Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

canım nasılsın ???
bebişin nasıl umarım iyisinizdir.....

günaydın cnm cok sevindim keseyi görmüşsün kaç cm bide kaç hafatlık bebişin...ben aynı devam cok minikte olsa geliyo leke kayın validem bende ben hep yatıyorum bana bakıyo bende haftaya gidicem kalp atışlar için umarım hiç sorun olmaz rabbime hep yalvarıyorum ve cocuk isteyen tüm arkadaşlarımda dua ediyorum .....sende değişiklikler varmı yani gebelikle ilgili bende şimdilik sadece göğüslerde hafif dolgunluk var....

Arkadaşlar selam , bende yaklasık 3 aydır forumu takip ediyorum.
3 ay önce başladı benimde maceramm of ne zormuş yaaa...

2 ay klomen kullandım yumurtam çatlamadı bu ay 2 gün önce çatlatma ignesi oldum, bugün kontrole gittim yumurtalarım çatlamış :)))
Çalışmalara devam edicez inşallah Bu ay Hamile kalırıııım yaaaaaa şansım yüzde kaç acaba!! bide Progestan diye yumuşak kapsül verdi Salı akşamından içmeye başlayacagım.. bakalım önümüzdeki 2 hafta bekleyiiş sürecek herşeyin hayırlısı.....

Allah herkesin yüzünü güldürsün inşallahh...

Arkadaşlar selam , bende yaklasık 3 aydır forumu takip ediyorum.
3 ay önce başladı benimde maceramm of ne zormuş yaaa...

2 ay klomen kullandım yumurtam çatlamadı bu ay 2 gün önce çatlatma ignesi oldum, bugün kontrole gittim yumurtalarım çatlamış :)))
Çalışmalara devam edicez inşallah Bu ay Hamile kalırıııım yaaaaaa şansım yüzde kaç acaba!! bide Progestan diye yumuşak kapsül verdi Salı akşamından içmeye başlayacagım.. bakalım önümüzdeki 2 hafta bekleyiiş sürecek herşeyin hayırlısı.....

Allah herkesin yüzünü güldürsün inşallahh...

Hoşgeldin cnm..Evt kolay değil gerçekten ama Allah emeklerimizin karşılığını er ya da geç vericek inş...Sen de tedavinden iyi sonuç alırsın inş cnm..

Son düzenleme:
9 ay boyunca klomen kullandım hiç bir işe yaramadı bende yumurta olustu yeterlı boyuta geldi ama fos sebepsiz bizimki yada pko var dr gore değişiyor azla uzatmayın bence klomenı etki etmemeye baslıyor bır zaman sonra:2:

klomen yumurtayı büyüyor ama çatlatmıyor bende 2-3 ay kullandım ama çatlamadı... bence hemen çatlatma ignesi olmalı boşuna vakit kaybı her ay cabuk gecsin diye bekliyorum valla.. bu ay çatlattık igneyle bakalım ne olucak... klomen kullananlar bence 2-3 ay sonra igne olmalı... tabi doktor daha iyi bilir ama neden o kadar denettiriyorlar ki çatlamıyo işte!!! biz çatlıcaz onların yerine :KK1:

klomenle hamile kalan arkadaşlar hamile kaldığınız ay kaç yumurtanız oluşmuştu?

benim 12. günde bir tane 17 mm yumurta oluştu.hamile kalanları merak ettim....

9 ay boyunca klomen kullandım hiç bir işe yaramadı bende yumurta olustu yeterlı boyuta geldi ama fos sebepsiz bizimki yada pko var dr gore değişiyor azla uzatmayın bence klomenı etki etmemeye baslıyor bır zaman sonra:2:

evet canım sana katılıyorum 4. aydan sonra bi etkisi olmaz klomenin..normalde en fazla4 kez kullanılır..senin doktorunun tedavi şekli farklıymış..aşılama düşünmüyormusun?

kızlarr sizlere bişey sorcaktım :26::26:

bende klomen tedavisi görüyorum ve hapa daha bugün başladım ama ben bu ay incir ve havuç kürü de yapmak isitiyorum acaba herhangi bi yan etkisi olur mu çok ikilem de kaldım kızlarr :44::44:

deneyen falan varsa cvb yazabilir mi acaba yada bi bilgisi olan :26::26::26:

evet canım sana katılıyorum 4. aydan sonra bi etkisi olmaz klomenin..normalde en fazla4 kez kullanılır..senin doktorunun tedavi şekli farklıymış..aşılama düşünmüyormusun?

drumu değiştirdim zaten ona kalsa hala klomen kullanacaktım hsgyı de gereksiz dedi bir aşılama oldum klomenle tutmadı iğne tedavisine baslayacağım kısmetse adetimin 38. günü rahim bolgeme kramplar giriyor neden acaba hsgnın etkisimi diye dusunmuyor değilim test yaptım negatif 21.gun 12mm yumurtam vardı..

klomen yumurtayı büyüyor ama çatlatmıyor bende 2-3 ay kullandım ama çatlamadı... bence hemen çatlatma ignesi olmalı boşuna vakit kaybı her ay cabuk gecsin diye bekliyorum valla.. bu ay çatlattık igneyle bakalım ne olucak... klomen kullananlar bence 2-3 ay sonra igne olmalı... tabi doktor daha iyi bilir ama neden o kadar denettiriyorlar ki çatlamıyo işte!!! biz çatlıcaz onların yerine :KK1:

ben klomen kullandığım ilk 4 5 ay yumurta güzel gelişiyor çatlıyordu drumun dediğine gore ama sonra gelişmemeye basladım 12 kilo aldım onun da etkisi olabılır tedavin hayırlı olsun inşallah bu ay bereketli olur herkes hamile kalır..:nazar:

Ayyy ne güzel cnm çok sevindim Allah sağ salim kucağına da almayı nasip eder inş..:nazar::nazar: Allah tez zamanda hepimize bu güzel duyguları yaşatır inş...AMİİNNN...
AMİNNNNNNNN,
canım benim çok saol inş en kısa zamanda sizlerde bu duyguyu yaşarsınız dualarım sizlerle.....:nazar:
günaydın cnm cok sevindim keseyi görmüşsün kaç cm bide kaç hafatlık bebişin...ben aynı devam cok minikte olsa geliyo leke kayın validem bende ben hep yatıyorum bana bakıyo bende haftaya gidicem kalp atışlar için umarım hiç sorun olmaz rabbime hep yalvarıyorum ve cocuk isteyen tüm arkadaşlarımda dua ediyorum .....sende değişiklikler varmı yani gebelikle ilgili bende şimdilik sadece göğüslerde hafif dolgunluk var....

mrb canım arkadaşım,
canını sıkıp kötü düşünüp kafana takma inş RABBİM yardımcın olur sağlıkla alırsın bebeğini kucağına ......
bizim minik 3cm di 5+3 canım şuan göğüslerim fena şiş kocaman taş gibi sert birde baş ağrısıyla mide yanması war arada birde kasıklarıma ağrı giriyor başka bi sıkıntım yok çok şükür inş da olmaz .....:nazar::nazar::nazar:

AMİNNNNNNNN,
canım benim çok saol inş en kısa zamanda sizlerde bu duyguyu yaşarsınız dualarım sizlerle.....:nazar:

mrb canım arkadaşım,
canını sıkıp kötü düşünüp kafana takma inş RABBİM yardımcın olur sağlıkla alırsın bebeğini kucağına ......
bizim minik 3cm di 5+3 canım şuan göğüslerim fena şiş kocaman taş gibi sert birde baş ağrısıyla mide yanması war arada birde kasıklarıma ağrı giriyor başka bi sıkıntım yok çok şükür inş da olmaz .....:nazar::nazar::nazar:

anladım cnm seninki benimkinden büyükmüş...kalp atışlarını duymadınızmı peki ben keseyi gördüğümde 4+1 günlüktü 10 gün sonra gel kalp atışlarına bakalım dediler...mide ekşimesi bendede oluyo sabahları iştahsızlık var birde pregeston kullanıyormusun cnm:nazar::nazar::nazar:

anladım cnm seninki benimkinden büyükmüş...kalp atışlarını duymadınızmı peki ben keseyi gördüğümde 4+1 günlüktü 10 gün sonra gel kalp atışlarına bakalım dediler...mide ekşimesi bendede oluyo sabahları iştahsızlık var birde pregeston kullanıyormusun cnm:nazar::nazar::nazar:

ewet canım dr yazdı progestron kullanıyorum .....
kalp atışlarına bakmadık 19nda gitcez inş ....nasip olursa ....cnm bnmki ultrasyonda 4,haftanın içinde gözüküyor ama son adet tarihiyle 5+3 oluyor yani....
sen nasılsın iyisin dimi .....

kalp atışlarına bakmadık 19nda gitcez inş ....nasip olursa ....cnm bnmki ultrasyonda 4,haftanın içinde gözüküyor ama son adet tarihiyle 5+3 oluyor yani....

ben nasıl olıyım cnm sevincim kursağımda kaldı biliyosun dr bişey yok diyor beklicez diyo ama gel onu sen birde bana sor sabaha kadar 50 kere uyanıyorum uykularım kaçıyo böle beklemek nakadar zormuş rabbim sabırların en büyüğünü versin bize şimdi....hamileyiz ama daha ne olacağı belli değil hep korku var ......bol bol dinleniyorum şimdi kayın validem okuttu beni belimi inşallah şifa olur.......hayatımda ilk kez bu duyguyu yaşadığım için karma karaşık oldum..........RABBİM hepimizin evledını bizlere bağışlasın....:nazar::nazar::nazar:

bu arada benimde netten hesapladığıma göre 5+3 çıkyo ama benimki geç döllenme ....dr öle söyledi kese boyutuna göre hesaplanıyo sanırım.....4+1 günlüktü en son 4+4 gün olması lazım şu anda

ben nasıl olıyım cnm sevincim kursağımda kaldı biliyosun dr bişey yok diyor beklicez diyo ama gel onu sen birde bana sor sabaha kadar 50 kere uyanıyorum uykularım kaçıyo böle beklemek nakadar zormuş rabbim sabırların en büyüğünü versin bize şimdi....hamileyiz ama daha ne olacağı belli değil hep korku var ......bol bol dinleniyorum şimdi kayın validem okuttu beni belimi inşallah şifa olur.......hayatımda ilk kez bu duyguyu yaşadığım için karma karaşık oldum..........RABBİM hepimizin evledını bizlere bağışlasın....:nazar::nazar::nazar:
AMİNNNNNNNNN,
canım inş herşey yolunda gider sen kafanı fazla takma bak buda kötü etkiler bebeğini ....
bu arada benimde netten hesapladığıma göre 5+3 çıkyo ama benimki geç döllenme ....dr öle söyledi kese boyutuna göre hesaplanıyo sanırım.....4+1 günlüktü en son 4+4 gün olması lazım şu anda

canım bnm ultrasyon kagıdımda da 5+1 yazıyordu nettekiyle aynı hesap çıkıyor orda da bende tam olarak anlayamadım doğrusu ....
bildiğim kadarıyla doktorlarda sat göre heseplıyorlar döllenmeden sonra +14 olarak hesaplıyorlar galiba ....

selam arkadaşlar malesef hasta olacağım galiba kahverengi leke geldi bu ayda bişey yok olsun ginede bu günede şükür hasta olamayanlarda var neyse beklicem artık bişey kullanmayacağım zamamna bırakacam...HAYIRLISINI DİLİYORUM..

canım benim 5 yaşında bir kızım var.ikinciyi 4 aydır istiyoruz.dr.gidelim dedik.adetin 4. günü hormon tahliili yaptırdım.

TSH 1.717

FSH 6.71

LH 8.36 sonuçlarım da lh yüksek dedi dr.klomen verdi.ilk kez gittim dr....senin hikayen nedir.:emir_bebek::emir_bebek::nazar:
anım ben 3 senelik evliyim 2 seneden sonra istedik 1 sene korunmadık olmadı sonra hsg çektirdim doğuştan yarım rahimli olduğumu öğrendim rahmimin sağ tarafı gelişmemiş sağ yumurtalığım ve tüpüm yok sadece sol yumurtalığım ve sol tüpüm var ve doğal olarak rahim normal bir rahimden biraz daha ufak.hamile kalsam bile düşük yada erken doğum riskim var.mart ayında klomene başladım o ay yumurtlama olmadı nisan ayında bir yumurtam oluştu 14. günümde 20 mm di çatlatma iğnesi oldum ilişkide bulunduk ve o ay tek yumurtayla hamile kaldım.kan değerim adetimi 3 gün geçtiğinde 2281 di.4. günde keseyi gördük.1 hafta sonra kalp atışlarını duyduk.10 gün sonra yine gel dedi bu arada düşük olmasın diye progestan kullandım folic asit vs.. 10 gün sonra heyecanla biraz daha büyümüştür diye gittiğimizde bebeğimin kalp atışları durmuştu.kahroldum yıktım hastaneyi ertesi günde kürtaj oldum hiçbişey anlamadım hiç kanamam olmadı 7. haftada kalbi durmuş.hiç miğdem bulanmıyordu zaten.kürtajdan sonra 20 gün kanamam sürdü çok sinir bozucu hala kendimi hamile gibi hissediyodum göğüslerim şişti psikolojim darmadağındı resmine bakıp ağlıyodum hala da aklıma geldikçe ağlıyorum.acı bir tecrübe yaşadık.sonra cerrahpaşa da bir profesör e gittik düşüğün benim rahmimin durumuyla hiç alakası yok dedi.benim rahmim bebek büyüdükten sonra yer kalmassa erken doğuma sebep oluyomuş onu da rahim ağzına dikiş atarak önleyebiliyolar.tekrar gebelik oluşunca artık ona gideceğim bütün takibim orda yapılacak.kürtajın üzerinden 40 gün geçti artık adet olmayı bekliyorum.doktorum 1 kere normal adet görmen yeterli dedi sonra tekrar başlicaz çalışmalara.bu arada gebeliğimde tiroidim olduğunu öğrendim meğerse tembellik varmış o yüzden yumurtalar gelişmiyomuş şimdi ilaç kullanıyorum düzene girince inşallah kendiliğimden hamile kalırım.çok uzun oldu bçyle işte canım hepimizin dileği aynı ben mart ayından beri burdayım.hamile olduğum dönemde bile kopmamıştım.hep birlikte devam ediyoruz yolumuza ...

hayırlı cumalar arkadaşlar

ben bugün doktora gittim.klomene devam günde 3 kez verdi yine bugün başladım içmeye.glucophage ilacına devam et dedi kilo verip vermediğimi sordu.kilo vermen işimizi daha kolaylaştırcak dedi 61 kiloyum çokda değil ama ideal kilom bu değil.
klomenden sonra 12.gün çağırmıştı geçen ay bu sefer 10.gün çağırdı ona anlam veremedim.sizce neden olabilir?

rahim filminden sonra kolay hamile kalınıyormuş diyolar ama bende henüz tık yok.çektireli 3 ay oldu.

beni de ilk ay 12 de ikinci ay 10. günde çağırmıştı ilacın dozunu arttırınca erkenden yumurta gelişir diye erkenden çağırıyo canım böyle olması çok iyi demekki doktorun adam akıllı takip yapıcak:)

slm kızlar öncelikle dilerim Allah hepimizin gönlündekini versin... ben yeni üye oldum yaklaşık 1 yıldır hep burdan sizlerin yazdıklarını takip ediyordum en sonunda bende geldim işte:).. bende 2 yıllık evliyim ama malesef bebiş olmadı dr gittim pko olduğunu söledi ama her hangi bir tedavi başlamadık bırakın ilaç tedavisi bile yok.. bende kan sonuçlarımı laborant şefi birisin e gösterdim ve bu ay kendi kendime klomen kullanmayı düşünüyorum acaba ne olur??? o herhangi bir sorun olmayacağını söledi bide bu arada kendi kendine kullanıp ikiz bebekleri olan 2 kişi tanıyorum off ne yapmalıyım sizce :18:

aramıza hoşgeldin tiroidi olan birisi olarak onada baktırmanı tavsiye ederim bence başka bir doktora git sen canım önce adetlerini düzenlesin düzensiz oluyosan sonra da yumurtlama takibi yapsın.ama öncesinde istersen soğan kürü de uygulayabilirsin bu sitede soğan kürü bölümüne bak pko lular düzensiz adet olanlar miyomu olanlar hep kurtuldular bu sayede kistlerinden miyomlarından düzenli adet olmaya başladılar hamile kalan bile var soğan kürü yaptığı ay:)

umutluyum canım kensini sakın sıkma stres yapma herşey olacağına varır biliyorum zor ama 8 haftalık bebeğini kaybetmiş birisi olarak sana tavsiye ediyorum herşeye hazırlıklı ol olursa zaten olur o bebek sana tutunur ama sağlıksız bi durum varsa da olmaz sıkma kendini Allaha bırak bitanem.dualarımız hep seninle..sen kötüsüne de hazırlıklı ol iyi olursa daha çok sevinirsin...Allah bebeğini sana bağışlasın.ama ben hissediyorum kalp atışlarını duyduğun an bitecek o kanamalar yerleşicek bebeğin göbüşüne :)

klomenle hamile kalan arkadaşlar hamile kaldığınız ay kaç yumurtanız oluşmuştu?

benim 12. günde bir tane 17 mm yumurta oluştu.hamile kalanları merak ettim....

10. gün de 17 mm di
12. günde 19 mm di
14. günde 20 mm i geçmişti canım sadece bitanecik yumoşum vardı sadece bitanemi ya dedim ama o ay hamile kaldım :)

kızlarr sizlere bişey sorcaktım :26::26:

bende klomen tedavisi görüyorum ve hapa daha bugün başladım ama ben bu ay incir ve havuç kürü de yapmak isitiyorum acaba herhangi bi yan etkisi olur mu çok ikilem de kaldım kızlarr :44::44:

deneyen falan varsa cvb yazabilir mi acaba yada bi bilgisi olan :26::26::26:

ben klomen kullandığım ay incir kürü de yaptım canım ve o ay hamile kaldım hiçbir sakıncası olmaz sonuçta bitkisel yapabilirsin....

kızlar sonunda bugün sabah adet oldum ama sanırım kistten dolayı çok koyu...inşallah kistte gidiyodurda yeni çalışmalara başlayabilirim...sizce adetin böle olması kistin gittini gösterirmi?bide rahim filmi çektirmek istiyorum bu ay kaçıncı gün yaptırmalıyım?

[

umutluyum canım kensini sakın sıkma stres yapma herşey olacağına varır biliyorum zor ama 8 haftalık bebeğini kaybetmiş birisi olarak sana tavsiye ediyorum herşeye hazırlıklı ol olursa zaten olur o bebek sana tutunur ama sağlıksız bi durum varsa da olmaz sıkma kendini Allaha bırak bitanem.dualarımız hep seninle..sen kötüsüne de hazırlıklı ol iyi olursa daha çok sevinirsin...Allah bebeğini sana bağışlasın.ama ben hissediyorum kalp atışlarını duyduğun an bitecek o kanamalar yerleşicek bebeğin göbüşüne :)

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.RABBİM SİZLEREDE EN HAYIRLISINI VERSİN.işin kötü tarafı zaten ben kendimi hiç iyiye alıştıramadım

:KK14:belki biraz iyi düşünsem rahatlıycam ama ne yapalım herşey Allahın taktiri rabbim bu yola kadar getirdi geriside oyine onun elinde bana sanadece dua etmek kalıyo.....kendime nasıl dua ediyorsam unutmayınki sizler içinde hep allah bana birtane nasip etsin olmayan bütün arkadaşlarımada versin diyorum...:nazar::nazar::nazar:ALLAHIM BİZİ KORU....

X