Kocamdan şiddet görüyorum

Tamam da ne istiyon...

Çok özür dilerim ama tabutunuza toprağı kendiniz atıyorsunuz!!!

Senelerdir ne haber izleyebiliyorum ne detay okuyabiliyorum, sinek avlar gibi kadın avlıyorlar ve maalesef bunun büyük sebebi hukuksal olsa da küçük bir pay da siz gibi ses çıkarmayan kadınlardadır, siz de suçlusunuz!
Bunun nesi düzelebilir, bir tokatta boşayacaktınız!
İnsan olmayanı eve koymayacaktınız, o el kalktığı an kıracak ve bu caniye yol gösterecektiniz.
Siz susunca sokaktaki susar sanıyor, siz sustukça ne yaparsa yapılsın çekilecek sanıyor.
Kendinizi evladınızı geçmişsiniz belli, bari toplumsal boyutuyla bir yaratıkla bizi yaşatmayın.
Yarın yolda yanımda geçer korna çaldım diye beni döver.
Yapmayın yahu kendinizi geçin bize yapmayın, içimizde yaşatmaya zaten meraklı bir adalet sistemi var bile bile göz yumup vebalimize girmeyin!

Hiç farklı bir düşünce duymadım şiddet konularında. İyiyken çok iyii bambaşkaaa...
Saniye düşünmeyin. Ailenize haber verin. Hatta polis ve darp raporu ile başlayın.

Tabi tabi aman böyle babayı sakın evladından ayırma. Sen daha çok mücadele verirsin derya. Allah yolunu açık etsin o zaman

Cenazeniz kapıya gelince kimse kahrolmaz tabii.

Aman boşanmayın. Benim annem de her gün dayak yediği kocasından boşanmadan suratına baksa ona çok saygı duyarım! İyi ki boşanmadın anneciğim sayende dayakçı leş bir babamız var ama allahtan babasız değiliz. Yoksa kim piskolojimizi bozacak bizi dövecekti. Ağladığımda senin yanına bile sığınmak istemiyorum anneciğim çünkü sen yine susar oturursun. Seni göre göre bende susmayı öğrenirim, bu evdeki yaşantımıza her gün lanet okurum. Ne sana ne de kendime saygım kalır. Sana derim ki kendini hadi yaktın beni ne yakmaya hakkın var. Ama olsun yine bunları demek iyi töbe haşaa bir de babasız olabilirdik! Yolda dayak ne demek bilmeyen, babasız GÜÇLÜ annelerin çocuklarını görünce her gün yediğim dayak için sana teşekkür edeceğim. Beni babasız bırakmadığın ve her gün bu cehennemi yaşattığın için!

Yani nadir yazarim, ama bir anne olarak sormak isterim "Salak misin?" Cidden bunu bir anne olarak sormak istiyorum sana. Bak su anda bir kiz cocugu büyütüyorum. Bak ölüm döseginde olsam ve o cocugun sacinin teline zarar veren olsa, son nefesimde olsa kalkar o kisinin üstüne cöker cocugumu ordan ceker alirim. Ne demek üzülürler. Asıl kahreden olay ne olur bir anne icin biliyormusun? Cocugumun bu durumda olup bunu "beni korumak" icin benden saklamasi. Ben bu dünyaya cocuk getiriyorsam son nefesime kadar onu korumak bir anne olarak benim borcum, evladimin degil. Kendine gel. Aileni arkana al hemen ve kendini de evladini kurtar.

Boşanınca çocuk niye babasız kalsın ya? Boşanmak evliliği bitirir anne baba olmayı değil. Çocuğunu çok seven biriyse görüşsün yine hafta sonları siz olmadan. Bahanelere sığınmayın.

Konu sahibi siz mücadele vermiyorsunuz mücadele çok başka bişi siz kocanizin sizi sindirmesine dovmesine izin veriyorsunuz!! İyi biri kendinden fiziken güçsüz durumda olan birine şiddet uygulamaz iyi bir eş değil iyi bir baba kızını düşünüp ileride kızımı hayvanın biri doverse naparim diyip düşünüp karısına el kaldırmaz yani sizin eşiniz iyi biri değil !!! Ailem mahfolur üzülür diyorsunuz evladınız peki ??? Eşimle sakalasirken koluma vurdu dozunu kaçırdığı için çok canım yandı ve ağladım bu olayın üstünden iki gün geçtikten sonra 3 yaşında ki oğlum bı anda babasına birdaha anneme öyle vurursan ben de sana vururum dedi ikimizinde beyninden aşağı kaynar su döküldü resmen.Cocuk iki gün boyunca bunu resmen unutmamış ve bir anda hiç bir şey yokken söyledi hem eşim hem ben üzüldüm çocuğa nasıl bı korku üzüntü yasattik diye Allah korusun gerçekten dayak yesem annem babam üzülür demem evlatlarim üzülmesin derim bunu çok iyi anladım o an

Derya hanım,genceciksiniz.. Çocuğunuzu da kendinizi de bu adamın elinden kurtarın.

Çocuğu ile çok ilgileniyormuş ilgilense ne olacak adam annesinin yüzünü tokatlıyor, saçını başını yoluyor çocuk bunlara şahit olarak büyüyor. Ne kadar onur kırıcı bir durum..

İsterse dünyaya iyi olsun sizi dövüyor, aşağılıyor mu o zaman gerisi hikaye.

Kendini de evladını da kurtar. Gençliğini, geleceğini kurtar... Şartların nedir bilemiyorum ama kendini kurtar.

Şiddet uygulayan adamın yanında kalmanın anlamı yok. Çocuk için de sizin için de çok sağlıksız bir ortam. Gün gelir o adamın elinde kalırsınız. Yorumlara kulak verin. Darp raporu alıp, aileniize ya da sığınma evine sığının.

Yine bir Stockholm Sendromu.

Adam ağzın gözünü dağıtıyor hala bebeğim, babam annem diyorsunuz.

Şu an size o kadar öfkelendim ki, bebek babasız kalacakmış. Böyle baba olmaz olsun Allah kahretsin böyle şuursuzları! Aklınızı başınıza toplayın bir an önce ailenizin yanına dönün.

Ah canım ya önceden pişmanlık duyuyormuş şimdi pişmanlık duymuyormuş. Açık açık söyleyeyim bir gün çocuğunun önünde seni öldürür bu herif çocuğun annesiz kalır, öyle daha mı iyi ? Soruyorum. Allah korusun tabi, ama biraz da gerçekler. Lütfen düzgün kararlar ver.

İlk Tokat'ta boşnma davası açman lazımdı. Haydi sen koca kadınsın, bile isteye dayak yiyorsun da bebeğin büyüdüğünde bu dayaklardan o da naibini alacak. Çocuğun ne suçu var? Kendi hayatını geç! Dünyaya bir çocuk getirdin ölene kadar sorumlusun ondan. Kalırsan düzgün bir evlat yetiştirme ihtimalin yok. Kızsa senin gibi, erkekse babası gibi olur. Buna ne hakkın var?

Bir gün dövme işini abartıp ölüm haberiniz giderse daha mı az üzülecekler ??

Belli oldu. Bosanmani isteyecekler. Ondan dolayı ailene bahsetmiyorsun. Baba kısmına siginma kocasiz kalacağım diye korkuyorsun. hatta onun böyle dövüyor olması içten içe otoriteyi kabulleniş gibi olmuş. Yaşama sebebin olmuş dayakçı adam. Yarın eve sevgilisini getirip senin yatağında sevişir sen de diğer odadan dinlersin. O potansiyel var yani ikinizde de

Kocamı terk etmek istemiyorum diyemediğiniz için babam üzüntüden kahrolur bahanesine sığınıyorsunuz. Ayrıca gördüğünüz şiddet artarak devam edecek, en sonunda da kendisi sizi dışarı atacak.

Kocanız olacak o herif bir gün sizi sakatlar ya da öldürürse anneniz üzüntüden kahrolmaz mı?
Bir de şunu unutmayın ki siz anne babanızı değil çocuğunuzu korumak zorundasınız.
Kızı dayakçı kocasından boşanacak diye yetişkin bir insanın kahrolacağından korkacağınıza annesinin şiddet görmesine tanık olan (onun önünde yapmıyor diyebilirsiniz ama o dayak seslerini duyuyor, küçük anlamıyor diyebilirsiniz ama anlıyor), küfürlere maruz kalan savunmasız bir çocuğun zarar görmesinden korkun.
Anneniz ve babanız yetişkin insanlar, onların ne hissedeceğinin sorumluluğuz size ait değil.
Onlar kendi duygularını yönetebilirler ama bir çocuk bunu bile yapamaz.
Ancak şiddet dolu bir eve doğurmaya karar verdiğiniz çocuğu korumak sizin sorumluluğunuz.

Aslinda melek olan sinirlenince gözü dönen bi koca ama özünde çok iyi... hasta baba,üzüntüden kahrolacak bi anne planlanmamis gebelik ama çocuğum babasiz mi büyüsün demeler... bu tarz konularin vazgeçilmezi tüm cümleler bu konuda var... kendine saygısı olmayanin kimseye saygisi olmaz kinu gerçekse eğer siz boşanmazsiniz da Allah o yavrunun yardimcisi olsun insAllah. .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…