Kocam ve PUBG bağımlılığı

Üniversitedeyken tanıştık, çok severek evlendik. 6 yıllık evliyiz. Ben doğum için memlekete gidince eşim bu oyunu yükledi telefona ve şu anda tam bir bağımlı. Günde maksimum 2-3 saat oynuyor ama zaten bu akşam işten gelince akşamızın yarısını kaplıyor. 6 Aydır iletişim sıfır. 5 yaşında oğlum var bütün gün baba yolu gözlüyor, babası işten gelince oyun oynamaya kendini öyle şartlamış ki hem beni hem çocuğumu tersliyor, başından savmaya çalışıyor. 6 aylık kızımı 5 dk bile kucağında tutmak istemiyor. Tuvalete gitmek için kucağına verdiğimde bile bin tane laf söylüyor. Evdeki sorumluluklarını yerine getirmesini geçtim; ne bir sohbetimiz kaldı ne de cinsel hayat. Evin içinde konuştuklarımız karşı tarafta oynayan arkadaşlarına duyuluyor ve özel hayat sıfır bu yüzden. Bebeğin uyanmasından rahatsız oluyormuş işe uykusuz gitmek istemediği için salonda yatıyor artık benle de yatmıyor. İlgi sıfır.. geceleri geç yatıyor oyun oynamaktan. benim de dün artık sabrım taştı oyun oynarken videosunu çekip annesine yolladım. Kadıncağız üzüldü, eşimi aradı sonra beni de aradı gerçekten bu duruma çok üzüldüğünü söyledi, eşime çok kızdı Ama sonra da ben çok pişman oldum. Gerçekten utanç verici bir durum. Kol kırıldı yen içinde kalmadı, evimizin özelini onlara yansıtmamalıydım. Kocamı da kendimi de küçük düşürdüm. çok dolmuştum ama keşke kendi başıma çözebilmek için çabalasaydım.
Kv ye bnde esimle olan skntilarimi anlatirim cozmeye calisiriz birlikte. O konuda bi sknti gormedm bilsin oglunun naptgni.
Telefondan uzaklasmasi lazm ama onu yapabilseydm bnm kocama yaptirirdm. Uza. Yardimi alman gerekiyor. Yada cocujlati guvendgn birine emanet edip soyle birkac saat esinle bireysel cocuk olmadan vakit gecrmeye calissan. Ama gerci sorun cocuk degil ki sorun telefon daki oyun . Allah yardimcin olsunn..

Araya iyice soğukluk girmesinden korkuyorum. İşine gelir, rahat rahat oynar oyununu. Benim de çok hatalarım var. Cinsel manada hep ben uzak durdum mesela.. hamilelik , lohusalık, 2 çocukla uğraşmak derken hep cinsel anlamda uzak durdum. o da artık kabullendi, kendini oyuna verdi. Ama 6 aylık oldu artık bebeğim.. gitmek araya daha çok soğukluk katar. Benim kocamın gönlünü yeniden fethetmem lazım. Onun şuan böyle olmasının suçlusu benim baştaki ilgisizliğim zaten.

Hamilelik, lohusalık, 2 çocukla uğraşmak sadece sizin göreviniz miydi ? Baba bunun neresinde yapım aşaması hariç, lütfen kendinizi bu şekilde suçlamayın. Benim karım bu kadar mücadele ediyor, yoruluyor, uğraşıyor ben de eş olarak bu işin ucundan tutmalıyım, ona biraz nefes aldırmalıyım demesi gerekirken, ilgiyi de sizden bekleyip başka bir uğraş buluyorsa bu onun hödüklüğü

Eşim köklü bir üniversitede doçent hoca bu arada, dışardan baksan hiç böyle işlerle alakası yok zannedersin. Sonra diyorum buna da şükür, Allah korusun karıya kıza gitmiyor ya.. bana bir saygısızlığı yok ama ilgisizlik çok yıpratıcı
Ayrıca başka kadınlarla ilişkisi olmaması şükredilecek birşey değil zaten olması gereken zaruri bir durum. Ama şuan eşiniz ne eş ne baba.

Size de saygısı yok ne yazık ki, arkadaşlarıyla yüz göz olduktan sonra oyuna devam edebilecek kadar sizi yok hükmünde görüyor, üzgünüm ama durum bu.

Üniversitedeyken tanıştık, çok severek evlendik. 6 yıllık evliyiz. Ben doğum için memlekete gidince eşim bu oyunu yükledi telefona ve şu anda tam bir bağımlı. Günde maksimum 2-3 saat oynuyor ama zaten bu akşam işten gelince akşamızın yarısını kaplıyor. 6 Aydır iletişim sıfır. 5 yaşında oğlum var bütün gün baba yolu gözlüyor, babası işten gelince oyun oynamaya kendini öyle şartlamış ki hem beni hem çocuğumu tersliyor, başından savmaya çalışıyor. 6 aylık kızımı 5 dk bile kucağında tutmak istemiyor. Tuvalete gitmek için kucağına verdiğimde bile bin tane laf söylüyor. Evdeki sorumluluklarını yerine getirmesini geçtim; ne bir sohbetimiz kaldı ne de cinsel hayat. Evin içinde konuştuklarımız karşı tarafta oynayan arkadaşlarına duyuluyor ve özel hayat sıfır bu yüzden. Bebeğin uyanmasından rahatsız oluyormuş işe uykusuz gitmek istemediği için salonda yatıyor artık benle de yatmıyor. İlgi sıfır.. geceleri geç yatıyor oyun oynamaktan. benim de dün artık sabrım taştı oyun oynarken videosunu çekip annesine yolladım. Kadıncağız üzüldü, eşimi aradı sonra beni de aradı gerçekten bu duruma çok üzüldüğünü söyledi, eşime çok kızdı Ama sonra da ben çok pişman oldum. Gerçekten utanç verici bir durum. Kol kırıldı yen içinde kalmadı, evimizin özelini onlara yansıtmamalıydım. Kocamı da kendimi de küçük düşürdüm. çok dolmuştum ama keşke kendi başıma çözebilmek için çabalasaydım.
benimkide futbol oyunumudur nedır onu oynuyor bazen çocuk benimle ilgılensın dıye vuruyor ona telı elinden alıyor yok anlamıyor .bırde kızıyor çocuk gibi otekı odaya gidiyor. O an nefret ediyorum ondan

Allahtan karı kızla işi yok diyosunuz ? Boşanmayacagımı biiyor? dıyorsunuz. Siz bütün ipleri onun eline vermişsiniz zaten.
Bütün boşanmaların tek sebebi karı kız mı ? Bence ondan önce milyonlarca sebep var. Sizinki de bu sebeplerden birtanesi.

iki çocukla çok zor bir durum.Yapıcak bir şeyin kalmamışki ben olsam bende şikayet ederdim

Araya iyice soğukluk girmesinden korkuyorum. İşine gelir, rahat rahat oynar oyununu. Benim de çok hatalarım var. Cinsel manada hep ben uzak durdum mesela.. hamilelik , lohusalık, 2 çocukla uğraşmak derken hep cinsel anlamda uzak durdum. o da artık kabullendi, kendini oyuna verdi. Ama 6 aylık oldu artık bebeğim.. gitmek araya daha çok soğukluk katar. Benim kocamın gönlünü yeniden fethetmem lazım. Onun şuan böyle olmasının suçlusu benim baştaki ilgisizliğim zaten.

Suçlu siz falan değilsiniz.
Her kadının yaşayabileceği doğal süreçlerden geçmişsiniz.
Ben de doğumdan sonra ilgisizleştim ama eşim saçmasapan şeylere yönelmedi.

Hadi size karşı ilgisiz ya çocuklar? Nerede babalık vazifeleri? Nerede evlilik sorumlulukları?

Siz mücadeleye benim suçum diye başlarsanız baştan kaybedersiniz.
Bence ciddi bir dersi hakediyor..

Cinnet geçirdim zaten. Telefonu zorla elinden aldım, arkadaşlarına bağırmaya başladım “siz ne biçim insanlarsınız? Bu adam evli barklı iki çocuğu var, sizin gibi bekar değil, evliliğimizde huzur kalmadı bu yüzden siz kendiniz oynayın vs. Bağıra bağıra ağlayarak bunları söyledim. Ama yine de oyuna devam ettiler. Oyun bitince de hiçbir şey olmamış gibi watsapp oyun gruplarından güzel oyundu vs. Yazmışlar. Kendimi küçük düşürdüm. Normalde beni hep hanım hanımcık gördüler bu zamana kadar
Bunlar insan mı şimdi

Acaba diyorum hiç iplemeseniz mi?
Mesela yemek yediniz tek başınıza yürüyüşe çıkın çekin kapıyı o oyun oynarken.
Yada bir hobiniz varsa onla uğraşın.
Gece oldu mu hiç birşey demeden vurun kafayı yatın.
O yokmuş gibi davransanız birkaç gün nasıl olur?

Acaba diyorum hiç iplemeseniz mi?
Mesela yemek yediniz tek başınıza yürüyüşe çıkın çekin kapıyı o oyun oynarken.
Yada bir hobiniz varsa onla uğraşın.
Gece oldu mu hiç birşey demeden vurun kafayı yatın.
O yokmuş gibi davransanız birkaç gün nasıl olur?

İplemedikçe daha çok oyuna sarıyor. Zaten bu oyuna başlaması da maalesef benim onu ihmal edişimden oldu.

Cinnet gecir bi guzel bagir cağır bi kac bardak kır sonra al 6 aylık çocuğu kucağına ver, al telefonunu kapan odana. Bakalım ne yapacak. Bakmam falan dese de umursama. Eşşek gibi bakacak. Sorumluluk vermedikçe tepenize çıkıyor

Cinnet gecir bi guzel bagir cağır bi kac bardak kır sonra al 6 aylık çocuğu kucağına ver, al telefonunu kapan odana. Bakalım ne yapacak. Bakmam falan dese de umursama. Eşşek gibi bakacak. Sorumluluk vermedikçe tepenize çıkıyor
Yapmadığım bir şey değil bu anlattıklarınız. Ama böyle çirkefleşmek araya daha da soğukluk katıyor, saygı kalmıyor haliyle bana verdiği kıymet de azalıyor. Eskiden yani çocuklar olmadan önce daha uysaldım, beni o zamanlar daha çok sever, üzerime daha çok düşerdi.. nefret ediyor böyle çirkefleşmemden, elimde olmadan bazen kendimi kaybedip bu dediklerini yapıyorum ama pişman oluyorum. Çünkü bu tarz davranışlarımla kocamı kendimden daha da uzaklaştırıyorum

sitede benim evli arkadaşımda oynuyor hatta onlar gelin görümce kayın vs baya kalabalık şeklinde oynuyorlarmış.hiç böyleşikayetine denk gelmedim.çok ilginç.üzücü
Valla biz de oynuyoruz kayınlar, eltiler ,arkadaşlar.. Çok da eğlenceli güzel keyifli bi aktivite bana göre.. Ama bak işte dikkat et aktivite diyorum çünkü bizim için öyle.. Akşamları müsait olunca maksimum 1 saat falan oynuyoruz (en fazla 2-3 oyun).. ama küçük bebek falan olsa oynanmaz yani çünkü 2 saniye bile gözünü ayırmaman gereken bi oyun.. Sonuçta herkes bişeyler yapıyo boş zaman değerlendirmek için,evdeysen ve işin yoksa ya tv izlersin ya film ya sohbet (sohbet bence bi aktivite değil ama yine de yazdım:) Yani öcü değil aslında bu oyun da, bazı bağımlılığa müsait karakterler için öcü oluyo anladığım kadarıyla :işsiz: :işsiz: Mutluluğu oyunda arıyolarsa demekki bilemiyorum :işsiz::işsiz:

Sanal hayata gerçek hayattan bu kadar çok önem veren insanları anlayamıyorum. Demek ki akıl yaşta değil başta oluyor. Çok can sıkıcı bir durum. 1 kere silerdim ve bir daha ayni bağımlılığını devam ettirmeye kalkışırsa büyük ariza çıkarırdım.

Oynamasın demiyoruz. Yeri geliyor biz online oyun oynuyoruz beraber. Her şeyin dozunu, dengesini ayarlamak gerek...

Yapmadığım bir şey değil bu anlattıklarınız. Ama böyle çirkefleşmek araya daha da soğukluk katıyor, saygı kalmıyor haliyle bana verdiği kıymet de azalıyor. Eskiden yani çocuklar olmadan önce daha uysaldım, beni o zamanlar daha çok sever, üzerime daha çok düşerdi.. nefret ediyor böyle çirkefleşmemden, elimde olmadan bazen kendimi kaybedip bu dediklerini yapıyorum ama pişman oluyorum. Çünkü bu tarz davranışlarımla kocamı kendimden daha da uzaklaştırıyorum
Yanlış anlamayin ama biraz pasif gordum sizi. Güzellikle düzeliyor mu ki cirkeflesince kotulessin. Çocuğu tek siz mi yaptınız ki tek siz bakıyorsunuz. Beyefendi sesinden bile rahatsız. Alır telefonunu bin parçaya ayırırım 🙄

Bu oyunun, insanların psikolojisini bozduğunu uzmanlar açıkladı geçen gün haberlerde. Çok ilgimi çekmediği için detay dinlemedim. Sizde de aynı durum olmuş.

resmen kendinizi suçlar hale gelmişsiniz. bu adamın saatlerce oyun oynayıp, ne evle ne çocukla ilgilenmiyor oluşu sizin suçunuz değil. evet zamanında ilgisiz davranmış olabilirsiniz. ama karşılığının bu olmaması gerekir. çirkefleştiğimde iyice soğuyor ne demek? tamamen ona göre belirliyorsunuz şu an davranışlarınızı. ama sizin de hisleriniz var. azıcık bi kendinizi dinleyin. ve yukarda bi arkadaş yazmış, yoksayın görmezden gelin diye. buna da iyice soğur diyorsunuz ama kocanızın yaptığı ne şu an? sizi görüyor mu? ne kızıp bağırmanız ne uysal olmanız fayda ediyor mu? etmiyor. salacaksınız o zaman. konuşmayla filan akıllanmaz. laf dinleyeceğini sanmıyorum. sizin de onu görmezden gelmeniz lazım mantıklı bir yol olarak. bakın ben de oyun oynuyorum, oyunun başına takılıp kalmak, eve bir an önce oyun oynamak için kendini atmak ne demek biliyorum. ama eninde sonunda onun başından kalkacak. bir gün umursamasın, iki gün umursamasın sessizliğinizi. eee sonra? hiç umursamazsa o zaman tekrar düşünürsünüz. ama bi deneyin.

Size şu anda kıymet verdiğini düşünüyorsunuz yani.. :işsiz:

Bakın biraz açıkca yazacağım ama durum aynen bu sadece siz başka görüyorsunuz. Eşiniz ne size ne iki çocuğuna kıymet veriyor..

Eğer bir nebze kaybetme korkusu varsa bunu yaşatın. Size bunu ispatlasın eğer dediğiniz gibi kıymetiniz varsa.

Kalsın tek başına oyunuyla bakalım nereye kadar alıştığı konfordan mahrum kalacak?

X