Kocamı nasıl düzeltebilirim bu konuda nolur yardım edin

Düzelecek bir durum değil eşinizin ve ailesinin fesatlık kendini beğenmişlik gibi sıkıntıları var mutlusuzsan eğer bebekte olmamış yol yakinken dön bence boşanmak zor biliyorum ama mutsuz bir evliliktense mutlu bir yalnızlıgi tercih ederim kocanız tam bir kalas çünkü

Bide kinada biriken parayı babanız alacak tabi ki de düğünde birikeni ailesi size mi verdi bu arada onu merak ettim

Bu forumda aktif yazdığımdan bu yana kendi hayatımda da farkettigim en önemli sey tutarlı davranmanın önemi oldu.
Tutarlı olun. Ataerkil düzene evlilik yapmışsınız. Kendi boşanma kararınız bile yok babanız ne derse o, şimdi de kocanız ne derse o olacak.
Ya susun, ya gulun ya da umursamayin. Buna da hayırrr diyeceksiniz. Ne yapalım hepimiz toplasip kocanizin kulagini mi cekelim?

Olmuyor boşanamıyorum ailem kahrolur yapmıyorum
Babanız kendisine hırsız diyen,sürekli hakaret eden, kızına eziyet eden,aileler arası kavganın hiç bitmedigi damattan kızı ayrılınca üzülür mü gercekten?
Sizin de aileniz normal gelmedi,çünkü mantıklı olan,ve normal davranan hiç bir aile kızına bunu yapmaz.
Haklı olan bu hakaretleri asla sineye çekmez...... .

Bosan?

Bu ne yaa savaşa girmek için mi imza attınız evlenip ömür boyu birbirinize destek olmak için mi belli değil. Böyle evlilik olmaz henüz kendi eholarinizin peşindesiniz. Ya gidip uzman desteği alın ya da birbirinize hayatı daha fazla zindan etmeyin

Uzun zamandır sessizim ama size yorum yapacağım.
6 yıl önce aynı şeyi farklı şekilde yaşadım
Evledik düğünde takılanları babam aldı, düğün günü taki merasiminde bende aldım takıları çantaya atıp babama verdim. Çünkü taki merasimi biran önce bitsin,gitsin diye o anki heycanla bilmiyorum bendede bunun lafı oldu,alip alip annemin cantaya atimisim altinlari ayiplamislar beni.. sonra babam tek bilezik takti evin tek kızısın taka taka tek bilezik mi takıldı bukadar mi değerin var demeler. Babamdan beklentiler. eşimi doldurup doldurup üstüme saldılar. Aynı şekilde eşim aileme karşı soğuk sevgisiz davranıyordu çok zoruma gidiyordu
Ama çözümü buldum sukur.

Bence eşinizin bir cinsellik problemi var. Cinsellik yaşamamak için bu konuyu ısıtıp ısıtıp ortaya atıyor bilinçli olarak. Bir kaç cümlenizi birleştirince öyle hissettim nedense.

Diğer konuya gelince, aileniz kendilerine hırsız diyen biriyle evli kalın diye ısrar edecek kadar gurursuzsa siz de arkalarından sayın gitsin. Bakın bakalım eşiniz düzelecek mi yoksa başka bahanelerle sizden uzak kalmaya devam edecek mi.

Babama hırsız diyecek adamın anasını ağlatırım.bu ne böyle siz bastan hatayı yapmışsınız babam için bosanmiyorum ne demek aradan 10 sene de geçse bu adam değişmez.çocuğunuz olur ona da sizin ailenin yanında dikkat eder acaba ne dicekler die böyle evlilik mi olur.

Aynı eski eşim. Tabi o ve ailesi yiyicilerdi bunlara ek olarak ama asla düzelmez bunu bil. Normal değil eşin. Paranoyağa bağlamış artık. Çocuk yapmadan kurtulsan iyi edersin.

Olmuyor boşanamıyorum ailem kahrolur yapmıyorum
Pardon?! Ailen eşinin babana hırsız muamelende bulunduğunu bilmiyor, damarlarının kendilerine cephe aldıklarının farkında değiller mi de kahrolacaklar? Kusura bakmayın ama bahanelere sığınıyorsunuz sadece. Ee buyurun bu adamı çekin madem. Bu adam değişmez. Bir de çocuk yapın belki düzelir!
Bazı insanlar gerçekten kendi hak ettiğini yaşıyor. Çünkü kendiniz bunu kendinize hak görüyorsunuz.

Herkes boşansın yazmış ama anlamıyorsunuz ailemi üzemem babam gerçekten mahvolur benim başka bi çözüm yoluna ihtiyacım var bana başka fikirler söyleyin nolue
Aileniz boşanmanıza karşı o kadar lafı kendileri yutuyor size otur diyor o yüzden onlar değişmez.

Eşiniz olacak kişi de aynı şekilde. Değişmez.

Madem boşanmak yok o zaman siz değişeceksiniz.

Ya eşiniz babanıza sayarken-madem aileniz rahatsız olmuyor-siz de onunla beraber kendi ailenize saydıracaksınız.

Ya da ezilip üzülüp savunmak yerine bi cinnet geçirip bi daha babamın adını ağzına alırsan senin de senin ailenin de ağzına s.çarım aileye nasıl laf edilir asıl o zaman görürsün diyeceksiniz.

Babanıza hırsız diyen biriyle hala evlisiniz. Üstelik boşanırsam babam üzülür diyorsunuz. Sizin gururunuz yok mu? Üç kuruş paranın hesabını yapıp balayını bile zehir eden adamla aynı yatağa giriyorsun ilginç.
Ailende garip, ne derlerse yarappi şükür diyorlar yeterki evli kalın.
Boşan denmesin diyorsun da ne diyelim. Eşini hoş tut, onla beraber babanı kötüle, sen haklısın de madem. Başka ne denir?

Arada saygı sevgiyi özledim . Birbirimize hakaret küfür saydırmaktn evlilik yaşayamadık halbuki hiçbir sorunumuz yok tek sorun onun aileme dedikleri
Daha ne tür sorun olsun. Eşiniz saygısız, sevgisiz, para derdine düşen, maddiyat için sizi gözü görmeyip üzen biri. Bir de küfürbaz. Hala başka sorunumuz yok diyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…