Popüler Konu Klomen ve Gonaphene İle Hamişliğe Uğraşanlar veya Hamişler

günaydin kizlar sizi cok büyük güzel haberlerle karsilamak isterdim ama maalesef biraz caninizi sikicam galiba. progestron testimin sonucu cikti 31.7 sonucun cok iyi oldugunu ve hamile olma sansimin cok yüksek oldugunu söledi doktorum. dayanamayip hemen test yaptim erken gebelik testlerinden 25. günümde ama negatif cikti. maalesef progestron sonucu hic birseyi belli etmiyor demekki doktoru bile yaniltti. cok üzüldüm dün bütün gün agladim. Ama elden maalesef hicbiirsey gelmiyor. simdi ne yapmam konusunda kararsizim rahim filmimi yoksa klomene devamm mi. Sorunun ne oldugunu anlamiyorum E2 hormonum da cok iyi cikmis bu hormonda spermlerin yumurta hücresini bulmasi icin salgilanan hormonmus. yani yumurtam olgunlasiyor güzelce catliyor spermler bi trülü dölliyemiyor neden?? Anlamiyorum nedennnn :KK14:

Canım öncelikle geçmiş olsun yapacak birşey yok allah bize sabır versin.

Selamlar arkadaşlar... Klomen adet düzensizliği yapar mı ? Bilgi,lendirirmisiniz ? 7 yıldır evliyim. Henüz olmadı. 2009 yılı aralıkta yüksek hormon sebebi ile beynimde mikroadenom çıktı. 14 ay kadar DOSTİNEX kullandım.. sonra klomen'e başlafdık. Geçen ay 5 gün gecikti. BETAHCG 27 idi. Doktorum beklemek lazım dedi. bekledik olmadı. Bu ay Cuma gelmesi lazım. SAT 27 MAYIS .. 21.GÜN 17 HAZİRAN'DI ve PROGESTERON 24 falandı... Bu gecikme Kİsttenmi yoksa bişey varmıdır ? Baş dönmesi ve üşüme var. Göğüslerim ağrılı ve şişti. Bugün bişey yok. Kasıklarım ağrıyordu ve karnım kocamandı. Bugün inmiş durumda... Gelmesin yaa. offf...
Canım klomen kullandıktan sonra benim adetler hep gecikmeli geldi inşallah hamilesindir..
slm kızlar çok çok gerilere bakarsanız benimde sizlerle aynı durumda olduğumu görürsünüz. 3 defa klomen tedavisi gördüm ama olmadı. sonra rahim filmi çektirdim.iki kanalda kapalı çıktı. basınçla birini açtılar biri kapalı kaldı. ve ne yazik ki polikistik over hastayım. neyse sonra rahim şekliminde sarkık olduğunu gördüler ve beni ameliyata aldılar. laparoskopi ve hisereskopi yapıldı. bir ay sonra kontrole gel dendi. gittim adetim da bayağı geçmişti. doktor farlutal verdi. gebelik şansı yüzde 25 dedi. göbekten iğne tedavisi deneyelim formaliteden dedi.bana kısırlık raporu çıkartalım üç iğne denemesi yapmamız şart dedi.devlet ilk tüp bebeği karşılıyormuş çünkü bu raporla. neyse bende o ilacı içmedim .kendimce ara verdim.ve bugün hamile olduğumu öğrendim. herşey sizde bitiyor. kafanızı bir boşaltın.eşinizi aşkla sevin...darısı başınıza kızlar.........
,

Hayırlı olsun canım allah tamamına erdirsin sağlıkla kucağına almayı nasip etsin..:nazar::nazar::nazar: darısı başımıza..

günaydin kizlar sizi cok büyük güzel haberlerle karsilamak isterdim ama maalesef biraz caninizi sikicam galiba. progestron testimin sonucu cikti 31.7 sonucun cok iyi oldugunu ve hamile olma sansimin cok yüksek oldugunu söledi doktorum. dayanamayip hemen test yaptim erken gebelik testlerinden 25. günümde ama negatif cikti. maalesef progestron sonucu hic birseyi belli etmiyor demekki doktoru bile yaniltti. cok üzüldüm dün bütün gün agladim. Ama elden maalesef hicbiirsey gelmiyor. simdi ne yapmam konusunda kararsizim rahim filmimi yoksa klomene devamm mi. Sorunun ne oldugunu anlamiyorum E2 hormonum da cok iyi cikmis bu hormonda spermlerin yumurta hücresini bulmasi icin salgilanan hormonmus. yani yumurtam olgunlasiyor güzelce catliyor spermler bi trülü dölliyemiyor neden?? Anlamiyorum nedennnn :KK14:

cnm bence idrar testine güvenme yanıltabiliyo onlar bence kan testi en sağlıklısı...buarada beimde tutmadı bu ay kan testim negatif çıktı cmrtesi günü rahim filmi için görüşmeye gitcem bende...hayırlısı artık...

cnm ben 1 senedir forumda olduğum için seni hatırladım çok sevindim tebrik ederim :nazar:allah nazarlardan saklasın..senden ricam olacak beni bilgilendirirsen sevinirim çünkü birbirimizi daha iyi anlıyoruz..kaç yıllır uğrasıyorsun?dr bana pko var dedi arada yumurta olusuyor benım sen o ay pregesteron yaptırdın mı?ilaç iğne falan kullandın mı?pcosla hangi yöntemi deneyebilirim?çok oldu ama önerilerini bekliyorum..

yaklaşık 7-8 ay oldu canım. Klomen + prengly kullandım üç ay. Olmayınca doktor rahim filmi istedi. Zaten kanalın biri orda açıldı. Diğerinide açmak ve rahim şeklini düzeltmek için ameliyat oldum sonrasında birdaha hiç ilaç kullanmadım. 20 nisande ameliyat olmuştum. Ameliyat sonrası adetim gelmedi. Narkoz geciktirirmiş. Doktorda farlutal verdi getirsin diye. Ama ben içmedim. Polikistik için içmem lazımda kist olmasın diye ama ben kendimce ara verecem dedim ve içmedim. Sonra 10 gün içinde kendiliinden geldi ve ne gariptir adetim biter bitmez ilk hafta hamile kaldım. Dün öğrendim bende. Değerim 276 çıktı. Yani dört haftalık oluyor.çok sıkıyordum kendimi. Doktor şansın yüzde yirmeş diyordu. Yumurtam çok büyümüyordu.olmadığı zamanlar bilr oldu. Işte öyle....

cnm bence idrar testine güvenme yanıltabiliyo onlar bence kan testi en sağlıklısı...buarada beimde tutmadı bu ay kan testim negatif çıktı cmrtesi günü rahim filmi için görüşmeye gitcem bende...hayırlısı artık...

yok canim benimde tutmadi belli gelicek agrilar basladi. bende yeni yeni topluyorum kendimi. bende mi film istesem ama film cekildigimiz ay korunmak zorundamiyiz. ben korunmak istemiyorum hic bi ay artik :KK50:

merhaba arkadaşlar

1 yıl önce bende ard arda kistler çıktı gittiğim dr hormon testi yaptı ve FSH biraz yüksek çıktı bunun üzerine dr bana cocuğun olmaz zor hamile kalırsın tüp bebek merkezine git dedi. bunun üzerine dr arayışına giriştik bulduğum dra kan sonuçları ile gittim ve bana ilaç kullanmadan bir takip etti ve yumurtanın istenilen boyuta gelmeyip kiste dönüştüğünü böyledi klomen kullandım ve hamile kaldım mucizeydi benim için ama bu mucize 7 hafta sürdü ve bebeğim düştü.ardından 5 ay korunma zorunda kaldık ama ben kendim için bir daha hamile kalmanın daha da zor olacağını düşünüyordum.buarada kan pıhtılaşma testi yaptırdım ve kan pıhtılaşması olduğu çıktı.daha sonra tekrar klomene başladık sıkı sıkı takip yapıldı kaçırmamak için ve 2.ayda hamile olduğumu öğrendim ve hemen iğneye başladık.şimdi herşey yolunda gidiyor ve şükürler olsun... Rabbim herkese tez zamanda evladını nasip etsin. beklemek çok zor ve çok sıkıntılı hamile kalmak için geçen zamanın yarısı sabır yarısı dua bunu unutmayın bol bol evlat ayetlerini okuyun arkadaşlar... ben onların etkisine çok inanıyorum....

Allahım çok şükür ya tam umutsuzluğa düştüğüm bu zamanlarda eskilerden bebek haberi almak çok iyi geldi allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin..:nazar::nazar:

yaklaşık 7-8 ay oldu canım. Klomen + prengly kullandım üç ay. Olmayınca doktor rahim filmi istedi. Zaten kanalın biri orda açıldı. Diğerinide açmak ve rahim şeklini düzeltmek için ameliyat oldum sonrasında birdaha hiç ilaç kullanmadım. 20 nisande ameliyat olmuştum. Ameliyat sonrası adetim gelmedi. Narkoz geciktirirmiş. Doktorda farlutal verdi getirsin diye. Ama ben içmedim. Polikistik için içmem lazımda kist olmasın diye ama ben kendimce ara verecem dedim ve içmedim. Sonra 10 gün içinde kendiliinden geldi ve ne gariptir adetim biter bitmez ilk hafta hamile kaldım. Dün öğrendim bende. Değerim 276 çıktı. Yani dört haftalık oluyor.çok sıkıyordum kendimi. Doktor şansın yüzde yirmeş diyordu. Yumurtam çok büyümüyordu.olmadığı zamanlar bilr oldu. Işte öyle....

ne güzel canim ya umudun bittigi yerde günes dogmus hayatina. bende öle olmasi icin bekliyorum ama benim umudumun bittigi yerde hayat bi tekme daha koyuyor bana :KK43:bende süpheleniyorum artik tüplermi tikali acaba die. ama o rahim filmimi cektirdigimiz ay korunmak gerekiyromus sanirsam aa ben artik hic bir ay korunmak istemiyorum :KK50:

hamileliğin hayırlı olsun. yaş kaçtı acaba. bide rahim şeklinde bne var dı. bunu doktor ameliyattamı fark etti. rahim filminde belli oluyo mu

yok canim benimde tutmadi belli gelicek agrilar basladi. bende yeni yeni topluyorum kendimi. bende mi film istesem ama film cekildigimiz ay korunmak zorundamiyiz. ben korunmak istemiyorum hic bi ay artik :KK50:

bence hemen bi rahim filmi çektir. filmden sonra hamile kalanların sayısı. çok fazla. bide hep pozitif olu. valla ben bu ay bir pozitif olmaya çalışıyorum anlatamam. kendi kendime benim çok güzel yumurtam oluyo , kesin hamile kalıcam diyip duruyorum. bu seferde kendi kendime nazar etmesem bari :KK1:

kızlar günaydın iyi haftalar herkeze cimcimede haber varmı onun dün adet olması gerkiyordu umarım hamiledir....

arkadaşlar bişi sorucam. bu gün kan verdim sonuç:

Estradiol : 1146 pg/mL

buda değerler:

Folliküler ‎
faz ‎: ‎12‎.‎5 ‎
- ‎166‎
Ovülasyo‎
n faz ‎: ‎
85‎.‎8 ‎- ‎498‎
Luteal ‎
faz ‎: ‎43‎.‎8 ‎
- ‎211‎
Postmeno‎
poz ‎: ‎
<&#8206;5&#8206;.&#8206;00 &#8206;- &#8206;
54&#8206;.&#8206;7&#8206;
1&#8206;.&#8206;Trimest&#8206;
ar &#8206;: &#8206;215 &#8206;
- &#8206;>&#8206;4300&#8206;27/06/2011
hangisine bakıcam bugün 12. günüm. doktor e2 değerine bakalım demişti. bugün gidecem ama merak ettim

merhaba arkadaşlar bende bu ay klomen tedavisine başladım ve yarın yumurta takibi için dr a gideceğim inş herşey yolundadır. ben pko hastayım bebek istediğimizin ilk aynda tedaviye başladım .
dr um bana folic asid , klomen ve progestan verdi kullanmam için hakkımda hayırlısı olur inşş
rabbim bebek isteyen herkesin göbüşlerini bebişle doldursun inşşşşş aminnnnn

arkadaşlar bişi sorucam. bu gün kan verdim sonuç:

Estradiol : 1146 pg/mL

buda değerler:

Folliküler &#8206;
faz &#8206;: &#8206;12&#8206;.&#8206;5 &#8206;
- &#8206;166&#8206;
Ovülasyo&#8206;
n faz &#8206;: &#8206;
85&#8206;.&#8206;8 &#8206;- &#8206;498&#8206;
Luteal &#8206;
faz &#8206;: &#8206;43&#8206;.&#8206;8 &#8206;
- &#8206;211&#8206;
Postmeno&#8206;
poz &#8206;: &#8206;
<&#8206;5&#8206;.&#8206;00 &#8206;- &#8206;
54&#8206;.&#8206;7&#8206;
1&#8206;.&#8206;Trimest&#8206;
ar &#8206;: &#8206;215 &#8206;
- &#8206;>&#8206;4300&#8206;27/06/2011
hangisine bakıcam bugün 12. günüm. doktor e2 değerine bakalım demişti. bugün gidecem ama merak ettim

canim bence sen Ovülasyo&#8206;n faz da olman lazim ama degerin baya bi fazla cikmis normal degerinden ama kötü degilidr merak etme benimde 241 gibi bisey cikmisti 21. günümde ama normalmis benimki.

canim bence sen Ovülasyo&#8206;n faz da olman lazim ama degerin baya bi fazla cikmis normal degerinden ama kötü degilidr merak etme benimde 241 gibi bisey cikmisti 21. günümde ama normalmis benimki.

serephone vermişti doktor acaba ondan mı yüksek çıktı. benim bugün yani 12 günümde baktırmamı istedi

merhaba arkadaslar nasılsınız .2 haftadır gıremıyordum .umarım herkes ıyıdır guzel haberlerınız vardır .

kızlarrr reglime 5 gün var hamileysem eğer hesaplama yaptım yarın tam 4 haftalık oluyor. acaba yarın kan testi yapsam belli olur mu sonuç olumlu ya da olumsuz?

slm kızlar çok çok gerilere bakarsanız benimde sizlerle aynı durumda olduğumu görürsünüz. 3 defa klomen tedavisi gördüm ama olmadı. sonra rahim filmi çektirdim.iki kanalda kapalı çıktı. basınçla birini açtılar biri kapalı kaldı. ve ne yazik ki polikistik over hastayım. neyse sonra rahim şekliminde sarkık olduğunu gördüler ve beni ameliyata aldılar. laparoskopi ve hisereskopi yapıldı. bir ay sonra kontrole gel dendi. gittim adetim da bayağı geçmişti. doktor farlutal verdi. gebelik şansı yüzde 25 dedi. göbekten iğne tedavisi deneyelim formaliteden dedi.bana kısırlık raporu çıkartalım üç iğne denemesi yapmamız şart dedi.devlet ilk tüp bebeği karşılıyormuş çünkü bu raporla. neyse bende o ilacı içmedim .kendimce ara verdim.ve bugün hamile olduğumu öğrendim. herşey sizde bitiyor. kafanızı bir boşaltın.eşinizi aşkla sevin...darısı başınıza kızlar.........

canım çok tebrik ederim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah.ben de 31 mayıs ta kürtaj oldum 8 haftalık bebeğimi kalp atışları alınamadığı için aldılar benden yeni yeni toparlanıyorum.doktor 1 ay normal adet gör ondan sonra korunma dedi yani temmuz da doğal denicem ağustosta tekrar klomen kullanıcaksın dedi ama inan hiç istemiyorum belki ben de ara veririm hiçbirşey kullanmam tsh ım da biraz yüksekti onun için de ilaç kullanıyorum o da düzene girince inşallah ben de senin gibi kendiliğinden hamile kalırım.herşey kafada bitiyor dediğin gibi bir düşük tecrübesi de yaşayınca şuan ayaklarım yere daha sağlam basıyor..

canım daha 25. günüdeysen umudunu kaybetme testlere de inanma hiç belli olmaz değerlerinin güzel çıktığını söylüyorsun bak.hakkında hayırlısı olsun inşallah...

Günaydın canlarımm. Hayırlı sabahlar, hayırlı haftalar.
Ben sizi çok özlediim yaahu. Yok anam yok, ben bebek yapmasam da burdan kopamayacağım belli olduu. :KK16:
Herkesler iyidir umarıım. Bir sürü yeni hamişler de olmuştur inşaallaah.

umutlum seni gördüğüme o kadar çok sevindim ki sensiz gerçekten olmuyor bir süre de girmeyince baktım hep yeni arkadaşlar katılmış nerde dedim benim arkadaşlarım herşeyi tekrar tekrar anlatmak iyi olmuyor sizler biliyorsunuz benim halimi biz anlıyoruz birbirimizden.bak bugün yine bir hamile haberi aldık hemde tedaviyi bıraktığı anda hamile kalan birisi.belki bize de süpriz yapar bebeklerimiz ne dersin.gel biz seninle kafamızı dinleyelim 1-2 ay sonrası Allah kerim..HOŞGELDİN TEKRAR SAKIN BİRDAHA GİTMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :KK70:

canım daha 25. günüdeysen umudunu kaybetme testlere de inanma hiç belli olmaz değerlerinin güzel çıktığını söylüyorsun bak.hakkında hayırlısı olsun inşallah...

yok canim erken gebelik testi aldim regl ye 5 gün kala %99 dogru sonucu veriyormus maalesefki duyarliligi 10 üstelik büyükbir yikim oldu benim icin. SAnirim progestron un okadar yüksek cikmasinin sebebi hap kullanmam. Allah hayirli etsin herseyi..

X