Kocamı nasıl düzeltebilirim bu konuda nolur yardım edin

Yazık gerçekten böyle insanlardan nefret ediyorum. Oturup dedikodu yapmışlar resmen. Eşiniz için ne yapılabilir bilmiyorum takmış bir kere kafaya. Sabit fikirli. Çocuk olursa daha da çok zorlanırsınız. Bir süre çocuk düşünmeyin bari.
Ne yapayım bilmiyor aileme nasıl bağlayayım eşimi nasıl sevdireyim hiç bilmiyorum

Çünkü yine babam için babam boşanmamı hiç istemiyor bırak istediğini desin sen sus diyor bana . Yoksa bana kalsa ben durmazdım 1 buçuk yılım ailemi sürekli savunmakla geçti
O halde çekeceksin.
Ailende de hiç gurur yok.
Elin oğlu bir analarina kufretmemis.
Elalem ne der ayağına kizlarini yakmışlar.
Neyini savunacaksin bu ailenin ?

Anlamıyorsunuz öyle değil işte aileler anlaşıyor sorun yok ama eşim rahat durmuyor hala ortalığı karıştırıyor aileler susmuş kendi hallerinde ama eşim beni sürekli ailemle vuruyor
Ailenize eşinizin dediklerini,yaptıklarını söylerseniz boşanmanın önünü açmış olursunuz ama siz istemiyorsunuz yaşadığınız saçmalıklara rağmen.

Sana ne de evet babam isterse 800 bin yer sana ne de.
Savunmayı geç artık sende yüzsüzlük yap.
O sana nasıl geliyorsa sende ona öyle git.
Ailenin nasıl sessiz kaldığına anlamadım tamam boşanmayı derler ama uzak dururlar o damatla görüşmezler.
Açıkçası pek anlamadım ya yazık.

Onun babası aldı düğün masraflarına verdi benim babam da aldı işsizim diye bana gönderdi ama kuruşuna kadar gönderdi asla tenezzül etmez benim babam ama o ve ailesi hala anlamıyor hesap hareketlerimden bile gösterdim salak gibi yok bu para bu kadar değil daha fazla diyor
Ay ne igrenc muhabbet. Bunu soyleyen adamdan bosanilir, duzeltilmez.

Ne yapayım o zaman boşanamıyorum da bu şekilde de ailem mahfolır
Acaba aileniz mi mahvolur yoksa siz de boşanmaktan korkuyor olabilir misiniz bunu hiç sordunuz mu kendinize? İnsan boşanmaktan korkabilir bu normal bir şey ancak bir yerde korkunuz mu ağır basıyor mutsuzluğunuz mu buna cevap vermeniz gerekiyor. Aileniz de mahvolmaz iki gün üzülürler sonra geçer. Çocuğunu gerçekten önemseyen aile asıl çocuğu mutsuzsa mahvolur.

Ne yapayım o zaman boşanamıyorum da bu şekilde de ailem mahfolır
Aileni zorla sevdiremezsin. Sevmese de senin için saygı duyması gerekir. Eşinle aynı evde yaşayabiliyorsan için alıyorsa bana kalırsa yapman gereken eşinle açık açık bu işin sonunun boşanmaya gittiğini konuşman. Kırgınlıklarınız ve davranışlarınız için birbirinize bir süre tanımanız. Eğer kendine çeki düzen vermiyorsa yoluna bakarsın. Tabi ki bu süre zarfında korunmanız lazım.

Çünkü yine babam için babam boşanmamı hiç istemiyor bırak istediğini desin sen sus diyor bana . Yoksa bana kalsa ben durmazdım 1 buçuk yılım ailemi sürekli savunmakla geçti
Babanız bosanmaniza razi değil diye ömrünüzü ailenizi savunarakmi geçireceksiniz bir insan 7 de ne ise 70 de odur düzelmez olan size olur

Merhaba 1 buçuk yıllık evliyim . Sorunumu özetle paylaşayım. Evlendiğimizde bizde adettir kınayı kız tarafı yapar takılanlar kız tarafına kalır düğünü erkek yapar takılanlar erkek tarafına kalır . Aynı adet ve geleneğe sahip koca tarafım da. Ancak düğünden sonra balayı uöağına binmemizle bi msj geldi . Kınada yakılanları babam aldığı için ailesindekiler babası kınada cebine dolduruyor diye iğrenç bir tabir kullandılar . Ancak babam aldığı parayı kuruşuna kadar bana gönderdi ihtiyacım var diye. Sonra balayımız zehir oldu ayrı gittik ayrı geldik derken bu konu büyüdü eşim babama hırsız dedi ben kaldıramadım kavga kıyamet babamın evine döndüm 3 gün sonra gelio tekrar aldılar defalarca kavga ettik sürekli aileler geldi eve barıştırdılar . Eşim aileme cephe almış dolmuş gibi bir türlü düzeltemiyorum ama benim ailem aşırı yanıcı mert candan günahsız insanlardır . Eşim ve ailesi sürekli benim ailemden maddi beklenti içindeler baban bunu almadı baban bizim eve gelince eli boş geliyor gibi şeyler ve her defasında kavga ediyoruz bu defa da sen aileni hep savunuyorsun diye kavga ediyor benimle . Ben artık bu durumdan bıktım . Kendi ailesi eve gelince kahkahalar sohbetler benim ailem gelince sus pus oturur . Sürekli aileme karşı bi gözlem bi açık arama içerisinde . Aşırı soğudum kocamdan afedersiniz ama 1 buçuk yıllık evliyiz ama hala düzgün bir gece ilişkimiz bile olmadı çünkü sürekli ailemi savunma mücadelesi verdim o aileme laf ett ben savundum kavga ettim 1 buçuk yıl böyle geçti hala da geçiyor eşim benimle eviyle ilgilenmek yerine sürekli babamla annemle kuzenimle kardeşimle ilgileniyor onları gözlemliyor açıklarını arıyor her kavgada ortaya atıyor bana karşı kullanıyor bıktım artık
Nasilda igrenc ve cirkin bir sebep ya.. midem bulandi bu aileden bi b** olmaz böö hayatini zehir etme

Merhaba 1 buçuk yıllık evliyim . Sorunumu özetle paylaşayım. Evlendiğimizde bizde adettir kınayı kız tarafı yapar takılanlar kız tarafına kalır düğünü erkek yapar takılanlar erkek tarafına kalır . Aynı adet ve geleneğe sahip koca tarafım da. Ancak düğünden sonra balayı uöağına binmemizle bi msj geldi . Kınada yakılanları babam aldığı için ailesindekiler babası kınada cebine dolduruyor diye iğrenç bir tabir kullandılar . Ancak babam aldığı parayı kuruşuna kadar bana gönderdi ihtiyacım var diye. Sonra balayımız zehir oldu ayrı gittik ayrı geldik derken bu konu büyüdü eşim babama hırsız dedi ben kaldıramadım kavga kıyamet babamın evine döndüm 3 gün sonra gelio tekrar aldılar defalarca kavga ettik sürekli aileler geldi eve barıştırdılar . Eşim aileme cephe almış dolmuş gibi bir türlü düzeltemiyorum ama benim ailem aşırı yanıcı mert candan günahsız insanlardır . Eşim ve ailesi sürekli benim ailemden maddi beklenti içindeler baban bunu almadı baban bizim eve gelince eli boş geliyor gibi şeyler ve her defasında kavga ediyoruz bu defa da sen aileni hep savunuyorsun diye kavga ediyor benimle . Ben artık bu durumdan bıktım . Kendi ailesi eve gelince kahkahalar sohbetler benim ailem gelince sus pus oturur . Sürekli aileme karşı bi gözlem bi açık arama içerisinde . Aşırı soğudum kocamdan afedersiniz ama 1 buçuk yıllık evliyiz ama hala düzgün bir gece ilişkimiz bile olmadı çünkü sürekli ailemi savunma mücadelesi verdim o aileme laf ett ben savundum kavga ettim 1 buçuk yıl böyle geçti hala da geçiyor eşim benimle eviyle ilgilenmek yerine sürekli babamla annemle kuzenimle kardeşimle ilgileniyor onları gözlemliyor açıklarını arıyor her kavgada ortaya atıyor bana karşı kullanıyor bıktım artık
Bence bir an once bu iliskiyi bitirin. Kendinize cok haksizlik. Asla duzelmez bir terbiyesizlik bence bu, daha ilk gunden baslamis. Uzgunum ama bence bu adami kendisiyle birakin

Aileni zorla sevdiremezsin. Sevmese de senin için saygı duyması gerekir. Eşinle aynı evde yaşayabiliyorsan için alıyorsa bana kalırsa yapman gereken eşinle açık açık konuşman. Kırgınlıklarınız ve davranışlarınız için birbirinize bir süre tanımanız. Eğer kendine çeki düzen vermiyorsa yoluna bakarsın. Tabi ki bu süre zarfında korunmanız lazım.
Herkes boşansın yazmış ama anlamıyorsunuz ailemi üzemem babam gerçekten mahvolur benim başka bi çözüm yoluna ihtiyacım var bana başka fikirler söyleyin nolue

Ne köy olursunuz ne kasaba bu tarz şeyler ölene kadar temcit yemegi gibi önüne gelir. Ya bu deveyi gudecek ya bu diyardan gideceksiniz. Kocanızi biz değiştiremeyiz

İki aile defalarca bizi düzeltmek için bir araya geldiler her defasında da eşimi suçlardılar rezil de ettiler eşim yeminler tövbeler özürler etti ama her kavga da aynı bir su için kavga etsek bile hemen ailemi ortaya atıyor

X