Kocam sürekli abisine para veriyor

Tamam abiye atiyordur onda hem fikiriz.

Ama hayrina atmiyordur, ortak bir cikarlari vardir.

Ne kadar bagimli, ne kadar gerizekali bile olsa hicbir kardes senelerdir maasinin yarisini abisine bir hic icin hibe etmez. Orda ortak bir cikar olduguna eminim.

Ya kumar ya bitcoin, ya abi tarafindan uygulanan bir santaj, ya da abiye gittigini sandiginiz para esinizin metresi gibi birine gidiyor olabilir. Secenek cok ama sebepsiz bir para gönderme bu kadar uzun surmez, esinizin bildiginiz bir zeka problemi yoksa surmez.
Abisine attığına eminim çünkü evlenmeden önce abisin kumarci işsiz güçsüz sürtük biri olduğunu söylüyorlar di . Onu da kontrol ettim hesap numarası abisinin hesabına atıyor ya da çekip veriyor mesajlarıni da gördüm . Para isterken eşim de ne yapayım zor durum da sen olsan ne yaparsın diyordu bana

Abisine attığına eminim çünkü evlenmeden önce abisin kumarci işsiz güçsüz sürtük biri olduğunu söylüyorlar di . Onu da kontrol ettim hesap numarası abisinin hesabına atıyor ya da çekip veriyor mesajlarıni da gördüm . Para isterken eşim de ne yapayım zor durum da sen olsan ne yaparsın diyordu bana
Tamam abiye atiyordur ustte de yazdim.

Abi kumarbazmis diyorsunuz, esiniz senelerdir issiz kumarbaz abisine sponsor olacak kadar saf olamaz, muhtemelen esinizde kumar oynuyor.

Eşin seni kandırıyor olabilirmi? Kim yıllarca maaşının yarısını abisine verir? Abi hastadır, çalışamayacak durumdadır anlarım ama baba bile oğluna sen evde yat ben eşek gibi çalışır sana bakarım demez.
Keşke hasta olsa vallahi de kendi ellerimle. Götürür veririm zaten zoruma giden de o sağlam sürtüyor çalışmıyor götü yemiyor

Hayırlı akşamlar ❣️. Kocam çalışıyor iyi bir insandır lakin abisi çalışmıyor işsiz güçsüz her gün neredeyse poliste eşim aylığını aldığı gün saniyesinde yarısını abisine atıyor her ay bu şekilde devam ettiriyor kaç sene oldu dün çok sinirlendim çok kavga ettik kızlar 🥺 ben istiyorum ki birikim yapalım araba alalım ev alalım heves ediyorum Parana sahip çık verme verme dedikçe beni hep ters anladı ben 22 yaşındayım 2 tane çocuğum var kocam 29 yaşında hiç olgun düşünmüyor ilerisini düşünmüyor . Bende öyle olayım diyorum ama iki evladima bakınca onların geleceğini düşünüyorum yavrularım güzel hayat kaygısız yaşasınlar istiyorum bu arada yurt dışında kalıyoruz biz 4 yıllık evliyiz gelin olarak geldim buraya .🥺ailem Türkiye de dün bana ben parani verme abin gitsin çalışsın eli ayağı tutuyor dedikçe benden nefret kapıyor bosanalim diyor sürekli dün kavga ettik kayinbabami aradım konuştum dedim size geliyorum herşeyi anlattım kayınbabam kaynimi hiç sevmiyor evlatlıktan ret etmiş resmen o arada eşim ben parasını tutsun vermesin dedikçe bosanalim bu böyle olmaz dedi kaynanam kayinbabamin yanında . Benim zoruma gidiyor arkadaşlar eşim aileye bakıyor kaynım geziyor ediyor çalışmıyor ağrıma gidiyor çocuklarımın hakkını yiyor 🥺 sizce haksız mıyım . Kayinbabam bana hak veriyor oğlunu aradı ve kızdı birdaha para fln isteme dedi 🥺 yuvalarını bozacaksin fln diye kızdı 🥺 kaynanam da orda kendi halinde . Aslında bakmayın annem yok boynum kırık yoksa 2 dakika burada durmam 🥺. Siz ne yapardınız bana yardımcı olun . Evlatlarimi da babasız büyütmek istemiyorum
Bende yurtdışında yaşıyorum ve bu sorunları çok çektim ya boşanacaksın yada ailesini düşünecek koskoca abi ya abi kardeş rolleri değişmiş daha çok soyup soğana çevirirler kurtar kendini.
Boşanmayı öneriyorsa erkekse dediğinin arkasında dursun kendisini bişey sanmasın

ben bu olayi birinci elden yasadim, babam ayni esiniz gibi birisi. annemle 30 senelik evliler, inanin kendisi 58 yasina geldi hala kardeslerine kuzenlerine para verir, borc falan da degil hediye. annem ayni sizin gibi cook kavga etti ben kendimi bildim bileli bizim en buyuk konumuzdu bu sorun. sizi uzmek istemem ama boyle insanlar gordugum kadariyla duzelmiyor.. benim babam su yasima geldim cocuklugumdan beri kendi adima konusayim benim rizkimi kuzenlerime amcama halalarima yedirdi.. inanin sizin kadar cocugunuza da dert olacak bu durum kendimden biliyorum. o adamin bu yaptiklari asla degismeyecek ne yaparsaniz nafile. Sizin yazdiklarinizi okudugumda bir an kendi hayatimiz gozumun onunden gecti, Rabbim size yardimci olsun cok uzuldum

Kumar oynuyor diyorlar sürekli . Çok borcu var sanırım

Esiniz abisine yardim ettigini saniyorsa yaniliyor. Bilakis. Abisinik kumar aliskanligini besliyor. Bunun vebali de var. Esiniz sizi bosanmakla tehtid ediyor cünkü iki kücük cocukla kolay bosanmayacaginizi bildigi icin böyle sizi susturmak istiyor. Hangi ülkedesiniz?

Çok borcu olduğunu haciz de olduğunu polis hesabındaki paraya el koyduğunu söylüyor
Bir üye daha yazmıştı; bence en iyi çözüm aile harcamalarınızı arttırmak. Yani eşinizin ev içindeki maddi yükünü arttırın ki dışarıya verecek durumu kalmasın. Bunu da en tartışmasız çocukların ihtiyaçları ile yapabilirsiniz. Mesela çocuklarınızı kurslara yazdırmak, odalarını değiştirmek, özel okul gibi vs. Siz birikim yapalım diye diretmişsiniz, belki eşiniz para kenarda yatacağına abime vereyim kafasına giriyo olabilir. Siz de ne kenara atacak ne de abisine verecek para bırakmayın. He çocuklar için istediğiniz şeyleri de reddedip yine abisine bakıyorsa o zaman buyur abinle evlen demeniz gerekir

Bir üye daha yazmıştı; bence en iyi çözüm aile harcamalarınızı arttırmak. Yani eşinizin ev içindeki maddi yükünü arttırın ki dışarıya verecek durumu kalmasın. Bunu da en tartışmasız çocukların ihtiyaçları ile yapabilirsiniz. Mesela çocuklarınızı kurslara yazdırmak, odalarını değiştirmek, özel okul gibi vs. Siz birikim yapalım diye diretmişsiniz, belki eşiniz para kenarda yatacağına abime vereyim kafasına giriyo olabilir. Siz de ne kenara atacak ne de abisine verecek para bırakmayın. He çocuklar için istediğiniz şeyleri de reddedip yine abisine bakıyorsa o zaman buyur abinle evlen demeniz gerekir
evet cok dogru katiliyorum bu yoruma👍🏻

Cok iyi niyetli bir yorum, çocukların harcamasi artarsa bu eş borca girer ama abisine ayni miktar parayi yollamaya devam eder, gerekirse kendi evine haciz gelir ama abisine yine para yollar.

Bagimli kisilik yapisi sadece bağlandığı kisiyi besler, diger kisilerin ne oldugunu umursamaz.

Ben burayada konu açmıştım.Eşim yeni evliyken benden habersiz kredi kartını arkadaşına vermişti.Kartın limitini arkadaşı full doldurmuş ve benim sonradan haberim oldu.2 3 defada bu arkadaşına para attığını gördüm.Banada hiç söylemedi.Yüklü miktar değil dedi.Kavga ettik ve tüm kartlarını aldım ondan.Güvenimi azalttı.Şimdide 1 kredi kartı var.Onunda limitini 10 bine kadar düşüreceğiz.Para konusu beni gerçekten rahatsız ediyor.

Cok iyi niyetli bir yorum, çocukların harcamasi artarsa bu eş borca girer ama abisine ayni miktar parayi yollamaya devam eder, gerekirse kendi evine haciz gelir ama abisine yine para yollar.

Bagimli kisilik yapisi sadece bağlandığı kisiyi besler, diger kisilerin ne oldugunu umursamaz.
Bence yapması gereken kocasına rağmen rest çekecek.Evde kıyameti koparacak.Kocası bence boşanmak istemez.Sonra abiye giden 500 euroyu kenara atacaklar

Yemin olsun ne kadar haklısınız artık öyle devam edeceğim . Evlatlarimi hiç bişey den mahrum birakmiycam .

Karısını çocuklarıni umursamıyor 🥺 dün sadece abisini düşündü biliyormusunuz 🥺 orda birakacam böyle devam etmez diye konuştu.

X