartlar altinda o yasta bi birey olmam gerekiyor. istedigini giyebilen en azindan. Ozguvenli olmak demek kendi secimlerini kendisini yapabilmesi ve bunun sonuclarina da kendisinin katlanabilmesi ddemektir. Sunu giyme bunu gitme diye kisitlayarak bi nevi onu "birey" gormemis oluyorsunuz. Sonucta o sizin cocugunuz, maliniz degil. Evet anne cok kiymetli ama benim birey olmama engel oluyorsa orda bi dur demek gerekiyor. Konu sahibine de tavsiyem, madem abin de atanacak. Sen de atanirsan eger annene ev tutarsiniz kirasini da ortak odersiniz sen de baska ev tutarsin kendine.

Yok giysiyle mi ozguvwn kazanilcak diyenler olmus. E ben gelmisim 23 yasina benim normal sartlar altinda o yasta bi birey olmam gerekiyor. istedigini giyebilen en azindan. Ozguvenli olmak demek kendi secimlerini kendisini yapabilmesi ve bunun sonuclarina da kendisinin katlanabilmesi ddemektir. Sunu giyme bunu gitme diye kisitlayarak bi nevi onu "birey" gormemis oluyorsunuz. Sonucta o sizin cocugunuz, maliniz degil. Evet anne cok kiymetli ama benim birey olmama engel oluyorsa orda bi dur demek gerekiyor. Konu sahibine de tavsiyem, madem abin de atanacak. Sen de atanirsan eger annene ev tutarsiniz kirasini da ortak odersiniz sen de baska ev tutarsin kendine.

puanım belli oldu ne yazık ki büyük ihtimal bu sene atanamayacagım. Şubatta belki ama o da net değil. Bu süreçte Yine ayni şehirde kalıp kpssye yeniden hazırlanacagm. Bu aksam yine kavga ettik. Artık kendimi tutmuyorum. O beni sindirmeye çalışıyor ya artık ben onu sindiricem yeter artık. Kırmayım uzmeyim diye düşüne düşüne psikolojim alt üst oldu. Birkaç gundur koca senenin stresini atalim diye arkadaslrla geziyoruz bu gece beni çıldırttı. Eve 11 de geldim bugün. Ama buralar tekindir her yer insan kaynıyor. Polis dolu heryer devriye geziyor. Zaten alışveriş merkezinde falan gezdik tekin yerler yani. Bgun okulla ilgili son isleri halletmeye gittim. Malum mezun oldum. Daha sonra bir kafede arka oturduk. Sonra da baska bir arkadasla gezmeye gittik carsiya. 11 gibi geldim eve. Geldi yanima sacma sapan imalar. Sen ne isler ceviriyon bilmem ne. O esra da ne bu böyle her dakka bulusuyosunuz falan dedi arkadasim için. Bizim eve geldi kac kez halbuki kiz tanıyor cok da sever normalde. Simdi de ona zitlasti. Arkadaslarimdan kıskanıyor resmen kimle gezsem ona zıtlasiyor. Sen ne haltlar karıştırıyon yok abine soylerim babana soylerimler bu ara surekli gezmeye gidip duruyosun aksama kadar nerdesim senler inali konusmalar laf sokmalar en sonunda delidim bağırdım çağırdım yeter be dedim in tepemden dedim. Hastanelik etcen sen beni en sonunda onu istiyosun dostmusun düşman mısın dedim 23 yasina geldim istediğim saatte gelirim eve kotu biyere gitmiyorum ya düş artık ykamdan 3 yasinda cocuk değilim ben senin istediğin gibi oynatıp yonlendirecegin kuklan değilim rahat birak beni yeter artık dedim. Çıldırttı beni en sonunda yıktım ortalığı kavga kıyamet bağırıs vs bide abine soylerm diye tehdit ediyo telefonu aldim gel ara dedim sen soylemezsen ben soylicem kurtarsin beni senden abim bana gidip gezme evde otur demez aksine niye eve tıklıyosun çık dışarı gez az sosyalleş der dedim baktı deliriyorum baktı ezemiycek sustu gitti. Sanirim yontemi buldum. Baya sinirlerim yıprancak ama her uzerime geldiğinde normalden cok daha fazla tepki verip ben onu sindiricem artık sinmiycem sinirlerimj yıprattı

bu şekilde sınava sağlıklı hazırlanamazsın gibi duruyor. acaba sağlık ocağındaki doktorla konuşsan yalandan rutin bir testmiş gibi çağırsalar sonra güya sonuca göre sinir hastalıklarına sevk etse. olamaz mı ki böyle bir şey. rica etsen belki şüphelenmez annen. aşırı saçma oldu ama ihtimal işte. başka türlü gitmez gibime geldi.

bu şekilde sınava sağlıklı hazırlanamazsın gibi duruyor. acaba sağlık ocağındaki doktorla konuşsan yalandan rutin bir testmiş gibi çağırsalar sonra güya sonuca göre sinir hastalıklarına sevk etse. olamaz mı ki böyle bir şey. rica etsen belki şüphelenmez annen. aşırı saçma oldu ama ihtimal işte. başka türlü gitmez gibime geldi.

onu da deneyeyim. benim de aklima su geldi. ben sinir hastasiyim zaten kriz geçirmiş gıbı yapaym hem de çok kötü. beni cok kotu görsün beni bu hale sen getirdin diyeyim senin baskılarin hareketlerin yüzünden sinirlerim yıprandı diyeyim bu mu annelik falan diyeyim belki vicdan yapar üzülür anne sonuçta belki ozaman ikna olur ya toplar kendini ya da tedavi olur belki çünkü daha dayanamiyorum gücüm kalmadi sinirlerm felç artık

onu da deneyeyim. benim de aklima su geldi. ben sinir hastasiyim zaten kriz geçirmiş gıbı yapaym hem de çok kötü. beni cok kotu görsün beni bu hale sen getirdin diyeyim senin baskılarin hareketlerin yüzünden sinirlerim yıprandı diyeyim bu mu annelik falan diyeyim belki vicdan yapar üzülür anne sonuçta belki ozaman ikna olur ya toplar kendini ya da tedavi olur belki çünkü daha dayanamiyorum gücüm kalmadi sinirlerm felç artık
Bence önce siz kendiniz için gidin psikologa, annenizin durumunu ve yaşadıklarınızı anlatınca zaten psikolog muhtemelen annenizle de görüşmek isteyecektir. O görüşme sonrasında doktor anlar annenizde sorun olup olmadığını ve ikinizi de ona göre yönlendirir. Yani anneniz, sizin rahatsızlığınızı çözmek için çağrıldığını düşünürse doktora gider diye tahmin ediyorum.

bak şöylede olur önce sen gidersin sonra doktorun senin üzerinden annene konuşmak istediğini söyler. bu şekilde onuda gözlemlemiş olur. vicdan olayına girme bence ters tepebilir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X