Kocama yemek beğendiremiyorum

Karadenizli damak tadı cidden bir tuhaf.
Bizim kayınvalide sabah kahvaltıda tavuk kızartıp yiyordu mesela hayret etmiştim. Kahvaltıyı peynir ekmek yemek yerine dünden kalan yemeği yemek istediği için olmuş bence.
Sabah sabah salçalı yağlı yemeği en obur insan bile zor yer bence.
Senin kaynana garip olabilir mi yavrum 🥲
Büyük eltim Karadenizli gayet peynir zeytin yiyorlar😂 yemekleri de güzel bence

Sabah sabah sinirlerim çok bozuk çünkü binbir emekle yaptığım yemekleri eşim istemeye istemeye yiyor. Ben doğuluyum iç anadoluda büyüdüm o da Karadenizli. Tatsız tuzsuz suyun içinde yüzen yemeklere alışmış ya benim yaptığım mis gibi yemekleri yemiyor şaka gibi. Eskiden çalıştığı ofiste bi abla vardı yemekleri tatsız böyle çorbaları su gibi kıvamsız yemekler yapardı onları seve seve yiyordu. Benim yemeklerime burun kıvırıyor. Mesela gidip saçma sapan bir yerden lapa gibi pilav üstüne sade haşlanmış tavuk yiyor. Asla bir tadı tuzu yok, ya da zurna dürüm yiyor. Yağı baharatı sevmese o dürümü nasıl yesin iştahla? ama benim yaptığım mis gibi yemekleri burun kıvıra kıvıra yiyor ya çok üzülüyorum. Bu sabah da dünden kalan yemeği ısıt kahvaltı hazırlama bir daha dedi ısıttım önüne verdim, ilk yaptığımda da adam akıllı yememişti, baktım oturmuş çatalla didikliyor sağını solunu, genzini tuta tuta yutmaya çalışıyor. Tavaları alıp kafasına atmakla sakin kalmak arasında gidip geldim😃 Yemiyorsan kalk git daha da yapmiycam sana yemek dedim. Ya bir de alışverişlere çıkıyorum listeler yapıyorum ona yemekler sofralar hazırlamak için ama çoğunlukla istemeye istemeye yiyor. Bu da benim kalbimi kırıyor. Sabah sabah sinir patlaması yaşadım
Hazırlama ablacım canın yok mu senin kasma. Ver pirinçli ıspanağı önüne otlansın. Akşamdan kalma mancar neyine yetmiyo onun. Genzini tuta tuta yiyomuş, ağzının ortasına iki tane koyan yok ondan yapıyor.

Mesela bugünkü yemek karaşimşek çorbası ve yanyana tava idi
E adam haklı?? Yanyana tava dediğiniz şeye baktım kuyruk yağı falan var içinde. Ben de yemem ağzıma bile sürmem. Tanıdığım çoğu kişinin de damağına hitap etmez ve karadenizli falan değiliz.
Normal yemekler yapsanıza. Kurufasulye, pilav, patates yemeği, fırında tavuk falan. Yanyana tavayı ilk kez duyuyorum mesela

Enistem karadenizli sekerli makarna yiyor yani bas sende makarnayi pilavi yumurtayi kendinede ozene ozene hazirla. Hem begenmiyorsa kendide yapabilir…
Karadenizlilikle alakası yok adam normal şeyleri yiyor mesela tavuk pilav zurna dürüm gayet güzel şeyler. Konu sahibinin yaptığı yemekler değişik

Yeni evliyiz insan özeniyor ama burnunu tuta tuta yemesini izlemektense dediğin gibi bir pilav yaparım bir hafta yer daha iyi.

Bende karadenizliyim ve doğu yemeklerini yiyemiyorum.
Midem ağrıyor ve söylemesi ayip basur oluyorum.
Tadi cok güzel ama yedikten sonra cile cekiyorum.
Eşinize pilav, çorba sulu sebze yetiyordur

Enistem karadenizli sekerli makarna yiyor yani bas sende makarnayi pilavi yumurtayi kendinede ozene ozene hazirla. Hem begenmiyorsa kendide yapabilir…

Bende yiyorum. Şekerli makarnam benim lüksüm. Normalde şeker yemiyorum ama 2-3 ayda bir boncuk makarna üstüne 3 kaşık şeker. Eşim kriz geciriyor (kendi italyan) :)

Ben de Karadeniz yemeklerini sevmiyorum ama eşiniz siz Karadeniz yemeği yemiyorsunuz diye aynılarını sizin için söylese ne düşünürsünüz? Kaldı ki adamcağız yemeye de çalışıyormuş. Damak tadı başka bir olay bu kadar diretmenin anlamı yok. Siz de ona çorba pilav vs yapabilirsiniz. Zaten zamanla ortak noktada bulusursunuz bir anda çok yüklenmeyin bence . Ama eşinize de kızmayın çünkü size kabalık etmemiş

😂😂😂 iyi güldüm, çok tatlısınız
Adamın bağırsak florası ona alışmış naapsın
Zurna döner evet soslu ama çok çeşitli baharat yok içinde, bir kaç çeşni var sadece.
Bence püf nokta baharat tercihleriniz.
Onunkini yoğun salça ve baharat çok koymadan ayırın, kalanına basın istediğiniz kadar yağ salça baharat

Bağırsak yazmışım ya 😂
Bağırsaklasak da mı saklasak bağırsaklamasak da mı saklasak😂
İlahi ben😌

Barsak**, doğru yazımı

Senin kaynana garip olabilir mi yavrum 🥲
Büyük eltim Karadenizli gayet peynir zeytin yiyorlar😂 yemekleri de güzel bence
Yok valla Karadeniz mutfağı çok ilginç bir oluşum.
Muhlama ve pide hariç adam akıllı bir şey yok.
Tuhaf çorbalar, daha tuhaf pilavlar ve her çeşit fasülye.
Lahana sarması, kara lahana, kurutulmuş fasülye bilmem nesi, fasülye turşusu yemeği böyle antin kuntin şeyler.
Doğru düzgün et yemeği de yok sebze yemeği de yok. Balık desen hamsi sadece.
Dünyanın en kötü mutfaklarında zirveye oynar

Bende yiyorum. Şekerli makarnam benim lüksüm. Normalde şeker yemiyorum ama 2-3 ayda bir boncuk makarna üstüne 3 kaşık şeker. Eşim kriz geciriyor (kendi italyan) :)
Oha, bi tane komşumuz vardı ekmeği ıslatıp şeker ekiyodu, ama o sürekli onu yiyodu, sofra nedir bilmezdi aklıma o geldi.

Yok valla Karadeniz mutfağı çok ilginç bir oluşum.
Muhlama ve pide hariç adam akıllı bir şey yok.
Tuhaf çorbalar, daha tuhaf pilavlar ve her çeşit fasülye.
Lahana sarması, kara lahana, kurutulmuş fasülye bilmem nesi, fasülye turşusu yemeği böyle antin kuntin şeyler.
Doğru düzgün et yemeği de yok sebze yemeği de yok. Balık desen hamsi sadece.
Dünyanın en kötü mutfaklarında zirveye oynar
Amma gömdün be yavrum ben yemek seçen biri olarak turda gayet güzel şeyler yemiştim. Karalahana çorbası çok güzeldi sarması güzeldi sütlaç güzeldi laz böreğini beğenmemiştim…
Damak tadıyla alakalı belki de doğu yemeklerini sevmem bende içli köfte felan🫤

X