Kocam ve PUBG bağımlılığı

Sorunun büyük kısmı bende... kocam mutluluğu oyunda arıyor çünkü işten gelince bi huzur vermeyen sürekli laf sokan, büyük çocuğu üstüne salıp sardıran, doğru düzgün hizmet etmeyen, cinsel olarak ihmal eden ve bu yüzden onu mutsuz eden bir karısı var. Eski günlerimize nasıl dönerim bilmiyorum. Bana saygısı da sevgisi de ilgisi de kalmadı

Teşekkür ediyorum

İşte çok yoruluyor, ikinci öğretim derslerine de giriyor eve çok geç geliyor. Oğlumu çok sever ondan kuşkum yok ama beni eskisi gibi sevmediğini biliyorum. Neler yaptım zamanında, evden kaçmalar, intihara teşebbüs, sinir krizleri.. adamı tiksindirdim artık, sen busun ahlakın böyle diyor

Mesela şuan öğle arası, oğluna düşkünlüğünden 1 saatliğine de olsa eve geldi

Yani orasını siz tabi daha iyi bilirsiniz ama eşiniz de bağımlılığa müsait bi karakter gibi gözüküyo bana.. Bir oyunun ya da herhangi bişeyin bu kadar hayatımı işgal etmesine ve sekteye uğratmasına izin vermem ben mesela.. Tanıdığım çevremdeki kadın erkek herkes de bu oyunu oynuyo ama kimseden sizin gibi bi hikaye dinlemiyorum açıkçası.. Bizim için dizi izlemek film izlemek gibi bi aktivite sadece, boş zamanlarda yapılan.. Eşiniz bi psikolog desteği alsın bence belki bi faydası olur

Katiliyorum gözü sıkı korkmali konu sahibi bunu yapman şart. Akli basina gelmeli.
Cok üzüldüm cok yipratmis bu durum sizi haketmediginiz bi yerdesiniz evliligin amacini asmis esiniz..

Bence hatanız yok, artik aranizda çözemediginizi anladığınız problemlerde aile büyüklerinden yada kulagını cekip sözünü dinletecek birinden yardım almak iyidir.
Evliliginiz çözümsüz bir noktaya gitme aşamasında, toparlamanız gerekiyormuş zaten.

Yanlis dusunuyosun.. cocuk olunca her kadin bunlari yasiyo tersine bunlar zor zamanlar esinin sabirla yaninda olmasi gerekir. Bi zahmet yani sonucta ikinizin cocugu icin o hale gelmissin

İplemedikçe daha çok oyuna sarıyor. Zaten bu oyuna başlaması da maalesef benim onu ihmal edişimden oldu.
Yok yavrum onun senin ilginle alakanla ilgisi yok, benimkide oynuyor ama o oynarken bende arada oturur izlerim. Hatta izlemesi bile heycanlı oluyor.
Bi arkadaşları var karısından ölesiye korkuyor adam ama gece çocuğunu eşini uyutup oyuna geliyor.
Şu ara oynamayan yok gibi, salgın gibi.
Ben bunun oynama amaçlı geliştirilmiş olduğunu düşünmüyorun. İnsanları kendi ailelerine duyarsız hale getiriyorsa bu oyunun altında başka oyun aramak lazım.
Kitle kontrol gibi bir şey demek istediğim.
Çok komplocu teorisyenciği gördüm kendimi

Ben de öyle komplocuyum

Mutsuzluğa tamahkar olup kendini avutan evli bir kadın konuşması şu anda bu.Adam sizin gitmeyeceğinizden o kadar emin ki neden bıraksın oyunu?Belki o da karıya kıza gitmiyorum ya minnet duyması lazım diye düşünüyordur.

İyi işte ne bekliypsn ki ilgi neyine senin
Adam karıya kıza gitmiyo saygısızlık da yapmıyo daha ne dert edindin kendine de buralarda takılıyorsun alla alla

Hayır immkanları da güzelmiş ne adamı da bizi de bunaltıyon?

O kadar çok PubG konusu oldu ki, konu sahipleri birleşip, şu oyunun yapımcısını bir temiz dövse, olay kökünden çözülebilir.

Böyle çocuğunu, karısını, evini ihmal edip, oyunla yatıp oyunla kalkan insanı, kapının önüne koyacaksın. Madem evde varlığı da yokluğu da aynı, eeee o zaman olmasın, en azından evde oksijen tasarrufu olur. Bir oyunsever olarak, benim bile tahammülüm yok böyle bağımlı tiplere.

Bu konuda tek şikayetçi benim sanıyordum.ayni bağımlılık benim eşimde de var kârı koca oturup bi sohbet edemiyoruz sürekli arkadaşları arayıp pubg ye çağırıyor.Yada bir yerde buluşup oyun oynuyorlar. Uykusuz bile kalıyor bunları yaparken. Merak etmeyin yalnız değilsiniz

Sen burda kendini de yırtsan konu sahibi eşim doçent çok saygılı karıya kıza gitmiyo buna da şükğr dedikçe boşa konuşmuş olursun
Bence konu kapansın
Bize neyse aa

bana komplo değil doğru gibi geliyor
oyunlarla çok içe içe bir insanım ben de oynadım bin çeşit oyun yani ve en popülerlerinden birisinde arkadan tuhaf sesler duyduğuma eminim
hatta tüm sesleri kısıp arada dinlemeye çalışıyprum hepsini duyamasam da insanlara tuhaf öğütler veriyor o sesler ve bunların çoğunu oynayan çocuk %80 90

Nasıl yani

Bekarken ben de pubg değil ama bir strateji oyununa sarmıştım, hayatımın boşlukta olduğum bir dönemiydi. İşim gücüm olmadığı gibi derdim tasam da yoktu, bomboştum yani.. Ama bir yerden sonra bana hiç bir faydası yok, bu kadar kafa yorduğum şey sadece gençliğimi çalıyor, ömrümü çalıyor, beni aptallaştırıyor dedim ve kapattım hesabımı o günden beri 8 senedir telefondaki oyunları bile merak edip açmıyorum.

Ama Arkadaşları ile oynadığı için onun sosyal hayatının bir uzantısı haline gelmiş bu oyun, bizim sosyal medyayı kapatmama sebebimiz de böyle bence. Çünkü herkes orada, herkes orada olunca sen orada olmayınca dışarıda kalıyorsun zamanla muhabbetlere Fransız kalıyorsun bu yüzden dostlarına uzak kalmamak için bir hesabı kapatamıyorsun, ben böyleyim şahsen. Bu yüzden eşinizin kendi iradesi ile bu oyunu bırakmasını beklemeyin, arkadaş grubu ile birlikte toplu olarak yanlışta..

Bir uzmandan veya saygı duyduğu bir aile büyüğünden yardım almanız lazım ve aile hayatının böyle bir şey olmadığını sorumlulukları olduğunu hatırlatması lazım birinin, sinir krizlerini show için yaptığınıza karar vermiş. İşiniz kolay değil Allah yardımcınız olsun. İçinde bulunduğumuz çağın hastalığı da bu. Belki sadece belli saatler arasında oynaması hakkında uzlaşabilirsiniz, saat 22:30 dan sonra oyna 23:00 den sonra oyna diye çocukları, beni ihmal etme diye..

Burda yorum yapan birçok arkadaş kaçırmış ama konu sahibi zamanında eşini çok yıprattığını için bu durumlara şükrediyor. Evden kaçmalar intihara teşebbüsler bağırmalar çağırmalar. Psikolojik sorunlarınız mı vardı yada bunlara kim sebep oluyordu? Bence sen eşine değiştiğini göstermelisin tekrar sevgisini istiyorsan. Bu adam bi defa sana aşık olmuş yani sen onun seçebileceği bi insansın yine sever. Belki zordur ama iki çocuk var diye kendini salma kendine bak eşine ilgi göster cinsellik de dahil her manada. Pubg ye gelirsek ben eşimle birlikte oynuyorum. Tabi iki çocukla birlikte oynaman zor olur senin ama eşinle birlikte oynarsan en azından birlikte bi şey yapmış olursunuz biz oyun oynadığımız zamanları seviyoruz sana da öğretsin. Anladığım kadarıyla maddi durumunuz yerinde evine yardımcı geliyordur. Bi sürü evi geri planda eşini birinci planda tut

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…