Kocama yemek beğendiremiyorum

Valla yemek kültürü çok sıkıntılı bişey. Uç noktalarda kültürler de daha sıkıntı oluyor. Bizde öyle mesela biz egeliyiz eşim doğulu bizde çok zorlanıyoruz yemek konusunda. Ben hiç bişey yoksa makarna haslar yerim eşimin önüne makarna koysan kufretmissin gibi algılar. Şöyle de bişey var Doğu mutfağı gerçekten herkesin kolay adapte olabileceği bir mutfak değil bence. Beğenmeyi geçtim mide hassasiyeti varsa o kadar baharat,yağ midenin içine ediyor adamına göre. Bence zorlamayın adamı sizde kendinizi yormaktan vazgeçin

Yaptığınız bir kaç yemeği beğenmese anlardım, ama sizin dediğinize göre yaptığınız tüm yemekleri beğenmiyormuş. Buda sanki amacı yemek değil zihninizde kaos yaratmak. Bırakın yemiyorsa yemesin. Hatta hiç yemek yapmayın. Niye yapmıyorsun diye sorduğunda da ' yaptığım yemekleri beğenmiyorsun bu yüzden yemek yapmak anlamsız' diyip geçin, umursamayın.

Mesela bugünkü yemek karaşimşek çorbası ve yanyana tava idi

Ben erzurumluyum, ilk defa bu yemeklerden haberdar oluyorum.

Karaşimşek çorbası çorba değil sulu yemek gibi duruyor. Yanyana tavanın üstündeki soğanlar, sarımsaklar gerçek mi? yeni evlisiniz böyle yemek yenir mi.

Tavuk pilav salata yiyin.

Ay sabah sabah sekerli makarna nutellali yumurta gordum

Siz 1 hafta ne pisirdiniz yazin bakalim
Adam tavuklu pilav falan yiyormus yani balik tursusu karalahana kavurmasi yemiyor ki fix
Karniyarik pilav
Tarhana corbasi firinda palamut
Kurufasulye sebzeli bulgur pilavi
Bu tarz menuler yaptiniz mi?
Neyi ayikliyor tabaktan? Sevmedigi bir urun mu var?
Mesela benim esim pismis sogani yemekte gorurse yemez ayirir tabaktan, bende robotta cekip pure yapip oyle pisiriyorum sogani yemegin icinde

Gerçekten onların yediği şeylere yemek demek bile zor. Dünyanın en kötü mutfağı konusunda ben de oy verebilirim ki bayaaa bir yerin mutfağına aşinayım. Bir de başka şeylere aşırı kapalı olanları yok mu kalksın yapsın yemeğini ben pisiremem bile onların yediklerini.

Kimse bozulmasın ama karadenizlilerde hiç yemek kültürü yoktur
Karadeniz bölgesinde doğmuş ve büyümüş ( bizde karadeniz kültürü yoktur) biri olarak size çok hak veriyorum.
Gerçekten bizim oralarda yemek kültürü yok.
Bir çok şeyi başka yerlerler görüp öğrendik çok şükür de aç kalmıyoruz

Ya haklısınız bu noktada. Deneye deneye bulacağım galiba ama sonuçta ilk etapta ben de elimden geleni yapıyorum. O da ekstra seçici. Bu konuda orta yolu bulmak zaman alacak
deneye deneye bulmana gerek yok ki
açık açık konuş sen ne yemek seversin ne sevmezsin
benim yaptıklarımı böyle öğüre öğüre yiyeceğine oturup konuşalım yemek belirleyelim onların üzerinden gidelim de
sonuçta sevdiği ve sevmediği şeyler bellidir
ayrıca hizmetçi misin de sen buna yemek yapıyorsun
yemeği ve ev işlerini beraber yapın hizmetçilik yapmayın şu kocalarınıza
2024 yılının sonuna geldik hala hizmetçilik konuları

Yeşil mercimeğe pratikte kara şimşek diyen birine hiç denk gelmemiştim. Demek ki gerçekten kullanılıyormuş bu deyim. Yeni evliler niye yan yana yiyemez anlamadım. Bekarken Maraş’a yan yana yemeye giden ben ve kocam buna bir miktar alındık sksjkdkd

Özellikle çirkin görüneni mi alıp koydunuz buraya, Google’a yazınca çıkan ilk tarif güzel görünüyor. C A N O nun tarifi.
Yoo ilk karsima cikani koydum
Ozellikle puslu cekilmisi koymadim yani
Hepsi ayni zaten kuyruk yagi eklenmis et, yan tarafta domates, yan tarafta biber, yan tarafta sogan, ortada sarimsak
Sebzeler ayni

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…