Koca tarafının davranışlarından bıktım

MissDiemella

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2018
116
38
Merhaba herkese
Bu konuyu da açmak isteme nedenim içsel huzursuzluk olduğu için.

İlk bakışta gereksiz tutum diyebilirsiniz ama bir itici bulduğum şey bana değip duruyor. Yeter diye bağırmak istiyorum. Sizden ricam bu konuda serin tavır ve fikre nasıl geçerim?
Eşimin ablasının lafları iticilik dolu. Kendisi ağzına geldiğini söyleme hakkına sahip eğer eşim ya da ben ya da aileden başkası lafına ters bir şey derse seni ikna etmek için 10 lafı birden söylüyor.
(Burdaki örnekleri cımbızla çekmeyin lütfen buna da takılılır mı diye, toplana toplana itici geliyor çoğunuza da gelir eminim)
Örnek vereyim;
- 2 aylık bebeğimle onlara gittik, çocuğun altını değiştirirken gelip ay ben dayanamam diye çocuğu almaya kalkıyor daha altını tam giydirmeden.

- Kucağına aldığında burcu kendisininkine benzer iması yapıyor oysa alakası yok, hasbinallah.

• Kızım bana ve babasına benziyor. Bana benzetenler de var. Kendine benzese diye umduğu laf var. Git kendi çocukların benzesin. Ki 3 çocuğuyla da alakası yok.
  • Ben bundan dolayı yatıp kalkıp Allahım evladım bana ve teyzesine benzesin huyu siması da diye dua ediyorum!

• Gamzeyi güzel bulduğuna sürekli buna dikkat eden biri ve kızımda gamze var mı diye soruyor. Bende sağımda gamze var bana çekerse olur biraz yanaklarında var gibi diyorum. Sen suratını şekilden şekile soktuğun için belli oluyor diyor ne alaka gamze var ki çıkıyor ne şekle sokması dedim.
  • Kızım kucağında sen süt sağ bize bırak bunu bizde kalsın diyor bana. Hadi ordan!

- Eleştirdiğinin aynısını yapan bir ikili karakter:
geç vakitte yemek yemeyiz diye hava atar gece 12 de gelen pideyi gömüyor. Ben prensipliyim yemem dediğimi yemem yapmam dediğimi yapmam. O gün gelen pideden yemem geç saatte dedim, bana dönüp bizde yemiyoruz hep diyor. Ben siz yiyorsunuz dedim. Nasıl bir ezikliği varsa yaptıklarını yapmıyormuş gibi anlatıyor.

- Şekeri hayatımdan çıkardım diyip orda burda anlatıyor ama kek ne bileyim çikolata yiyor. E dedim yiyorsun. Ayda yılda bir diyor ama nasıl bir kızarıp bozarıyor.
bunun yanında bize yemeğe geldiklerinde hoşaf yaptım masadan almış mutfağa getirdi ben içmiyorum bunu ya biliyorsun diyor. Hala ikna çabası -kimi kandırıyorsun sen ya-. Az şekerli iç diyorum cevap vermiyor.

- Son eklemek istediğim kızımın adını beğenmem bu ismi diyordu ismi bize sorduğunda.
Kızımı ne diye seviyorsun o zaman dicem yüzüne o olacak.
Ay şiştim!!
Ele avuca ağza alınmayacak boş bir kişilik... Bundan mütevellit bende şusuna busuna laf edip nasıl oluyormuş görsün diye içim doluyor. Siz ne diyorsunuz KK hanımları ?

Bana dış gözden bakarak bir rahatlatıcı akıl verseniz de aklıma dank etse !!

Mideme huzursuzluk giriyor o geçen 2 3 saat oturup ettiği laflardan!
Şu kafama dur kendini tatmin etmeye çalışan silik bir karakter üstünlük kurma çabasında bir kişilik diyorum. İçim bir rahatlıyor bir geri doluyor!
Teşekkürler şimdiden.

Bakın siz de yazmışsınız BOŞ BİR KİŞİLİK. Yaptıkları çok çocukça uğraşmaya değmez. Çok sık görüşmemeye çalışın. Görüştüğünüzdeyse de o yokmuş gibi davranın ki siz sinlerneceğinize o sinirlensin. Böyle insanların genelde aşağılık kompleksi gibi sorunları vardır hep sivrilmek isterler. Dediğim gibi boş bir insan..

Hepsi birleşince gözünüze batabilir evet ama bana biraz basit konular gibi geldi :) Yani tüm bu saydıklarınız 15 dk içinde gerçekleşmediyse araya zaman girerek söylenen şeylerse göze batmamalı. Acaba lohusalığınızdan dolayı fazla etkileniyor olabilir misiniz ?

Yok alıcam götürücem lafları zaten sevgiden söylenen şeyler ben de kuzenlerime derdim inşallah yengemler benimle ilgili de böyle düşünmemiştir yoksa banane onların çocuğundan Hala olunca belki benzemesini de umabilir onda da kötü bir şey yok. Diğer şeker vb mevzular da zaten hepimizin zaman zaman denediği bazen becerdiği bazen beceremediği şeyler insanlık hali yüklenecek bir şey yok.

Sizi temin ederim ki, bu örnekler haftasonu gittiğimiz zaman söylenenler. Sadece isim öncedendi onu tabiki hamileyken soracaktı haliyle. Şeker konusuda 1 ay önceydi. Artık anlatma doyumundan vazgeçtiği için anlatmıyor ve şekerli her şeyi yiyor dipnot.
Sevgiden olanı anlarım elbet teyze dayı amca hala yeğeni sever ama aylar geçip görmeye gelmiyor haliyle eşime adım atana adım atarım bu gitmemiz o bize çocuk doğduğunda geldiği için dedim bir dahakine gitmem dedim! Abim de kız kardeşimde kızıma dört dönüyor özledik yeğenimi görmeye geldik diyorlar. Aldıkları hediyeleri karşılaştırmayayım ama halası olarak aldığı iki takım. Bizim taraf içten gelerek doldurmuşlar ne varsa ve her geldiklerinde de bir hediye. Bunda gözüm yok tek sohbet içinde bu dengesizce laflar olmasa.
Şeker konusunu dener insan pekala da sildim çıkardım ağzıma sürmüyorum bir aydır diyip hemen ardından kızım bir kek yapmış ondan yedim diyor, huh?
Misal bal , sürme çikolata, baklava lokum yemem dersin bu bir istikrarlı adımdır. İrademe bak be diye gösterişten başka bir şey değil bu.

Dediğim gibi lohusasınız.

Ya şeker konusu sizi gerçekten hiç ilgilendirmiyor gülüp geçmeniz gereken "hmm ok" demeniz gereken bir mesele. Şekeri hayatımdan çıkardım diyip kek çikolata yemesini burda uzun uzun yazmışsınız. Takılmamanız gereken şeylere de takılır hale gelmişsiniz.

Eften püşten şeyler bu anlattıklarınız ama demek ki samimi gelmiyor, ayrıca sevmiyorsunuz görümcenizi
Her hareketi batıyor bu yüzden
Takılmayın bence bu kadar

Lüzumsuz lüzumsuzluğundan vazgeçmez de sizin geliştirdiğiniz takıntı esas sıkıntılı durum. Zaten taktığınızı gördükleri için yaraya tuzu basar gibi basıyolar, bazılarından kendilerinin bile haberi yokken siz belletiyorsunuz.

Neden kendini hasta edecek kadar takıyorsun ki? Benim de eltilerden biri böyle konuşur konuşur ama ben takmam bile gülerim tepkisiz kalır geçerim sen neden böyle yapmıyorsun?

Neden kendini hasta edecek kadar takıyorsun ki? Benim de eltilerden biri böyle konuşur konuşur ama ben takmam bile gülerim tepkisiz kalır geçerim sen neden böyle yapmıyorsun?
Samimi gelmediği için gelişen bir tepki. Siz samimiyetsiz laflara nasıl tahammül edebiliyorsunuz? Bundan sonra bende sizin yaptığınızı yapmaya çalışacağım

Doğru söylediniz. Takıntılık noktaya getirmemem lazım. Orada bırakmam lazım olayı. :/
Kendisinin laf kabul etmemesini böyle çevresindekilerden çıkarmaya çalışıyor bu galiba bana itici gelen

Herşeyiyle gıcık oldugunuzdan ne dese batar..Yine de ben büyügümüz sonucta şeker yemem deyip yediginde ya da pideleri gömdügünde bozmazdım
Benim kayınvalide cocuklarımın kötü özelliklerini bana geri kalan tüm güzellikleri ogluna benzetiyor…mevzu geyik oldu ev içinde cocuklar kudurunca az da babanıza benzeyin diyorum aldkdk

İlk cümlede dediğiniz gibi huzursuzluk sizin içinizde. Görümce olmasa başka bir şeye takilirdiniz. Ama hayat böyle çok zor. Önce kendinizi düşünün. Kimsenin davranışlarından siz sorumlu değilsiniz. Kendi sağlığınıza yazık. Bırakın kek mi yiyo pide mi pasta mi size ne? Çocuğunuza ve kendinize odaklanın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…