Kocamı nasıl düzeltebilirim bu konuda nolur yardım edin

Merhaba 1 buçuk yıllık evliyim . Sorunumu özetle paylaşayım. Evlendiğimizde bizde adettir kınayı kız tarafı yapar takılanlar kız tarafına kalır düğünü erkek yapar takılanlar erkek tarafına kalır . Aynı adet ve geleneğe sahip koca tarafım da. Ancak düğünden sonra balayı uöağına binmemizle bi msj geldi . Kınada yakılanları babam aldığı için ailesindekiler babası kınada cebine dolduruyor diye iğrenç bir tabir kullandılar . Ancak babam aldığı parayı kuruşuna kadar bana gönderdi ihtiyacım var diye. Sonra balayımız zehir oldu ayrı gittik ayrı geldik derken bu konu büyüdü eşim babama hırsız dedi ben kaldıramadım kavga kıyamet babamın evine döndüm 3 gün sonra gelio tekrar aldılar defalarca kavga ettik sürekli aileler geldi eve barıştırdılar . Eşim aileme cephe almış dolmuş gibi bir türlü düzeltemiyorum ama benim ailem aşırı yanıcı mert candan günahsız insanlardır . Eşim ve ailesi sürekli benim ailemden maddi beklenti içindeler baban bunu almadı baban bizim eve gelince eli boş geliyor gibi şeyler ve her defasında kavga ediyoruz bu defa da sen aileni hep savunuyorsun diye kavga ediyor benimle . Ben artık bu durumdan bıktım . Kendi ailesi eve gelince kahkahalar sohbetler benim ailem gelince sus pus oturur . Sürekli aileme karşı bi gözlem bi açık arama içerisinde . Aşırı soğudum kocamdan afedersiniz ama 1 buçuk yıllık evliyiz ama hala düzgün bir gece ilişkimiz bile olmadı çünkü sürekli ailemi savunma mücadelesi verdim o aileme laf ett ben savundum kavga ettim 1 buçuk yıl böyle geçti hala da geçiyor eşim benimle eviyle ilgilenmek yerine sürekli babamla annemle kuzenimle kardeşimle ilgileniyor onları gözlemliyor açıklarını arıyor her kavgada ortaya atıyor bana karşı kullanıyor bıktım artık
Bosan gitsin ne rezil aile ve eş

Ailene hicbisey olmaz mahfolmazlarda kahrolmazlarda cekilmez kendileride dugun takilarini almislar ne arsiz ne laf anlamaz insanlar ya cocugun olsa ne yapacaksiniz? Ayrilin degismezde cekilmezde paragoz aile

Anlamıyorlar kına da gelen para 10 bin ama 80 bin gibi görüyor eşim sürekli kalan parayı baban cebe attı siyor
İyi de adet öyle zaten demediniz mi konuyu açarken. Zaten babanızın cebine girmesi gerekmiyor muydu paranın tamamının?

Kusura bakmayın da bunun adı evlilik değil.

Evlilik temelleriniz ta ilk günden sarsılmış. Siz sadece kavga edip savunarak doğruyu göstermeye çalışarak zaman kaybedersiniz.

Merhaba 1 buçuk yıllık evliyim . Sorunumu özetle paylaşayım. Evlendiğimizde bizde adettir kınayı kız tarafı yapar takılanlar kız tarafına kalır düğünü erkek yapar takılanlar erkek tarafına kalır . Aynı adet ve geleneğe sahip koca tarafım da. Ancak düğünden sonra balayı uöağına binmemizle bi msj geldi . Kınada yakılanları babam aldığı için ailesindekiler babası kınada cebine dolduruyor diye iğrenç bir tabir kullandılar . Ancak babam aldığı parayı kuruşuna kadar bana gönderdi ihtiyacım var diye. Sonra balayımız zehir oldu ayrı gittik ayrı geldik derken bu konu büyüdü eşim babama hırsız dedi ben kaldıramadım kavga kıyamet babamın evine döndüm 3 gün sonra gelio tekrar aldılar defalarca kavga ettik sürekli aileler geldi eve barıştırdılar . Eşim aileme cephe almış dolmuş gibi bir türlü düzeltemiyorum ama benim ailem aşırı yanıcı mert candan günahsız insanlardır . Eşim ve ailesi sürekli benim ailemden maddi beklenti içindeler baban bunu almadı baban bizim eve gelince eli boş geliyor gibi şeyler ve her defasında kavga ediyoruz bu defa da sen aileni hep savunuyorsun diye kavga ediyor benimle . Ben artık bu durumdan bıktım . Kendi ailesi eve gelince kahkahalar sohbetler benim ailem gelince sus pus oturur . Sürekli aileme karşı bi gözlem bi açık arama içerisinde . Aşırı soğudum kocamdan afedersiniz ama 1 buçuk yıllık evliyiz ama hala düzgün bir gece ilişkimiz bile olmadı çünkü sürekli ailemi savunma mücadelesi verdim o aileme laf ett ben savundum kavga ettim 1 buçuk yıl böyle geçti hala da geçiyor eşim benimle eviyle ilgilenmek yerine sürekli babamla annemle kuzenimle kardeşimle ilgileniyor onları gözlemliyor açıklarını arıyor her kavgada ortaya atıyor bana karşı kullanıyor bıktım artık
Kocanız leş gibi bir insan, anne babanız anlattığıniz gibiyse üzüldüm onlar için. Ayrıca kocanız düzelmez

Çünkü yine babam için babam boşanmamı hiç istemiyor bırak istediğini desin sen sus diyor bana . Yoksa bana kalsa ben durmazdım 1 buçuk yılım ailemi sürekli savunmakla geçti
Sen sus deme sebepleri boşanırsaniz elalem ne der diye mi yoksa sizin mutsuzluğunuzun sebebi olarak kendilerini mi görmeleri mi
Tam ifade edebildim mi bilmiyorum ama , eğer bizim yüzümüzden tartışıyorsaniz sadece onun haricinde sıkıntı yoksa aranizda , bizimle ilgili ne derse boşver anlamında mi diyor sen süsü

Eğer ikinci dedigim gibiyse , açık açık konuşun mutsuz olduğunuzu, saygı kalmadığını, ayrılırsaniz daha mutlu olacağınızi, anne babanızin siz için önemli olduğunu, bence anlayacaklardir.

Bunların da ötesinde siz bosanmayi kesin istiyorsanız ailenizi bahane etmeyin, açın davanizi, aileniz illa kabul edecektir, etmese de çocuk yok nasılsa, düzen kurarsınız

Eşiniz düzelmez o kesin de
Babanız için neden kınada cebine dolduruyor dediler,sanırım göstere göstere topladığı içindir. Evet kınada takılanlar,nişanda takılanlar kız tarafınındır ama göstere göstere de alınmaz,gelin odasına gidilir,takılanlar toplanır güvenilir birine emanet edilir sonrasında napılacaksa yapılır. Babanıza bunun söylenmesi yanlış gelmedi bana o yüzden,kesinlikle yanlış davrandığı için hırsız denmiş.

Eşim dediğim adam balayında benimle gezip eylenmek yerine para derdine düşüp babama hırsız deseydi artık eski kocam olurdu. Duzelmez bu durum. Babana gram saygı duymuyor adam sende onun ailesini davet edip gülüşüp eylenmelerini izliyorsun. Madem yola devam etmek istiyorsun sert bir çizgi çek araya. Sürekli görüşüp durma. Babanın gelirken getireceği iki yiyeceğe bakıyorlar. Eşinin açık arayıp bunları sana rahatlıkla dile getiriyor olabilmesi bile büyük bir saygısızlık. İnsanız elbette kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Benim esiminde hoşuna gitmeyen bazı şeyleri olduğunda bunları bana dile getirecegi zaman cümleye bişey diyeceğim ama yanlış anlama diye başlıyor. Ne sizin aranızda saygı var nede eşinin bunları dile getirecegi zaman bir cekingesi. Öyle biri duzelmez

Yazıklar Olsun nefret ediyorum böyle insanlardan geçenlerde benim de eşim her gün düğüne gidiyordu ben de bu ne dedim her gün düğün tabii dedi sen baba evinde görmedin düğün bayram cinnet geçirdim annesini babasını bile aradım benim ailemin niye katıyor dedin ya o insanların ne suçu günahı var edepsiz terbiyesiz eli boş geliyormuşmuş o kim oluyor ya ona mı kalmış babanın ne getirdiği ne götürdüğü ailesinden aldığı terbiye işte .

Çünkü yine babam için babam boşanmamı hiç istemiyor bırak istediğini desin sen sus diyor bana . Yoksa bana kalsa ben durmazdım 1 buçuk yılım ailemi sürekli savunmakla geçti
Kendisine hırsız deniyor susuyor, yetmiyor kızını da susturuyor. Babanız yaşamıyor bu adamla aynı evde. Evladı bu durumlara düşürülmüş adamın dediği şey susacaksın ve çekeceksin. Belki bunun bir sonrası şiddet olacak, kocanız dövmeye başlayacak? Ona da mı "sus otur sakın boşanma ben mahvolurum" mu diyecek? (Bence zaten vardır şiddet)

Yalnız daha balayına giderken her şey çıkmış ortaya. Babanız için cebini doldurdu deniyor, evlendiğiniz kişi de bunu onaylıyor ve kavga çıkıyor. Ben daha o anda bitirip babanızın yanına döndünüz sandım. Eşim babama hırsız deyip hakaret etmiş olsa ve her gün binlerce kez özür dilese affedemem. Siz doğru düzgün ilişkiye giremiyoruz, kocamı nasıl düzeltirim diyorsunuz. ... çok ilginçsiniz.

Aynen babanız kahrolur diye boşanmıyorsunuz, bunun bir sonrası da çocuğum için boşanamıyorum oluyor. Baba kız, koca ve dünür kahrı çekmekten memnunuz desenize.

Belki de eş ve ailesi tarafı da gelini yola getirmeye uğraşıyor. Onlar daha başarılı haberiniz olsun.

Sizin gidemeyeceginizi biliyor, adı gibi emin.

Sizi daha önce denedi zaten, siz gereken tepkiyi vermediğiniz için, güçlendi, daha güçlü saldırdı. Siz yine gereken tepkiyi vermediniz. Çünkü aileniz arkanızda değil. Sanki geri bir adım atsanız kör bir kuyuya düşeceksiniz. Bence burada haklısınız. Kim olsa kök ailesi bu şekilde davransa, korkar. ( Bir arkadaş cinsellik demiş. Bende öyle düşünüyorum bu adamın cinsellikle ilgili ciddi problemi var. Belki mastürbasyon bağımlısı. Cinselliğiniz nasıl? Hiç adamı mastürbasyon yaparken yakaladınız mı?)

Ama şunu da belirtmek isterim, dünyaya bir defa geliyoruz. Bu hayat bize ait. Kendi kendimizin sorumluluğunu almamız gerek. O boşanmanizdan sözde çok korkan aileniz için önemli olan kendi rahatlari. Sağdan soldan laf gelmesin, kızın adı dula çıkmasın gibi. Kardeşim 4 ayda boşandı sizinkinden çok daha berbat bı ailemiz var bizim. Evet zor oldu ama, durumu aile evinde olandan çok daha kötüye gidiyordu. Herşeyi göze aldı. Bunun dışında gerçek bir cinnet birçok şeyi çözer sizin ilişkide. Konuyu takipteyim.

Eşinizle aranızdaki sınır korunmamıs aileniz neyine kahrolacak ya abartmayın bence. Burda babam yeni ameliyat oldu kalpten gider o yüzden boşanmıyorum diyen çok oldu ama babam kahrolur ilk duyuyorum.
Eşiniz evet terbiyesiz,hadsiz mahalle karısı ağızlı olabilir ama bir buçuk yıldır nasıl buna izin verdiniz yapmayın ya lütfen bu adamla ömür mu geçer sizce?

Evet mide bulandırıcı bir durum ama boşanamıyorum ailem onun gözünde bi canavar gibi halbuki mükemmel insanlar severler sayarlar onu yedirirler içirirler ama benim eşim arsızın teki
Bence ailen hiç mükemmel insanlar değil kusura bakmayın da.

Çok tuhaflar!!!

Adamın kızı evliliğinde üzülüyor,damat kızın anasına babasına saydırıyor yok boşanırsa mahvolacakmış!!!

Ne alaka?

Ne biçim ego!

Baban elalemden çekiniyor herhalde!!!

Arkadaşım baban bu şekilde yaptıkça eşin daha çok üzer seni maalesef…

Korkarım ki daha da ileri gitmesin.

X