Kocamı nasıl düzeltebilirim bu konuda nolur yardım edin

Merhaba 1 buçuk yıllık evliyim . Sorunumu özetle paylaşayım. Evlendiğimizde bizde adettir kınayı kız tarafı yapar takılanlar kız tarafına kalır düğünü erkek yapar takılanlar erkek tarafına kalır . Aynı adet ve geleneğe sahip koca tarafım da. Ancak düğünden sonra balayı uöağına binmemizle bi msj geldi . Kınada yakılanları babam aldığı için ailesindekiler babası kınada cebine dolduruyor diye iğrenç bir tabir kullandılar . Ancak babam aldığı parayı kuruşuna kadar bana gönderdi ihtiyacım var diye. Sonra balayımız zehir oldu ayrı gittik ayrı geldik derken bu konu büyüdü eşim babama hırsız dedi ben kaldıramadım kavga kıyamet babamın evine döndüm 3 gün sonra gelio tekrar aldılar defalarca kavga ettik sürekli aileler geldi eve barıştırdılar . Eşim aileme cephe almış dolmuş gibi bir türlü düzeltemiyorum ama benim ailem aşırı yanıcı mert candan günahsız insanlardır . Eşim ve ailesi sürekli benim ailemden maddi beklenti içindeler baban bunu almadı baban bizim eve gelince eli boş geliyor gibi şeyler ve her defasında kavga ediyoruz bu defa da sen aileni hep savunuyorsun diye kavga ediyor benimle . Ben artık bu durumdan bıktım . Kendi ailesi eve gelince kahkahalar sohbetler benim ailem gelince sus pus oturur . Sürekli aileme karşı bi gözlem bi açık arama içerisinde . Aşırı soğudum kocamdan afedersiniz ama 1 buçuk yıllık evliyiz ama hala düzgün bir gece ilişkimiz bile olmadı çünkü sürekli ailemi savunma mücadelesi verdim o aileme laf ett ben savundum kavga ettim 1 buçuk yıl böyle geçti hala da geçiyor eşim benimle eviyle ilgilenmek yerine sürekli babamla annemle kuzenimle kardeşimle ilgileniyor onları gözlemliyor açıklarını arıyor her kavgada ortaya atıyor bana karşı kullanıyor bıktım artık
Bu ne be böyle insanla ömür mü geçer saygısız terbiyesiz 1 bucuk yıl iyi geçirmişsin sal şunu hayata bi kere geliyorsun ömür boyu zehir mi ediceksin kendine bunun gibi dağ ayısı için

Aileler anlaşmış düzelmiş okudugum kadari ile.Bence kayinvalidenizle konusun anlayışlı biri ise usulce oğluna söylediklerinizi aktarmayacak aranizda kalacaksa usulünce uyarsın oğlunu soylemleri davranışları konusunda.(Tabi eğer zaten kina parasi hususunda oglunu el altından dolduran annesi degilse ve kesinlikle kadına guvenebilirseniz yapın bunu)Erkekler annelerini cok dinliyor çünkü

Çünkü yine babam için babam boşanmamı hiç istemiyor bırak istediğini desin sen sus diyor bana . Yoksa bana kalsa ben durmazdım 1 buçuk yılım ailemi sürekli savunmakla geçti
Babanız arkanızda değil kendine hırsız diyen bir damat var ama bırak desin ne demek yaaa o zaman babaniz desin diyorsa sizde susun babanız memnun halinden

Çünkü yine babam için babam boşanmamı hiç istemiyor bırak istediğini desin sen sus diyor bana . Yoksa bana kalsa ben durmazdım 1 buçuk yılım ailemi sürekli savunmakla geçti
Babanızın o parayı neden size gönderdiği belli oldu sizi düşündüğünden siz parasız kalmayın diye değil aman erkek tarafı laf etmesin aman kızım boşanmasin diye biraz gözünüzü açın

Merhaba 1 buçuk yıllık evliyim . Sorunumu özetle paylaşayım. Evlendiğimizde bizde adettir kınayı kız tarafı yapar takılanlar kız tarafına kalır düğünü erkek yapar takılanlar erkek tarafına kalır . Aynı adet ve geleneğe sahip koca tarafım da. Ancak düğünden sonra balayı uöağına binmemizle bi msj geldi . Kınada yakılanları babam aldığı için ailesindekiler babası kınada cebine dolduruyor diye iğrenç bir tabir kullandılar . Ancak babam aldığı parayı kuruşuna kadar bana gönderdi ihtiyacım var diye. Sonra balayımız zehir oldu ayrı gittik ayrı geldik derken bu konu büyüdü eşim babama hırsız dedi ben kaldıramadım kavga kıyamet babamın evine döndüm 3 gün sonra gelio tekrar aldılar defalarca kavga ettik sürekli aileler geldi eve barıştırdılar . Eşim aileme cephe almış dolmuş gibi bir türlü düzeltemiyorum ama benim ailem aşırı yanıcı mert candan günahsız insanlardır . Eşim ve ailesi sürekli benim ailemden maddi beklenti içindeler baban bunu almadı baban bizim eve gelince eli boş geliyor gibi şeyler ve her defasında kavga ediyoruz bu defa da sen aileni hep savunuyorsun diye kavga ediyor benimle . Ben artık bu durumdan bıktım . Kendi ailesi eve gelince kahkahalar sohbetler benim ailem gelince sus pus oturur . Sürekli aileme karşı bi gözlem bi açık arama içerisinde . Aşırı soğudum kocamdan afedersiniz ama 1 buçuk yıllık evliyiz ama hala düzgün bir gece ilişkimiz bile olmadı çünkü sürekli ailemi savunma mücadelesi verdim o aileme laf ett ben savundum kavga ettim 1 buçuk yıl böyle geçti hala da geçiyor eşim benimle eviyle ilgilenmek yerine sürekli babamla annemle kuzenimle kardeşimle ilgileniyor onları gözlemliyor açıklarını arıyor her kavgada ortaya atıyor bana karşı kullanıyor bıktım artık
Böyle altın muhabbeti ve çingeneligiyle basladi benim de evliligim, hayatimin şokuydu, laflar sozler yalan dolan iftira. 23 yasindaydim daha, o toylukla, duygusallikla ve bosanma fikrinden korktuğum için 1 sene denedim, asla duzelmedi, hep de daha kotu oldu, bosandim ve rahat bi nefes aldim, tek gun de pişman olmadim, çok şükür. Ki eski eşim aslinda ailesinin pisliklerini bilen biriydi, beni cok seviyordu, aileme de direkt saygisiz değildi, buna ragmen asla yurumezdi oyleleriyle.
Hatta boşanma sürecine girerken üye olmuştum buraya da, herkesin dedikleri o kadar doğruydu ki, keşke nisanliyken uye olup konu acsaydim da nisani atsaydim dedim o dönem, buradaki yorumları yabana atma.
Kimse değişmez, kimseyi düzeltmek için harcayacak ömrümüz yok.
Senin ailen benim ailem, hep bana hep bana kafasi, sürekli manipüle, bencillik kompleks vs, bunlar asla duzelmez, degismez, kendini kaygi bozukluğu olan ozguveni yerlerde biri olarak bulursun devam edersen. Yazık etme.

Son düzenleme:
Babana hayret ettim, ben ayrilmak istiyorum deyince babam rahatlamıştı böyle insanlarla bağ falan kalmayacak diye, dengin layığın değiller diye. Babanın derdine çok düşme madem, sen kendini düşün, ömrüne yıllarına ve akıl sağlığına yazık olmasın.

Bu adamın eli para görürse ilk etapta sizi bosar.
Babanıza hırsız diyen,ailenize sürekli cephe alan,nerdeyse 2 yıla yaklaşan evliliginizde bile sağlık bir birliktelik kuramadiginiz bu adamı değiştirmek yerine kendinizi değiştirin bence.

Ayrılmadığınız her gün böyle kavgalarla ve daha da büyüyerek devam edecek malaesef.

Sizin gidemeyeceginizi biliyor, adı gibi emin.

Sizi daha önce denedi zaten, siz gereken tepkiyi vermediğiniz için, güçlendi, daha güçlü saldırdı. Siz yine gereken tepkiyi vermediniz. Çünkü aileniz arkanızda değil. Sanki geri bir adım atsanız kör bir kuyuya düşeceksiniz. Bence burada haklısınız. Kim olsa kök ailesi bu şekilde davransa, korkar. ( Bir arkadaş cinsellik demiş. Bende öyle düşünüyorum bu adamın cinsellikle ilgili ciddi problemi var. Belki mastürbasyon bağımlısı. Cinselliğiniz nasıl? Hiç adamı mastürbasyon yaparken yakaladınız mı?)

Ama şunu da belirtmek isterim, dünyaya bir defa geliyoruz. Bu hayat bize ait. Kendi kendimizin sorumluluğunu almamız gerek. O boşanmanizdan sözde çok korkan aileniz için önemli olan kendi rahatlari. Sağdan soldan laf gelmesin, kızın adı dula çıkmasın gibi. Kardeşim 4 ayda boşandı sizinkinden çok daha berbat bı ailemiz var bizim. Evet zor oldu ama, durumu aile evinde olandan çok daha kötüye gidiyordu. Herşeyi göze aldı. Bunun dışında gerçek bir cinnet birçok şeyi çözer sizin ilişkide. Konuyu takipteyim.
Evet bence konu cinsellik. Ama yorum bile yapmadı ki bence o da farkında sorunun bu olduğunun. Adam sevismemek için böyle kaçıyor. Belki İstikrarsızlık var hatta gay bile olabilir.

Esiniz deli. Bir an once bosanin. Zaman gectikce paranoyalari arttikca size ne zarar verecegini bilemezsiniz.

Niye evlendiniz böyle bir öküzle? Nişan söz dönemlerinde de ailenizle yağlı ballı değildi herhalde.

Birey olamamis, berbat bir koca...Cahil bir de ailesi var. Uzak dur, cocuk yapma. Cocuk yokken bosan temiz :KK66:

Ailem de böyle yapmamı istiyor sus diyor gül geç he de her şeye salla takılma diyor

Ailenizin dediklerini çok ama çok yanlış anlamışsıınız.

Aileniz belli ki iyi kalpli ve iyi niyetli insanlar.

Kızımız bizim yüzünden boşanmasın boşver biz fedakarlık ederiz diyorlar. Babanızın kuruşuna kadar parayı vermesinden belli.

Yoksa “aman kızım sakın boşanma, bizim için eziyet çek, elaleme ne deriz, sus yerine otur” değil. Öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki aileniz canavar, sizin acı çekmenize dünden razılar.

Aileniz mutlu olmanızı istiyor herşeyden önce. Ancak siz mutsuzsunuz. Mutsuz olmanız boşanmanız için yeterli.

Onlara “boşanayım mı baba” derseniz elbette karşı çıkarlar. “Sizinle ilgisi yok, yüzüm hiç gülmüyor bu evlilikte gülmeyecek” diyin bak nasıl duruyorlar arkanda.

X